МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Комуністи вимагають від прокуратури оцінити діяльність «Криївки»

11/14/2007 | keymaster
Львівський портал, 14 листопада 2007

Львівські комуністи звернулися до прокуратури з вимогою дати юридичну оцінку діяльності у місті ресторану «Криївка». Про це повідомив перший секретар Львівського обкому КПУ Олександр Калинюк.

“Ми, зокрема, вважаємо, що цей бандерівський ресторан із тією атрибутикою та меню – це явна неповага до суспільства, і це особлива зухвалість стосовно ветеранів війни. Усе це суперечить громадській моралі. Я міг би це зрозуміти, якби це робилося приватно, а не працювало як заклад громадського харчування. Думаю, що прокуратура дасть юридичну оцінку всім цим діям», - зазначив Олександр Калинюк.

За його словами, на разі заяву подали у прокуратуру. Проте, якщо рішення не влаштує – комуністи збираються його оскаржити та звернутись до суду.

Відповіді

 • 2007.11.14 | Арета

  Комуняку на гілляку... Самий класний ресторан у Львові!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.15 | Sean

   Отут я з Вами згоден

 • 2007.11.14 | Адвокат ...

  Комуно-бандити,-- захисники суспільної моралі. Зворушливо.

 • 2007.11.14 | Женя

  Re: Комуністи вимагають від прокуратури оцінити діяльність «Криївки»

  Мають вигляд благочестя, але сили його зреклися! Знищували Україну і продовжують знищувати! Комунізм - синонім слова зло!
 • 2007.11.15 | Iryna_

  Re: Комуністи вимагають від прокуратури оцінити діяльність «Криївки»

  А може хтось думає, що пам'ятники леніну - це неповага до суспільства? Є серйозна підозра, що таких теж чималенько... Якраз добрий привід про це поговорити...
 • 2007.11.15 | Володимир

  Re: Комуністи вимагають від прокуратури оцінити діяльність «Криївки»

  Якби ющ не був сцикуном, то давно б заборонив коммі та ригів як антидержавні партії
 • 2007.11.15 | Sean

  До речі, тут є глибинний сенс

  2004 року ві Львові сцукі намагали си закрити культову "Ляльку". Зібрали си люде, я приїхав :) , вийшли Мертві Півні з Морозовим, заспівали "Треба встати і вийти" та "Армію світла". Що вийшло? Помаранчева революція.

  Так що тужте си, комуняцтво, тужте си
 • 2007.11.15 | Abbot

  Молодцы!

  Добавляют популярности и без того превосходному ресторану.

  Я с нетерпением жду, когда аналог "Криївки" появится в Киеве. Думаю, скоро - идея классная.

  А протест коммуняк по поводу блюда под названием "Будни вермахта" - дык рядом там и "Пальот Туполєва" присутствует:)

  В общем, ничего нового мы не узнали: коммунисты - идиоты.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.15 | observer

   Та була вже в Києві - О.Б.

   Abbot пише:
   > Добавляют популярности и без того превосходному ресторану.
   >
   > Я с нетерпением жду, когда аналог "Криївки" появится в Киеве. Думаю, скоро - идея классная.

   Була ОsтаNNя барикада. До речі, не виключаю що саме вона й надихнула львів'ян ;-) Але в Києві відкрити ресторан - це зовсім не те, що у Львові. Принаймі чотири року тому інвесторів не знайшлось.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.15 | Оk

    То не зовсім О.Б.

    http://www.day.kiev.ua/191399/

    «Криївка» не для схову, для розваг...
    Ірина ЄГОРОВА, «День», Львiв

    ЩОБ ПОТРАПИТИ В «КРИЇВКУ», ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРАВИЛЬНИЙ «ПАРОЛЬ»

    У кінці темного під’їзду стукаємо в низькі двері. Та спочатку не двері, а маленьке віконце відчиняється, і нас вітають «паролем»: «Слава Україні!».

    — Героям слава!

    — Правильна відповідь. То ж москалів серед вас нема?

    — Є!

    — Не віриться, бо дуже добре українською говорите, — дужий охоронець у напіввійськовому вбранні відкриває двері й грізно додає: — А зброї у вас немає?

    — Ні! Може, у вас позичимо?!

    Швидко перейнявши насмішкуватий тон, охоронець трохи, ледь-ледь, схиляється й лукаво говорить:

    — То дуже прошу! А за сміливість, як справжніх москалів, частуємо вас настоянкою.

    Мені подають малюсінький келишок. Я його перехиляю й оглядаюся. Дерев’яні, круті сходи ведуть у підвал, з якого лине відома пісня вояків УПА.

    І ось ми нарешті, відстоявши чергу, у славнозвісній «Криївці», що побила всі рекорди відвідування. Більш ніж тисяча людей щодня приходять сюди (просто навпроти міської Ратуші), щоб хоч на годинку пірнути в незвичну атмосферу, що в молоді асоціюється з романтикою. А у мого супутника викликає легкий сум. Спочатку Микола Дубас з ентузіазмом крутить головою, вглядаючись у фотографії, придивляючись до виставленої зброї, вийнявши окуляри, читає меню... А потім говорить: «До речі, у криївках алкоголь не вживали, заборонено було...».

    Микола Васильович не приховує — йому цікаво потрапити в ресторан, що має намір стати однією з візитівок Львова і носить назву «Криївка». З одного боку, чи часто пенсіонери ходять в популярні розважальні заклади? А з другого — для багатьох людей саме це слово — криївка — звучить як символ незламності, вірності ідеалам, і до розваг (є й така думка) не може мати жодної дотичності. Тому Дубас хмурить брови, коли читає: «Цнотлива розвідниця» (це — морозиво із фруктами), «Бухенвальдські шпацерії» (варена картопля, запечена в сметані), «Будні вермахту» (гречка з маслом). Микола Дубас — письменник, історик, упорядник чималої кількості видань, в яких зібрані спомини ветеранів УПА й, зокрема, їхнє перебування в криївках. Він сам пережив важкі роки мордовських таборів, складне повернення на батьківщину. У одній із книг свою життєву філософію він передає напівжартома, це «500 клаптиків» — фрашки, тобто віршовані афоризми. В очікуванні нашого замовлення читаю: «Є фізики закон: найменший опір визначає напрям руху. Та винятком є рух людського духу».

    Ці фрашки дуже доречно читати у місці, де все веселиться, все до послуг клієнта (навіть гвинтівки та маузери, захочеш — тобі й такий антикваріат принесуть). «Поправки вносить час у знаний епізод: король бо вдягнений, А голий весь народ»...

    Що цікаво, насмішкуватість, звичка жартувати з різних причин, як і повна відсутність схильності до крайнощів дуже часто відрізняє людей, що дійсно пережили чимало й бачили всіляке. І Микола Васильович — не судить, розмірковує:

    — Я розумію, що часи змінюються, і для того, щоб молодь зацікавилася історією — потрібні інші, новіші підходи. А тут — майстерний, просто талановитий менеджерський хід. Чи присутні спекулятивні моменти? Без сумнівів. Та чи припустимі вони тут? Зрозумійте мене, я не говорю категорично — ні, я намагаюся аналізувати.

    За кожною криївкою майже завжди стоять смерті молодих людей, причому смерті трагічні, жертовні... Часом бувало й таке, що з конспіративною метою заборонялося виходити на білий світ місяцями, допоки не прийде зв’язковий з паролем. Будували криївки справжні майстри, вони передбачали складну систему вентиляції — вентиляційні бочки вмонтовувалися в дерево, обов’язково був якийсь каналізаційний відвід, димохід, бо встановлювали там буржуйку. Криївку будували на такому місті, що навіть джерельце було або якийсь потічок проходив. Або дбали про можливість запасу великої кількості води. Знайти криївку ставало справою непростою. У великий ящик садили деревце, і вхід відкривався, лише коли його піднімали знизу. Бували й інші хитрощі...

    — А правда, що існує якась схема криївок?

    — Неправда. Докладно про всі схованки, про їхнє розташування не знав ніхто, навіть Роман Шухевич. У певній місцині їхню кількість та місцезнаходження знало лише кілька осіб, найдовіреніші. Якби було не так, загинуло б значно більше людей. Досі деякі криївки стоять законсервовані...

    ...Ми слухаємо музику і ковтаємо гарячий чай із трав — певно, такий, з шипшиною і медом, готували собі вояки УПА. Навкруги бігають офіціанти, молоді люди в одязі захисного кольору — джинси вільного крою та футболка з відзнаками вояків, червоними і чорними стрічками. Та все одно трохи змахують на американських волонтерів.

    Відвідувачі швидко міняються. Приходять попоїсти відомі львівські журналісти, актори, бізнесмени. Заходить чимало молоді. Вони ласують дуже простою, але не дуже дешевою їжею, фотографуються перед величезними знімками, на яких зображені молоді люди у напіввійськових строях, майже завжди на фоні природи, зі зброєю... В об’єктив відвідувачів «Криївки» потрапляє чи портрет Степана Бандери, чи старий радіоприймач, чи навіть праска тих часів...

    — А чи розуміють всі ці молоді особи, що п’ють та веселяться під цими старими фото, — запитує Дубас, скоріше, самого себе, — що люди, зображені на них, практично усі загинули, дуже швидко після того, як зазнімкувалися? Напевно, не розуміють або не надають цьому значення. Моє серце розривається — може, маю застаріле, зашкарубле мислення. Може, до нового і прогресивного вже не можу обернути своє обличчя?

    Ми трохи мовчимо і вслухаємося у «неприродну» для цього закладу мову — російську.

    — Ви не дивуйтеся, у нас чимало гостей, що приїжджають з Росії та Сходу України, — говорить автор ідеї створення «Криївки» Юрко Назарук. — Спочатку дуже часто вони бувають настроєні агресивно. Однак прощаємось вже мало не друзями. Гості купують книжки про УПА, цікавляться її історією й загалом інакше починають ставитися до історії України. Хіба це погано? Люди тільки у близьких контактах починають розуміти одне одного. Навіть кілька російських каналів у нас побували, і матеріали вийшли цілком прийнятні, навіть симпатичні...

    За допомогою інтер’єру, музики, одягу офіціантів, їжі ми створили живий музей історії УПА. Хочемо довести всім, що історію треба сприймати легко, а не обертати її на політику та спекулювати нею. Ми навіть для всього персоналу прочитали курс з історії УПА — щоб і самі були підкуті, і гостям знали що розповісти.

    Не стану приховувати, ми не відразу відкрили свій заклад. Було чимало сумнівів. Я особисто зібрав різні фото повстанців, і більшість серед них ніколи ще не друкувалися. Часом якісь предмети до нас приносять, наш «музей» поповнюється. Ось цей портрет Бандери подарували пластуни. Один із моїх партнерів навіть отримав почесну відзнаку голови братства ОУН—УПА Олеся Гуменюка за видання книги про рейди УПА в Румунію. Ні, без поваги до наших героїв цей заклад ми б не організовували...

    Знаю, що постійні гості отримують пронумерованого ключа від «Криївки» і вже не потребують послуг грізного охоронця. Під номером першим було виготовлено ключа для львівського мера Андрія Садового. («Не заради раю обирають владу, А заради порятунку Від земного Аду», — впадає в око ще одна фрашка Дубаса). Невдовзі, за місяць по відкриттю, до мерії надійшов лист від кількох громадських організацій з проханням закрити «Криївку» як таку, що паплюжить і принижує національну визвольну ідею. Однак у організаторів задум інший — створити мережу подібних закладів по цілій Україні. І найактивніші прихильники цього задуму, як вони розповідають, мешкають на Сході. Щоправда, їх і у Львові не бракує.

    ...Ми виходимо з «Криївки» на свіже повітря. Перед входом — черга бажаючих увійти. Давно вже не бачили такого у Львові, де кнайпа на кнайпі, й власники закладів ладні одне одному горло перегризти за клієнта.

    Може, чогось не розуміємо, може дійсно часи змінилися настільки, що гендель можна робити на будь-чому?.. І провокативну ідею треба використати для оновлення самої ж ідеї? Прийшли ж до баптистських церков джазові виконавці. А ресторани влаштовуються просто в історичних музеях. Щоправда, як правило, приміщення дещо розмежовуються...

    Якось я почула від старого нквдиста таку репліку: «Щоб не казали, а тоті хлопці таки любили Україну!». Цікаво, як вони б поставилися до «Криївки»? Може б, жартували — бо були молоді й веселі. А може б, теж, як і Дубас, засумували?..
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.15 | observer

     Угу. Принаймі гасло "У нас розмовялють українською"

     в криївці, на відміну від ОБі, не діє. та й націоналізм там якийсь лубочний, показушний. галичани...
 • 2007.11.15 | Петр

  Re: Комуністи вимагають від прокуратури оцінити діяльність «Криївки»

  Якщо комунякам це не подобається, то хай краще мандрують у свою любиму Рассію. А такі ресторани потрібно відкрити і в інших містах.
 • 2007.11.15 | Микола Гудкович

  Моя резолюція —

  Позивачеві:
  — за приховану рекламу «Криївки» — винести догану та подяку;
  — за відсутність почуття гумору — рекомендувати придбати відсутнє за будь-які гроші.
 • 2007.11.15 | Михайло Свистович

  Сподіваюся, що прокуратура у відповіді напише:

  "Оцінка позитивна. Дуже хороший ресторан!"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.15 | один_козак

   Або:

   "Щиро дякуємо, було дуже смачно." :lol:
 • 2007.11.15 | RedBagira

  Лучше бы подхватили идею

  и ресторан в советском стиле открыли.
  Стебаться надо уметь.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.15 | Abbot

   Совершенно верно

  • 2007.11.15 | Sean

   Вільна багіра у вільній країні

   RedBagira пише:
   > и ресторан в советском стиле открыли.
   > Стебаться надо уметь.
   То відкривайте. Тільки ві Львові - я б не радив. Йойки буде.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.15 | RedBagira

    А схрон - не в Киеве (-)

    .
  • 2007.11.15 | Чучхе

   Коммунисты - стебаться? Бугагагага

  • 2007.11.15 | Оk

   Таук воно вже давно є Re: Лучше бы подхватили идею

   під Києвом "Бліндаж" здається зветься, якщо я не помиляюсь, там офіціянтки в гімнастерках і з зорями во лбу.

   RedBagira пише:
   > и ресторан в советском стиле открыли.
   > Стебаться надо уметь.

   Але власник не місцевий комуніст :spookie:, а схиблений іноземець :crazy:
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.15 | AxeHarry

    Re: Таук воно вже давно є Re: Лучше бы подхватили идею

    V Kyjevi. Na Sofiivskij zdaeccja.
    A popid Kyjevom "Partyzan".
    A po Odeskij Trasi (v rajoni vid Umani do povorotu na Krym) Poplavok zafigachyv kupu megakabakiv, v tomu chysli i "CCCP". iluminaciju vydno za 10 Km.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.15 | Чучхе

     на сінному ринку був ресторан "СССР"

    • 2007.11.15 | Оk

     Re: Так воно вже давно є Re: Лучше бы подхватили идею

     AxeHarry пише:
     > V Kyjevi. Na Sofiivskij zdaeccja.
     > A popid Kyjevom "Partyzan".

     Може й "Партизан" а не "Бліндаж" :what: дерев"яний, двоповерховий, з амуніцією в інтер"єрі, самоварами, будьоновками, відповідними назвами страв etc.

     > A po Odeskij Trasi (v rajoni vid Umani do povorotu na Krym) Poplavok zafigachyv kupu megakabakiv, v tomu chysli i "CCCP". iluminaciju vydno za 10 Km.
   • 2007.11.15 | Михайло Свистович

    Re: Таук воно вже давно є Re: Лучше бы подхватили идею

    Оk пише:
    > під Києвом "Бліндаж" здається зветься, якщо я не помиляюсь, там офіціянтки в гімнастерках і з зорями во лбу.

    Можливо то "Партизан" по дорозі на Обухів? Я всередині не був, просто бачив зовнішнє оздоблення, коли проїздив повз.
  • 2007.11.15 | один_козак

   В совєцком стілє хтось мостить на Гідропарку.

   "ГУЛАГ", здається, називається. )))
   Але на даному етапі воно якесь не якісне виходить)))
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2007.11.15 | один_козак

  Комуняки!

  Ну чисто комуняки! :lol:
 • 2007.11.15 | igorg

  О! Чудова реклама! Варто подякувать

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.16 | Іван

   Re: О! Чудова реклама! Варто подякувать

   Щоб не відповідати за злочини перед людством, комуністи пропонують боротьбу проти ОУН-УПА. Все, що повязане із здобуттям незалежності нашої держави буде жити вічно!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua