МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Новини нашого провулку

11/14/2007 | Iryna_
Початок тут http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1193654961&first=&last=&pattern=забудови

Вчора відбулась (і не вдалась) чергова спроба силового завезення будівельної техніки. Мешканці (десь зо 20 пенсіонерок, молодих матерів, що сидять дома з дітьми, та пару працюючих, що були дома + 1 пенсіонер) не пустили будівельників, яких супроводжувала приватна охоронна фірма. З усіма відповідними атрибутами (викручування рук пенсіонеркам, кидання під машини і т.д.). Мене при цьому не було, бо була на роботі. Ну зняли-вкрали плакати проти будівництва, ну то таке. Вже нові малюють.

За викликом приїхав лісник (тобто міліція), і будівельники з охоронцями поїхали. Всіх потрібних дозволів у будівельників немає, і до тих дозволів ще потрібні додаткові проекти, типу проекту підключення до комунікацій. Висновку міської експертизи теж поки що нема. Хоча пан Кармінський - кращий друг забудовника і виступає за будівництво. Але висновку нема. Про наявність дозволів тільки вчора запитували у відповідального працівника Печерської РДА, яка підтвердила їхню відсутність. За словами іншого відповідального працівника "всі знають, що ті дозволи,які в них є, підробні, і Голубченко (зам. мера) це знає, але на це не звертають уваги". Трохи незрозуміло, чому міліція не запроторює таких будівельників за ці фокуси безпосередньо до СІЗО, але то таке. Цікаво, якби хтось просто так почав щось будувати без документів десь у дворі, його б теж просто так відпустили?

Ще один момент. Приходила міська прокуратура за скаргою забудовника, що їм не дають будувати. Нагадаю, що всіх потрібних дозволів немає. Народ дуже боїться стотисячних позовів за перешкоджання будівництву, тому постійно дзвонить і ходить в інстанції і це перевіряє. Цікаво, що на наші скарги до прокуратури ніякої реакції нема, хоча підстав до перевірок хоч завалися.

Знову про користь пікетування. Тут народ вже трохи обнаглів, тому просто тупо питають всіх підозрілих людей, хто вони такі і що тут роблять. Так от завдяки наявності пікетників прокуратурі був наданий гарненький пакет документів про художества забудовника. Сподіваюсь, що зацікавляться.

Міліцейське начальство дуже просило, щоб не було крові, дало купу телефонів і просило у випадку появи охоронної фірми з будівельниками негайно викликати "космонавтів" (тобто бійців у шоломах) з видачею прямого телефону для їхнього виклику.

Цирк чим далі тим більш незрозумілий.

Мені не зрозуміло, навіщо цей дитячий садок з боку забудовника типу плакати красти. І навіщо лізти без дозволів - вони ж їх так легко купують та підробляють. І в чому смисл скаржитись в прокуратуру, якщо дозволів таки немає.

Чи не створить ця спроба захоплення приводу для подання в суд за перешкоджання будівництву, та позовів проти мешканців з арештами квартир та іншим?

Хоча якщо таке буде, з свого боку обіцяю докласти всіх зусиль для серйозного псування інвестиційного іміджу України. Який такий імідж, якщо людей за просто так можна викидати з житла?

Відповіді

 • 2007.11.14 | Сергей ГРУЗДОВ

  Re: Новини нашого провулку

  Думаю, что надо зафиксировать судебным решением факт нарушения ваших прав и, кстати, взыскать компенсацию вреда. Если просто продолжать описанные оборонительные мероприятия в переулке, то однажды окажется, что права нарушили вы.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.14 | Iryna_

   Re: Новини нашого провулку

   В суд вже подали щодо порушення прав в цілому, в т.ч. неврахування думки мешканців.
   А як сформулювати "порушення прав" у цьому випадку?

   Зазначу, що протоколів ніяких ніхто не складав. Просто "прийшов лісник і розігнав всіх".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.14 | Сергей ГРУЗДОВ

    Re: Новини нашого провулку

    - викручування рук пенсіонеркам, кидання під машини і т.д.
    - зняли-вкрали плакати проти будівництва
    - на наші скарги до прокуратури ніякої реакції нема
    - пікетування, питають всіх підозрілих людей, хто вони такі і що тут роблять...

    Все это является, я думаю, нарушением нормального образа жизни, причиной вынужденных затрат денег и времени, в целом - нарушением прав.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.14 | Iryna_

     Re: Новини нашого провулку

     Сергей ГРУЗДОВ пише:
     > - викручування рук пенсіонеркам, кидання під машини і т.д.
     > - зняли-вкрали плакати проти будівництва
     > - на наші скарги до прокуратури ніякої реакції нема
     > - пікетування, питають всіх підозрілих людей, хто вони такі і що тут роблять...
     >
     > Все это является, я думаю, нарушением нормального образа жизни, причиной вынужденных затрат денег и времени, в целом - нарушением прав.

     Та який там нормальний спосіб життя!
     Ясно, що ця гра "Зірниця" всім вже осточортіла.

     Але наші суди про таке навіть заяву не приймуть. Типу ваші нерви - ваші проблеми. Не нервуйте і не пікетуйте. Принаймні, у знайомих, у яких будинок тріснув, навіть заяву до суду щодо зниження вартості квартири внаслідок тріщин не прийняли. Тобто будь ласка - але платіть тисячі доларів мита + вартість експертизи (експертизу щодо вартості можна викрутити як завгодно - було сказано, що "ріелтерську" експертизу з ринковими вартостями суд не прийме, а експертиза за будівельними нормами - без толку, будинок все одно амортизований з вартістю типу 10 тис. грн. за квартиру.)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.14 | MentBuster

      Re: Новини нашого провулку

      Iryna_ пише:
      > Але наші суди про таке навіть заяву не приймуть. Типу ваші нерви - ваші проблеми. Не нервуйте і не пікетуйте. Принаймні, у знайомих, у яких будинок тріснув, навіть заяву до суду щодо зниження вартості квартири внаслідок тріщин не прийняли.
      Думаю, причина неприйняття була якась інша.
      > Тобто будь ласка - але платіть тисячі доларів мита
      Максимальна сума мита по майновому позову - 1700 гривень, а зовсім не тисячі баксів, при цьому позивачів за цю суму може бути хоч тисяча.
      > + вартість експертизи (експертизу щодо вартості можна викрутити як завгодно - було сказано, що "ріелтерську" експертизу з ринковими вартостями суд не прийме, а експертиза за будівельними нормами - без толку, будинок все одно амортизований з вартістю типу 10 тис. грн. за квартиру.)
      Експертиза "за будівельними нормами" вже років 10-12 не проводиться - тільки за ринковими цінами.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.15 | Iryna_

       Re: Новини нашого провулку

       Дякую!
       Моя інформація про інші постраждалі будинки - на жаль "за шо купив - за те продав", тобто те, що хтось розповідав. На жаль, преса про це писати не хоче, а якоїсь інформації добитись важко.

       Тут мабуть чи їхні юристи сказали неправду колегам по нещастю, чи якісь навколосуддівські кадри.

       Спробую в цьому розібратись.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.22 | AlexDomosedov

        Просто судді тупо брешуть заявникам. Це звичайна практика

 • 2007.11.14 | Георгій

  Вболіваю за Вас

  Моє дитинство пройшло на Мєчнікова 10/2 :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.15 | Iryna_

   Re: Вболіваю за Вас

   Георгій пише:
   > Моє дитинство пройшло на Мєчнікова 10/2 :)

   Ви будете вболівати ще більше, якщо я скажу, що наші проблеми - частина великого плану, а далі по плану - забудова території інституту і парку ім. Богомольця. На території інституту є великий майданчик, але туди ніяк заїхати. Хочуть знести або дитсадок у дворі, або стару будівлю інституту.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.15 | Iryna_

    Загроза нового фокусу з боку прокуратури

    Міська прокуратура подала протест до господарського суду (де, як нам відомо, сидять друзі забудовника) на дії Київради (формально проти забудовника).

    Юристи говорять, що 1) господарський суд туди ніяк не ліпиться, тобто такий позов може бути лише з неправедною метою
    2) мета - щоб суд відхилив позов і таким чином "благословив" будівництво незважаючи на відсутність експертиз і дозволів
    3) гумор в тому, що поки є той протест, будівельники не мають права нічого робити, а вони все одно лізли на майданчик з підтримкою охоронної фірми
    ****
    Стало нібито відомо, хто насправді за всім тим стоїть (це й так було очевидно, що це все не можуть творити ті дрібні аферисти, які формально світяться)
    Нібито не великі люди, а теж самодіяльний аферист, але набагато більшого масштабу.
    Може хтось знає, як таку інформацію 1) перевірити 2) використати?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.20 | Slavix

     Новини нашого провулку

     Сьогодні о 10.00 відбулось засідання комісії щодо підготовки питань порядку денного пленарного засідання сесії Київради, стосовно включення до порядку денного питання, щодо відміни рішення Київради про виділення землі під забудову (Героїв Сталінграду, 66).

     Я, як представник громадськості висловився за підтримку включення та ухвалення позитивного рішення. З підготованих 10-ти аргументів вдалося озвучити тільки 3:
     - недостатність озеленення вцілому після зносу насаджень;
     - наявність охоронної зони комунікацій;
     - виділення земельної ділянки за проектом повністю заблокує рух тролейбусів 3-х маршрутів, адже повністю перекриває проїжджу частину кола розвороту тролейбусу.
     Після чого був перерваний головуючим, який запитав у представника замовника (Київське інвестиційне агентство), стосовно наявності погодження проекту з комунальниками та підприємствами міського транспорту, який сказав, що це не справа простих громадян, а справа відповідних служб з якими необхідно ці питання погоджувати і це жодним чином не впливає на інтереси громадян. На це я заперечив, що це погіршує транспортне забезпечення та ускладнює пересування мешканців району та передав заперечення в письмовому вигляді секретарю, повідомивши голову про їх наявність.

     Після цього представник замовника висловив свої заперечення проти включення питання до порядку денного:
     Недостатня кількість підписів для визнання громадською ініціативою, на що головуючив заперечив, повідомивши їх кількість;
     Повідомив, що двічі відбулись громадські слухання 22.10 та 15.11, а закон не передбачає відміну робіт незалежно від їх результатів, на що заперечила представник громадськості, повідомивши, що слухання не відбувались, адже прокуратура видавала приписи про заборону їх проведення, виходячи з фактів погроз кровопролиття з боку "постраждалих елітівців", а директор місцевої школи відмовив в наданні приміщення для їх проведення.
     Емоційно виступив наш представник, який повідомив про аварійний стан нашого будинку, підтверджений експертизою.

     В підсумку було прийнято рішення про перенесення розгляду питання на тиждень.

     Один з чиновників КМДА (не міськради) повідомив в приватній розмові, що сюди лізти не слід бо "ви не знаєте які тут замішані люди". Залишаеться: а) суд; б) фізичне протистояння.
     П.С. Якщо все вдасться, хотілося б на цій ділянці встановити пам"ятний знак, або навіть капличку. Пропоную усім, хто зумів вдало протистояти горлохватам встановити якусь відмітку на місці "бойової слави".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.20 | Iryna_

      Re: Новини нашого провулку

      Дякую за інформацію!

      Наші новини на жаль теж невеселі - схил явно починає їхати від іншої забудови, Мечникова 9-11 внизу. Та забудова призупинена, але тріщини в будинках та підпірних стінках збільшуються, з'являються нові тріщини в асфальті навіть на нашому провулку (де набагато вище і досить далеко від місця забудови, тобто "грамотні" проектувальники та експерти взагалі не враховували вплив).

      Інстанції пишуть дурні резолюції про "вплив політичних сил".
      Прокуратура винесла протест і подала в суд на Київраду (тобто будь-які дії мають бути призупинені до винесення судового рішення) - але будівельники все одно лізуть. Намагалися підключити електрику з сусіднього будинку через незаконний щит, і таке підключення також незаконне. Приїхало Київенерго, забрало щит, розповіло що це взагалі кримінал. Толку 0. Чергуємо, викликаємо міліцію. Поки приїздять і відганяють будівельників. Очевидно, що якщо куплять суд та інші дозволи, допомагати вже не будуть.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.25 | Iryna_

       Погрози

       http://afonined.livejournal.com/51205.html?thread=806661#t806661
       afonined on November 18th, 2007 07:44 pm (UTC)
       Погрози з боку керівника фірми-забудовника "Верлен" п.

       У четвер, 15 листопада, повернувся додому близько шостої вечора після досить напруженого 4-годинного "круглого столу" на ІПК з керівниками юридичних підрозділів центральних та регіональних органів влади України.

       Але відпочинок мені тільки снився. Не встиг повечеряти, як роздався дзвоник від п.Годвана (він так представився). Приводом для вимушегого спілкування став щойно відправлений мій лист-звернення до Генерального прокурора України, Президента України, Голови Верховної Ради України, Прокурора м.Київа, Голови КМДА. Нагадавши мені за щойно відправлений мною на адресу інших персон лист п.Годван не забарився нагадати також і свій минулорічний позов до суду, відповідачем з якого він зробив мене.

       п.Годвана не зупиняло ані застереження його від погроз на мою адресу щодо судового гоніння на мене, ані моє небажання підтримувати розмову з небажаним абонентом. Він тричи пердзвонював і зупинився лише після того, як я пообіцяв звернутися до СБУ і суду щодо шантажа і погроз з боку п. Годвана до мене.

       Я би не надавав серйозного значення цьому дзвонику, якщо б в діях пана Годвана не прослідковувалася певна логіка залякування, шантажу та брехні, що він їх допускав по відношенню до інших мешканців прилеглих до будівництва будинків.

       Отже, це повідомлення залишаю на випадок, якщо зі мною станеться якесь лихо. Гадаю, що вся відповідальність за це цілком правомірно може бути покладена на п. Годвана та його можливих виконавців.
       (Reply) (Link)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.25 | Сергей ГРУЗДОВ

        Re: Погрози

        В Уголовном кодексе Украины угроза убийством является самостоятельным преступлением. При этом угроза не обязательно должна быть сформулирована (артикулирована), но может быть ясно выражена. В случае, если объект угрозы реально допускает (считает объективно возможным) покушение на его убийство, следует написать и подать заявление в ближайшую дежурную службу ОВД, убедиться, что заявление зарегистрировано.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.26 | Iryna_

         Re: Погрози

         Заяви пишуть. І толку?

         Забудовники знову приїжджають і говорять, що вони ж такі білі і пухнасті, а мешканці з ними не хочуть домовлятись.
         зараз відбили черговий напад. Все по сценарію - викликаємо міліцію, приїжджає міліція, забудовники їдуть. Сьогодні приїхали якісь нові міліціонери, які мабуть ще з забудовниками не познайомились, так навіть акт склали. Цікаво, що забудовники приїхали вже без охоронців -мабуть юристи охоронців почитали документи і їх послали подалі (перша фірма так точно, мабуть і друга так само).

         Обіцяли завтра приїхати. Подивимось.

         Протест прокуратури таки діє, там навіть дали телефон, куди дзвонити, щоб вони міліції це підтвердили.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua