МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мешканці міст населенням 50-100 тис. втомились від виборів

11/16/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Мешканці міст з населенням 50 – 100 тис. незадоволені роботою місцевої влади, проте не хочуть її переобирати
Такі дані соціологічного моніторингу, проведеного Спілкою молодих політологів у п'яти містах України – Червоноград, Умань, Шостка, Ізмаїл, Антрацит.

Так, за даними опитування, середня оцінка роботи місцевої влади склала 2,9 бали за п'ятибальною шкалою. При цьому на запитання «Чи підтримуєте ви ідею проведення дострокових виборів до місцевих органів влади?» однозначно ствердно відповіли 23,4% респондентів, в той час як 51,3% опитаних однозначно не підтримують ідею дострокових виборів. 3% відмовились відповідати на це запитання, а решта не визначилась з власною думкою.

За словами голови Спілки молодих політологів Андрія Єременка, на сьогодні люди втомились від постійних виборів. Тому із часом, враховуючи те, що взимку традиційно стають найбільш помітними всі проблеми міст, рейтинг місцевих влад буде падати, а бажання перевиборів – навпаки підвищуватиметься. «Думаю, що перевибори до місцевих рад у містах з населенням 50-100 тис., можуть бути позитивно сприйняті населенням не раніше наступної осені, коли люди відпочинуть від виборів» - зазначив Андрій Єременко.

На думку учасника СМПУ, кандидата політичних наук Андрія Дацюка, не дивлячись на низьку оцінку роботи місцевих органів самоврядування, люди не хочуть повторних виборів, які не матимуть для них реальних позитивних наслідків. «Чи не час переглянути законодавство й повернутися до мажоритарної системи виборів, за умов якої кожен депутат нестиме особисту відповідальність перед виборцями й не займатиметься політичними іграми замість того, щоб вирішувати конкретні завдання підвищення добробуту громадян?..»

Опитування проводилося за стихійною вибіркою, кількість респондентів - 2400.

Відповіді

 • 2007.11.16 | Д-р

  Re: Мешканці міст населенням 50-100 тис. втомились від виборів

  Чи хтось може пригадати хоч один випадок, коли депутат-мажоритарщик (а таких було багатенько) хоч якось відповідав перед виборцями за нехтування їхніми інтересами? Або ніхто ніколи не нехтував?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.16 | Михайло Свистович

   Re: Мешканці міст населенням 50-100 тис. втомились від виборів

   Д-р пише:
   > Чи хтось може пригадати хоч один випадок, коли депутат-мажоритарщик (а таких було багатенько) хоч якось відповідав перед виборцями за нехтування їхніми інтересами?

   Я можу пригадати багато випадків. Вони все ж таки боялися, що наступного разу їх не оберуть. А були навіть випадки відкликань.
 • 2007.11.16 | Linx

  Ірпінь знову-таки

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Мешканці міст з населенням 50 – 100 тис. незадоволені роботою місцевої влади, проте не хочуть її переобирати
  > Такі дані соціологічного моніторингу, проведеного Спілкою молодих політологів у п'яти містах України – Червоноград, Умань, Шостка, Ізмаїл, Антрацит.
 • 2007.11.16 | Предсказамус

  Неплохая отмазка для политических лузеров.

  В любых населенных пунктах, сколько бы там ни жило народу, "избиратели устали от выборов". На самом деле они не видят альтернативы, на местном уровне все политические силы выглядят одинаково плохо. Выборы в ВР наглядно это показали: явка на такие выборы в разы превышала явку на выборы вместные органы власти. Это говорит о том, что еще остается надежда на политиков верхнего уровня, в отличие от местного, и люди готовы идти на выборы.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.16 | Михайло Свистович

   Всі не можуть бути лузерами

   Предсказамус пише:
   > В любых населенных пунктах, сколько бы там ни жило народу, "избиратели устали от выборов". На самом деле они не видят альтернативы, на местном уровне все политические силы выглядят одинаково плохо. Выборы в ВР наглядно это показали: явка на такие выборы в разы превышала явку на выборы вместные органы власти. Это говорит о том, что еще остается надежда на политиков верхнего уровня, в отличие от местного, и люди готовы идти на выборы.

   Не може такого бути, що по всій Україні у всіх населених пунктах на місцевому рівні всі політичні сили виглядали однаково погано, а на верхньому - неоднаково. Просто за роки російсько-радянського панування в нашого народу виробився принцип патерналізму, що згори хтось хороший все для них зробить. Що там, де нас нема, є хтось, хто за нас таки дбатиме.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.16 | Предсказамус

    Вы частично правы.

    Михайло Свистович пише:
    > Не може такого бути, що по всій Україні у всіх населених пунктах на місцевому рівні всі політичні сили виглядали однаково погано, а на верхньому - неоднаково. Просто за роки російсько-радянського панування в нашого народу виробився принцип патерналізму, що згори хтось хороший все для них зробить. Що там, де нас нема, є хтось, хто за нас таки дбатиме.
    Это тоже - есть любители хорошего царя. Но не думаю, что их настолько много - 2/3 или даже 3/4 избирателей. Дело в другом: в "верхней" политике действия разных политических сил все-таки существенно друг от друга отличаются. И, если в Ирпине или Харькове ПРУ и БЮТ дружно голосуют за земельный дерибан, в ВР БЮТ проталкивал законодательные инициативы об аукционах и т.п. То есть, надежда на изменения в верхнем ярусе, в отличие от нижнего, еще не потеряна. Другой вопрос, насколько она обоснована, но надежда пока есть.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.16 | Михайло Свистович

     Re: Вы частично правы.

     Предсказамус пише:
     >
     > Это тоже - есть любители хорошего царя. Но не думаю, что их настолько много - 2/3 или даже 3/4 избирателей.

     Їх більше ніж 4/5

     >
     > Дело в другом: в "верхней" политике действия разных политических сил все-таки существенно друг от друга отличаются

     Це так лише здається. Вони Вам брешуть.

     >
     > И, если в Ирпине или Харькове ПРУ и БЮТ дружно голосуют за земельный дерибан, в ВР БЮТ проталкивал законодательные инициативы об аукционах и т.п.

     Дешевий піар. Бо вже на рівні областей нардепи від БЮТ, які "проштовхують законодавчі ініціативи про аукціони", роблять усе, щоб такі аукціони не відбулись.

     >
     > То есть, надежда на изменения в верхнем ярусе, в отличие от нижнего, еще не потеряна

     Ну що ж, почекаємо, поки ця ілюзія розвіється. В т.ч. і у Вас.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.16 | Предсказамус

      Опять...

      Я не буду отвечать, ладно? С автоответчиком и то беседа была бы плодотворнее. Переставайте вещать, неприятно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.16 | Большой Брат

       Re: Опять...

       Автоответчег модели МС. :bounce:
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.16 | Михайло Свистович

        Re: Опять...

        Большой Брат пише:
        > Автоответчег модели МС

        Не судіть про мене по собі
      • 2007.11.16 | Михайло Свистович

       Re: Опять...

       Предсказамус пише:
       > Я не буду отвечать, ладно?

       Ладно. Бо Ваші відповіді все одно далекі від реальності.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.16 | Предсказамус

        Щас историю расскажу. С моралью и выводами.

        Как-то на ПО "Горизонт" бригада ремонтников катила металлическую болванку, диаметром метра полтора и толщиной полметра, по цеху. Мастер скомандовал рабочему-станочнику, чтоб тот помог. Рабочий подошел и начал помогать. Тут болванка упала и отдавила ему ногу.
        Естественно возбудили уголовное дело, привлекли мастера (за то, что скомандовал) и мастера ремонтников (за то, что не запретил).

        Следователь Держицкий закончил дело за неделю и понес его прокурору на подпись, я ждал его с заранее купленной бутылкой водки. Думал, вернется минут через 5, а он пришел через два часа. Ошалевший совершенно. И рассказал такое: пришел он к прокурору, тот дело почитал и заявил, что Держицкий, оказывается, дело не расследовал. Нужно было "выйти на Рабиновича" (так звали начальника ремонтного цеха). Попытки объяснить, что его к делу никаким краем не приклеишь, что была инициатива местная, результатов не дали. Дело велось больше двух месяцев, нарушили сроки, Держицкий получил за это выговор, а суд оно ушло в том виде, в каком было, когда я ждал Держицкого с бутылкой. Не удалось Рабиновича приклеить.

        История стала достоянием широкой гласности в узких следственных кругах, и появилось одно крылатое выражение. А именно - когда какой-то прокурор начинал себя вести явно неадекватно, подчиненные поднимали указательный палец и говорили: "О! На Рабиновича выходит...". Мораль: если не хочешь, чтоб над тобой смеялись, веди себя адекватно.

        А вывод такой - форум тоже созрел, imho, для одного крылатого выражения. А именно, если форумчанин вместо того, чтоб интересно и с толком проводить здесь время, начинает маяться дурью, имеет смысл поднимать палец и говорить: "О! Со Свистовичем беседует..." Ибо толку от этих бесед, как от выхода на Рабиновича.

        P.S. Прочтете- не серчате. Я это по-доброму...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.16 | Михайло Свистович

         Re: Щас историю расскажу. С моралью и выводами.

         Предсказамус пише:
         >
         > А вывод такой - форум тоже созрел, imho, для одного крылатого выражения

         Ви не перший, хто вважає, що знає форум
 • 2007.11.18 | Бурлака

  Re: Мешканці великих міст теж стомилися

  Але ще голосують contra spem spero та за інерцією.
 • 2007.11.18 | samopal

  Мешканці міст втомилися і вимагають диктатури?

  Їх там хоч якийсь вибір товарів у крамницях ще не втомив? Це ж кожного дня тре щось десь вибирати... Добре, що у таких "агломераціях" різні види громадського™ транспорту не дублюють один одного, а то, мля, ходили б пішки. :lol:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua