МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Парламентская Империя" (робочий прогноз)

11/14/2007 | Tatarchuk
Одразу попреджаю що до геополітичних спекуляцій я ставлюся скептично-іронично, мабуть тому що в Криму живу :)
Тому акцентую увагу не на "прогнозах наслідків", а на "прогнозах ініціятив". Карочє, типу що новенького придумали кремліни в Кремлі.

Гипотезую що кремліни в Кремлі зараз носитимуться з новою фішкою - парламентські республіки для повернення країн радянського простору до себе. Механізм такий: дискредитація президентського інститут як такого, спроби повалення президентських та навіть президентсько-парламентскьих режимів і заохочення парламентів, які до того ж будуть звільнені від персональної відповідальності депутатів та тягнутимуть в бік Росії. Насамперед - ресурси тягнутимуть, а вдруге-втреттє - ще й "язик і культуру", НАТО ні і весь прочий неджентельменський набір.

Причина (якщо гипотеза вірна) - якийсь кремлін типу проаналізував програши Раши і прийшов до висновку, що ето ми почєму проігралі - ето потому что на президентав ставили. Морози надійніші за Кучмів будуть.

Звідти - слабкі мішені: Ніно Бурджанадзе (сподіваюся що вона якогось фартеля не викине), а також майбутній "спікер України" від калоліціятнів.

Відповіді

 • 2007.11.14 | Роксана

  Re: "Парламентская Империя" (робочий прогноз)

  Я вже не раз висловлювала свою думку з цього поводу. Якраз у час, коли наш народ переживає "зміну менталітету", ми не можемо ще бути парлементарною державою. Потрібний авторитет одної особи + парламент.
  Тобто зараз найбільше підходить президентсько-парламентарна держава.
  Ми ще не можемо мати "голого царя".
 • 2007.11.14 | zatu

  Статті вже пійшли, хоч у нас це типовий антіющ

 • 2007.11.15 | blueandwhite

  роги

  Якраз у час, коли наш народ переживає "зміну менталітету", ми не можемо ще бути парлементарною державою.

  -- тобто, всі, або частина українців -- неповноцінна?

  А Татарчук, напевно, на Турцію паше. Це у них там армія вирішує, "утримує" бідний "недорослий" народ, коли він хоче справжньої демократії. Або на судівців, аби всіх заплутати, пересварити, і всістись на тепле місце حاكم مقاطعة
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.15 | Isoлято

   А blueandwhite, очевидно, китайський шпійон?

   blueandwhite пише:
   > -- тобто, всі, або частина українців -- неповноцінна?
   Звичайно! Ось, наприклад, blueandwhite - він же ж теж частина українців, хоч і маленька. Чи Ви себе українцем не вважаєте?

   Краще подивіться, як вони всі красиво співають: і один грузинський опозиціонер, що клянеться ліквідувати президентську посаду, як тільки її посяде, і другі - наші доморощені комікси, які свою передвиборчу аґітацію міцно побудували на тому, що всі кошти, "зекономлені на утриманні апарату Президента", роздадуть бідним.

   А тєм врємінєм... один російський урядовий діяч аж захлинається - віщає, що "Расіі нужна сільная прізідєнцкая власть", а всі інші вистроїлися в чергу до Пуціна, просють його залишитися на третій термін.

   Вони там, у Підкремлів'ї, всі дюже вумні, нєґдє проби ставіць. А ми всі тута - дурні (один blueandwhite на правах вумного рєчі талкаєт).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.15 | blueandwhite

    а чого вас хвилюють Росія та Путін?

    Мене, наприклад -- ні.
    Може, ви громадянин Ерефії?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.15 | Isoлято

     Бо забагацько, знаєте, навколо російських телеканалів!

     І по всіх, як не увімкни, Пуціна показують. І різні "Рагументы-хвакты в Украине", "Маасковские богомольцы" і прочая "касамольская правда" на розкладках рівними рядочками.

     А німецький канал - лише один. І китайський. І ще, кажуть, французький і польський у якомусь пакеті. І тамтешніх президентів по тих каналах показують значно рідше. Тож порівнюю з тим, що бачу.
 • 2007.11.15 | ilia25

  Це маразм та русофобія

  Русофобія як форма параної, звісно. Тобто хтось точно хоче продати неньку, не президент, так депутати, так?

  Таке просте питання -- навіщо будь-хто при владі, чи то депутати, чи то президенти захочуть свою владу віддати?

  При демократії це неможливо бо виборці не дозволять, а при диктатурі -- бо диктатори добровільно владу взаглі нікому не віддають. Навіть в Україні. Навіть путіну.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.15 | Isoлято

   Це можливо при ОЛІҐАРХІЇ.

   Коли люди ставляться до влади як до одного з багатьох бізнес-проектів. Коли на всі посади розписано ціни, і так само оцінена кожна зрада, кожний "заказний" закон, кожна постанова...

   В таких умовах люди приходять до влади, щоб "атбіць бапкі", які були в набуту посаду вкладені. Якщо хтось запропонує за певну велику суму цю посаду ліквідувати взагалі - то й ліквідують. Але сума мусить бути така, яку навіть за 10 років президентства не "нацарюєш". Тепер от і прем'єрське крісло стало непоганим "дєніжним мєстам". З іншими посадами трохи простіше...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.15 | ilia25

    На всех олигархов денег не хватит

    Isoлято пише:
    > Коли люди ставляться до влади як до одного з багатьох бізнес-проектів. Коли на всі посади розписано ціни, і так само оцінена кожна зрада, кожний "заказний" закон, кожна постанова...

    Цены можно расписать, но только платить по ним даже у Америки денег не хватит, не то что у России. За продажу страны очень дорого берут, а покупать придется всю элиту и половину избирателей -- иначе это будут выброшеные деньги.
  • 2007.11.15 | Tatarchuk

   компрадори - вам відомо таке слово?

   ilia25 пише:

   > Таке просте питання -- навіщо будь-хто при владі, чи то депутати, чи то президенти захочуть свою владу віддати?

   Для початку давайте визначимо ваш рівень. Якщо вам відомо поняття "компрадорство", то ось вам і відповідь. Якщо ні - доведеться пояснювати :)

   > При демократії це неможливо бо виборці не дозволять, а при диктатурі -- бо диктатори добровільно владу взаглі нікому не віддають. Навіть в Україні. Навіть путіну.

   Хіба я казав про демократію? Йдеться про "всю власть - верховним зрадам" (кенгешам, саветам, мажлісам етц) :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.15 | ilia25

    С вашим уровнем давно все понятно

    Tatarchuk пише:
    > ilia25 пише:
    >
    > > Таке просте питання -- навіщо будь-хто при владі, чи то депутати, чи то президенти захочуть свою владу віддати?
    >
    > Для початку давайте визначимо ваш рівень. Якщо вам відомо поняття "компрадорство", то ось вам і відповідь. Якщо ні - доведеться пояснювати :)

    Ну с вашим уровнем давно все было понятно. Человек, который в каждом втором посте напоминает что он историк и который о гугле понятия не имеет. Это во-первых.

    А во-вторых, я спрашивал не о мотивах, который побудят кого-то там работать на врага. Вопрос был какого хрена люди наделенные властью ее отдадут за здорово живешь?

    >
    > > При демократії це неможливо бо виборці не дозволять, а при диктатурі -- бо диктатори добровільно владу взаглі нікому не віддають. Навіть в Україні. Навіть путіну.
    >
    > Хіба я казав про демократію? Йдеться про "всю власть - верховним зрадам" (кенгешам, саветам, мажлісам етц) :)

    А это по-вашему будет диктатура? Ну даже если в это поверить, то зачем диктаторы будут свою власть отдавать?

    Обясняю так, чтобы вы поняли -- если вам принадлежит страна размером с Украину, за сколько денег вы ее продадите?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.15 | Tatarchuk

     що примушує вас брехати?

     ilia25 пише:
     > Tatarchuk пише:
     > > ilia25 пише:
     > >
     > > > Таке просте питання -- навіщо будь-хто при владі, чи то депутати, чи то президенти захочуть свою владу віддати?
     > >
     > > Для початку давайте визначимо ваш рівень. Якщо вам відомо поняття "компрадорство", то ось вам і відповідь. Якщо ні - доведеться пояснювати :)
     >
     > Ну с вашим уровнем давно все было понятно. Человек, который в каждом втором посте напоминает что он историк и который о гугле понятия не имеет. Это во-первых.

     Давайте встудію лінки про моє незнання гугля :)
     Наперед зараховую можливі зліви, і все ж спробуйте відповісти за свої слова. Потім продовжимо


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua