МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна пам’ятає – Світ визнає!

11/17/2007 | Світовий Конґрес Українців

СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ

UKRAINIAN WORLD CONGRESS

Міжнародний Комітет Голодомору

75-та Річниця Відзначення Українського Ґеноциду 1932-1933

International Holodomor Committee(IHC)

75th Commemoration of the Ukrainian Genocide 1932-1933.

ЗВЕРНЕНЕННЯ

Україна пам’ятає – Світ визнає!”

Починаються Міжнародні Акції для

Відзначення 75 ліття Голодомору – 1932-33

Ґеноцид проти Українського Народу


Міжнародний Координаційний Комітет (МКК) при Світовому Конґресі Українців (СКУ), у тісній співпраці зі Секретаріятом Президента України й Українським Інститутом Національної Пам’яті запланував головні заходи, присвячені відзначенню 75-річчя Голодомору 1932-33 років, які пройдуть під динамічним гаслом - „Україна пам’ятає – Світ визнає!”

Стоїмо напередодні тих відзначень в Україні та у всіх країнах, де живуть українці, тому подаємо кілька думок для роздуму.


Голодомор 1932-33 років належить до тих страшних інструментів влади, до яких Москва вдавалася для остаточного підкорення українців: наприклад, лінґвоцид (мововбивство); крадіж історичної пам”яті Руси-України; заперечення українців узагалі як самобутньої нації, яка насправді до Московії принесла європейську культуру і світло науки; та, зрештою, найстрашніша зброя – це спланований у ХХ столітті Голодомор як ґеноцид проти нескореної української нації.

Трагічний досвід України – унікальний в історії людства і про нього треба інформувати світ, аби застерегти його в майбутньому від подібних загроз, які завжди будуть іти від тоталітарних та імперських режимів.


Правда про Великий Голодомор ще не повністю розкрита: її треба далі піднімати з архівів СБУ та інших джерел, включно з колишніх архівів НКВД у Москві. Ще не запізно записувати спогади з уст живих свідків. Мусимо дослідити справжні мотиви Голодомору і визначити авторів політичного плану здійснити геноцид проти українців. Варто запозичити добру традицію в ірландців, які також зазнали катастрофи голодом і розбрелися по всьому світу: в Ірландії викарбовують на могильних плитах прізвища й імена всіх представників даного роду з датами, коли вони покинули Ірландію і де у світі вони спочивають. Таким чином зберігають родову пам”ять про всіх ірландців.


Уся інформація про Голодомор 1932-33 років у різних формах – брошурах, документальних виставках, художніх творах, в панахидах та реквіємах по невинно убитих має служити подвійній меті. З одного боку – гасло має утвердити правду і пам’ять про мільйони українців, свідомо загнаних у голодну смерть, і – з другого боку – треба домогтися від урядів усіх держав світу та авторитетних міжнародних організацій засудження Голодомору як ґеноциду, спрямованого проти української нації, яка не мирилася з насильницьким поневоленням України московськими большевиками.


Плануються акції різного характеру – інформаційного, мистецького, політичного – на підтримку засудження Голодомору 1932-33 років як ґеноциду проти українців усіма урядами світу, а також авторитетними міжнародними організаціями, як ПАРЄ, парламентом ЄС, Генеральною асамблеєю ООН. Будуть видані інформаційні брошури, тематичні дослідження, інша друкована продукція.

Ми свідомі того, що справа засудження Голодомору на форумі ООН як ґеноциду проти українців натрапляє на великі перешкоди і що це - зусилля не одного, а багатьох років наполегливої інформаційної та дипломатичної діяльності всіх нас разом, всього світового українства та наших численних друзів у світі.

У всіх міжнародних заходах ключову роль мусить відіграти державне керівництво України. Після 75 років не можна далі толерувати спрощення або вихолощення історичної правди, або йти на компроміси, про що радять нам ті, які історично діяли проти України та її національних та державних інтересів.


Президент України та Уряд України несуть історичну і політичну відповідальність за те, щоб освідомлювати український народ та світ про цю трагічну сторінку нашої історії.


Перша частина гасла звучить - „Україна пам’ятає”, та, зрештою, скільки Україна та українці запам’ятають - це буде показником того, як віддано та інтенсивно державний провід України ставиться до цієї справи. Натомість, українські дипломати на своїх закордонних постах несуть відповідальнсіть, насамперед, як речники Держави, за другу частину гасла – „Світ визнає!”.

А діяспора, тобто громадський та чинник впливу, уже давно доказав свою повну готовність та відданість співпрацювати з державою на благо спільної Батьківщини.


Роль послів та інших членів дипломатичної служби України в державах українських поселень полягає в тому, щоб не тільки долучатися до громадських акцій, але їх ініціювати, не тільки супроводжувати представників громадських структур до парламентів світу, але й очолити їх, ініціювати акції, впливати в якнайефективнішій формі.


Таке є доручення Президента України, сформульоване в державних Указах. А ці доручення громада мусить перевіряти - чи вони взагалі виконуються і на якому рівні?


Голодомор 1932-33 років - це злочин проти українського народу, запланований і виконаний представниками сталінського комуністичного режиму, який продовжував імперіялістичну політику Москви, лише в інших формах. Мета білої та червоної Москви була єдиною, тільки засоби добитися мети – різні, тепер набагато грізніші, бо самогубні. Від цієї правди ніхто не може сховатися, її заперечити або замовчувати. Документи нещодавно відкриті архівні фонди СБУ й опубліковані у збірнику „ Розсекречена пам’ять”, це лише підтвержують.


Всі ми відчуваємо відповідальність голосити світові правду від імени тих мільйонів дітей, жінок, чоловіків, яких масово знищено голодом, завдавши смертельного удару ґенетичному й духовному фондові українців. Лише визнаний і засуджений злочин проти нації та людства – запорука його неповторення.


Важливо тепер, щоб Українська Молодь зрозуміла свою роль в поширенні цієї правди, про те, що вона мусить готуватися далі вести цю працю, щоб бути тими амбасадорами правди!


Починається перший цикл наших Відзначень, але ми повинні бути свідомі того, що справа визнання Голодомору Ґеноцидом, не обмежується до роковин. Це має бути наша постійна та послідовна праця до того часу, поки світ не визнає цю велику правду, цей великий злочин проти українського народу, i що кожна людина, яка живе в Україні, буде знати про цю трагічну сторінку Української Історії.


Міжнародний Комітет при СКУ бажає Державному Проводові України, громадським організаціям в Україїні та в Діаспорі багато сили, витривалости в праці та успіхів в запланованих акціях.

Вічна память жертвам страшного Голодомору!

Нехай память про них перейде з роду в рід!Торонто – Нью-Йорк - Мельборн 17 листопада 2007 року


За Світовий Конґрес Українців


Аскольд С.Лозинський,

Президент

Стефан Романів,

Голова , МКК СКУ

Віктор Педенко,

Генеральний Секретар

Ірена Мицак,

Секретар, МКК СКУ

Відповіді

 • 2007.11.18 | VOL

  Підтримую і сумую

  За сімома членами моєї родини, що померли за відсутністю їжі взимку 1933 року. Та ще й де помирали... В самій житниці України - Кіровоградській області за 60 кілометрів від промислового Кривого Рогу.

  І якщо могила цих шістьох членів сім"ї з маминої сторони відома, то де поховане тіло діда з батькового боку - невідомо.

  Сумую також за 10-ма мільйонами померлих українців під час Голодомору і розкиданих по-світах ще 20 мільйонів.

  Вічна пам"ять землякам та членам родини.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.18 | Арета

   Сумувати мало, треба пам"ятати хто це зробив Україні

   і дітям розповідати. Добиваймось визнання Голодомору Геноцидом у будь-якій країні перебування українців. Бандити мусять відповісти за скоєний злочин. Ми ж не маємо права забути та залишити в спокої цю тему.

   Помолімося за наших родичів та земляків. Вічна їм пам"ять!

   Ніхто не забутий та ніщо не забуте!!!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.19 | Адвокат ...

    Ви мі нагадали отоє совєцькоє:

    "вспомнім всєх поімьонно, ґорєм вспомнім своім, ето надо нє мьортвим, ето нужно живим".

    Нашому би Ющєві, яко Президентові, та й розпочати таку акцію. Розпочати,-- з витребування від Мацьковії геть усих архівів ЦК ВКП(б) та НКВД, що стосують сі Голодомору.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.19 | Арета

     Забудьте про Юща. Його найкращі пориви вже позаду. Самим треба!

 • 2007.11.18 | stefan

  Ми повинні зробити ВСЕ, щоб геноцид НІКОЛИ НЕ повторився

  Ми повинні зробити ВСЕ, щоб геноцид НІКОЛИ НЕ повторився.
  Це залежить від НАС. І тільки від усіх НАС.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.19 | Адвокат ...

   Не тільки від нас. Дуже важливо, аби й инші наріди та держави

   були солідарні із нами. В умовах ґльобалістичного світу,-- це дуже й дуже важливо. Я дуже си сподівав на підтримку держави Ізраїль. Але схоже на те, що ї не буде. Попри тей банальний хвакт, що Голокост та Голодомор,-- "блізнєци-братья" (с) В. Маяковскій.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.19 | Хома Брут

    Re: Не тільки від нас. Дуже важливо, аби й инші наріди та держав

    > були солідарні із нами. В умовах ґльобалістичного світу,-- це дуже й дуже важливо. Я дуже си сподівав на підтримку держави Ізраїль. Але схоже на те, що ї не буде. Попри тей банальний хвакт, що Голокост та Голодомор,-- "блізнєци-братья" (с) В. Маяковскій.
    Багато пишуть в пресі, що підтримки немає через реал-політік. Занадто дорого псувати стосунки з Росією. Кому не так дорого, той підтримав. Тому заяву про власні сили треба сприймати так, що деякі чинники ми контролювати не можемо, а от формувати громадську думку в У. відносно голоду теоретично можемо, але це робиться в малих кількостях.
 • 2007.11.19 | Хома Брут

  напад на виставку

  На виставку в українському культурному центрі м. Москва напали члени ЄСМ.

  http://www.youtube.com/swf/l.swf?video_id=eqyysr0aDIs&eurl=http%3A//us.f335.mail.yahoo.com/ym/ShowLetter%3FMsgId%3D4343_13449968_1049628_2541_12141_0_125776_42043_2520059223%26Idx%3D0%26Y&iurl=http%3A//img.youtube.com/vi/eqyysr0aDIs/default.jpg&t=OEgsToPDskID6UzUbuYz5Kr0cxRuUYBf&&rel=1&border=0

  http://rossia3.ru.d2.gfns.net/politics/golod?PHPSESSID=b007db8f18b8fb879864dade954da79f
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.19 | Адвокат ...

   Після знущання над символами Держави на Говерлі, Пукін-юґєнд,

   відчуваючи та розуміючи свою абсолютну безкарність, буде й надалі трощити виставки, меморіяли, пам`ятники. Під патронатом ФСБ РоSSії.

   P.S. До СБУ. Як би таке зробив хто сь у світі що до св`ятинь держави Ізраїль, Мосад вже давно б знайшов паскудників та відпиляв би їхні сраніні голови тупою пилкою. Але,-- тихо. ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.19 | Хома Брут

    Re: Після знущання - чим махати?

    > вже давно б знайшов паскудників та відпиляв би їхні сраніні голови тупою пилкою. Але,-- тихо. ;)
    Незалежно від чого все тихо - не можуть чи не хочуть - теза про відпиляння голови не очевидна. Протистояння є в основному інформаційним, а не фізичним. З фото мені здалося, що пошкоджені стенди жодної унікальності не мали. Це просто плакати вироблені масово. Їх пошкодження підпадає під хуліганство. Діяльність ЄСМ в такому випадку є ще одним з видів пропаганди офіційного уряду, яку вигідніше пускати на ТВ і в пресу не прямо, а через підставних посередників. Так само і Добкіну може простіше знести пам"ятник УПА не самому. Якщо з"явиться нєвінно убієнний член ЄСМ, це буде логічним продовженням курсу інформвійни. В цьому плані було б навіть логічно, щоби міліція м. Москви посадила на 10 діб страждального ЄСМ-івця "під тиском оранжистів", зі збереженням всіх позитвних моментів наявності страждальця і зняттям з себе всієї відповідальності.

    Якщо ж би хтось винайшов інформаційну відповідь аналогічну фофуд"ї, то це було б ггг. Бо сила ЄСМ безумовно не в картонних плакатах, а в ситуації в У. та розподілі поглядів громадян. В цьому відмінність від ізраїльської ситуації і складність у застосуванні досвіду Моссад.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.19 | Хороший Человек

     Ой, таки почалося!

     Загалом згоден з Вами. Але оцей симптоматичний вираз:

     Хома Брут пише:
     > >
     > ... сила ЄСМ ...

     Сподіваюся, що це тільки невдалий вираз, що вихопився випадково. Сила ЄСМ і всього сучасного політичного євразійства - така сама сила, як у істеричного маніяка, що скаче по вулиці, плює на пішоходів, лає їх гнилими словами тощо. Не хочу запрошувати Вас на численні лінки, де вони спілкуються між собою та з опонентами - забагато для них честі, щоб Ви ту всю гидоту й маячню читали, повірте вже так. То типовий стиль перерослих підлітковий вік біснуватих мастурбаторів.

     Прошу звернути увагу, що серед нападників на Укр. культ. центр у Москві був один з керівників усього того ЄСМ - Олександр Бовдунов (здається не перебрехав прізвище, може якось схоже). Тобто, для такої акції не знайшлося досить молодиків, аби не притягувати до особистої участі одного з "китів" організації у Москві.

     Але небезпеку вони становлять. І ця небезпека передусім лежить в інформаційному полі. Це небезпека психічного впливу. Тут ви маєте цілковиту рацію. І небезпека ця тим більша, чим нервовіше ми реагуємо - так само, як і в разі з вуличним шизофреніком. На це й розрахунок. Посіяти міжнаціональну ворожнечу всередині України - до росіян і євреїв з боку українців і навпаки, а також українофобію в Росії - причім у найгіршому істеричному варіанті, спровокувати який-небудь аналогічний випад з боку української молоді - оце їхня головна мета.

     Як конкретно реагувати в кожному разі - не знаю, мабуть у кожному разі конкретно :) Але загалом - так, як реагує цивілізована людина на напад дикуна. Якщо реагувати в цьому режимі - то жодної сили в них не буде, бо їй не буде на чому ґрунтуватися. Їхня сила полягає в реакції жертви або спостерігача нападу.

     А ще - не маю наразі змоги подумати аби обґрунтувати, але особисто для мене очевидно, що їхня оця діяльність підпорядкована якомусь ширшому піар-проекту - "війні символів". Тут і пам'ятники, і останні висловлювання Черномирдіна, і шалений опір щодо реабілітації УПА з наїздами на Ющенка в Ізраїлі - все це в одному ряду, і ЄСМ тут лише висуваються на передній план, щоб зокрема (попри вже сказане вище) ще й зосередити всю увагу на собі, відвернувши цю увагу від загальної картини всих цих акцій, аби реакція була рефлекторна, неусвідомлена.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.19 | Хома Брут

      Re: Ой, таки почалося!

      > Як конкретно реагувати в кожному разі - не знаю, мабуть у кожному разі конкретно :)
      Куди дивиться п. Чучхе? Організація "Євразійська Спілка Молоді" (терміново зареєструвати) має публічно рознести виставку "Впадение Волги в Каспийское море" в Інституті географії.

      > Прошу звернути увагу, що серед нападників на Укр. культ. центр у Москві був один з керівників усього того ЄСМ - Олександр Бовдунов
      А де про це пишуть? Поставте лінки будь ласка.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.19 | Хороший Человек

       Re: Ой, таки почалося!

       Ось про те, що його затримали на виставці:

       http://evrazia-tv.livejournal.com/14260.html

       А ось тут сказано, що він один із керівників:

       http://evrazia-tv.livejournal.com/10593.html


       А щоб Вас не ввів в оману щодо особистості головного дописувача того ЖЖ його "офіційний" стиль, ось тут зразок стилю "приватного":

       http://m-arbatova.livejournal.com/296075.html?thread=9854603#t9854603


       Взагалі ж прошу більше не "провокувати" :) мене на мимовільну рекламу дописів від екземплярів із цього паноптикуму - чим менше їх згадувати, тим ліпше. Єдина причина, з якої ще сяк-так можна собі це дозволити, - порадитися про вироблення спокійно-насмішкуватого, ідейно руйнівного щодо них ставлення, можливо таке ставлення й підкаже правильний шлях перекрити їхнє дзичання в Україні. Справа в тому, що, як я вже казав і зараз переконаний, вони волають до темних інстинктів людської душі. Не хотілося б, щоб щось від них читав якийсь "шукаючий" хлопець із неусталеними поглядами. З іншого боку, великих перспектив ідейного впливу в Україні в них нема - вони геть не розуміють української душі. Претендують на знання російської, але й це неправда, хоча деякі струни рос. душі в деяких росіян таки зачіпають. Але людини, яка могла б втрапити під їхній вплив, - було б шкода.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.19 | Хома Брут

        Re: Ой, таки почалося!

        > Взагалі ж прошу більше не "провокувати" :) мене
        А що преса пише? Є якісь подробиці, що надходять *не* з джерел ЄСМ?
 • 2007.11.19 | Антіхвашіст

  Україна пам’ятає? Ющенко вже не закликає визнати Голодомор

  геноцидом. Щось так скавучить про "вшанування жертв". В Ізраїлі йому дохідливо пояснили, що геноцид був лише один - голокост


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua