МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Великі українці" на Інтері.

11/16/2007 | Сахаров
Вважаю що Савік і Інтер загралися у ток-шоу. Не голосуванням визначається велич і не Савіку з двома десятками гостей і сотнею випадкових людей це визначати. Зазвичай це визначає історія з перебігом часу. Робити піар десятці політиків на цій темі - спекуляція на святому. Можливо, я не маю рації?

Відповіді

 • 2007.11.16 | Михайло Свистович

  Re: "Великі українці" на Інтері.

  Сахаров пише:
  > Вважаю що Савік і Інтер загралися у ток-шоу. Не голосуванням визначається велич і не Савіку з двома десятками гостей і сотнею випадкових людей це визначати. Зазвичай це визначає історія з перебігом часу. Робити піар десятку політиків на цій темі - спекуляція на святому. Можливо, я не маю рації?

  Маєте. До того ж абсолютну.
 • 2007.11.16 | igorg

  Невже там будуть УКРАЇНЦІ? Це навіть інтригує

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.17 | Kulish

   Re: Невже там будуть УКРАЇНЦІ? Це навіть інтригує

   Вибачте за автоцитату з форуму Інтера:
   "Я аплодую рішенню, прийнятому на установчій передачі \"Інтера\"! Великими українцями можуть бути:
   1. Ті, хто ніколи не жив в Україні,
   2. Ті, хто не знає української мови,
   3. І взагалі - не українці.
   Ніхто не відчуває абсурд цього заходу? Тоді пропоную в якості Великого Українця вибрати Білла Гейтса - він добре вкладається у всі ці категорії!"
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.19 | Moses

    Re: Невже там будуть УКРАЇНЦІ? Це навіть інтригує

    Kulish, Ваше обурення навряд дає Вам право докорінно перекручувати зміст. Можу уявити собі, що подумала про ту передачу людина, що її не дивилась, та прочитала Вашу вирвану з контексту цитату про те, хто може бути визнаним Великим українцем.
    Раз таке діло, поясню. Вибирається не одна людина, а багато, і всі обговорення ще попереду, тож критерії досить умовні. Тепер по пунктах:
    1. Чи може бути серед цих великих людина, яка не народилася в Україні та білшу частину життя не жила на її території? Наприклад С. Бандера не народився і більшу частину часу не жив. То й що? Тут я згоден з експертною комісією.
    2. Чи може бути серед цих великих людина, яка не говорила українською мовою? Якщо ні, тут ми втрачаємо історичні постаті давньої руси, наприклад Ярослава Мудрого, та більшість українських вчених 20 століття, таких як Патон, Амосов, відомих у всьому світі письменників, Гоголя й Булгакова, великого тренера Лобановського. Тут я згоден з майже половиною членів експертної комісії, які голосували проти того, щоб такі люди могли бути визнані великими українцями. І якщо такі постаті як Патон, Антонов й інші, що жили в радянську добу, можно було б якось зарахувати, то наших сучасників, Клічків, Андрієв Шевченок, Бубок й т.ін., що зараз не забажали вивчити мову нашої країни я б не відзначав.
    3. Ті, в кому не тече українська кров. На мою думку, є багато кровних українців, якім начхати на Україну. А є люди, яких ця країна усиновила і які своє життя свідомо за неї поклали. Тут, гадаю, без варіянтів. Може. Навіть у такого зацикленого на чистоті породи народу, як євреї, є умови, виконавши які людина що не має єврейської крові стає євреєм.

    А взагалі, вся плутанина з того, що два слова "Великий українець" можна розуміти дуже по різному. Наприклад, Андрій Шевченко великий? - великий. А українець? - українець. Ми ним пишаємось, що він наш, з нашої землі? - я пишаюсь. Тож, можна назвати його Великим українцем.
    Інша справа, коли визначити людей, яких можна назвати взірцем українства, на яких нація має рівнятись, які свідомо своє життя присвятили Україні. ІМХО, в цьому проеті про таке не йдеться.
   • 2007.11.19 | Статистикс

    Re: Невже там будуть УКРАЇНЦІ? Це навіть інтригує

    От я думаю, що українцем, в широкому сенсі, може вважатися той, якому підходить хоча б один з трьох параметрів, бо має ж бути хоч якась прив'язка до України. Але такого варіанту відповіді на ток-шоу не було, бо питання були поставлені невірно. Але, все ж, до українців сучасності мають бути інші вимоги ніж до українців минулого, вони мають знати мову і ось чому: земля не може бути визначальним параметром, бо історично так склалося, що українців розкидало по всьому світу, кров'ю чистокровних українців ми давно чай заварюємо і кістки їхні вже перетворилися на порох, така вже трагедія нашого народу, єдине визначальне нації, що залишилося - мова.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.19 | Mercury

     Re: Невже там будуть УКРАЇНЦІ? Це навіть інтригує

     Статистикс пише:
     > , єдине визначальне нації, що залишилося - мова.
     -- А як же Ярослав Мудрий, Володимир Великий, Микола Амосов?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.19 | jz99

      Re: Невже там будуть УКРАЇНЦІ? Це навіть інтригує

      Mercury пише:
      > Статистикс пише:
      > > , єдине визначальне нації, що залишилося - мова.
      > -- А як же Ярослав Мудрий, Володимир Великий
      А якою мовою вони розмовляли? Де скачати MP3 з їхніми голосами? ;)

      От у нас, приміром, як у родині було, коли ще давно було -- розмовляли ми з дідом українською (з рясними суржиковими інкрустаціями, звісно, але то таке), а писати листи чогось... сам не знаю й чого... по-городському. Отаке от.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.19 | Mercury

       Писемна та усна мови відрізнялись

       jz99 пише:
       > > > -- А як же Ярослав Мудрий, Володимир Великий
       > А якою мовою вони розмовляли? Де скачати MP3 з їхніми голосами? ;)
       >
       > От у нас, приміром, як у родині було, коли ще давно було -- розмовляли ми з дідом українською (з рясними суржиковими інкрустаціями, звісно, але то таке), а писати листи чогось... сам не знаю й чого... по-городському. Отаке от.

       Ось так приблизно і було, Ви добрий приклад навели. Історики мають лише гіпотези про усну мову, але є і деяки методи дослідження. Наприклад, порівняльний аналіз текстів, помилок, що проникали із усної мови в писемну. Оце таке МР 3:)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.20 | Mercury

        Re: Писемна та усна мови відрізнялись

        Ви поставили питання, я Вам відповів.


        > jz99 пише:
        > > > > -- А як же Ярослав Мудрий, Володимир Великий
        > > А якою мовою вони розмовляли? Де скачати MP3 з їхніми голосами? ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.22 | jz99

         Re: Писемна та усна мови відрізнялись

         Mercury пише:
         > Ви поставили питання, я Вам відповів.
         Дякую, я саме те й мав на увазі, що Ви відповіли — усна й книжна мови відрізнялися. Наступним питанням мало б бути, на що ж таки схожа була та усна мова, але я розумію, що простої відповіді тут нема. В мене ось під рукою збірник-хрестоматія "Історія української мови" (там, зокрема, статті А.Кримського, І.Огієнка, Ю.Шевельова, В.Німчука), то мені, звичайно, перш за все цікаво було дізнатися звідти, що тодішня жива мова мала окремі риси, споріднені з сучасною українською. Та навіть якщо зазирнути у старослов’янсько-український чи церковнослов’янський тлумачний словник, то там доволі часто зустрічаються слова, характерні для української мови. Ось один приклад — слово "п(ь)рати" (тиснути, м’яти; топтати, придушувати, зневажати; прати): в рос. мові від нього залишилася форма "попирать" з різко негативним забарвленням (зневажати), натомість в укр. мові бачимо слово цілком побутового вживання, з якого багато хто не проти покепкувати... явно при цьому не думавши, до речі, а чому ж тоді цілком поважно сприймаються в рос. мові слова "прачка" та "прачечная". Але, з іншого боку, з не меншим успіхом можна знаходити в тодішній мові риси сучасної російської. Тож суто для цієї теми про критерії відбору великих українців науково точно окреслювати усну мову Ярослава та Володимира було б занадто :) Ну, і загалом, з такими глибинними розкопками модератори негайно запросять перейти на мовний форум, і матимуть рацію :) Я чого спитав був напівжартома про оте MP3 — просто Ви у мовному питанні Ярослава Мудрого та Володимира Великого поставили поряд з Миколою Амосовим. А на форумі саме є люди, які, пишучи мовою Миколи Амосова, вважають, що то і є мова Ярослава Мудрого та Володимира Великого. Грішним ділом, я й подумав — чи й не Ви теж? ;)

         Але якщо Ви таки справді вважаєте, що тогочасна жива мова Києва була майже російською, тільки хіба що трохи зіпсована "українськостями", то прошу на мовний форум, відкривайте гілку, там, гадаю, буде ще кому, крім мене, цікаво теє обговорити ;)
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.11.22 | Mercury

          Re: Писемна та усна мови відрізнялись

          jz99 пише:
          > Mercury пише:
          > > Ви поставили питання, я Вам відповів.
          > Дякую, я саме те й мав на увазі, що Ви відповіли — усна й книжна мови відрізнялися. Наступним питанням мало б бути, на що ж таки схожа була та усна мова, але я розумію, що простої відповіді тут нема. В мене ось під рукою збірник-хрестоматія "Історія української мови" (там, зокрема, статті А.Кримського, І.Огієнка, Ю.Шевельова, В.Німчука),

          Цікаво, дайте посилання, б.л.

          > то мені, звичайно, перш за все цікаво було дізнатися звідти, що тодішня жива мова мала окремі риси, споріднені з сучасною українською. Та навіть якщо зазирнути у старослов’янсько-український чи церковнослов’янський тлумачний словник, то там доволі часто зустрічаються слова, характерні для української мови. Ось один приклад — слово "п(ь)рати" (тиснути, м’яти; топтати, придушувати, зневажати; прати): в рос. мові від нього залишилася форма "попирать" з різко негативним забарвленням (зневажати), натомість в укр. мові бачимо слово цілком побутового вживання, з якого багато хто не проти покепкувати... явно при цьому не думавши, до речі, а чому ж тоді цілком поважно сприймаються в рос. мові слова "прачка" та "прачечная". Але, з іншого боку, з не меншим успіхом можна знаходити в тодішній мові риси сучасної російської. Тож суто для цієї теми про критерії відбору великих українців науково точно окреслювати усну мову Ярослава та Володимира було б занадто :) Ну, і загалом, з такими глибинними розкопками модератори негайно запросять перейти на мовний форум, і матимуть рацію :) Я чого спитав був напівжартома про оте MP3 — просто Ви у мовному питанні Ярослава Мудрого та Володимира Великого поставили поряд з Миколою Амосовим. А на форумі саме є люди, які, пишучи мовою Миколи Амосова, вважають, що то і є мова Ярослава Мудрого та Володимира Великого. Грішним ділом, я й подумав — чи й не Ви теж? ;)

          -- Ні, я не з тих. Але Амосова вважаю великим українцєм.
          >
          > Але якщо Ви таки справді вважаєте, що тогочасна жива мова Києва була майже російською, тільки хіба що трохи зіпсована "українськостями", то прошу на мовний форум, відкривайте гілку, там, гадаю, буде ще кому, крім мене, цікаво теє обговорити ;)

          -- Ні, я так не вважаю. Мені також цікаво глибше поринути в питання формування сучасної української мови. Ви краще за мене знаєтесь, так що Вам і гілку відкривати,а спробую там з Вами поспілкуватися. :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.23 | jz99

           Re: Писемна та усна мови відрізнялись

           Mercury пише:
           > > В мене ось під рукою збірник-хрестоматія "Історія української мови" (там, зокрема, статті А.Кримського, І.Огієнка, Ю.Шевельова, В.Німчука)
           > Цікаво, дайте посилання, б.л.
           Так, звичайно:
           Історія української мови: Хрестоматія: Навч. посіб. для студ. філ. фак. ВНЗ / Упорядники С.Я.Єрмоленко, А.К.Мойсієнко. — К.: Либідь, 1996. — 288 с. — ISBN 5-325-00794-7.

           Є у каталогах НБУВ та НПБУ.


           > Але Амосова вважаю великим українцєм.
           Я теж.


           > > Але якщо Ви таки справді вважаєте, що тогочасна жива мова Києва була майже російською, тільки хіба що трохи зіпсована "українськостями", то прошу на мовний форум, відкривайте гілку, там, гадаю, буде ще кому, крім мене, цікаво теє обговорити ;)
           > -- Ні, я так не вважаю. Мені також цікаво глибше поринути в питання формування сучасної української мови. Ви краще за мене знаєтесь, так що Вам і гілку відкривати,а спробую там з Вами поспілкуватися. :)
           О, ні, такої гілки мені не подужати... Все ж я не мовознавець, лише оце потроху вчуся :) А справжні фахівці там на форумі бувають.
         • 2007.11.23 | harnack

          Та в чому ж отая таїна? - Нема жодної (л)

          http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_mova&trs=-1&key=1167941252&first=1175580037&last=1171120217

          http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_mova&trs=-1&key=1174839298&first=1175580037&last=1171120217

          http://litopys.narod.ru/ohukr/ohu.htm
     • 2007.11.20 | Статистикс

      Re: Невже там будуть УКРАЇНЦІ? Це навіть інтригує

      Я ж і пишу до СУЧАСНИКІВ вимоги інші ніж до ПОПЕРЕДНИКІВ тому, що...(читати попередній допис).
 • 2007.11.17 | Анатоль

  Вважаю справу корисною. Люди хоч почують імена, зацікавляться

  історією, почують різні оцінки. А то нас вчили, що є тільки чорне і біле.
  Після таких передач, думаю, багато людей захочуть бути українцями.
  Зробити щось для України.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.17 | Західняк

   "Великі євреї, росіяни,румуни та ін." які народилися на Україні

   Професор В.Косик мав рацію. Саме нині ще до виходу передачі на Інтері він сказав тут на сайті:
   "історія Франції не є історією "народів Франції", ані історія Німеччини не є історією "народів Німеччини", бо там існує "французький народ" та "німецький народ". Тепер хочуть переконати, що в Україні не було, нема і не повинно бути одного народу, а якийсь марксистсько-ленінський збір народів. Робиться це в рамках загальної боротьби проти націоналізму".

   Учасники нинішньої передачі вперто намагалися привити людям думку про саме такий підхід до розуміння того, хто є "великим українцем".Народитися на Україні - ще не означає бути ним. Тут цілковита підміна понять.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.17 | Mercury

    Re: "Великі євреї, росіяни,румуни та ін." які народилися на Україні

    Західняк пише:
    > > Учасники нинішньої передачі вперто намагалися привити людям думку про саме такий підхід до розуміння того, хто є "великим українцем".Народитися на Україні - ще не означає бути ним. Тут цілковита підміна понять.

    Так также ж учасники і визначили. Чи пан додивився до кінця?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.17 | zmej_gorynych

     Re: "Великі євреї, росіяни,румуни та ін." які народилися на Укра

     Прощу вибачення, а правда, що петька "х-з-бугра" висунув своїм кандидатом на Великого Українця Воху Лєніна? Батько щойно по телефону мені сказав. І сказав, що формально під вироблені отою маліною критеріі Великого Українця Воха підходить аж бігом :))))
    • 2007.11.17 | Західняк

     Re: "Великі євреї, росіяни,румуни та ін." які народилися на Укра

     До кінця не додивився,не вистачило терпцю :-)
   • 2007.11.17 | zmej_gorynych

    Re: "Великі євреї, росіяни,румуни та ін." які народилися на Укра

    Західняк пише:
    [dd]
    > ...Народитися на Україні - ще не означає бути ним. Тут цілковита підміна понять.

    Прошу вибачення - "В" Україні. Бо сильно вухо ріже Ваше "НА".
    Ось хто-хто, а людина з таким ніком мала б це знати :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.17 | MV

     і прімкнувшиє к нім морози і кравчукі.

     Найвеселіше і найприкріше в цьому проекті, що фактично визначатимуть - бо маніпулюють - хто великі українці будуть не лише не українці, а й ті, хто ненавидить або ігнорує українську мову і українську культуру. і прімкнувшиє к нім морози і кравчукі.
     ето раскаливаєт страну ілі ето нє раскаливаєт - вирішують теж вони - бо у них і бабло і ЗМІ.
   • 2007.11.18 | Арета

    Re: "Великі євреї, росіяни,румуни та ін." які народилися на Україні

 • 2007.11.17 | stefan

  Тут Ви Сахаров - не прав!

  Сахаров пише:
  > Вважаю що Савік і Інтер загралися у ток-шоу. Не голосуванням визначається велич і не Савіку з двома десятками гостей і сотнею випадкових людей це визначати. Зазвичай це визначає історія з перебігом часу. Робити піар десятці політиків на цій темі - спекуляція на святому. Можливо, я не маю рації?
  ==========
  Тут Ви Сахаров - не прав!
  Аналогічні передачі були в багатьох країнах: Велика Британія(ВБ), Франція,
  Іспанія, Португалія та ін.

  В ВБ в п"ять основних признаків попала "хоробрість".
  У Франції тільки один політик попав - генерал Де Голль.
  В Португалії - Салазар став Великим Португальцем.

  ---------
  Не зал "Інтеру" буде вирішувати долю "Великого Українця", а інтер-опитування, яке буде тривати майже до кінця грудня 2007р.
  В залі, між іншим, було репрезентовано всі регіони та соц. зрізи населення України.
  ...
  Так що тут на Савіка не треба наїжджати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.17 | Західняк

   Аналогічні передачі були в багатьох країнах

   Так то воно так. Та ми все тягнемо "з-за горба". Корені питання глибші і про це говорилося під час телепередачі. Як голосуватиме народ? Та так як його й було навчено! Народ досі не знає своїх справжніх героїв,мучеників,великих українців - бо треба навчати. В нас мало про це говориться. Який маємо народ так він і голосуватимемо. Хочемо мати інший - треба йой як багато працювати. Взяти хоча б останні вибори - чи можна було у тих "програмах" побачити бодай натяк на національну ідею,яка цементує суспільство? Нам до болю бракує справжніх поводирів нації,не ура-патріотів...Мене зовсім не здивує,якщо до списку потраплять ті,хто ніколи не мав би там бути.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.17 | igorg

    Абсолютно справедливо. Хто визначатиме? Народ? Який і чий?

    І що саме визначатиме? Що, вибачайте, народ знає про математика Кравчука? А про Кримського? А про Терещенка? А про Семиренка? А про Поля? А про Багряного? Про Барку? А ну лишень спитайте в народу на вулиці ...
    70 з гаком років потужного гівнометання в національних героїв, їх паплюження та брехні. Потім років 15 підсовування Латинських серіалів та російських Кадєтов, Бєдних Насть, Уродок і т.п. А після цього давайте проведемо опитування! ЛОВКО!!! Це продовження того самого але вже вишуканими засобами.
    Результат наразі передбачити не важко. Ротару і Кобзон, може ще Щербицький і Брєжнєв. Щось на зразок того. Бо як глянув на тих осіб що там сиділи то мене так знудило, що довелося терміново перемикати канал :). Вибачте, жидівство в чистому вигляді. Гешефт на святому, але для них чужому.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.17 | Englishman

     Re: Абсолютно справедливо. Хто визначатиме? Народ? Який і чий?

     igorg пише:
     > І що саме визначатиме? Що, вибачайте, народ знає про математика Кравчука? А про Кримського? А про Терещенка? А про Семиренка? А про Поля? А про Багряного? Про Барку? А ну лишень спитайте в народу на вулиці ...


     типова елітарна зверхність до бидла. Але ж що вам зараз заважає донести велич своєї думки до народних мас?


     > 70 з гаком років потужного гівнометання в національних героїв, їх паплюження та брехні. Потім років 15 підсовування Латинських серіалів та російських Кадєтов, Бєдних Насть, Уродок і т.п. А після цього давайте проведемо опитування! ЛОВКО!!! Це продовження того самого але вже вишуканими засобами.

     ну так, думати вміють тільки ті, кого нудить від жидівства.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.17 | Адвокат ...

      А жиди,-- дочого тута? Алі раді карSSоґо словца?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.18 | igorg

      І до чого тут це? Ви знайомі фрази шукаєте? Чи думку?

      До чого тут зверхність. Ви скажіть по-правді, знають люди ці імена що я назвав? Чи лише ще ті що за совєтів навязувалися і пропагандувалися? А пройде ще років 20-30 то й ті забудуть. Бо над тим працюють активно ЗМІ.
      Що можемо те робимо. Можливості обмежені. Навіть за те майно що в моїх дідів пограбували певно міг би українську FM радіостанцію відкрити чи принаймні книгарню :). Натомість наймитую. Але й попри те таки борсаємося :). А ви - зверхність.
      Просто ті самі, що нищили національних героїв і яким на них глибоко плювати тепер тіпа їх у номінацію будуть виводити. Не бачите в цьому цинізму? Це ж 100% глум та ще й бабки на цьому отримають. А ось це вже, вибачайте чисто жидівський гешефт. Не в антиюдейському чи антисемітському сенсі, а в чисто ментальному. Бо на таке москалі просто не здатні :). Та ще якщо врахувати хто власники.
      Тож мене просто дивує вельми цікава реакція на слово жиди чи жидівство. Це ж треба так себе поставити, що навіть говорити на цю тему - зась :). Навпаки, я поважаю цю націю найбільш серед усіх, бо є в них чому повчитися в сенсі національної й гордості й єдності й інтелекту. Однак не завжди те нам на користь. Що є того не віднімеш.
      Тому н.м.д. такі речі це як арсен для нації. Потрошки-потрошки й непомітненько так хай накопичується доки не сконає.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.18 | Englishman

       Re: І до чого тут це? Ви знайомі фрази шукаєте? Чи думку?

       igorg пише:
       > До чого тут зверхність. Ви скажіть по-правді, знають люди ці імена що я назвав? Чи лише ще ті що за совєтів навязувалися і пропагандувалися? А пройде ще років 20-30 то й ті забудуть. Бо над тим працюють активно ЗМІ.


       думаю, що хтось таки знає. Серед тих, хто активно користується інтернетом- такі мабуть є. А якщо таких ну ЗОВСІМ немає, закрадаються деякі сумніви у величі людей, яких визнає лише один геніальний дописувач на всю країну ;).


       > Просто ті самі, що нищили національних героїв і яким на них глибоко плювати тепер тіпа їх у номінацію будуть виводити.

       Про "номінацію" я вже писав- не треба дурити. Немає там ніяких номінацій- голосувати можна, за кого хто хоче. Хоч за Карлсона, якщо доведете їх зв"язок з країною. А що, популярний чувак, ціле покоління українців на його історіях виросло.

       Щодо "нищили національних героїв"- ви про кого? Ви впевнені, що хтось з "них" приймав в цьому участь? Ну не настільки вони старі...

       > Не бачите в цьому цинізму? Це ж 100% глум та ще й бабки на цьому отримають.

       скоріше, на 100% беліберда.

       >А ось це вже, вибачайте чисто жидівський гешефт. Не в антиюдейському чи антисемітському сенсі, а в чисто ментальному. Бо на таке москалі просто не здатні :). Та ще якщо врахувати хто власники.

       "терпіти не можу жидів, втім не називайте мене антисемітом". хоч собі брехати не соромно?

       > Тож мене просто дивує вельми цікава реакція на слово жиди чи жидівство. Це ж треба так себе поставити, що навіть говорити на цю тему - зась :).

       Дивна у вас маніра дискусії: писати ви можете, що завгодно, проте на ЛОГІЧНИ заперечення волати "ратуйте, закривають рота!". Мені особисто з такими розмовляти нецікаво- слабкий рівень опонента, не вміє тримати удар.


       > Навпаки, я поважаю цю націю найбільш серед усіх, бо є в них чому повчитися в сенсі національної й гордості й єдності й інтелекту. Однак не завжди те нам на користь. Що є того не віднімеш. Тому н.м.д. такі речі це як арсен для нації. Потрошки-потрошки й непомітненько так хай накопичується доки не сконає.

       Ваша типу "повага"- повага до ворога. Колективно євреїв записали у вороги, освічений ви наш. І ще, дивно: як можна поважати ворога, на якого, за вашими ж словами, "гидко дивитися"? Щодо "сконає"- ноу коментс, ви себе перевершили.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.18 | igorg

        Не смішіть, гидко дивитися мені не євреїв, а саме

        на конкретних персон. Табачнєгов, Бузин, Пінчуків і т.п. Не менш гидко ніж Мороза з Симоненком. А вороги це на 100% власники українських телеканалів. Ану пошукайте там українських ведучих нормальних. Їх же підбирають на типаж Шельменки-дєньщика. Нормальних вмить прибирають.
        Не пересмикуйте. Євреї - дивний народ з величезною історією, селекція якого відбувалася протягом тисячоліть. До того ж народ з величезними амбіціями. Читаючи Біблію ми читаємо історію єврейського народу. Та є й проблеми, коли талан повертається на зло.
        Втім на форумі історія є гарна стаття про українсько-єврейські стосунки Тарас Бульба-Боровець: Україна і жиди http://www2.maidan.org.ua/n/hist/1181931769. Бажаєте предметно подискутувати? Будь-ласка, але без дурні, коли на слово жид чи єврей відразу лунає звинувачення в антисемітизмі :).
        Мені без різниці хто глумиться: поляки, москалі, французи, евенки чи папуаси. Наразі це євреї з москалями :). Тільки й всього. Чи маю їх мати за українців? Це їхня солідарність, їхні погляди, їхня політика.
        Може дасте мені адресу української школи в ізраїлі чи каналу українського? А українців там набагато більше ніж євреїв в Україні.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.18 | Михайло Свистович

         Re: Не смішіть, гидко дивитися мені не євреїв, а саме

         igorg пише:
         > на конкретних персон. Табачнєгов, Бузин, Пінчуків і т.п. Не менш гидко ніж Мороза з Симоненком.

         Але Ви чомусь не вживаєте щодо останніх визначення "український" як до перших визначення "жидівський"

         > Будь-ласка, але без дурні, коли на слово жид чи єврей відразу лунає звинувачення в антисемітизмі

         Не на слово, а на вживанні цього слова у негативному значенні.

         > Мені без різниці хто глумиться: поляки, москалі, французи, евенки чи папуаси. Наразі це євреї з москалями :). Тільки й всього. Чи маю їх мати за українців? Це їхня солідарність, їхні погляди, їхня політика.

         Нема у жидів ніякої антиукраїнської солідарності

         > Може дасте мені адресу української школи в ізраїлі чи каналу українського? А українців там набагато більше ніж євреїв в Україні.

         То такі українці у більшості як донецький Левченко. Говорять між собою російською, українські школи їм і нафіг не потрібні. В нас же єврейські школи не державні. То що українцям заважає там відкрити недержавні свої? А каналів єврейських в нас зовсім немає.
      • 2007.11.18 | Михайло Свистович

       Re: І до чого тут це? Ви знайомі фрази шукаєте? Чи думку?

       igorg пише:
       >
       > Просто ті самі, що нищили національних героїв і яким на них глибоко плювати тепер тіпа їх у номінацію будуть виводити

       Кого це Шустер знищив?

       >
       > Бо на таке москалі просто не здатні

       Ще й як здатні

       > Тож мене просто дивує вельми цікава реакція на слово жиди чи жидівство

       Яке ужиття цього слова, така і реакція. Номальна реакція, адекватна.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.18 | igorg

        А предметно розмовляти слабо?

        >> Просто ті самі, що нищили національних героїв і яким на них глибоко плювати тепер тіпа їх у номінацію будуть виводити
        >Кого Шустер знищив?

        А до чого тут Шустер? Чи мені Педя Симоненко примарився? Разом із Морозом.

        >> Бо на таке москалі просто не здатні
        >Ще й як здатні
        То на що саме москалі здатні? На отаку гидоту, як ця передача? З огляду на фактаж нижче можна навть погодитися, що таки може й здатні :).

        >> Тож мене просто дивує вельми цікава реакція на слово жиди чи жидівство
        >Яке ужиття цього слова, така і реакція. Номальна реакція, адекватна.
        Вжито в абсолютно нормальному сенсі. Як вживається москалі й московство, українці й українство, хохли й хохляцтво і т.п. А от Ви кидаєтесь захищати невідомо кого і чого і нащо на суто рефлекторному рівні :). Витренували. Якби така реакція на українство :)!

        http://www.dt.ua/1000/1050/51903/
        http://www.dt.ua/1000/1030/29333/
        http://kovalevsky.webs.com.ua/index.html
        Прокоментуєте наступне?

        УТ-1. ТРК "Ера" охоплює сигналом 100% території України. Основні власники, інвестори та керівники:
        Березовський (Росія), Б. Бірштейн (Швейцарія), З.Кулик, В. Лешик, В. Долганов (Україна), В. Рабінович (Ізраїль).
        УТ-2. "Студія 1+1" охоплює сигналом 100% тери-торії України. Основні власники, інвестори та керівники: Б. Березовський (Росія), Р. Лаудер (США), Г. Луганський (Росія), В. Рабінович (Ізраїль), О. Роднянський (Україна), А. Фуксман (ФРН).
        УТ-3. "Интер" охоплює 70% території України. Основні власники, інвестори та керівники: Б. Березовський (Росія), В. Мироненко (Росія), В. Горбулін, І. Плужников, О. Зінченко (Україна).
        "ICTV" охоплює сигналом 50% території Ук-раїни. Основні власники, інвестори та керівники: П. Гєрві (США), М. Фрідман (Росія), Ю. Плаксюк (Україна).
        "СТБ" охоплює сигналом 50% території України. Основні власники, інвестори та керівники: В. Алікперов (Росія), Б. Березовський (Росія), С. Лісовський (Росія), В. Пустовойтенко, В. Сівкович (Україна).
        "Новий канал". Основні власники, інвестори та керівники: Б. Бірштейн (Швейцарія), В. Гусинський (Росія), В. Рабінович (Ізраїль), М. Фрідман (Росія), 3. Кулик (Україна).
        Дані взяті з книги Віталія Карпенка "Антиукраїнські тенденції в Українській державі". Київ-2002.

        а ось динаміка :)
        http://www.oglyadach.com/news/2006/2/10/63601.htm
        http://www.expres.ua/articles/2007/01/18/13988/
        http://www.igls.com.ua/analytics/793/
        http://palm.newsru.ua/finance/18may2007/oneplusone.html
        http://www.korespondent.net/main/46602 це новіше, але без імен.

        Може мені то все мариться чи ситуація помінялася?
        Натомість замість предметної розмови абсолютно пусті й безпідставні звинувачення в антисиметизмі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.18 | Раціо

         А даних за 1989-й рік Ви часом не маєте?

         igorg пише:
         > Може мені то все мариться чи ситуація помінялася?

         Звісно, що помінялася. Наприклад, І. Плужніков точно не є акціонером "Інтера".
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.11.18 | igorg

          Там нижче лінки на зміни. Цікаво відслідковувати що й кому

          переходить :). Проте зважте, що така інформація не є елементарно доступною. Щось інформації й досліджень на цю тему обмаль. Табу. Тобто власники старанно ховаються. І чого б це?
          Але ж певно Ви не хочете сказати, що за цей час канали стали належати українцям та бандерівцям :).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.18 | Раціо

           Найбільшим зовнішнім інвестором у економіку України є Кіпр

           Тобто ховаються власники не лише телеканалів (втім, не пригадую, щоби Лаудер від когось ховався), а й власники практично усього. У нашій дивовижній країні цілком можна жити в палаці в Кончі-Заспі, маючи доходи, недостатні на халупу на Троєщині. Тому виділяти телеканали як щось надзвичайне є маніпуляцією.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2007.11.18 | igorg

            Не смішіть мене. Ніби Ви не здатні зрозуміти

            різниці між телеканалами й виробництвом туалетного паперу :).
            Негарно прикидатися невігласом, вибачайте. Якщо це так, то там є гарний лінк на роботу Ковалевського Владислава Олеговича, аспіранта і молодшого наукового співробітника Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса Національної Академії Наук України. Почитайте для початку http://kovalevsky.webs.com.ua/index.html
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.18 | Раціо

             Це Ви, мабуть, нездатні зрозуміти, що якщо власники телеканалів

             діють у тому самому правовому полі, що й власники виробництва туалетного паперу, то вони не стануть "прозорішими" лише тому, що Вам так хочеться. Їх хтось чи щось до цього повинно спонукати. Що саме, на Вашу думку?

             Який стосунок до цієї теми має чийсь потік свідомости про "теорію інформаційного суспільства" - для мене загадка. "В работе были использованы различные источники как украинского, так и более широкого на сегодняшний день, российского информационного пространства. " - коли матиму настрій на трохи плаского гумору, обов'язково почитаю.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2007.11.18 | igorg

              Як знайдете це поле то може тоді знайдете й відповідь на загадку

              Телеканали для їх власників не є їх основним бізнесом. Це є політична, інформаційна й ідеологічна підтримка їх основного бізнесу.
              Втім таки здається Ви не прикидуєтесь. Жаль, синдром шарпа :).
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.11.18 | Раціо

               Синдром Шарпа - це посилатися на 10 гігабайт русскоязичних книг

               коли бракує елементарних аргументів. Чим є чи не є телеканали, газети і пароплави - це цілком перпендикулярно до питання непрозорости власности в Україні. Власників "РосУкрЕнерго" так само рік "не могли знайти", хоча навряд, чи це має для суспільства менше значення, ніж власники ICTV. Ви просто викривлюєте опис ситуації під свої конспірологічні висновки.
        • 2007.11.18 | Михайло Свистович

         Я і предмето розмовляю. За індикаторами.

         igorg пише:
         >
         > А до чого тут Шустер?

         Бо про його передачу йшлося

         >
         > То на що саме москалі здатні? На отаку гидоту, як ця передача?

         Звичайно. І навіть на значно більшу гидоту.

         >
         > Вжито в абсолютно нормальному сенсі. Як вживається москалі й московство, українці й українство

         Ну, якщо Ви українство вживаєте у такому негативному сенсі, то може для Вас і нормально. Для мене ні.

         >
         > А от Ви кидаєтесь захищати невідомо кого і чого

         Відомо кого і чого. Цивілізацію від дикості.

         >
         > Витренували

         Ні, сам натренувався

         >
         > Якби така реакція на українство

         Така сама

         >
         > http://www.dt.ua/1000/1050/51903/
         > http://www.dt.ua/1000/1030/29333/
         > http://kovalevsky.webs.com.ua/index.html
         > Прокоментуєте наступне?

         Ні, бо немає часу читати

         >
         > Дані взяті з книги Віталія Карпенка "Антиукраїнські тенденції в Українській державі". Київ-2002.

         Цього закомплексованого боягузливого екс-комуняку не читаю.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.11.19 | Раціо

          До речі, це не той самий герой, що успішно угробив "Вечірку"?

          Михайло Свистович пише:
          > igorg пише:
          > > Дані взяті з книги Віталія Карпенка
          >
          > Цього закомплексованого боягузливого екс-комуняку не читаю.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.20 | Михайло Свистович

           той самий

    • 2007.11.19 | Mercury

     Re: Абсолютно справедливо. Хто визначатиме? Народ? Який і чий?

     igorg пише:
     Вибачте, жидівство в чистому вигляді. Гешефт на святому, але для них чужому.

     -- Так кто же вам мешает делать свое? Это во-первых. а во-вторых, ваша последняя фраза свидетельствует, что ничего путного своего вы никогда не сделаете, тому що просто *удило ксенофобское.
    • 2007.11.20 | harnack

     ГА?Неоєвангелисти та неокомісари базікають й "українствують"?ОЙ!

 • 2007.11.17 | привид Романа ShaRP'а

  ИзвЕните за наглый вопрос, но...

  а не пофиг ли {мягко говоря} вам, что происходит на канале "Интердевочка"?

  Нафиг пиарить явно пиарную программу, помогая ей стать резонансной? Послали, забыли, и все дела. Нефиг вообще этот идиотский ящик включать, кроме как со скуки напомнить себе, что там ничего хорошего не показывают.
 • 2007.11.17 | observer

  Питання до тих хто дивився відпочатку

  Що на передачі робив клоун Зєлінський, чому його виставили проти Брюховецький і чому останній на це погодився?!
 • 2007.11.17 | blueandwhite

  хєхє

  Савік виконує контракт із реконструкції політичної нації, зруйнованої у 2004 році.

  А нацюка Яворівського з отруйними програмами хутко виженуть з радіо -- його буде приватизовано, і замість Яворівського піде стенограма Нюрнбергського процесу, яку читатимуть Ілащук та Бирзул.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.17 | Адвокат ...

   Тех-завдання на "рИконструкцію",-- Ви напІсялІ?

   Мо` тех-завдання було й добре. Не читав, не казатиму. А от го втілення,-- херня субачя!

   "БлюФФать" нада чятєльнєй! Ґетім Ви памаґаєтє сібє і обшчєтФФу!
  • 2007.11.18 | jz99

   амінь

   blueandwhite пише:
   > Савік виконує контракт із реконструкції політичної нації, зруйнованої у 2004 році.
   Це ж якої, "советского народа"? То ми таки зруйнували її, кажете? Я й сам це відчуваю, але зайве слово збоку (з того боку ;) ) теж цікаво почути.


   > А нацюка Яворівського з отруйними програмами хутко виженуть з радіо -- його буде приватизовано, і замість Яворівського піде стенограма Нюрнбергського процесу, яку читатимуть Ілащук та Бирзул.
   Бгг... Так ось аж де наздожене Яворівського справжнє визнання — його почнуть читати потайки.
 • 2007.11.17 | Арета

  Програму не ліквідують. Тому голосуємо УСІ за Степана Бандеру!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.17 | Pavlo

   Тому голосуємо УСІ за Степана Бандер

 • 2007.11.17 | Mercury

  My Respect to BBC & Inter!

  Сахаров пише:
  >Вважаю що Савік і Інтер загралися у ток-шоу. Не голосуванням визначається велич і не Савіку з двома десятками гостей і сотнею випадкових людей це визначати. Зазвичай це визначає історія з перебігом часу.

  -- "Жаль только жить в это время чудесное
  Уж не придется ни мне, ни тебе... " (Як писав один москаль :))
  -- А що, Вам хіба не цікаво знати думку сучасників, своїх співвітчизників?

  >Робити піар десятці політиків на цій темі - спекуляція на святому. Можливо, я не маю рації?

  -- А хіба ж там тільки політики? Попович, Рибчинскій, Грицак, Пісарєв - політики?

  Я вважаю цей проєкт вчасним та дуже корисним. Якщо з мільйонів, що дивляться Інтер хочаб декілька десятків тисяч почнуть читати та дізнаватися з української історії - то дуже добра справа.
  Зрозуміло, що тим, хто хоче нав*язати своє бачення історії проєкт не до вподоби. Незалежно від того, ліві вони, чи праві.
  Ще одна перевага проєкту - питання про те, що значиь бути українцєм - теж не співпадає з тим, що деякі "майданівськи мудреци" хочуть навішати. Головне - це не тільки ток-шоу, а подія, котра стимулює своє національне та історичне самовизначення. Тому - My Respect to BBC & Inter!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.17 | Адвокат ...

   В мя таке передчуття, що опісля таких передач,

   публікум почне читати "Краткій курс історіі ВКП(б)" (с) ТаФФ. Сталін,-- замість Біблії.

   Тому, соррі дуже, але ні Вам, і Кіпіані з Шустером,-- не решпект!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.17 | Mercury

    А коли Ви Біблію в останній раз відкривали?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.17 | Адвокат ...

     Значно ближче до цих часів, ніж ККІВКП(б)

   • 2007.11.18 | Mercury

    Re: В мя таке передчуття, що опісля таких передач,

    Адвокат ... пише:
    > публікум почне читати "Краткій курс історіі ВКП(б)" (с) ТаФФ. Сталін,-- замість Біблії.
    >
    > Тому, соррі дуже, але ні Вам, і Кіпіані з Шустером,-- не решпект!

    -- А про BBC забули?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.18 | Адвокат ...

     Та, нє! Не забув.

 • 2007.11.17 | пан Roller

  Погана Юшка

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2007.11.17 | Tatarchuk

  Василя Вишиваного ніхто не номинував?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.17 | Адвокат ...

   От і добре! Після тего, як я не побачив на сайті "проджекту"

   у розділі "Театр" Леся Курбаса, натомість побачив, що автури прагнуть записати до "великих українців" знаного українохвоба Міхаіла Бул(ь)ґакоФФа, я "панял, що до чого".


   Було би добре, аби Кіпіані з Шустером в загалі забули про те, що українці були, є й будуть. Українцям,-- звичайно!

   Ґеті дФФа артісЬти,-- такі да!-- зроблять Сталіна, або Путіна,-- самим великим українцем. "Па просьбам трудяшчіхся".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.17 | Tatarchuk

    нмд, В.В. (Габсбург) - якраз той випадок

    З огляду на те що етнічність ЗОВСІМ не береться за ознаку организаторами (що ненормально з огляду на назву конкурсу), Василь Вишиваний - найоптимальніша фігура неукраїнця за національністю, який зробив багато чого саме для України. На мою власну думку, звісно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.17 | Адвокат ...

     Та я ж,-- тіко за! Тіко не в гадюшнику "Шу-Кі"!!!

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.17 | Адвокат ...

      Або ж в гадюшнику "Кі-(пє)-Ш"

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.17 | Englishman

       і чому вас так тіпає від того Шустера?

       він лише втілює концепцію, започатковани на ББС. Доречі, голосувати можна за кого завгодно, в тому числі і за Курбаса:

       http://62.149.23.4/voting

       На сайті лише біографії кандидатів, визначених попереднім опитуванням.

       "У переліку на сайті я не знайшов свого кандидата. Чи зможу я за нього проголосувати?
       Відповідь:
       Звичайно, бо за умовами проекту саме ви обираєте кандидатури для балотування у "Великі Українці". Перелік імен наших видатних співвітчизників, розміщений на сайті, сформований на основі попереднього анкетування кількох тисяч українців у Києві, Ялті, Харкові, Львові, Миколаєві, Донецьку, Сімферополі, Чернівцях, Ніжині та інших містах країни. Ця інформація - лише до відома. Вона ніяк не впливає на внесення й розташування конкретних персоналій у списку "Великих". Окрім того, одним із принципів добору персоналій для веб-сайту було виключення з переліку тих, хто живе нині."

       http://www.greatukrainians.com.ua/faq/
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.17 | Адвокат ...

        Мя те тіпає. То Ви ся помилили.

        Englishman пише:
        > він лише втілює концепцію, започатковани на ББС. Доречі, голосувати можна за кого завгодно, в тому числі і за Курбаса:

        Знаю, що втілює. Знаю, що мона. Однак,-- гидко.


        > На сайті лише біографії кандидатів, визначених попереднім опитуванням.
        >
        > "У переліку на сайті я не знайшов свого кандидата. Чи зможу я за нього проголосувати?
        > Відповідь:
        > Звичайно, бо за умовами проекту саме ви обираєте кандидатури для балотування у "Великі Українці". Перелік імен наших видатних співвітчизників, розміщений на сайті, сформований на основі попереднього анкетування кількох тисяч українців у Києві, Ялті, Харкові, Львові, Миколаєві, Донецьку, Сімферополі, Чернівцях, Ніжині та інших містах країни. Ця інформація - лише до відома. Вона ніяк не впливає на внесення й розташування конкретних персоналій у списку "Великих". Окрім того, одним із принципів добору персоналій для веб-сайту було виключення з переліку тих, хто живе нині."

        Читав я всю сю "муйню". Але ж! Чи не варто таким інтелектуалам, як пан Кіпіані та пан Шустер, головою власною думати? Чи уФФесь інтелект їхній пішов на мавпування "пєтушкі-к-пєтушкам" рамці ВВС?


        Скажу відверто: як що б ту ікс-ню робив би П(с)іховшчєк, чи хто сь штибу, я би,-- "і ні пари з вуст". А тут,-- гидко стало. І люде ( Кіпіані з Шустером ),-- клясні ( були? ). А такого "ґарбатоґо" зліпили!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.17 | Englishman

         конкретно- чим саме ви гидуєте?

         раніше у вас були претензії до "неправильних номінацій". Ще щось?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.11.17 | Адвокат ...

          "Рамкою". Ви ще ні_пойнялі?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.17 | Englishman

           ви оригінал бачили, щоб так певно про рамку казати?

           щодо концепції- так вона перевірена досвідом багатьох країн.


           Germany ran their version on ZDF and called it Unsere Besten (Our Best).
           The CBC ran The Greatest Canadian in 2004.
           KRO (part of the Netherlands Public Broadcasting) ran the De Grootste Nederlander (The Greatest Dutchman).
           The Discovery Channel (in conjunction with AOL) ran The Greatest American in May 2005 [1].
           The South African Broadcasting Corporation ran the Great South Africans.
           In Finland, YLE ran Suuret Suomalaiset (Great Finns).[2].
           In France Le Plus Grand Français (The Greatest Frenchman) ran on France 2.
           In Belgium.: De Grootste Belg and Le plus grand belge.
           A Czech version called The Greatest Czech (Největší Čech) aired in June 2005.
           100 Welsh Heroes was the result of an on-line poll carried out in 2003-4.
           A Bulgarian version, The Great Bulgarians (Великите българи), finished in February 2007.
           In Romania, the show called "Mari Români" (Great Romanians) started in May 2006; on July 8, Televiziunea Română (TVR) presented the 100 Greatest Romanians, and on October 21 the Greatest Romanian of all the times.
           In Portugal, RTP chose dictator António de Oliveira Salazar as the Greatest Portuguese.
           In Spain, Antena 3 chose the current head of state, King Juan Carlos I, as the The Most Important Spaniard in History, on May 22nd, 2007.[1]
           Argentina ran their version on Telefe and called it El Gen Argentino (The Argentine Gene). Started on August 27, 2007.[2]
           Ukraine ran their version on Inter (TV channel) and called it Великі українці (The Great Ukrainians). To broadcast 2007-2008 season, 2007.[3]


           Інтер купив успішний продукт, і найняв Шустера його виконувати. Може, всі ті німці-американці-іспанці-французи теж "раби-підніжки"? Якщо так, чиї саме?
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2007.11.17 | Адвокат ...

            А у бувшій Юґославії,-- не пробували?

           • 2007.11.17 | Адвокат ...

            Чиї саме? "Лєності ума", ІМНО.

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.11.18 | Englishman

             купувати перевірений продукт- усталена у світі бізнес модель

             фінансово слабкіші компанії частіше орієнтуються на готову продукцію, ніж виробляють креатив. Для них фінансові втрати від невдалих проєктів- більш відчутний удар, тому вони більш схильні уникати ризику.

             Це все- глобальні тенденції, і звинувачувати в цьому Інтер (і тим більше Шустера)- безглуздо.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2007.11.18 | Адвокат ...

              Як би то мова йла про зубну пасту, чи инший крам ужитковий...

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.11.18 | Englishman

               ризик інвестиції у зубну пасту

               і у телевізійний проект- трохи різний.

               Це те ж саме, що закидати їм більшу ризикованість, притаманну виробникам пиріжків.
  • 2007.11.17 | Englishman

   немає там ніяких номінацій. голосуйте, за кого хочете (\)

   http://62.149.23.4/voting
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.17 | Tatarchuk

    дякую, проголосував за Вишиваного

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.17 | Englishman

     конструктивно

    • 2007.11.18 | Арета

     Важко було всім разом за Бандеру проголосувати?

     Василь Вишиваний БЕЗ СУМНІВУ великий українець. Але так, як ви проголосують ще 10 чоловік і він не виграє. Розпорошуємо голоси. Тому я пропонувала всім невеликим українцям майдану :) зі мною включно проголосувати за С. Бандеру і поширити акцію по інших відвідуваних нами сайтах. Але ж звичайно, ми ніколи не були і не будемо об"єднані. Тому нам всі дають припалити і в хвіст і в гриву. Бо розуміють нашу слабкість...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.18 | Tatarchuk

      а там можна тільки за одного голосувати?

      Несправделиво блін. Але вихід завжди є ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.18 | Арета

       Ні, я щойно за Франка і Бандеру проголосувала.

   • 2007.11.18 | Мірко

    Re: немає там ніяких номінацій. голосуйте, за кого хочете (\)

    Englishman пише:
    > http://62.149.23.4/voting<

    А чому на Великого Українця опитування лиш по московськи? Аж так мало українців лишилось пісьля Голодомору?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.19 | Englishman

     у вас що, галюцинації?

     здається, я дав лінк на українську версію?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.20 | Мірко

      Галюцинації чи пост-ґеноцидна реальність України?

      Відкривається таке:
      Голосование
      Предложите своего кандидата на звание «Великого Украинца» любым из перечисленных ниже способов.... ітд

      Як цикнути на УКР тоді відкривається українська сторінка - але без голосування, - як цикнеш щоби голосувати, - повертає на московську.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.20 | Englishman

       я не розумію, про що ви

       коли я клікаю на наданий лінк, отримую сторінку українською, де можна спокійно проголосувати:


       Запропонуйте свого кандидата на звання «Великого Українця» будь-яким з перерахованих нижче способів

       Надішліть SMS на номер 10310
       У тексті зазначте його ПРІЗВИЩЕ, ІМ'Я та ВИД ДІЯЛЬНОСТІ

       Вартість SMS: 1 грн. з ПДВ
       Для абонентів: Kyivstar, Djuice, МТС, Джинс, life:)
       Телефон підтримки: 8(044) 486-49-29

       і т.п.

       Не згадуйте геноцид всує. Спробуйте почистити кукіс, може допоможе.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.20 | Мірко

        Re: я не розумію, про що ви

        Я не про СМС-ки а про голосування безпосередно на сайті.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.20 | Englishman

         Re: я не розумію, про що ви

         Мірко пише:
         > Я не про СМС-ки а про голосування безпосередно на сайті.


         та є там все. Я просто у попередньому дописі скопіював верхню частину, нижня отак виглядає:
         Заповніть нижчеподану форму (* позначені поля, обов'язкові для заповнення)

         Інформація про користувача:
         ПІБ
         Стать * Ч Ж
         Вік *
         Рід занять *
         Регіон
         Населений пункт *

         Великий українець – це:
         Прізвище *
         Ім'я *
         Вид діяльності
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.11.22 | Мірко

          Вибачте, тепер працює. Чорт його зна

          Але для рівноваги може треба було б і польську чи німецьку сторінку створити. Напевно знають хто великий українець не гірше москалів.

          "Колись будем
          I по своєму глаголать,
          Як нiмець покаже.
          Та до того й iсторiю
          Нашу нам розкаже,-"

          Ну й великого українця най би нам вибрав...
  • 2007.11.19 | Володимир

   Re: Василя Вишиваного ніхто не номинував?

   Василь Габсбург показав хохлам, як треба бути українським патріотом.
 • 2007.11.17 | Сахаров

  Не маю я того решпекту

  Посилання:
  "Тут Ви Сахаров - не прав!
  Аналогічні передачі були в багатьох країнах: Велика Британія(ВБ), Франція,
  Іспанія, Португалія та ін." нічого не варті. То країни з усталеною ментальністю населення, громадянськими протистояннями і суперечностями, які вже головним чином в минулому, з чітко і однозначно виписаною національною історією, країни, які сьогодні мають стабільне суспільство. Не без басків в Іспанії, "революції гвоздик" у Португалії,подій 60-х років у Франції. Алеж то були чи є тимчасові і негенеральні збурення ладу, що склався, панує і є стабільним. Україна, яка ще навіть не оклигала остаточно від комуністичної хвороби і щойно починає згадувати свою справжню історію - це зовсім інше. Там це - гра у історію і оцінки, тут - сірник до каністри з бензином. Савіку по барабану, він ковзає понад українським менталітетом, ніколи його не матиме, та йому це й не потрібно. Він його не відчуває, не розуміє і, попри інтелігентність, цей менталітет йому є і буде чужий. І віддавати у заставу Савікам наш сьогоденний тендітний невстоялий спокій - надто велика ціна. Бо незалежно від результатів тої гри загальний суспільний результат може бути і буде далеко не іграшковим, на ньому спекулюватимуть. Жаль що багато хто не хоче цього зрозуміти.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.17 | Tatarchuk

   Re: Не маю я того решпекту

   Пане Сахаров, я вам чесно скажу що історикам ці пошуки "великих" (до речі, що то за антоним до слова "маленький українець?" :) ) до люстрочки, бо воно є суто попсою, лютою попсою, неприкритою. Це навіть гірше ніж визначити 100 "найкращіх" композиторів чи митців.

   Але враховуючи те що штука розкручена і вже стопудово матиме велику аудиторію, тому і тільки тому, варто не самовідсторонюватися від неї, бо як всі патріоти на неї забьють - буде в нас Лазар Каганович та Петро Перший великими українцями.

   А те що Савіку Шустеру закортіло залучити українців до історії - об\єктивно буде на користь, хоч як погано пройде конкурс. Бо воно все одне породить інтерес до історії, а не до конкурсу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.18 | Адвокат ...

    Нє праФФиє Ви! Увага буде,-- до поширення бренду.

    Я не дарма спитав:
    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1195333657&first=&last=

    Зрозумійте, країни є ріжні, спільноти є ріжні, і нації є ріжні. І "рамка ВВС" усих,-- не охоплює.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.18 | Englishman

     ще раз- ви оригінальну рамку бачили? ;)

   • 2007.11.18 | Сахаров

    Re: Не маю я того решпекту

    Савіку закортіло у штибі експерименту і використання розкрученого сценарію, за який, очевидно, сплачені тугі гроші. Савік є чужорідним елементом і його експерименти попри зовнішню привабливість далеко не нейтральні. Не стану з Вами дискутувати. Подивимось чим це закінчиться.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.18 | Mercury

     Re: Не маю я того решпекту

     Ага, ось такі у нас "патріоти"
     Сахаров пише:
     > Савіку закортіло у штибі експерименту і використання розкрученого сценарію, за який, очевидно, сплачені тугі гроші. Савік є чужорідним елементом і його експерименти попри зовнішню привабливість далеко не нейтральні. Не стану з Вами дискутувати. Подивимось чим це закінчиться.

     Ага, ось такі у нас "патріоти". Точно, як кляті москалі. Давайте Савіка зовсім виженем з України, щоб нашу історію не поганив! З Москви ж його прогнали, космополіта безпачторного, так він у Київі прігрівся, доляри гребе!!!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.18 | Адвокат ...

      Хто прогнав Савіка Шустера з Мацькалії? Невже,-- хворумці

      "Майдану"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.18 | Englishman

       а ви не в курсі?

       його передачу Свобода Слова на російському НТВ було закрито. Причому в пік його популярності. Хто саме закрив? Звісно що не форумці Майдану.
     • 2007.11.18 | Сахаров

      Re: Не маю я того решпекту

      Та хай собі в Україні хоч до скону живе. Хто його жене? Хай хоч повішається. Просто воно танцює за ББСішними рамками, часом погано розуміючи навіть що у студії говорять. Папуга.
   • 2007.11.18 | igorg

    Пане Татарчук, я пропоную наступне шоу на тему

    Великі Кримські татари. В тому ж складі :). І хочу тоді побачити вашу фізію :).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.18 | Tatarchuk

     це було б чудово

     igorg пише:
     > Великі Кримські татари. В тому ж складі :). І хочу тоді побачити вашу фізію :).

     Нічого б страшного з моєю фізією не сталося, як і з кримськотатарськими діячами, окрім самих і без того підозрілих до всього-всього.
     Навпаки, привертання до історії кримських татар (та хоч би й Криму просто) уваги величезної аудиторії дало б гарний шанс прорвати інформаційну блокаду та позбутися заплісньовілих стереотипів.

     Я звісно розумію, що кримські татари в Вашому прикладі мали б охрінівати з того, що в студію експертами запросили б переважно Грача та "руський блок", і вони б мабуть у проект "великі кримці" сували генералів Катерини ІІ та голов обкому Криму.
     Але вже напевно можу сказати, що кримці (кримські татари) не стали б ігнорувати шоу, а згуртовано перемогли б голосуванням.
     Зі всього, що "вже сталося", треба досягати прагматичного результату.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.18 | igorg

      Це діло смаку. Якщо вам будуть бити морду

      то із суто прагматичних міркувань можна порадіти. Бо массаж і забезплатно :). Аби тільки синців не залишилося ...
  • 2007.11.17 | Адвокат ...

   ! +

   http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1195333657&first=&last=
  • 2007.11.18 | Englishman

   ви що, на повному серйозі?

   Сахаров пише:
   > Там це - гра у історію і оцінки, тут - сірник до каністри з бензином...І віддавати у заставу Савікам наш сьогоденний тендітний невстоялий спокій - надто велика ціна. Бо незалежно від результатів тої гри загальний суспільний результат може бути і буде далеко не іграшковим, на ньому спекулюватимуть. Жаль що багато хто не хоче цього зрозуміти.

   як виявляється, пасіонарії живуть не тільки в ересефесерії ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.18 | Сахаров

    Авжеж.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.18 | Englishman

     не переживайте так

     пережили Сєвєродонєцк, переживемо і інтернет голосування на Інтері.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.18 | Сахаров

      Re: не переживайте так

      А я й не надто переживаю. Споглядаю і намагаюся прогнозувати та аналізувати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.18 | Englishman

       тоді "сірники" і "надто велика ціна"- навіщо це?

       якщо ви не переживаєте, цей драматизм видається мені трохи надмірним. НМД.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.18 | Сахаров

        Це не драматизм а образ, метахвора

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.18 | Englishman

         образ чого?

         якщо я не помилився, ви попереджали, що проєкт несе якусь величезну загрозу, про яку більшість не усвідомлює.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.11.18 | Сахаров

          Re: образ чого?

          Це, здається, Ви драматизуєте з надмірної чутливості. Я мав на увазі те, що неоднозначність результату дасть поживу для спекуляцій, до яких наші політики надзвичайно здатні. Хіба це не видно було? Ниций розум чіпляється до усього, що можна використати і з мух надимають слонів. А піпл хаває.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.18 | Englishman

           Re: образ чого?

           Сахаров пише:
           > Це, здається, Ви драматизуєте з надмірної чутливості.

           я драматизую? ви написали:

           "І віддавати у заставу Савікам наш сьогоденний тендітний невстоялий спокій - надто велика ціна. Бо незалежно від результатів тої гри загальний суспільний результат може бути і буде далеко не іграшковим, на ньому спекулюватимуть. Жаль що багато хто не хоче цього зрозуміти".

           Тобто не просто попередили про можливість неіграшкових катаклізмів, а ще й пообіцяли, шо все саме так і буде.

           Не хочу виглядати занудою, проте я не бачу, як ще можна інтерпетувати ваше "попередження потомкам".
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2007.11.18 | Сахаров

            Re: образ чого?

            Не надавайте тому такої ваги. Попередження нащадкам - надто патетично звучить. Справа у тому що у стані нестійкої рівноваги для виведення системи з того стану потрібні не тонни а часом міліграми. Система ще не загрубла щоб тим легковажити. Вважаю що в Україні, як і у колишній Югославії трохи зарано гратися у такі ігри. Зрозуміло що це не призведе до якихось трагічних збурень, але сторони протистояння, наявність якого, маю надію, Ви заперечувати не станете, накопичують і використовують будь-які, навіть абсурдні аргументи на свою користь. І ці аргументи попри здоровий глузд часом діють. І мені самому цікаво, наскільки я маю рацію. То ж подивимось. Якщо я не правий, тим краще.
       • 2007.11.18 | Вільний радикал

        Побачив тут про Сєвєродонецьк

        Та це ж моє рідне місто.

        Мабуть проект Шустера скоріше корисний, ніж шкідливий, тому що, як хтось тут зауважив, вже те добре, що нехай 10 000 з мільону зацікавляться історією України, та і з того вже буде користь.

        Звичайно, Петю-комуніста я би не запросив, але дискусію вважаю дуже корисною, бо Україна є для багатьох, такою собі terro'ю incognito'ю. Дарма, що буде якийсь сумбур, правда усе одно наверх вилізе.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.18 | stefan

         Re: Побачив тут про Сєвєродонецьк

         Вільний радикал пише:
         > Та це ж моє рідне місто.
         >
         > Мабуть проект Шустера скоріше корисний, ніж шкідливий, тому що, як хтось тут зауважив, вже те добре, що нехай 10 000 з мільону зацікавляться історією України, та і з того вже буде користь.
         This is fact.

         > Звичайно, Петю-комуніста я би не запросив,
         Аби був "правильний" соціальний зріз, "петі-комуністи" також потрібні.
         > але дискусію вважаю дуже корисною, бо Україна є для багатьох, такою собі terro'ю incognito'ю.
         This is fact.
         > Дарма, що буде якийсь сумбур, правда усе одно наверх вилізе.
         This is fact.
         Show must go on!
         :bounce: :hot: :spookie:
  • 2007.11.18 | igorg

   5+ Молодець Сахаров!!! Солідарний на всі 100

   Є ще сотні чи не тисячі тем на котрих можна ще сотоні бізнес-шоу зробити й бабок нагребти з дурних хохлів.
   Наприклад.
   Голодомор - чи був він насправді?!
   Шевченко - батько української нації?
   ...
   Операція Вісла - ...

   Я звісно загострив, але якщо згладити та зализати то буде самий раз. Бабки рікою. Панове, це заробляння грошей на українській крові й сльозах. Вже один виродок собі дещицю так заробив (що українським письменникам і не мріялося). Бачив я їх фізії, здається на тому ж Інтері. Ян Табачник і Бузина, яке умілєніє. Не бачили? А шкода ... Певно що й продовження буде.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.18 | stefan

    "хохли" тим і дурні, що не роблять самі таких шоу-передач

    igorg пише:
    > Є ще сотні чи не тисячі тем на котрих можна ще сотоні бізнес-шоу зробити й бабок нагребти з дурних хохлів.
    "хохли" тим і дурні, що не роблять самі таких шоу-передач і крім пропаганди історичної правди не заробляють самі на цьому грошей.
    Оскільки істричні та тим більше "розсекречені" книжки, документи мало хто з пересічних громадян читає, ТБ якраз діє на користь пропаганди історії нашого народу.
    Крім користі - не бачу тут нічого негативного.
    Кожна нація, кожен народ рекламує своїх героїв, як може:ТБ, радіо, театр, церква, газети, інтернет та ін.
    > Наприклад.
    > Голодомор - чи був він насправді?!
    > Шевченко - батько української нації?
    > ...
    > Операція Вісла - ...
    >
    Так.Це треба широко показувати по ТБ.
    Бо інакше народ буде знати про це правду не більше ніж на 5 відсотків.
    > Я звісно загострив, але якщо згладити та зализати то буде самий раз. Бабки рікою. Панове, це заробляння грошей на українській крові й сльозах. Вже один виродок собі дещицю так заробив (що українським письменникам і не мріялося). Бачив я їх фізії, здається на тому ж Інтері. Ян Табачник і Бузина, яке умілєніє. Не бачили? А шкода ... Певно що й продовження буде.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.18 | igorg

     Проблема в тому що в дурних хохлів влади реально не

     було. Все керівництво було насаджено руське або ще якесь, але не українське. На додачу ще й населення переселяли, вивозили і т.п.
     Тобто це є не результат того, що дурні від природи, а наслідок як мінімум Геноциду протягом 70 років. Й український опір заплатив за це десятками мільйонів життів. Не слабо як на мене. Тож дивуватися можна скоріше тому, що українці ще є і ще опираються. Ось білоруси вже ласти склеїли.
     Тож бути статистом в таких іграх, вибачайте ...
 • 2007.11.18 | Alamire

  За Байду!!!

  Закликаю голосувати. Бо ці падлюки геть про нього забули. Це несправедливо. Бо саме з нього починається Україна як така.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.18 | Okami

   Отим і відрізняємось ми від британців і всяких прочих європейців

   Що вони проведення подібного проекту використали для поширення інформації про ненадто доти відомих Великих британців :) і загалом консолідації нації. А тут - всім форумом талдичим, яка неправильна у нас рада експертів. А скористатися приводом і можливістю для поширення інформації про маловідомих але справді Великих? тут вже й пару прізвищ пробігло, здається. Таке враження, що на Майдані ніколи не існувало "Прямої дії", не було досвіду "Кіноперекладу" і т.д. Що ніколи не вигадували інтернет та смс-розсилок...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.18 | Tatarchuk

    +1

   • 2007.11.19 | stefan

    А скористатися можливістю для поширення інформації

    Okami пише:
    > Отим і відрізняємось ми від британців і всяких прочих європейців,
    > що вони проведення подібного проекту використали для поширення інформації про ненадто доти відомих Великих британців :) і загалом консолідації нації.
    То є факт.
    А тут - всім форумом талдичим, яка неправильна у нас рада експертів. А скористатися приводом і можливістю для поширення інформації про маловідомих але справді Великих? тут вже й пару прізвищ пробігло, здається.
    ...

    Таке враження, що на Майдані ніколи не існувало "Прямої дії", не було досвіду "Кіноперекладу" і т.д. Що ніколи не вигадували інтернет та смс-розсилок...
    =============
    Про що я й кажу.
 • 2007.11.19 | Mercury

  Проект максимально открыт. Лоббируйте своих!

  Создавайте группы влияния, организйте голосование по всем доступным каналам. Ну сколько можно скулить, ну ёлы-палы, ну кто ж вам не дает показать свою умелость и организованность?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.19 | jz99

   Ви самі зрозуміли, що сказали?

   Mercury пише:
   > Создавайте группы влияния, организйте голосование по всем доступным каналам. Ну сколько можно скулить, ну ёлы-палы, ну кто ж вам не дает показать свою умелость и организованность?
   У шкільних підручниках це показують, а не в "організації голосування" у конкурсі краси.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.19 | stefan

    Це треба показувати всюди

    jz99 пише:
    > Mercury пише:
    > > Создавайте группы влияния, организйте голосование по всем доступным каналам. Ну сколько можно скулить, ну ёлы-палы, ну кто ж вам не дает показать свою умелость и организованность?
    > У шкільних підручниках це показують, а не в "організації голосування" у конкурсі краси.
    ---------------
    Це треба показувати у шкільних підручниках, по ТБ, радіо, в театрі, кіно, в внтернеті, в газетах, журналах,..., тобто - всюди.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.19 | jz99

     Саме так

     stefan пише:
     > Це треба показувати у шкільних підручниках, по ТБ, радіо, в театрі, кіно, в внтернеті, в газетах, журналах,..., тобто - всюди.
     Угу, вміння висвітлювати історію, але ж не вміння накручувати лічильники. Хіба ж не цікаво, навпаки, подивитися, про що люди думають, начитавшись шкільних підручників, інтернету, газет, журналів, надивившись ТБ, театрів, кіно, наслухавшись радіо. А тоді вже справді є про що подумати.
  • 2007.11.19 | Сергей ГРУЗДОВ

   А еще можно крышечки коллекционировать.

 • 2007.11.19 | Хвізик

  а я так собі думаю

  ганьба тим, хто інтер дивиться.
  абсолютно поганий, блювотний, канал

  ганьба також тим, хто на їхній сайт ходе і щось там їм клікає
 • 2007.11.19 | Daisy

  Та і не час це робити зараз

  Бо ще не виросло те покоління Українців, яке дійсно знає хоч щось про ВЕЛИКИХ українців. Переважна більшість з нас виховані на радянській героїці, і лише дуже невелика кількість цікавиться тим, що і як було насправді, бо просто нема часу.
 • 2007.11.19 | Mercury

  Будьте реалистами, требуйте невозможного!

  Каждый волен судить о проекте ВУ со свОей точки зрения. Не надо только выдавать свое частное мнение за всеобщее.

  Я скажу со своей колокольни, с позиции обыкновенного шкраба.
  В харьковской гимназии я преподаю различные исторические дисциплины – всемирную историю, историю Украины и свой авторский курс история мировой культуры.

  Ученики часто говорят, что ИУ – скучна и неинтересна, а вот всемирная история – другое дело! Я это слышал в разных школах, от разных детей, учителей, родителей. Редко встретишь враждебное отношение к ИУ (хотя бывает), чаще всего – равнодушно-нейтральное.

  В 2004 г. ситуация в корне изменилась. Поначалу события воспринимались по старинке: «На фиг нужна эта политика?» Но в конце ноября и до конца учебного года каждый урок начинался с горячей дискуссии о текущих событиях (11 класс, современный период ИУ).

  Когда начался Майдан, мне пришлось уговаривать некоторых ребят не ходить со мной туда (неизвестно, чем там могло кончиться, тем более в Харькове перевес был не на стороне оранжевых). Но ребята все равно просачивались, приобретали свой революционный опыт.

  Живая история, которая творилась на наших глазах, совершенно изменила установку на изучение ИУ. Появился такой супер-мега информационный повод, который создал мощную мотивацию, такую воронку, в которую втягивалось знание об истории Украины (и не только) предшествующих веков.

  Конечно, передача на Интере – инофрмационный повод совсем другого масштаба. Но все же, зная как устроено массовое сознание, нельзя не согласиться, что ТВ (при всех его недостатках) – могучая сила. Совсем не обязательно соглашаться с теми оценками, которые звучат в студии, но в реальной каждодневной работе с пионэрами – это мощный информационный повод, событие, которое широко обсуждается, задает опять же сильнейшую мотивацию, порождает новые формы (или квази-формы) общения, которые в чем-то копируют, подражают образцу. Например, на местном ТВ недавно наткнулся на передачу-спор о великих харьковчанах. К удивлению многих, по результатам голосования телезрителей Шевелёв получил больше баллов, нежели Каразин. Уверен, что теперь многие захотят узнать, кто же такой этот Шевелев и что он такого сделал. Хотя у меня сложилось впечатление, что голосование организовал популярный препод кафедры укр. Языка, мобилизовал своих спудеев. Ну так и молодец!

  Не надо пренебрегать тем, что мы называем массовым сознанием. Если вы уверены, что знаете больше и глубже, используйте прагматично, в просветительских целях то, что подбрасывает окружающая жизнь. Уверен, что вы достигнете успеха, но при одном условии – если не будете настаивать на том, чтобы приняли только вашу, единственно правильную точку зрения. Цель должна быть другая – включить работу сознания и мышления на свой страх и риск, пусть люди начнут думать, спорить, узнавать.

  БУДЬТЕ РЕАЛИСТАМИ, ТРЕБУЙТЕ НЕВОЗМОЖНОГО!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.19 | Tatarchuk

   Ви маєте рацію

  • 2007.11.20 | Вільний радикал

   Re: Будьте реалистами, требуйте невозможного!

   Sic!
   Вимагаймо неможливого. Тільки так ми зможемо чогось досягти.
 • 2007.11.20 | harnack

  Хтось гадає отакенько про масштаби й параметри українства (л):

  http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,3149681,3150060,page=3#msg-3150060

  Завузький горизонт, бо у визначення українськості входить цивілізаційний та антиварварський процес виконаний в Московії. Не приборкавши північного звіра (свого роду українізація) - сама Україна б мабуть була не збулася!

  Отож - українці які створили слов'янську, україно-джерельну цивілізацію:

  Яворський
  Прокопович
  Дмитро Ростовський
  Сковорода
  Паїсій Величковський (без нього - ніякої "російської" релігійної філософії та Братьєв Карамазових)
  Юркевич (учитель Соловйова)
  Соловйов (родич Сковороди)
  Гоголь
  Достоєвський (дружив саме з Соловйовим: духовні побратими)
  Флоровський
  ітд

  Підімо й почитаймо про оних - і прозріємо!

  Російська мова - не все! Хоча й сама російська є первісно Київським, українським продуктом, спотвореним дериватом церковно-слов'янської. Отому, історично, українці легітимно її не вважали чужою, не своєю (скільки лишень пан Гоголь вклав в її розвиток: почитайте Ліхачова)! Але культура та цивілізація орудує, крім мови, ширшими чинниками та генеративними структурами: архетипами, уявою, всякими культурними модулями, фольклором, історичною пам'яттю...

  Лиш цурайтесь отої совєтооствіти!
 • 2007.11.23 | Mercury

  О, недовольные Савиком, скажите, что в этом плохого? (/)

  По итогам всенародного голосования, которое завершится 14 декабря, сначала определится сотня великих украинцев. О каждом из них снимут короткие сюжеты, а о первой десятке – документальные фильмы, которые будут демонстрироваться весной в прайм-тайме канала «Интер». Их представят т.н. «адвокаты» – популярные и авторитетные личности, чья задача – привлечь внимание общественности к своему «подзащитному» и убедить голосовать именно за него. Параллельно с показом фильмов стартует второй тур голосования, в результате которого из десяти выдающихся личностей будет названа одна, заслуживающая, по мнению большинства, звания Самого Великого Украинца. Его имя будет названо на финальном шоу весной.

  http://www.greatukrainians.com.ua/news/2007/11/19/46.html
 • 2007.11.23 | один_козак

  У мене теж ця мура викликає протест.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.23 | Mercury

   Re: У мене теж ця мура викликає протест. - Чому? Поясніть, б.л.

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.23 | один_козак

    Я поясню це кількома дописами.

    Бо це кілька речей, про які хочу сказати окремо, як час матиму.

    Почну з того, що мені не подобається як таке "офіційне" "визнання" реальних заслуг реально визначних людей. От, зібралися і проголосували... Таке щось... За великих людей говорять їхні великі справи. Вони визнані тим, що їхні справи цінують, вивчають, поширюють, милуються ними, тощо. А тут ще й проблема "двох Україн"...
    А взагалі "Великі Українці" - це попса.
 • 2007.11.23 | один_козак

  "Великі українці" - це попса.

  І скоріш за все найвеликіших не буде на перших місцях за симпатіями публіки.

  Є люди, серед наших земляків, яких визнало Небо. Люди, справи яких великі не тільки на Україну й на цілий земний світ, а всесвітньо (від Всесвіт) великі. Але не думаю, що вони "зберуть" відповідну кількість голосів.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.23 | Mercury

   Re: "Великі українці" - це попса.

   один_козак пише:
   > І скоріш за все найвеликіших не буде на перших місцях за симпатіями публіки.
   >
   > Є люди, серед наших земляків, яких визнало Небо. Люди, справи яких великі не тільки на Україну й на цілий земний світ, а всесвітньо (від Всесвіт) великі. Але не думаю, що вони "зберуть" відповідну кількість голосів.

   -- А це вже залежить від наших співвітчизників. Чи треба міняти народ?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.24 | один_козак

    Треба Тільки не міняти, а змінювати.

    Mercury пише:
    > один_козак пише:
    > > І скоріш за все найвеликіших не буде на перших місцях за симпатіями публіки.

    > -- А це вже залежить від наших співвітчизників. Чи треба міняти народ?

    Я ж кажу: Проект - попса. А народ - як народ.
    Щодо "змінювати народ", то я хотів би, щоб у нашому народі відбулася така глибока переміна. Але це, ринаймні в такому короткому часі, не реально. Хіба що ще якесь диво станеться.
 • 2007.11.24 | один_козак

  "Великі українці" - ще одна нагода порозколюватися.

  Хто вже дивився ті дебати? Що, не так?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.25 | Mercury

   Re: "Великі українці" - ще одна нагода порозколюватися.

   один_козак пише:
   > Хто вже дивився ті дебати? Що, не так?

   -- Ні, не так.
   Дебати - це завжди різні думки. Якщо не так, тоді навіщо дебавути?Не обов*язково приходити до монолітного єднання, а ось до порозуміння прийти необхідно. Бо життя взагалі різноманітне, тим і цікаве :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.25 | один_козак

    ггг Ви подумали, що я заперечую плюралізм і дискусію?

    Абсолютно ні.
    Я кажу про те, що проект "Великі українці" зручний для використання розколювачам України. Вони як раз плюралізму й не люблять. А коли не можуть змусити всіх думати так, як воно їм вигідно, то починають відривати частину України, де вони домінують, від решти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.25 | Mercury

     А де "вони" домінують?

     один_козак пише:
     > Абсолютно ні.
     > Я кажу про те, що проект "Великі українці" зручний для використання розколювачам України. Вони як раз плюралізму й не люблять. А коли не можуть змусити всіх думати так, як воно їм вигідно, то починають відривати частину України, де вони домінують, від решти.

     Як це можна зробити? Голосуванням, чи що?
 • 2007.11.25 | один_козак

  Визнати людину ВЕЛИКОЮ прижиттєво -

  шкідливо для самої цієї людини.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.25 | Mercury

   Саме так, але ж нема ж такого в цьому проекті!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua