МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кримські татари за Євроінтеграцію України

11/16/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Кримські татари за інтеграцію України


Сімферополь. 15 листопада. УНІАН. Кримські татари виступають за просування України в європейські структури, заявляє перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат ЧУБАРОВ.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні на прес-конференції в Сімферополі.

«Ми, кримські татари, ну, дуже хочемо якнайшвидшого просування України в європейські структури, тому що звідти потім до України приходитиме вкорінення тих стандартів (мінімальних хоча б) щодо захисту прав людини», - заявив Р.ЧУБАРОВ.

За словами першого заступника голови Меджлісу, прагнення до просування України в європейські структури не властиве деяким українським політикам, зокрема тим, хто знаходиться у вищих ешелонах влади. Зокрема, Р.ЧУБАРОВ піддав критиці прагнення комуністів (зокрема, Петра СИМОНЕНКА і Леоніда ГРАЧА) «відродити імперію». Р.ЧУБАРОВ зазначив, що таких політиків ”просто не буде” тоді, коли європейські стандарти почнуть працювати в Україні.

«Що б ми (кримські татари - УНІАН) не робили в міжнародному плані, ми завжди відстоюватимемо інтеграцію України до європейських структур», - підкреслив перший заступник голови Меджлісу.

Крім цього, він заявив, що кримські татари збираються працювати з усіма «потенційними інвесторами, які розглядають Крим виключно як економічно вигідну для них територію». «Ми хотітимемо тільки одного – ми теж хочемо цих інвестицій, але ми звертатимемо увагу (інвесторів – УНІАН) на те, що Крим, окрім економічної території, повинен розглядатися як територія, де люди хочуть нормально жити», - сказав він, додавши, що великий бізнес поки не бере участь у вирішенні жодного соціального питання.

Р.ЧУБАРОВ підкреслив, що інвестори повинні поповнювати не кишені урядовців, а бюджет Криму. «Я хотів би, щоб бізнес поповнював – я використовую це слово в позитивному плані – кишені казни кримської, але при цьому робив це свідомо, розуміючи, що бізнес не буде зруйнований через ті або інші явища внаслідок невмілого управління влади», - підкреслив він.

Чи могла бути якась інша зброя на Ай-Петрі?


Сімферополь. 15 листопада. УНІАН. Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат ЧУБАРОВ стверджує, що постріл у кримського татарина під час знесенні будівель на плато Ай-Петрі було зроблено з міліцейської зброї.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив сьогодні на прес-конференції в Сімферополі.

«Зброя, з якої була випущена ця куля, я абсолютно стверджую, що це зброя «форд», яка була у співробітників міліції, які здійснювали цей погром, - заявив Р.ЧУБАРОВ. - Цей постріл було здійснено міліцією, ніякої іншої зброї бути не могло».

За словами першого заступника голови Меджлісу, цією справою зараз займаються юристи. «Я не хочу розкривати те, чим займаються юристи, але міліція в цій ситуації дуже заплуталась», - сказав Р.ЧУБАРОВ.

Як повідомляв УНІАН, 6 листопада на плато Ай-Петрі проводилось знесення самовільної забудови бізнесменів - кримських татар. Влада стверджує, що знесення проводилось на законних підставах, за рішенням Господарського суду АРК.

Кримські татари говорять, що рішення суду було лише на одну ділянку, при цьому було знесено «7-8 об`єктів». Порядок під час знесення забудови, яке проводили державні виконавці, забезпечували близько тисячі правоохоронців.

Близько 40-50 кримських татар спробували перешкодити знесенню і, як стверджують у міліції, чинили опір.

Незначні травми одержали бійці «Беркута» (за деякими даними, 9 осіб). 28 кримських татар були затримані за опір міліції. 4 людини опинилися в лікарні. У одного кримського татарин було кульове поранення в живіт. Начальник міліції Криму Анатолій МОГИЛЬОВ стверджує, що постріл було зроблено не з міліцейської зброї. Те саме стверджують і в МВС України. Проводиться розслідування, порушено кримінальну справа за фактом поранення людини.

Меджліс вимагає відставки А.МОГИЛЬОВА і притягнення його до відповідальності. Однак він не бачить підстав для відставки.

Меджліс звинувачує владу


Сімферополь. 15 листопада. УНІАН. Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат ЧУБАРОВ звинувачує місцеву владу в перешкоджанні проведенню акцій протесту кримських татар.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні на прес-конференції в Сімферополі Р.ЧУБАРОВ, зокрема, заявив, що сімферопольські власті намагаються заборонити проведення масової акції кримських татар (акція у формі встановлення наметового містечка).

За словами Р.ЧУБАРОВА, 9 листопада у виконком Сімферопольської міської ради було подано повідомлення про проведення масових акцій на центральній площі міста. За його даними, в цей ж день відбулося засідання Залізничного райсуду Сімферополя, який задовольнив позов міськради про заборону проведення масовій акції.

Як зазначив Р.ЧУБАРОВ, у кримських татар є підозра в упередженості суддів, що заборонили встановлювати намети на площі перед Радою міністрів автономії, оскільки, зокрема, представника Меджлісу, який подавав повідомлення про проведення акції, не сповістили про розгляд справи в суді. «Люди просто відштампували ті рішення, які бажані владі, абсолютно не вникаючи в процеси», - зазначив перший заступник голови Меджлісу.

Він зазначив, що в законному порядку кримські татари звертатимуть увагу вищестоящих інстанцій на політичну неупередженість суддів і їхню некомпетентність.

За словами Р.ЧУБАРОВА, в наметове містечко, яке встановлене на площі перед Радміном АРК, вже приходили судові виконавці. Вони вручили розпорядження, що якщо містечко не приберуть, то «можуть бути застосовані такі дії, які витікають з рішення суду для виконавчої служби». «Влада пішла уторованою нею дорогою: вона направляє судових виконавців, вона погрожує застосуванням сили», - заявив заступник голови Меджлісу.

Зі своєї сторони керівник секретаріату Меджлісу Заїр СМЕДЛЯЄВ заявив, що влада не хоче вирішувати проблеми кримських татар. «Влада не хоче в Криму нормального стабільного становища. На фоні такого постійного конфліктного стану можна постійно підвищувати ціни на продукти харчування, на паливо, все це сходить з рук», - підкреслив З.СМЕДЛЯЄВ. Він назвав нинішню владу Криму «бездарною», зазначивши, що її ”пора міняти”.

Як повідомляв УНІАН, 6 листопада на плато Ай-Петрі проводилося знесення самовільно побудованих будов бізнесменів - кримських татар. Знесення, як стверджують власті, проводилося на законних підставах, за рішенням Господарського суду АРК. Порядок в ході зносу будов, який проводили держвиконавці, забезпечували близько тисячі правоохоронців.

Близько 40-50 кримських татар спробували перешкодити зносу і, як стверджують в міліції, чинили опір правоохоронцям. Під час операції на Ай-Петрі у кримських татар, за даними міліції, були вилучені газовий балон, каністри з бензином, декілька пляшок із запалювальною сумішшю. 28 кримських татар були затримані за опір міліції. 4 людини опинилися у лікарні. В одного кримського татарина було кульове поранення в живіт. В міліції запевняють, що стріляли не з міліційної зброї. Проводиться розслідування, порушено кримінальну справу за фактом поранення людини. Незначні травми дістали бійці «Беркута» (за деякими даними, 9 чоловік).

Меджліс вимагає відставки начальника кримської міліції Анатолія МОГИЛЬОВА і притягнення його до відповідальності. Проте А.МОГИЛЬОВ заявляє, що не бачить підстав для відставки, оскільки в своїй роботі не порушував чинного законодавства.

8 листопада кримські татари почали установку наметового містечка з вимогою відставки А.МОГИЛЬОВА.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua