МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Рівненщина завершує вирішення проблеми проклятого минулого!

11/22/2007 | Navigator
Службовці рівненської облдержадміністрації не на жарт стурбувалися — суворий припис із Секретаріату Президента наказав їм терміново подати до столиці інформацію «про наявні на території назви та пам’ятники, присвячені подіям і діячам комуністичного режиму». Два тижні виснажливого блукання вулицями міст і сіл Рівненщини результат дали — держслужбовці виявили 48 вулиць з «неправильно-комуністичними» назвами і навіть ціле «старовірне» село Радянське на Млинівщині.

Що робити бідним селянам, які живуть у Радянському? Ніхто з них, мабуть, і не знає, що «ради», на честь яких названо село — це злочинні комуністичні організації, причетні до Голодомору. Вони, наївні, думають, що ради — це органи місцевої влади, які благополучно діють і донині. Але невдовзі все зміниться…

«Ми будемо просити місцеву владу (тобто раду? — Ред.) розглянути питання про перейменування таких об’єктів на своїх сесіях», — сказав голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук, зауваживши, що «на території Рівненщини таких об’єктів залишилося небагато. Тому це не є аж надто великою проблемою для області».

Віктор Матчук переконаний, що населення з розумінням поставиться до необхідності втілення такої ініціативи: «рівняни розуміють, що не можна, скажімо, засуджувати злочини більшовиків проти українського народу і в той же час жити на вулиці Більшовицькій». Щоправда, вулиці «Більшовицької» його підлеглі в області не знайшли.

Найчастіше зустрічаються назви «Радянська» (11 разів) та «Комсомольська» (10 разів). «Піонерських» вулиць менше — всього три. Та й «Ленінських» вулиць залишилось одинадцять. Загалом, особливо у північних районах області, «більшовизм» процвітає на 48 вулицях. Найлегше було чиновникам з обласного центру — вони майже миттєво відрапортували про виконання доручення: «комунізму» на вулицях Рівного немає вже багато років.

Є також у селі Чудель Сарненського району такий собі «парк радянського періоду» — зелені насадження присвятили свого часу «Загиблим від рук буржуазних націоналістів». Щоправда, не зрозуміло, чим не догодили виконавцям розпорядження декабристи — у «чорний список» потрапили вулиця і площа в Острозі, названі на честь революціонерів початку дев’ятнадцятого століття. Можливо, вони також активно сприяли становленню комуністичного режиму?

«Проштрафився» перед чиновниками і російський письменник Максим Горький — вочевидь, в облдержадміністрації йому не вибачили ялтинських посиденьок з Леніним. Тож вулицю імені Горького запропонують Млинівській селищній раді перейменувати. Сім вулиць Кузнецова у різних селах Рівненщини теж, ймовірно, отримають нову назву. А щодо міста енергетиків — тут або недогледіли виконавці, або рука не піднялася, але немає Кузнецовська у списку на перейменування.

До неприємних відкриттів чиновників, які не часто виїздять із своїх кабінетів, належить виявлення п’яти вцілілих пам’ятників тієї доби. Справжньою екзотикою можна вважати пам’ятники Калініну (с.Каноничі Володимирецького р-ну), Кузнецову (смт Клесів Сарненського р-ну ), Дзержинському (відомий чекіст і досі спостерігає за порядком у с.Катеринівка Сарненського р-ну ), Комсомольської слави (м.Сарни) та навіть Леніну (смт Томашгород Рокитнівського району). Причому, такі пам’ятки залишились в області лише в єдиному екземплярі, а деякі з них навіть виключені з державного обліку пам’яток монументального мистецтва місцевого значення. Але демонтувати їх забули. Тож хто хоче зробити класичне фото на згадку — поспішайте.

Відповіді

  • 2007.11.22 | lanka

    А Полтавщині в цьому питанні ще працювати й працювати...

  • 2007.11.22 | sama

    Я пам"ятаю як село П"яне Острожецького р-ну

    (тепер Млинівського)перейменовували у Радянське(хтось мав почуття гумору).Тоді було втрачено багато автентичних назв.Частина з них повернулася протягом останніх років, а частина так і залишилася.Було , їдеш по Рівненщині як по Криму- Зоряне, Вишневе, Ново- Українка.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua