МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист Президенту України

11/19/2007 | Олексій Свєтіков
Віктору Андрійовичу Ющенко,
Президенту України


Відкритий лист

Шановний пане Президенте!
На пам'ятному мітингу в Києві в 2004 році, що став для Вас першою сходинкою на шляху до Президентства, Ви начебто б сказали: «Бандити будуть сидіти в тюрмах!». А пізніше, уже цього року, Ви щось говорили про боротьбу з корупцією.
Це були гасла на потребу дня? Чи це дійсно Ваші плани, як глави держави? Якщо це дійсно плани, то яке місце в них відведено мені? Громадянину тієї країни, в якій Ви - Президент? Чи варто громадянам цієї країни додержуватися Ваших гасел і особисто боротися з корупцією? Я маю на увазі не освоєння із благословення держави західних грантів для проведення посиденьок-семінарів, а особисту участь у діях по залученню до відповідальності корупціонерів на місцях? На що гранти звичайно не дають, але за що на місцях іноді дають по голові?
Якщо Ви дійсно хочете зменшити корумпованість України - допомагайте пересічним громадянам, які вже діють заради досягнення цієї мети. І яких в Україні завжди було багато. Не залишайте цих людей один на один з регіональними й місцевими кланами, які і є головним джерелам корупції. Оскільки годуються від преференцій зі своїх посад.
Моя історія може послугувати ілюстрацією, що значить залишитися один на один з подібним регіональним кланом.
3 вересня 2005 року під час 57-й сесії Сєверодонецької міськради відбулася мерзенна історія: коли депутат-комуніст Сергій Гуленко ставив запитання людині, що докладала на сесії, міський голова Володимир Грицишин, повернувшись до майбутнього залізничника, що перебувався на сесії (а тоді просто нардепа) Миколи Рудьковського кинув: «Не звертайте уваги! Це наш міський дурачок! Комуніст!» Проте я не про мораль «моралістів» з СПУ, один з лідерів яких оцінив цю мерзоту як цілком нормальну. Цей епізод, без редагування, був показаний увечері того ж дня по міському телебаченню.
Зрозуміло, що Сергій Гуленко подав до суду позов про захист честі і гідності, а свідки, викликані в суд, одноголосно пояснили, що немає сумнівів, що Грицишин привселюдно образив Гуленко. Зрозуміло й те, що це не переконало луганські суди ім'я нардепа Леоніда Фесенко (Рубіжаньский і Сєверодонецький міський і апеляційний суд Луганської області), які в позові відмовили. На підставі пояснень представника Грицишина про те, що образлива фраза нібито була сказана не на адресу Гуленко.
Втім, про те, що правосуддя в Луганській області як інститут існує, а як явище - ні, Президент України повинен знати й без нас. Мета мого листа - інша.
Оскільки громадянські права Гуленко були потоптані (і ми доведемо це, принаймні, у Страсбурзі), то я, як правозахисник, допомагав йому протягом двох років у численних судових засіданнях. Зрозуміло, що безкоштовно для мого клієнта. З іншого боку, представником Грицишина був ... штатний юрист сєверодонецької міської ради Тетяна Ковальова. Остання приїжджала (на службовому транспорті) у суд у робочий час, одержуючи за цю роботу зарплату з міського бюджету.
На мій погляд, образливі висловлювання на адресу депутата не входять до службових обов'язків міського голови, як посадової особи органа місцевого самоврядування. І судовий позов у відповідь на подібні образи є винятково приватною судовою справою пана Грицишина. Тому використання підлеглої йому особи для отримання юридичних послуг (як представника в суді по цій справі) є, за моїм переконанням, корупційним діянням. Заява про це було подана мною начальнику Управління МВС по Луганській області 27 лютого 2007 року. Копія заяви додається (Додаток 1).
У відповідності до статті 12 Закону України «Про боротьбу з корупцією» УМВС мало перевірити цю інформацію, встановити наявність або відсутність у діях Грицишина складу корупційних дій, (при наявності підстав) скласти адміністративний протокол і передати його до суду.
У порушення закону «Про звернення громадян» я не отримав з УМВС ніякої відповіді. Замість 3 травня 2007 року прокуратура Луганської області проінформувала мене, що 22 березня 2007 року прокуратура Сєверодонецька прийняла рішення про відмову в порушенні кримінальної справи проти Грицишина по ч. 1 ст. 364 та по ч. 1 ст. 365 КК України, яке прокуратура Луганської області своєю постановою скасувала. У зв’язку з неповнотою перевірки (Додаток 2). 24 травня 2007 року прокуратура Сєверодонецька повторно відмовила в порушенні кримінальної справи за ч.1 ст. 364 та ч. 1 ст. 365 кримінального кодексу (Додаток 3).
Насправді грізні посилання прокуратури на статті кримінального кодексу є обдурюванням, одною з технологій попрання права, які масово застосовуються в Луганській області та розраховані на юридично неписьменних громадян. Бо прокуратура шукала злочини, про здійснення яких їй ніхто не повідомляв, і вона точно знала, що їх немає. Відповідно до чинного кримінального процесуального кодексу у прокуратури взагалі не було підстав для проведення перевірки моєї заяви в рамках УПК. А сама така перевірка була проведена лише для того, що б ... не перевіряти інформацію про можливу наявність у діях мера складу корупційного діяння.
Нагадаю, що таке по законодавству України кваліфікується не як карний злочин, а як адміністративне правопорушення. І результатом перевірки моєї заяви мало б бути або складання адмінпротоколу, або направлення мені повідомлення, що в діях міського голови відсутній склад адмінправопорушення.
Таким чином, міліція й прокуратура Луганської області фактично ухилилися від розгляду моєї заяви по суті й, тим самим, покрили дії міського голови Сєверодонецька, які, на мою думку, є корупційними. У зв'язку із цим 1 червня 2007 року я звернувся до сєверодонецького міського суду з адміністративним позовом до управління МВС по Луганській області, до прокуратур Сєверодонецька та Луганської області (Додаток 4).
4 червня 2007 року суддею Сєверодонецького міського суду Ігорем Юзефовичем була винесена ухвала про залишення позову без руху, оскільки, нібито, позов подано «...без додержання вимог, викладених у ст.106 КАС України, а саме: не вказаний зміст позовних вимог; не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; не зазначені докази, що підтверджують кожну обставину». (Додаток 5).
Досить переглянути мій позов, щоб переконатися, що написане суддею від імені України - не є правдою. І позовні вимоги, і обставини, і докази в моєму позові не тільки наведені, вони спеціально виділені підзаголовками, які суддя не міг не бачити. Зміст ухвали суду цілком можна викласти такими словами: «Я - начальник, ти - дурень». Або - «Назву стіну чорною, спробуй доведи, що вона біла».
Оскільки виконати подібну ухвалу суду про виправлення позову було неможливо (бо виправляти нема чого), мною була подана апеляційна скарга (Додаток 6).
24 липня 2007 року Донецький апеляційний адміністративний суд визнав, що мій адміністративний позов відповідає вимогам закону, а ухвала судді Юзефовича ні, скасував останнє й повернув позов до Сєверодонецького суду для продовження розгляду (Додаток 7). У той же час суд апеляційної інстанції проігнорував мою вимогу про винесення окремої ухвали щодо неприпустимості перешкоджати громадянам у доступі до правосуддя способом, що використовував суддя Юзефович.

Зазначу, що такий спосіб попрання права громадян звертатися до суд (суд залишає без розгляду абсолютно правильно оформлений позов, стверджуючи, що він нібито оформлений неправильно) є типовим і масово застосовується луганськими судами ім'я нардепа Леоніда Фесенко. Тільки цього року й тільки активісти нашої організації отримали вже три таких ухвали, які вже скасовані апеляційними судами.
Проте, скасовуючи подібні незаконні ухвали, апеляційні суди не приймають окремих ухвал про притягнення суддів до відповідальності за навмисне прийняття незаконних рішень, і у такий спосіб є співучасниками попрання права на правосуддя. Оскільки в результаті протягом тривалого часу справи «ганяються» між судами, а громадяни витрачають час і кошти не на те, що б довести свою правоту в суді, а щоб довести своє право звертатися в суд з позовами до держчиновників.
У моєму випадку судова тяганина мала продовження. 8 жовтня суддя Ігор Юзефович ухвалив нову ухвалу, якою ... повернув мені адміністративний позов без розгляду (Додаток 8). Як такий, що нібито не відповідає предметній підсудності місцевих судів. На цю чергову ухвалу (чергову відмову розглядати справу в суді) подана чергова апеляційна скарга (Додаток 9). У випадку, коли скарга буде задоволена, адміністративний позов знову повернуть на розгляд ... Ігорю Юзефовичу. І той придумає ще що-небудь. Адже навряд чи настільки досвідчений суддя дійсно не знає про пункт п'ятий перехідних положень КАС України, що роз'ясняє йому, що він повинен був робити, щоб судити за законом. Скоріше, він свідомо прийняв судове рішення, що закону суперечить. За принципом: «Закон існує, що б я тебе, падлу, вчив шанувати шановних людей!».
Що ми маємо на сьогоднішній день? Заява про розгляд факту корупції, подана мною на початку лютого, так і не була по суті розглянута. Міліція, прокуратура, суд дружно використовують різні способи, щоб ухилитися від викриття ймовірних корупційних діянь. Причому ці способи настільки явно, підкреслено незаконні, що особисто в мене виникають побоювання: а чи не будуть застосовані ще більш незаконні способи? І якщо подібне робиться стосовно мене, досить відомого в регіоні громадського діяча - що може очікувати менш «захищену» людину, яка посміє викривати корупційні дії влади?
Що скажете на це, пане Президенте? Може треба чесно сказати людям:
- що начальники міліцій та прокурори, що не реагують на заяви громадян про факти корупції, покривають такі факти, не будуть зніматися з посад?
- що судді, які не допускають розгляду позовів до корупціонерів від влади, не будуть притягуватися до відповідальності за порушення присяги?
- що Президент України не буде підтримувати людей, які бажають викорінити корупцію, що пронизала суспільство України?


Олексій Свєтіков

17.11.2007 р.

Відповіді

  • 2007.11.19 | Нововолинськ

    Зверніться краще до народу України

    Безвладдя в Україні до добра не доведе. Жодна з гілок влади не працює для громадян України, насміхаючись над Конституцією, Законами України і правами простих громадян.
    В Нововолинську (Волинська обл) діється те ж саме: міська влада і правоохоронні органи тільки сміються над нами і "запускають" наші заяви по N-ому кругу, про що говорять вже не тільки у своєму тісному крузі, але і своїм знайомим.
    Звернення, і не одне, з приймальні батюшки-царя та його наближених знову і знову пересилається місцевому князю та його свиті для розгляду.
    Чи є вихід? Чи не переросли ми епоху феодалізму?
    Чи не час підняти Революцію, адже революційна ситуація назріла?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.22 | Barbos

      Re: Зверніться краще до народу України

      До кого звернутися?
      Та цей народ сам породжує корупцію. Він, як і всі інші людські істоти хорче їсти, спати, займатись сексом і не хоче працювати, боротись за свої права а тим більше піддавати небезпеці своє дорогоцінне рабське здоров'я.
      Корупцію побороти неможливо. Можливо тільки частково її придушити але це реально зробити тільки в умовах війни або вільного володіння громадянами вогнепальною зброєю. Війна завжди очищає від мерзотників.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.25 | Нововолинськ

        По-перше, усвідомимо себе нацією

        Приїхати танком до міськради - це, звичайно, один із ефективних протикорупційних заходів. Застрелити корупціонера - теж. Але бажано так, як у Китаї: привселюдно, на вулиці, на очах у мільйонів. І не так важливо, скільки цей корупціонер (він же - слуга народу), вкрав.
        В Україні саме законодавство націлене проти українців. Всі президенти "борються" з корупцією, примножуючи бюрократизм, але хоча б один із них прочитав Закони України, в яких нашим клановим владцям-феодалам надані тільки права, відповідальності - ніякої.
        Змести цю гнилу корупційну купу лайна, що називається "українською владою", може тільки народ. І буржуазна революція в Україні ще буде, адже ми потрошки починаємо усвідомлювати, що Український Народ - це нація. А усвідомлення нації для нашого багатостраждального народу, який відкинутий комуняками до феодалізму, і є предтекстом для революції.
        Сила народу - в єдності його дій. Зараз стараються сварити Схід із Заходом, росіян з українцями. Але, побувавши і на Сході, і на Заході, я побачив, що народ України не був і не хоче бути розділений за географічними і мовними відмінностями. Українську мову будуть добре знати і розмовляти якщо не наші діти, то внуки. А східняки і західняки єдині в одному: Україна має бути сильною, політично і економічно, державою, що при теперішній системі влади - неофеодалізмі-неможливо.
        Тому - звертайтесь до народу України!
  • 2007.11.19 | Сергей ГРУЗДОВ

    Re: Відкритий лист Президенту України

    Обращение не имеет позитивной перспективы. В том смысле, кому оно адресовано. Гражданин Ющенко В.А. персонально сделал достаточно много для того, чтобы то, о чем с возмущением говорится в Вашем обращении, имело место быть.
  • 2007.11.20 | Микола Дмитренко

    Re: Відкритий лист Президенту України


    Повністю погоджуюсь з думкою Сергія Груздова.
    Свою думку підтверджую наступними доказами корупції та рейдерства головного міністерства держави - Мінюсту України.
    На сьогодняшній день вже 4й рік, позбавленого Мінюстом України за патріотичну,державницьку діяльність засобів для існування, суди відмовляють мені в праві на судовий розгяляд моїх Заяв, позовів та скарг в захист порушених прав, в тому числі шляхом їх нехтування або невмотивовано посилаючись на універсальну лукаву підставу - недоліки їх подачі.

    Для інформації пропоную ознайомитись з наступним матеріалом:
    2. Терор, корупція, рейдерство та багатопартійність, як засоби управління державою в Україні та продовження геноциду українців.
    http://kpk.org.ua/2007/05/28/teror_korupcja_rejjderstvo_ta_bagatopartjjnst.html

    3. Звернення голови Київської міської спілки споживачів Світоч
    http://kpk.org.ua/2007/05/14/do_proukranskikh_patrotichnikh_sil.html

    4. Звернення про вичерпання національних засобів захисту
    http://www.sudukraine.net/sourse/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=69

    5. Продовження фактів геноциду українців http://www.forum.vosvoboda.info/viewtopic_917.php

    З повагою,
    Ініціатор обєднання здорових суспільних сил навколо спільної мети – Української програми розвитку «Спільна дія»
    Микола Дмитренко
  • 2007.11.20 | Павліна

    Re: Відкритий лист Президенту України

    Пане президенте!
    Звертаюся до вас із зверненням.
    Всім відомо в Україні, що онкохворі, а тим більше онкохворі на останній стадії захворювання отримуюють обезболюючі препарати безкоштовно.
    Але виявляється, в м.Самборі, Львівська область , керівництвом району та й депутаттами міськрайради непередбачили коштів на ці препарати в місцевому бюджеті.
    Скажіть пане президенте! Як таке могло статися, щоб для таких важко хворих і зболених людей, їхні родичі перейшовши такі важкі випробування, ще й за власні кошти купували трамадол чи морфій?
    Як тоді бути з з вашою так званою програмою щодо боротьби з онкохворобами?
    Взагалі, чи ведеться хоча б якийсь контроль за тим, щоб ці хворі могли б хоча б обезболюючі ліки, які і не завжди дієво допомагають, отримувати безкоштовно?
    Надіємось на те, що це звернення прочитає і губернатор Львівської області Олійник, і займеться цим питанням.
    Дивно, адже серед тих районних депутатів є люди в яких теж рідні хворі на ці недуги.
    Але ... але...недавно правда прочитала інформацію, що пан Олійник лікувався за кордоном.
    Їм виявляється не до простого люду, який в тяжких муках закінчує своє життя.
  • 2007.11.21 | Александр М.

    Re: Відкритий лист Президенту України

    "Не тратьте кумє силу, спускайтеся на дно"!
    Президенту выгодны уголовники в Генпрокуратуре! Поэтому он их жалеет, и наплеватье ему на свой авторитет, и авторитет Украины!
    53-й месяц фашисты с Донецкой облпрокуратуры и Апелляционного суда держат в плену незаконно арестованного Москаленко Алексея в СИзо №5 г.Донецка без возбуждения уг.дела согласно ст.94 УПК Украины, т.к. не было и нет поводов и оснований для возбуждения уг.дела против Алексея!
    На 40-й месяц засудили его на 15 лет, хотя 15 суток не за что дать!
    2-й год не отсылают кассационную жалобу в Верховный суд Украины!
    А уголовники с Генпрокуратуры 53-й месяц пишут отписки!
    Возможно ли было бы такое, есди б Гаранту это было не выгодно!?
    Вряд ли!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".