МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А хто тут є неангажований?

11/16/2007 | Tatarchuk
От коли описують події що минули, то можуть викласти їх так (йдеться про одні ті самі події):

Приклад 1.
Його високість Король мав шляхетний намір більше не збирати Генеральні Штати, бо вони тільки множили засилля місцевих феодалів. Титанічні зусилля центральної влади по наведенню порядку, збору коштів на шляхетну та вкрай потрібну війну з Іспанією напорувалися на інтриги знаті. Облудною брехнею дворяни, споконвічні вороги корони залучили на свій бік найдурніших з черні, так і було зібрано отого "парламента".

Приклад 2.
Французький народ потерпав від потрійного гніту: феодального на місцях, духовного з Риму та королівського абсолютизму й самодурства. Тому в класових та національних інтересах французів було скликати Генеральні Штати та запровадити парламентаризм. Пригнічене треттє сослов\я отримало підтримку від частини прогресивних (збіднілих і тому ближчих до народу) дворян, прогресивних письмеників-гуманістів, частинки священиків (також бідних і тому прогресивних). Так і було скликано Генеральні Штати.

Приклад 3.
Король не хтів скликати Генеральні Штати, бо вони гарантовано б заперечили нові транші короні нібито на війну з Іспаниєю (насправді левова частина цих коштів розкрадалася при дворі). Дворяни хотіли скликання парламенту, щоб поновити свої давні "вільності", які було відмінено під час введення абсолютизму. Священники сподівалися на прийняття автономії галліканської церкви та полишення більшості прибутків від церкви собі, тому були за парламент. Треттє сословіє не мало чіткої позиції, тому що до нього зачислено всіх несвящеників і недворян. Буржуазія мала намір покласти край владі короля та дворян, крестьяни сподівалися на короля проти свавілля дворян, міська біднота сподівалася на дворянську підтримку проти буржуазії що набирала силу. Кожна з тих сторон вважала, що саме їй буде на користь скликання парламенту.


От хто б міг приблизно так як в третьому прикладі (тобто відкинувши такі чинники як підлі наміри та шляхетні наміри історичних персонажів) описати якісь сучасні події в Україні? Наприклад боротьбу "за" та "проти" земельного мораторію, чи за і проти вступу до НАТО тощо?

Буду дуже радий якщо такі спроби будуть вдалими. :) Нагадую - без казок про шляхетні наміри короля, королеви, герцога, баронів, народу або шляхти.

Відповіді

 • 2007.11.16 | saha

  Почнемо з простого

  Кому вигідно мораторій.
  Сільским головам - тому що дуже велика частка земельних паїв не успадковується, або як мінімум належить державі(оренда від землі йде державі) протягом півроку після смерті власника(до набуття права на спадщину)
  А вони можуть цими землями розпоряджатися.

  Різного роду чиновникам які закривають очі на махінації в період мораторію не за просто так

  Не чистим на руку, але спритнім ділкам які орудують в примегаполісних районах.

  Кому не вигодний мораторій
  -одиноким пристарілим колгоспним пенсіонерам - після смерті пай тупо перейде державі. А так моглиб продати за кілка тисяч доларів і мати більш менш пристойну старість.
  -успішним фермерам, які моглиб у цих пенсіонерів купити цю землю.
  -лафундіям які також включилися б в цю гру скупки паїв.

  Доповнюйте
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.16 | Сергей ГРУЗДОВ

   Re: Почнемо з простого

   Узко начали эту тему. Рационального результата не получится.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.16 | Tatarchuk

    то розширюйте

    Сергей ГРУЗДОВ пише:
    > Узко начали эту тему. Рационального результата не получится.

    Не заперечую, коли ви розширите за згаданою методою на щось глобальне. НАТО, помаранчева революція, тощо :)
    Наприклад був би радий почути версію теми "Чому партії такіє-то беруть активну участь у війні памятників", але то вже моя забаганка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.16 | Сергей ГРУЗДОВ

     Re: то розширюйте

     Причины и поводы каких-то дел или интересов украинских т.н. "партий" мне глубоко не интересны. До отвращения.
     Странным воспринимается постановка вопроса: какой "партии" нравится, а какой не нравится мораторий продажи земли.
     Мягко говоря - фальшивый какой-то вопрос.
     Зачем он задан? Думаю, единственным разумным объяснением будет - для подготовки тезисов в пользу или против какой-то из "партий" с учетом майдановских реплик.
     Муть.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.16 | Tatarchuk

      тю

      Сергей ГРУЗДОВ пише:
      > Причины и поводы каких-то дел или интересов украинских т.н. "партий" мне глубоко не интересны. До отвращения.
      > Странным воспринимается постановка вопроса: какой "партии" нравится, а какой не нравится мораторий продажи земли.
      > Мягко говоря - фальшивый какой-то вопрос.
      > Зачем он задан? Думаю, единственным разумным объяснением будет - для подготовки тезисов в пользу или против какой-то из "партий" с учетом майдановских реплик.
      > Муть.

      От чого чого, а тези для партій я вже напевно не готовлю. Так що мимо.
      Та й не наполягаю саме на партіях, просто на інших "сословіях" (як-от ФПГ наприклад) знаюся значно гірше.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.16 | Tatarchuk

   Re: Почнемо з простого

   saha пише:
   > Кому вигідно мораторій.
   > Сільским головам - тому що дуже велика частка земельних паїв не успадковується, або як мінімум належить державі(оренда від землі йде державі) протягом півроку після смерті власника(до набуття права на спадщину)
   > А вони можуть цими землями розпоряджатися.
   > Різного роду чиновникам які закривають очі на махінації в період мораторію не за просто так
   > Не чистим на руку, але спритнім ділкам які орудують в примегаполісних районах.

   "Червоним директорам" - тим самим хто збанкручував совхози та переробляв їх під КСП лтд., після чого їх очолював. Через невизначенність статуту землі здають в оренду землі під мети дуже далекі від сільськогосподарчої функції, і їм за це нічого нема. В сенсі, карності.

   > Кому не вигодний мораторій
   > -одиноким пристарілим колгоспним пенсіонерам - після смерті пай тупо перейде державі. А так моглиб продати за кілка тисяч доларів і мати більш менш пристойну старість.
   > -успішним фермерам, які моглиб у цих пенсіонерів купити цю землю.
   > -лафундіям які також включилися б в цю гру скупки паїв.

   - просто пайщикам, які до речі мають повне право продавати свого пая хоч за безцінь, хоч на аукціоні.

   > Доповнюйте

   Питання: чому БЮТ та ПРУ підьтримують одну політику, НУНС - другу? Інтереси яких саме груп вони лобіюють? На якому ґрунті - масове членство в партії прихильників такого підходу? Наявність в списках таких прихильників? Електорат складається з таких прихильників?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.18 | Slavix

    Re: Почнемо з простого

    Tatarchuk пише:
    > saha пише:
    > > Кому вигідно мораторій.
    > > Сільским головам - тому що дуже велика частка земельних паїв не успадковується, або як мінімум належить державі(оренда від землі йде державі) протягом півроку після смерті власника(до набуття права на спадщину)
    > > А вони можуть цими землями розпоряджатися.

    Або міф № 1. Як правило наступного ж дня приїжджають звідкісь родичі (спадкоємці) і поспішно оформлюють спадщину, судячись між собою за частку.

    > > Різного роду чиновникам які закривають очі на махінації в період мораторію не за просто так

    Як правило не на махінації закривають очі, а незадарма надають згоду на зміну цільового призначення. Після зняття мораторію нічого не зміниться.

    > > Не чистим на руку, але спритнім ділкам які орудують в примегаполісних районах.

    А цим навпаки. Такі ділки бувають 2-х видів:

    Спекулянти, які "наміняли" с/г землі за курсом 5 гектарів на 5 соток з доплатою і зараз моляться за якнайскорішу відміну мораторію, щоб перепродати за гроші забудовникам (працювати на землі не вміють і не хочуть, а за зміну цільового призначення "юристи денюг просють");

    Забудовники, які змінюють цільове призначення, проводять забудову котеджеми та продають котеджі разом з ділянками. Їм також вигідна відміна мораторію бо більшість козирної землі застовпили спекулянти, які жадібні та доволі тупі і на схему складнішу, ніж купівля-продаж не згодні бо а) не розуміють суті; б) бояться кидка з боку забудовників (небезпідставно, до-речі).
    >
    > "Червоним директорам" - тим самим хто збанкручував совхози та переробляв їх під КСП лтд., після чого їх очолював. Через невизначенність статуту землі здають в оренду землі під мети дуже далекі від сільськогосподарчої функції, і їм за це нічого нема. В сенсі, карності.

    Для того і розорили село щоб подешевці скупити землю, як свого часу довели до зубожіння промисловість, щоб скупити подешевці заводи. Їм як раз вигідна відміна мораторію.
    >
    > > Кому не вигодний мораторій
    > > -одиноким пристарілим колгоспним пенсіонерам - після смерті пай тупо перейде державі.

    Ну звичайно, краще доброму "ефективному власнику", ніж злій державі.

    > А так моглиб продати за кілка тисяч доларів і мати більш менш пристойну старість.

    А могли б здати в оренду та постійно отримувати надбавку до пенсії, не позбавляючи спадкоємців більш-менш пристойної зрілості та юності.

    > > -успішним фермерам, які моглиб у цих пенсіонерів купити цю землю.

    Успішні фермери цілком задовольняються орендою в т.ч. довгостроковою або емфітевзисом, адже вони отримують прибутки від обробки та цільового використання землі, а не за рахунок спекуляції нею. Для прикладу, з"їздіть пізньою весною автобусом на Сумщину: вся земля засіяна або оброблена, не зважаючи на мораторій. При цьому багато підприємств, які її обробляють мають іноземні інвестиції (Франція в основному), яким взагалі заборонено мати у власності землю с/г призначення і їх це влаштовує. Після відміни мораторію вони не зможуть її купити, адже переважне право на викуп, яке має орендар, не поширюється на іноземців, тому землю продадуть вітчизняним спекулянтам, які будуть драти 3 шкіри за оренду.
    Крім того, ті хто дійсно обробляють землю мають шкурний інтерес, адже орендну плату справляють або за попередньою домовленістю або пропорційно отриманому врожаю/прибутку від його реалізації, а не виходячи з "ринкової" вартості, яка буде в рази і рази перевищувати реальну через дії спекулянтів на ринку. Це матиме наслідком подорожчання агропродукції, чергове розорення с/г підприємств, здичавіння орних земель (як це має місце на Чернігівщині) бо "ефективні" землю не обробляють, а просто тримають на неї права і раз на пів року приїжджають подивитись чи не використовує яка падлюка їх землю, попити горілки (це імітація "зеленого туризну", яка цілком виправдовує необроблення землі, що може бути підставою для позбавлення прав на неї) та постріляти по порожніх пляшках.

    > > -лафундіям які також включилися б в цю гру скупки паїв.

    Звичайно, що найбільшим земельним спекулянтам це найвигідніше.
    >
    > - просто пайщикам, які до речі мають повне право продавати свого пая хоч за безцінь, хоч на аукціоні.

    А як Ви вважаєте, який з цих двох варіантів доступний "просто пайщику"?
    >
    > > Доповнюйте
    >
    Доповню радісною новиною. Зараз ходять небезпідставні чутки про непродовження мораторію або про затримку в його поновленні "хоча б на місяць". Т. зв. ефективні зараз звертаються до юрфірм з замовленням на підготовку документів та договорів для продажу конкретно визначених ділянок конкретним покупцям, до фірм з "обмінним земельним фондом" для обміну за схемою, описаною на початку посту та шукають нотаріусів для посвідчення угод з продажу. Акція планується на січень-лютий. При цьому вбачаються кілька схем взаємокидків кожного з учасників спекулятивних відносин. Думаю буде цікаво.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.18 | Сергей ГРУЗДОВ

     +5

    • 2007.11.18 | Tatarchuk

     Re: Почнемо з простого

     Класний розклад, дякую.
     Чи вірно я зрозумів, що із (вірогідною) відміною мораторію спекулятивні ціни на землі с/г впадуть в більшості випадків?

     Чому запитую - бо тоді особливо смішним є твердження про "пайщіки вимушені будуть продати землю за безцінь". По-перше, не хочеш не продавай, по-друге якщо ціна впаде то навіщо за таким товаром полювати спекулянтові? А він гроши не задовбеться в землю вкладати? :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.19 | Slavix

      Re: Почнемо з простого

      Tatarchuk пише:
      > Класний розклад, дякую.
      > Чи вірно я зрозумів, що із (вірогідною) відміною мораторію спекулятивні ціни на землі с/г впадуть в більшості випадків?

      Навпаки. Зростуть, бо буде завищений попит, адже окрім реальних суб"єктів ринку землі (пайовики та користувачі) працюватимуть спекулянти та забудовники, а пропозиція за визначенням обмежена: земельні ділянки - вичерпний ресурс.
      >
      > Чому запитую - бо тоді особливо смішним є твердження про "пайщіки вимушені будуть продати землю за безцінь".

      Саме так. Буде ситуація на зразок промисловості, коли начальство каже: "Ти звільняєшся, значить зобов"язаний здати акції за номіналом" і багато хто вірить. Пайщики в будь-якому випадку в прольоті бо, вибачаюсь на слові, вони лохи (або маленькі-пересічні, як кому зручніше) і варіант "бери скільки дають, а з бомажками ми самі розберемось" влаштує переважну більшість з них.

      По-перше, не хочеш не продавай,

      Якщо клепка в голові є то звичайно, але якщо землевласник алкаш або літня людина, яка образилась на дітей/онуків і не хоче передавати землю у спадок, то продасть якнайшвидше "про наслідки можливі не подумав".

      по-друге якщо ціна впаде то навіщо за таким товаром полювати спекулянтові?

      Їм видніше. Але чомусь клієнти, які до агробізнесу та землі не мають жодного відношення (перевізники, торгівельні о-ії) бажають саме так інвестувати свої кошти, хоча ненавидять "село і смердючих селюків".

      А він гроши не задовбеться в землю вкладати? :)

      В тому то й біда, що гроші не вкладають і в них відмазка: зелений туризм. Підозрюю, що цю фішку вигадали спеціально для жадібних ледацюг, які нахапали землі для перепродажу щоб не обробляти землю (читай: вкладати кошти) і при цьому не втратити на неї право. Орна земля тим часом самозаліснюється, "бідніє", руйнуються меліоративні споруди.
      Чисто по людські хочу щоб бариги і цього року лоханулись, хоча трохи займаюсь такими питаннями щоб не втрачати клієнтів. В даному випадку просто цікаво хто кого і як кидатиме.
    • 2007.11.19 | saha

     Re: Почнемо з простого


     > > > Кому вигідно мораторій.
     > > > Сільским головам - тому що дуже велика частка земельних паїв не успадковується, або як мінімум належить державі(оренда від землі йде державі) протягом півроку після смерті власника(до набуття права на спадщину)
     > > > А вони можуть цими землями розпоряджатися.
     >
     > Або міф № 1. Як правило наступного ж дня приїжджають звідкісь родичі (спадкоємці) і поспішно оформлюють спадщину, судячись між собою за частку.
     По перше є дуже багато одинаків, або діти в Росії, Казастані, інших країнах, приому мають те громадянство. А іноземні громадяни не мають права на землю.
     По друге за рік аренди паю дають близько 500 грн. А за успадкування паю треба віддати 1000. Не дуже багато людей просто хочуть успадковувати. Забулдьте про Землю кругом Києва, побережжя Криму та тому подібне тут інша історія. Тут інші приколи з мораторієм і незаконним привласненням.
     По третє всерівно спадщина оформляється мінімум пів року після смерті.
     От і виходить, що землею пів року розпоряжається держава.


     >
     > > > Різного роду чиновникам які закривають очі на махінації в період мораторію не за просто так
     >
     > Як правило не на махінації закривають очі, а незадарма надають згоду на зміну цільового призначення. Після зняття мораторію нічого не зміниться.
     >
     > > > Не чистим на руку, але спритнім ділкам які орудують в примегаполісних районах.
     >
     > А цим навпаки. Такі ділки бувають 2-х видів:
     >
     > Спекулянти, які "наміняли" с/г землі за курсом 5 гектарів на 5 соток з доплатою і зараз моляться за якнайскорішу відміну мораторію, щоб перепродати за гроші забудовникам (працювати на землі не вміють і не хочуть, а за зміну цільового призначення "юристи денюг просють");

     ЗАБУДЬТЕ ПРО ЗЕМЛЮ КРУГОМ МЕГАПОЛІСІВ

     >
     > Забудовники, які змінюють цільове призначення, проводять забудову котеджеми та продають котеджі разом з ділянками. Їм також вигідна відміна мораторію бо більшість козирної землі застовпили спекулянти, які жадібні та доволі тупі і на схему складнішу, ніж купівля-продаж не згодні бо а) не розуміють суті; б) бояться кидка з боку забудовників (небезпідставно, до-речі).
     Дивись вище.
     > >
     > > "Червоним директорам" - тим самим хто збанкручував совхози та переробляв їх під КСП лтд., після чого їх очолював. Через невизначенність статуту землі здають в оренду землі під мети дуже далекі від сільськогосподарчої функції, і їм за це нічого нема. В сенсі, карності.
     >
     > Для того і розорили село щоб подешевці скупити землю, як свого часу довели до зубожіння промисловість, щоб скупити подешевці заводи. Їм як раз вигідна відміна мораторію.
     Для того щоб не скупили на халяву я і пропоную в вести мито на операції з землею. Перехід прав власності 2-3 тис доларів за гектар.
     Як у Росії мито на експорт нафти. Щоб ціян не опускалась менше 4000 тис за гектар. Це буде абсолютно ринковий механізм. По мірі формування ринку землі можна мито зменшувати.
     > >
     > > > Кому не вигодний мораторій
     > > > -одиноким пристарілим колгоспним пенсіонерам - після смерті пай тупо перейде державі.
     >
     > Ну звичайно, краще доброму "ефективному власнику", ніж злій державі.
     Да ефективвному власнику краще тому що пенсіонер отримає ХОЧ ЯКІСЬ ГРОШІ і купить собі чого схоче, або дась комусь з молодих, а ті йому допоможуть, нарубають дров, або щось на огороді допоможуть.

     > > А так моглиб продати за кілка тисяч доларів і мати більш менш пристойну старість.
     >
     > А могли б здати в оренду та постійно отримувати надбавку до пенсії, не позбавляючи спадкоємців більш-менш пристойної зрілості та юності.
     Див коментар на верхній пост. за рік за пай за аренду дають 500 грн або до тони зерна(1000 але натуральна отплата :))
     Офігенна добавка до пенсії.


     > > > -успішним фермерам, які моглиб у цих пенсіонерів купити цю землю.
     >
     > Успішні фермери цілком задовольняються орендою в т.ч. довгостроковою або емфітевзисом, адже вони отримують прибутки від обробки та цільового використання землі, а не за рахунок спекуляції нею. Для прикладу, з"їздіть пізньою весною автобусом на Сумщину: вся земля засіяна або оброблена, не зважаючи на мораторій. При цьому багато підприємств, які її обробляють мають іноземні інвестиції (Франція в основному), яким взагалі заборонено мати у власності землю с/г призначення і їх це влаштовує. Після відміни мораторію вони не зможуть її купити, адже переважне право на викуп, яке має орендар, не поширюється на іноземців, тому землю продадуть вітчизняним спекулянтам, які будуть драти 3 шкіри за оренду.
     > Крім того, ті хто дійсно обробляють землю мають шкурний інтерес, адже орендну плату справляють або за попередньою домовленістю або пропорційно отриманому врожаю/прибутку від його реалізації, а не виходячи з "ринкової" вартості, яка буде в рази і рази перевищувати реальну через дії спекулянтів на ринку. Це матиме наслідком подорожчання агропродукції, чергове розорення с/г підприємств, здичавіння орних земель (як це має місце на Чернігівщині) бо "ефективні" землю не обробляють, а просто тримають на неї права і раз на пів року приїжджають подивитись чи не використовує яка падлюка їх землю, попити горілки (це імітація "зеленого туризну", яка цілком виправдовує необроблення землі, що може бути підставою для позбавлення прав на неї) та постріляти по порожніх пляшках.

     Ага вам розказати як береться земля в аренду.
     В більшості сіл є земля 2х типів. Землі гос резерву і паї. Їх пропорції можуть бути різними. Наприклад в селі де мешкають мої батьки пропорція 50\50. Фермери обробляє від 50 до 300 га. Так от хочеться щоб земля була цільним куском а не розбросані паї по 10 полям.
     І тут вручається адміністративний чинник. В вигляді сільської адміістрації. А в усіх адміністраторів є родичі,які побрали в аренду по 300 га. Так от щоб фермеру який має більшість техніки взяти цільним куском доводиться "по собівартості" працювати ще й на тих полях.
     Так що тут не все так просто з арендою.

     >
     > > > -лафундіям які також включилися б в цю гру скупки паїв.
     >
     > Звичайно, що найбільшим земельним спекулянтам це найвигідніше.
     > >
     > > - просто пайщикам, які до речі мають повне право продавати свого пая хоч за безцінь, хоч на аукціоні.
     >
     > А як Ви вважаєте, який з цих двох варіантів доступний "просто пайщику"?
     А то не важно він власник хай що хоче те й робить з землею, його власність. А щоб не продали за безцінь ввести мито дивись вище.

     > >
     > > > Доповнюйте
     > >
     > Доповню радісною новиною. Зараз ходять небезпідставні чутки про непродовження мораторію або про затримку в його поновленні "хоча б на місяць". Т. зв. ефективні зараз звертаються до юрфірм з замовленням на підготовку документів та договорів для продажу конкретно визначених ділянок конкретним покупцям, до фірм з "обмінним земельним фондом" для обміну за схемою, описаною на початку посту та шукають нотаріусів для посвідчення угод з продажу. Акція планується на січень-лютий. При цьому вбачаються кілька схем взаємокидків кожного з учасників спекулятивних відносин. Думаю буде цікаво.

     Продовження мораторію- це продовження правління бюрократії.
     І нікуди не здвинимось. тільки ще більше все ускладнемо.
     Мої батьки мешкають в селі (менше 800 мешканців в селі) де до найближчого великого міста 90 км Полтава і більше 100 Дніпропетровськ. Так що проблеми "глухих сіл" знаю з перших уст. 2 батькових товариши досить успішні фермери. Так що з проблемами фермерства знаю також не через телебачення та виступи "народних депутітів"
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.19 | Slavix

      Re: Почнемо з простого

      saha пише:
      >
      > > Або міф № 1. Як правило наступного ж дня приїжджають звідкісь родичі (спадкоємці) і поспішно оформлюють спадщину, судячись між собою за частку.
      > По перше є дуже багато одинаків, або діти в Росії, Казастані, інших країнах, приому мають те громадянство. А іноземні громадяни не мають права на землю.

      Є, але їх далеко не більшість. Механіз спадкування та подальшого розпорядження землею іноземцями прописаний в ЗКУ так що все одно вони спадщину не втрачають.

      > По друге за рік аренди паю дають близько 500 грн. А за успадкування паю треба віддати 1000.

      Як на оренду так і на продаж: бери скільки дають. Це вже питання психології власників, коньюнктури ринку агропродукції де переважають трейдери і пропонують закупівельні ціни на межі рентабельності (якщо не збиткові) та ринку нафтопродуктів з традиційними "посівними" та "уборочними" підвищеннями.

      Не дуже багато людей просто хочуть успадковувати. Забулдьте про Землю кругом Києва, побережжя Криму та тому подібне тут інша історія. Тут інші приколи з мораторієм і незаконним привласненням.

      Трохи орієнтуюся в ситуації по Київській, Чернігівській, Сумській та Житомирський областям. Відмова від спадщини не дуже поширене явище.

      > По третє всерівно спадщина оформляється мінімум пів року після смерті.
      > От і виходить, що землею пів року розпоряжається держава.
      >
      Не розпоряжається.
      > >
      > > > > Різного роду чиновникам які закривають очі на махінації в період мораторію не за просто так
      > >
      > > Як правило не на махінації закривають очі, а незадарма надають згоду на зміну цільового призначення. Після зняття мораторію нічого не зміниться.
      > >
      > > > > Не чистим на руку, але спритнім ділкам які орудують в примегаполісних районах.

      Саме так.
      > >
      > > А цим навпаки. Такі ділки бувають 2-х видів:
      > >
      > > Спекулянти, які "наміняли" с/г землі за курсом 5 гектарів на 5 соток з доплатою і зараз моляться за якнайскорішу відміну мораторію, щоб перепродати за гроші забудовникам (працювати на землі не вміють і не хочуть, а за зміну цільового призначення "юристи денюг просють");
      >
      >
      ЗАБУДЬТЕ ПРО ЗЕМЛЮ КРУГОМ МЕГАПОЛІСІВ


      Не забуду, бо те ж саме чекатиме на інші землі по мірі скупки. Тенденція так би мовити. Просто ціна формуватиметься відцентрово. Зараз і 70 км. від Києва вважається "еліткою", а кілька років тому вважалась 30 км.
      > >
      > >
      > > Для того і розорили село щоб подешевці скупити землю, як свого часу довели до зубожіння промисловість, щоб скупити подешевці заводи. Їм як раз вигідна відміна мораторію.
      > Для того щоб не скупили на халяву я і пропоную в вести мито на операції з землею. Перехід прав власності 2-3 тис доларів за гектар.
      > Як у Росії мито на експорт нафти. Щоб ціян не опускалась менше 4000 тис за гектар. Це буде абсолютно ринковий механізм. По мірі формування ринку землі можна мито зменшувати.

      Адміністративний, а не ринковий. Мито йде державі, що = дотування бізнесу Ахмєтових, Фірташів, Коломойських, Гайдуків і т.п. особисто мені неприємно платити податки усвідомлюючи цей факт.
      > > >
      > > > > Кому не вигодний мораторій
      > > > > -одиноким пристарілим колгоспним пенсіонерам - після смерті пай тупо перейде державі.
      > >
      > > Ну звичайно, краще доброму "ефективному власнику", ніж злій державі.
      > Да ефективвному власнику краще тому що пенсіонер отримає ХОЧ ЯКІСЬ ГРОШІ

      Для того і розорили село, щоб пропонувати "хоч якусь"

      і купить собі чого схоче, або дась комусь з молодих, а ті йому допоможуть, нарубають дров, або щось на огороді допоможуть.
      >
      > > > А так моглиб продати за кілка тисяч доларів і мати більш менш пристойну старість.
      > >
      > > А могли б здати в оренду та постійно отримувати надбавку до пенсії, не позбавляючи спадкоємців більш-менш пристойної зрілості та юності.
      > Див коментар на верхній пост. за рік за пай за аренду дають 500 грн або до тони зерна(1000 але натуральна отплата :))
      > Офігенна добавка до пенсії.

      Можна подумати "справедливу" ціну ТІ Ж САМІ ефективні або спекулянти запропонують захмарну.
      >
      > Ага вам розказати як береться земля в аренду.
      > В більшості сіл є земля 2х типів. Землі гос резерву і паї. Їх пропорції можуть бути різними.
      Наприклад в селі де мешкають мої батьки пропорція 50\50.
      Фермери обробляє від 50 до 300 га. Так от хочеться щоб земля була цільним куском а не розбросані паї по 10 полям.
      > І тут вручається адміністративний чинник. В вигляді сільської адміістрації. А в усіх адміністраторів є родичі,які побрали в аренду по 300 га. Так от щоб фермеру який має більшість техніки взяти цільним куском доводиться "по собівартості" працювати ще й на тих полях.

      Наскільки я зрозумів йдеться про тих же спекулянтів тільки не на купівлі продажу, а на оренді. Принцип той же.

      > Так що тут не все так просто з арендою.
      >
      > > А як Ви вважаєте, який з цих двох варіантів доступний "просто пайщику"?
      > А то не важно він власник хай що хоче те й робить з землею, його власність. А щоб не продали за безцінь ввести мито дивись вище.
      >
      Ну правильно. Основна задача змусити пайщиків злити землю за безцінь, адже це їх повне право.
      Мито і так справляється при віджуженні об"єктів нерухомості та землі. Крім того, мито та інші збори, якщо воно у відсотковому вимірі, призводить лише до зменшення оціночної вартості з частковим розрахунком в конверті. Фіксована сума збагатить спекулянтів в примегаполісних районах і зробить нерентабельною купівлю землі в більш віддалених, диференційована фіксована ставка зараз неможлива. Крім того, підвищення вартості за рахунок мита збагатить не продавця, а "найбільш ефективних", які дотують свій бізнес з бюджету.
      > > >
      >
      > Продовження мораторію- це продовження правління бюрократії.

      А відміна - правління спекулянтів.

      > І нікуди не здвинимось. тільки ще більше все ускладнемо.

      До відміни мораторію (я не противник ринку землі) треба 3 речі:
      1. Привести в порядок нормативну базу;
      2. Щоб пересічні пайовики могли не лише продати, але й купити землю;
      3. Перекрити кисень баригам та активно застосовувати біржові механізми в агробізнесі.

      > Мої батьки мешкають в селі (менше 800 мешканців в селі) де до найближчого великого міста 90 км Полтава і більше 100 Дніпропетровськ. Так що проблеми "глухих сіл" знаю з перших уст. 2 батькових товариши досить успішні фермери. Так що з проблемами фермерства знаю також не через телебачення та виступи "народних депутітів"

      Вірю і дякую за інформацію.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.19 | saha

       Забудьте про спекулянтів

       Вони всерівн озбагатяться при відміні мораторію і мені до задниці коли це буде в цьму січні чи в наступному.
       Питання в іншому прикриваючись мораторієм іде широкомаштабне прихватизовування найбільш ласих земельних ділянок.
       І чим довше цей процес буде йти(мораторію) тим більше зароблять.
       принцип простий скуповують задешево сг землю міняють їй використання продають заробляють на цьому до 1000% рентабельності. І чим довше буде мораторій тим більше таких оборуток зможуть прокрутити.
       і тим більше у них буде "стартовий капітал" при відміні мораторію.
  • 2007.11.16 | igorg

   Память коротка. За скільки Ви продали промисловість?

   Забезпечили собі старість? От так само із землею буде. Тільки набагато швидше. Треба бути цілковитим дурнем, щоб її не скупити. Скуплять швидше тому шо мають гроші і скуплять за безцінь бо ніхто й пікнуть не втигне.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.16 | теж_вчоний

    Продасте мені за безцінь свою квартиру? Дешево візьму! ;)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.17 | Сергей ГРУЗДОВ

     Re: Продасте мені за безцінь свою...

     Азбука:
     - цена определяется соотношением спрос-предложение
     - "безцінь" относительное понятие
     - земля, автомобиль, квартира, еда, пиджак, магнитофон... требуют разного ухода, по-разному эксплуатируются, а как товар имеют разное "социальное" значение и последствия отчуждения.

     Названные последствия могут быть очевидны, завуалированы или скрываемы. Касательно земельного вопроса современное состояние гос.пропаганды, правопорядка, отсутствие возможности полноценного распоряжения личным земельным участком, диктатура покупателя на данном рынке БЕЗУСЛОВНО свидетельствует о подготовленном "кидке" мелких частных собственников.

     Более того, я уверен, что это - государственная политика.

     Контрольный вопрос: почему бы не усилить, детализировать, проконтролировать законность, обеспечить справедливое вознаграждение в АРЕНДЕ личных земельных участков?
     Ведь взятие в аренду дает НЕ МЕНЬШИЕ возможности ОБРАБАТЫВАТЬ или иным способом ЭКСПЛУАТИРОВАТЬ земельные участки. Но СОХРАНЯЕТ ПРАВО СОБСТВЕННОСТИ на них.
     Данный контрольный вопрос позволяет яснее увидеть цель обсуждаемого маневра с землей - ЛИШИТЬ СОБСТВЕННОСТИ.
     А из того, что для обрабатывания участка земли его отчуждение не является обязательным, следует, что СКУПАТЬ ее будут ДЛЯ ПЕРЕПРОДАЖИ.

     Скажете, что это тоже ПРАВО? Да.
     Но... см. пост сначала.

     Думаю, полезно дополнить - http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1195145431&first=&last=&pattern=груздов
     http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1195144684&first=&last=&pattern=груздов

     ПыСы: ...- Я же не прошу продать мне ваш пиджак за три рубля? - Возьмите даром!!!
   • 2007.11.18 | Бурлака

    Re: Память коротка. За скільки Ви продали промисловість?

    igorg пише:
    > Забезпечили собі старість? От так само із землею буде.

    Не буде так само, бо земля видається власникам у натурі, а не папірцями, які можна уявити шматком паркану заводу чи шестернею верстату. І зараз селяни продають землю значно дорожче ніж колись ваучери, хоча все одно дешево, бо немає прозорого механізму. А сертифікат продають втричі дешевше ніж акт. На ту саму землю! Бо бюрократія не дає ті акти так просто отримати.
   • 2007.11.18 | MentBuster

    Re: Память коротка. За скільки Ви продали промисловість?

    igorg пише:
    > Забезпечили собі старість? От так само із землею буде. Тільки набагато швидше. Треба бути цілковитим дурнем, щоб її не скупити. Скуплять швидше тому шо мають гроші і скуплять за безцінь бо ніхто й пікнуть не втигне.
    В усіх країнах, де є вільний обіг землі, вона коштує дешевше бруду рівно стільки, скільки доходу вона може принести
    Висновок: нафіг вона нікому не потрібна як засіб інвестування. Є значно вигідніші напрямки ;)
    Тим більше, є три легкі способи розоритись: найшвидший - це скачки, найприємніший - жінки, а найнадійніший - сільське господарство :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.19 | saha

     Абсолютно підтримую

     Виключення землю біля мегаполісів та під нафтові скважини.
     Перше у нас поканає друге не дуже тому що паї розбросані а під свердловину потрібно близько 20 га. а це 6-7 паїв. А свердловину можна поставити в різних місцях(це про Полтавсь обл. Там зараз активно бурять під нафтові та газові скважини, сцуки із -за них міняється рівень грунтових вод і це приносить кучу неприємностей)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua