МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Служба безпеки об’єднує українську націю

11/22/2007 | Kartuzz
22 листопада 2007 року з 10.00 в адміністративній будівлі по вул. Володимирській, 33 ієрархами православних церков нашої держави та Української греко-католицької церкви було проведено жалобний молебень за невинно закатованих православних християн.
По суті відбувся безпрецедентний захід, оскільки останнім часом було безліч розмов про необхідність об’єднання різних конфесій, але саме у стінах Служби безпеки України вперше відбувся реальний крок до об’єднання різних церков. Спільний молебень – знакова подія, яка дає реальні підстави говорити про можливість і необхідність єднання нації.
Досить символічним є те, що молебень пройшов напередодні Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-33 р.р. та політичних репресій.
Також слід відзначити, що у промові перед заходом керівника Служби безпеки України В.Наливайченка, було озвучено низку тез, котрі дали вичерпну відповідь суспільству щодо невипадкового обрання місця проведення заходу та причетності до нього СБУ.
Зокрема, було акцентовано на тому, що від самого початку створення української спецслужби вона є органом, який по своїм завданням, суті і методам роботи є абсолютною протилежністю силовим структурам колишнього Радянського Союзу. Неухильно дотримується принципів деполітизації та демократичного розвитку суспільства, які виключають ганебну практику політичних репресій. Підтвердженням цього є значний вклад СБУ у справі доведення до громадськості і міжнародного співтовариства правди про ганебні сторінки в історії України, пов’язані з репресіями тоталітарного режиму, що на сучасному етапі є одним із першочергових завдань Служби безпеки.
Також В.Наливайченком було наголошено на символічності події, молебну, який є актом духовного очищення суспільства від зла. Разом з цим було відзначено, що стіни будівлі СБУ стали німими свідками людських страждань українців та представників інших національностей у періоди функціонування в них підрозділів держбезпеки Радянського Союзу та карального органу фашистської Німеччини "Гестапо" в часи окупації Києва, а тому важливо, що молебень відбувається саме тут.
На моє переконання зазначений захід демонструє суспільству відкритість Служби безпеки та дійсне прагнення її керівництва позбутись іміджу правонаступника «радянських каральних органів».
Особлива важливість заходу полягає у необхідності гуртування української нації, як довкола спільних здобутків так і сумних подій. Лиш у такий спосіб можна сформувати загальнодержавну національну ідею та, з рештою, об’єднати націю.

Подібні заходи дають реальні підстави вважати, що українська спецслужба дійсно йде шляхом реформування, стає більш відкритою та формує власний позитивний імідж. Нинішній стиль публічної діяльності, який демонструє СБ України, є свідченням того, що Служба неухильно прямує до цивілізованих європейських стандартів.

Михайло Родіонов


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua