МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відгомін міліцейської навали на Ай-Петрі

11/16/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Акція за участю щонайменше 900 бійців спец підрозділів „Беркуту” та „Соколу” на кримському плато Ай-Петрі продовжує протягом тижня активно обговорюватися у місцевих та центральних ЗМІ. Спливають все нові факти та версії

Геннадій Москаль, який був колись головою ГУ МВС України в АРК, а потім – постійним представником Президента України в автономії, стверджує, що за нападом такої кількості міліцейських офіцерів стоять інтереси „людини, яка свого часу шпигувала за Віктором Ющенком на тому самому плато Ай-Петрі” , йдеться про події 2004 року.
Він також у прямому етері телеканала „Інтер” пояснював представникам МВС (серед яких був і Костянтин Стогній), що їх використали для рейдерського нападу кримські владоможці, і саме МВС обов’язково потім і здадуть як крайніх.
Сплили на поверхню докази того, що дії судових виконавців та МВС на Ай-Петрі були далеко не в рамках Закону. Так, рішення суду, що його мали на руках судові виконавці, стосувалося лише 1 ділянки площею в 125 метрів квадратних, і ця ділянка вже була звільнена на момент виконання від споруд її власником.
Тим не менш, прибулі на місце судові виконавці та 900 міліціонерів вступили у сутичку із зовсім іншими власниками споруд, які знаходилися навколо на площі біля 1000 метрів квадратних. Рішення суду на знесення цих споруд не було.
Голова ГУ МВС України Криму Анатолій Могильов під час прямого етеру на ДТРК „Крим” заперечував провину міліції, а можливу провину почав складати на судово-виконавчу службу.
В той же час присутній голова судовиконавчої служби Криму Володимир Пархомчук також скинув всі можливі провини ... на керівництво Ялтинського горно-лісового заповіднику. Мовляв, вони хазяї цієї території, тому вони „синхронно та паралельно” із прибуттям МВС вирішили зносити інші будівлі.
Цікава позиція силових структур. Всі закиди на знесення споруд, які не згадані і яких не стосується судове рішення, вони опонують наступним чином: „Якщо є претензії, подавайте на нас до суду”. При тому вони впевнені, що власники споруд не мають жодних документів на об’єкти – в чому також помиляються: через величезну анархію у земельних справах Криму органи місцевого самоврядування різних рівнів наприймали купу рішень про ті об’єкти.
Між тим кримськотатарський Меджліс вже звернувся до суспільства із повідомленням, що в Криму масово порушуються права всіх власників, претендентів на власність та орендарів земельних ділянок, не тільки кримських татар.
Один з лідерів Меджлісу, Рефат Чубаров каже: де ж ті БТРи та „Беркут”, коли роками забудовується справжні заповідники – Никитський ботанічний сад, Массандровський парк, бухти біля моря? Їх забудовують незаконно кримські чиновники.
Кримський журналіст Наріман Джелял зазначує: „Мир хижинам – война дворцам”, це гасло Великої французької революції виконується в Криму з точністю до навпаки.
Сьогодні сплив ще один цікавий момент: кримськотатарський письменник Тимур Дагджі, якого звинувачують у співробітництві із КГБ СРСР та КПСС, написав статтю, в якій закликає кримських татар більше не вірити Україні та Європі, а орієнтуватися на Росію .


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua