МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Ширка” на Узвозі, чи новий епізод дискредитації Президента?

11/16/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Сайт “Майдан” підтримує акцію "Збережи Старий Київ" (http://maidan.org.ua/static/viol/1193851691.html, http://maidan.org.ua/static/viol/1194612498.html), тому властиво, що будь яка інформація на цю тему не проходить поза нашою увагою.

В останні майже два місяця ми побачили принаймні три публікації (http://www.4post.com.ua/capital/39076.html , http://gpu.ua/index.php?&id=188958 , http://expert.ua/articles/7/0/4378/), що стосуються Андрієвського узвозу. Точніше, намірів “певних сил” його, так би мовити, “прихватизувати”. Всі три публікації звертають увагу читачів на те, що за тими “певними силами” проглядає постать Президента України. Цю думку автор третьої публікації аргументує тим, що Президент спочатку заборонив своїм Указом будувати хмарочоси в історичних районах Києва, а півроку потому той свій Указ скасував. Всі три статті вказують на велику ймовірність того, що причиною скасування Указу стали бізнесові інтереси близьких родичів Президента та певних осіб з його найближчого оточення. Така собі чергова історія про “любих друзів”. Однак, в тих публікаціях згадано, що до складу віртуального АТ “Андрієвський узвіз” входять співробітники СБУ, представники багатьох державних та комунальних підприємств та... народні депутати від Партії регіонів. Така собі бізнес-”Ширка” на Андрієвському узвозі “під патронатом Президента”.

Звичайно, що інформація подібного штибу зацікавила учасників акції "Збережи Старий Київ". І вельми ймовірно, що заради поширення інформації про свої вимоги, вони охоче будуть ретранслювати вістку про АТ “Андрієвський узвіз” “під патронатом Президента” задля привернення уваги преси.

Зазначені публікації дуже схожі за фактологічним наповненням. Всі вони охоче називають прізвища “любих друзів”, однак прізвища інших учасників віртуального АТ обачливо не згадують. Чи то “бандитів”-регіоналів побоюються, чи то не бажають сваритися з СБУ та багатьма державними та комунальними підприємствами одночасно. Така обережність викликає певні підозри в упередженості авторів. Точніше, в тому, що їхньою задачею було викинути в люди чергову серію компрмату на Президента Ющенка під умовною назвою “Фарисейство”. Адже відомо, що пан Президент ревно дбає про збереження культурної спадщини, принаймні, це його, так би мовити, візитна картка. І тут таке неподобство! Адже на думку всіх, хто цікавився проблемою Андрієвського узвозу, після “реконструкції” від історичної спадщини не залишиться й спогадів.


Сайт “Майдан” не провадив власного дослідження цієї проблеми. Тому виносити остаточне судження про те, що так наполегливо підсовують в якості поживи захисникам Старого Києва, ми не маємо підстав. Однак, ми абсолютно впевнені в тому, що є людина, яка може розставити всі крапки на “і” в цій історії. Це Президент Ющенко. І ми висловлюємо сподівання, що він вчасно зробить це, а не буде очікувати, як він це робив раніше. Нам важливо, аби Президент Ющенко пояснив, чому він скасував свій Указ від 15 березня цього року, а також висловив свою позицію як громадянин та мешканець Києва. Принаймні, учасники акції "Збережи Старий Київ" певно знатимуть, чи є в Україні інстанція, що може неупереджено вивчити їхні вимоги.

Відповіді

 • 2007.11.18 | Iryna_

  Re: “Ширка” на Узвозі, чи новий епізод дискредитації Президента?

  Я сьогодні відвідала цей захід.
  Про "любих друзів" виступаючі згадали, але на агентів дискредитації якось не схожі. Чи підкинув їм хтось цю ідею, чи не підкинув...
  Хоча факт причетності очолюваного людиною Ющенка МЗС до цієї чудової забудови на Пейзажній може наводити на різні думки...


  Сама акція була дуже прикольна.
  Народ завалив паркан, що мабуть є порушенням громадського порядку, але хто зна... Минулого разу було декілька просто міліціонерів, а цього разу натовп плямистих хлопців в бронежилетах. Приїхав бобік, і явно у міліції було бажання когось запакувати. До речі, присутній там Чемерис провів переговори з міліцією і схоже було що запевнив її не чіпати організаторів (нібито у них дозволу офіційного не було). Народ дружно пішов до Львівської площі, але потім натовп зупинили криками, що когось саджають у бобік. Всі повернулися і діяча відпустили.

  Акція до речі була дуже прикольна - типу інтернаціонально-повстанська, з мілітарними костюмами, гламурним радянським портретом карламаркса з вишитим рушником та у карнавальній масці, прапором з че геварою та іншими атрибутами.

  Було трохи телебачення - 5 та сіті. Але по 5 я чомусь репортажу не бачила, принаймні пізніше ввечері. Раніше щось показували?
  Бо виступаючі і Порошенка згадували незлим тихим словом...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.18 | Адвокат ...

   Репортаж зверстати зможете?

   Бо дуже, ІМНО, було весело!   Iryna_ пише:
   > Я сьогодні відвідала цей захід.
   > Про "любих друзів" виступаючі згадали, але на агентів дискредитації якось не схожі. Чи підкинув їм хтось цю ідею, чи не підкинув...

   Втім то й справа, що вони,-- ніякі не не аґенти! Але люди, що захищають свої права та інтереси, але не мають достатнього медійного ресурсу.


   > Хоча факт причетності очолюваного людиною Ющенка МЗС до цієї чудової забудови на Пейзажній може наводити на різні думки...

   От бачите, і Ви тудой: "людина Ющенка"...

   Карочє: Subj! І поставимо в "Новини"!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.18 | Iryna_

    Re: Репортаж зверстати зможете?

    та нібито я навела багато лінків на гарні репортажі.

    Я якраз написала про те, чого не було у інших авторів - може молодь пана Чемериса в обличчя не знає і не оцінила ситуацію.
  • 2007.11.18 | Горицвіт

   Re: “Ширка” на Узвозі, чи новий епізод дискредитації Президента?

   Iryna_ пише:
   > Сама акція була дуже прикольна.

   Мені не сподобалось. Більше клеймили "капіталізм взагалі", ніж забудову. Гасла не в тєму.


   > (нібито у них дозволу офіційного не було).

   Вони заявку подавали, але не мали з собою копії.   > Було трохи телебачення - 5 та сіті. Але по 5 я чомусь репортажу не бачила, принаймні пізніше ввечері. Раніше щось показували?
   > Бо виступаючі і Порошенка згадували незлим тихим словом...

   Могли показати репортаж без згадування Порошенка і Ющенка (там було що зняти). А не показали, є версія, через перегруженість акціями (одночасно проходило ще дві акції: тримання за книжку на Хрещатику і проти шуб - захисників тварин).
 • 2007.11.18 | Iryna_

  Фото (Странник) (л)

  http://narodna.pravda.com.ua/photos/473f4c515d98b/
  http://narodna.pravda.com.ua/photos/473f500a8aa49/
 • 2007.11.18 | Iryna_

  Ще репортаж (л)

  http://community.livejournal.com/saveoldkyiv/22637.html#cutid1

  з цим погоджуюсь

  і ще
  http://community.livejournal.com/saveoldkyiv/23242.html#cutid1

  багато лінків
  http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,3231785
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua