МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кримінальна відповідальність за заперечення факту Голодомору

11/25/2007 | S@nya
яку наполегливо пропонує ввести Президент - це часом необмеження Свободи слова? Чи може заперечення Голодомору загрожує нац безпеці і територіальній цілісності? Що ви думаєте з цього приводу?

Бо, з одного боку, звісно, неприємно слухати ідиотів, які намагаються відбілити комуністичний режим. З іншого - свобода слова на те і існує, щоб всі мали право казати, що хочуть. Як на мене, свобода слова важливіша.

***
Стаття 34 (Конституція України). Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і
поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій
вибір.
Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах
національної безпеки, територіальної цілісності або громадського
порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони
здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей,
для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно,
або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

Відповіді

 • 2007.11.25 | Shooter

  Re: Кримінальна відповідальність за заперечення факту Голодомору

  S@nya пише:
  > яку наполегливо пропонує ввести Президент - це часом необмеження Свободи слова?

  Ні, це адекватно агітації нацизму, наприклад. В Австрії та Німеччині за заперечення факту Голокосту також наступє кримінальна відповідальність. Не зважаючи на забезпечення свободи слова.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.25 | Сергей ГРУЗДОВ

   Re: Кримінальна відповідальність за заперечення факту Голодомору

   Если можно, выложите статьи уголовных законов, устанавливающие указанную ответственность в указанных странах. В украинском или русском переводе.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2007.11.25 | Mercury

  Re: Кримінальна відповідальність за заперечення факту Голодомору

  S@nya пише:
  > яку наполегливо пропонує ввести Президент - це часом необмеження Свободи слова? Чи може заперечення Голодомору загрожує нац безпеці і територіальній цілісності? Що ви думаєте з цього приводу?

  Давайте спитаємо юристів та подивимось на прецеденти - заперечення факту Голокосту; заборона нацисьтської пропаганди в Німеччині. Я вважвю, що тут немає жодних порушень прав людини. Напроти, це захист від людожерства. Але ж я не є правником, мої міркування суто моральні. Хай правники скажуть своє авторитетне слово.
 • 2007.11.25 | сябр

  Відповідь міститься у конституції

  "Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах
  національної безпеки, територіальної цілісності"
 • 2007.11.25 | Tatarchuk

  Побічна відповідь "а як у Європі":

  В березні 2003 року Конституційний суд ФРН відхилив позов уряду і парламенту ФРН про заборону НДПГ і припинив процедуру заборони. Обґрунтувавши свою позицію, конституційні судді відзначили, що заборона політичної організації суперечить духу демократії та конституції країни.
 • 2007.11.25 | Tatarchuk

  комуністична партія в Польщі заборонена. Це є в конституції

 • 2007.11.25 | Сергей ГРУЗДОВ

  Re: Кримінальна відповідальність за заперечення факту Голодомору

  Меня тоже удивляет, более того - настораживает, прецедент "вумных" бесед про уголовную ответственность "за непризнание...".

  Можно было бы назвать такой состав преступления уникальным, но надо признать, что "ничего нет нового под Луной". Это уже было и именно в крайне оголтелых реакционных правительствах.

  Интересно посмотреть на проект статьи Уголовного кодекса. А то правоохранители, блин, то же несчастье Наливайченко, с умным видом рассуждая о возможном уголовном преследовании "за непризнание" упорно уклоняются от кодексной формулировки состава. Значит - трындят в угоду начальству, не более того.

  Какое именно ДЕЯНИЕ будет тянуть за собой уголовное преследование, ась? Высказывание на площади в мегафон, беседа с собутыльником на кухне или пересказ приснившегося, Боже упаси, "непризнания"?

  Поэтому мне, гражданину Украины, должны продемонстрировать проект изменений в Конституцию Украины и Уголовный кодекс. Для понимания и оценки их необходимости.

  Поэтому же я прошу нормальных людей, имеющих доступ к тексту криминального законодательства Германии и Австрии и возможность перевода на доступные мне языки, особенно тех из нормальных, кто убежден в рациональности введения подобных изменений в украинское законодательство, выложить в форум ТЕКСТ статей, содержащих указанные нормы.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.25 | Tatarchuk

   Ви можете розсуждати як юрист?

   А не як, перепрошую, бабулька в тролейбусі яку я чув сьогодні (може вона теж юрист?) :)
   Сергей ГРУЗДОВ пише:
   > Какое именно ДЕЯНИЕ будет тянуть за собой уголовное преследование, ась? Высказывание на площади в мегафон, беседа с собутыльником на кухне или пересказ приснившегося, Боже упаси, "непризнания"?

   От і бабуля яку я чув: каже "я так боюсь, я так боюсь. Я никагда, никагда не признаю голодомор геноцидом, а меня завтра будут арестовывать, допрашивать".
   Задав пару питань, я з\ясував що бабулі так все розповів онук, якому вона дуже довіряє.

   Одразу кажу що я не бачу можливості кримінальної відповідальності за заперечення голодомору геноцидом.
   В приватній сфері це - більш того - є неприпустимим. І неможливим, між іншим. І ви це чудово знаєте, тому ваш допис- гротеск.

   Отже залишається відкритим (для мене) питання:
   - Чи конституційно заборонити в ЗМІ заперечення ФАКТУ Голодомору, а також ВИПРАВДАННЯ Голодомору?
   - Чи конституційно офіційно заборонити висловлення таких поглядів в навчальній літературі для ВНЗ та шкіл?

   Прошу порівнювати це із існуючим станом щодо голокосту. Наскільки мені відомо, ані голокост, ані Депортація, ані різня вірмен Турції, ані злочини в Югославії в нас не заборонено називати 1) такими що їх видумали, 2) такими що вони є правільні.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.25 | Сергей ГРУЗДОВ

    Попробую порассуждать:

    Начнем с того, что бабулька возможно от внука, а я от Президента и и.о.пред.СБУ слышал о необходимости "установить уголовную ответственность за непризнание Голодомора геноцидом". Именно в такой формулировке.

    Вы сами признаете, что не видите такой возможности, о которой зачем-то публично и неоднократно говорит В.А.Ющенко. Кстати, а зачем он это говорит?

    Ведь можно было сначала подготовить проект изменений в законодательную базу и все было бы более цивилизованно. У меня есть ответ на этот вопрос. Более того, в ретроспективе анализа власти Ющенка я вижу четкую закономерность, логичным звеном которой является и этот... гуманитарный демарш. И это совсем не гротеск, все очень серьезно.

    Любой человек вправе НЕ ПРИЗНАВАТЬ даже таблицу умножения, не говоря уж о Брадисовых таблицах. Возлагать на него ЗА ЭТО уголовную ответственность?

    Можно не признавать верной теорию Дарвина или не верить, что Вторая мировая война вообще имела место быть. Любой вправе ГОВОРИТЬ ОБ ЭТОМ громко или тихо, дома или на площади.

    КОНСТИТУЦИЯ УКРАИНЫ:
    "Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань."

    Однако, возможны и ОПАСНЫЕ ДЛЯ ОБЩЕСТВА выражения взглядов и убеждений.

    Например, убеждение в необходимости избиения кого-либо, высказываемые убеждения о допустимости незаконного... захвата земельных участков, позитивный взгляд и его выражение в виде призывов к грабежу, к насильственному изменению государственного и общественного строя.

    КОНСТИТУЦИЯ УКРАИНЫ:
    "Стаття 34. Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя."

    Вот тогда и ТОЛЬКО тогда (буквально) осуществление права свободно выражать свои убеждения МОЖЕТ БЫТЬ ОГРАНИЧЕНО. Без сомнения, высказанное мной даже на площади убеждение, что голод 1932-33 годов не является умышленным убийством селян украинской национальности НИКАК НЕ ВЛИЯЕТ на национальную безопасность государства Украина конца 2007 года. Так же НИКАК НЕ ВЛИЯЕТ на территориальную целостность, общественный порядок (если я, конечно, не буду это орать после 23-х часов), или чью-то репутацию.

    Кто сможет без передергиваний и спекуляций доказать мне, что такое мое выражение собственных взглядов и убеждений опасно для нац.без, тер.цел, общ.пор, и пр. - прошу. Я внимательно выслушаю и соглашусь, если аргументы будут выражены юридически точно, так как речь идет не об этике или нравственности, а о составе преступления.

    Но самое интересное в том, что, если быть последовательным, то как расценивать публичное выражение убеждения в том, что гибель миллионов крестьян в Советском Союзе в начале 30-х годов прошлого столетия НАНОСИТ ВРЕД СЕГОДНЯШНЕЙ БЕЗОПАСНОСТИ УКРАИНЫ?! Причем выражение это приурочивается к сложному в смысле стабильности власти, периоду государственного строительства Украины?

    Теперь непосредственно о Ваших двух вопросах:
    "- Чи конституційно заборонити в ЗМІ заперечення ФАКТУ Голодомору, а також ВИПРАВДАННЯ Голодомору?
    - Чи конституційно офіційно заборонити висловлення таких поглядів в навчальній літературі для ВНЗ та шкіл?"

    На мой взгляд, официально запрещать считать ЛЮБОЙ ФАКТ не фактом - вообще нонсенс! Факт, он и есть факт - считай не считай. Другое дело, что "факт" может быть подтасовкой с определенным умыслом. Тогда можно понять желание заставить считать его "фактом" (без намека на Голодомор!).

    Голод был, это факт. И я не слышал, чтобы голод оправдывали. Если услышу - посчитаю высказавшего уродом, и все. Спор идет о наличии или отсутствии умысла, направленного на уничтожение этнических украинцев. Официально запретить отрицать умысел - это значит нарушить конституционные права. Соответственно - нельзя. Официально запретить отрицать отсутствие умысла не менее противозаконно.

    Официально запретить публиковать отрицание... оглашать публично... произносить вголос?... Не кажется ли Вам, что это путь в тупик? Или к розни по поводу прошлого? Но это тоже тупик.

    Ничего иного нельзя сказать и по поводу учебной литературы. Тут есть два пути: издавать учебники исключительно с дозволенной интерпретацией исторических событий, или подавать в учебниках анализ имеющихся взглядов на эти самые исторические события. Второе, по-моему, было бы правильнее. Нет?

    Как Вы справедливо заметили, "... ані голокост, ані Депортація, ані різня вірмен Турції, ані злочини в Югославії в нас не заборонено називати 1) такими що їх видумали, 2) такими що вони є правільні". Запретить называть... Неужели у Вас не возникает ощущение дежавю?

    Зря В.А.Ющенко применил этот прием. На мой оценочный взгляд - это опасная для современной Украины форма высказывания убеждения. При всей трагичности событий 1932-33 годов.

    Я уж не говорю о делах насущных...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.25 | Tatarchuk

     Re: Попробую порассуждать:

     Я теж попробую порассуждать.
     Моєму сину настане час ідти до школи. Там йому трапиться така клімактерічка історичка, постійна читачка "Кримьскої правди", в минулому камсамолка, атлічниця, а зараз - червоний чулок.
     І вона казатиме моєму хлопцеві, що татарів депортували правільно, що хахли видумали голодомор, що українство - це фашызм.
     Які я маю важелі, щоб цього не сталося? Вимагати відставки вчителькі? А на підставі чого - це ж не заборонено. Голосувати ногами? Шукати другу, третю школу, де мені сподобається? Бо червоному чулку так удобно - працювати в школі і брехати учням? Держава точно не моєму боці.
     Що скажете?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.25 | Сергей ГРУЗДОВ

      Re: Попробую порассуждать:

      Ви зупинитеся на списку з двох пунктів: Голодомор 30-х та Депортація татар? Тоді я згоден на заборону!

      Якщо ж серйозно, то ту вчительку виховувати треба. А ще важливіше - виховувати молодь, яка готується бути вчителями. Дати синові добрі книжки, де буде інформація для порівнянь. В особливо гострому випадку можливо і школу іншу підшукати.

      Невже Вам незрозуміло, що легкість заборонювального шляху підступна?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.25 | сябр

       А беруфсфербот, або заборона на професію?

       У ФРН вона стосувалась нацистів та комуністів. зокрема, вчителями їм працювати було не можна.
       Це вам лише здається, що заперечення геноцидного характеру Голодомору є неактуальним і ні на що не впливає. Якби воно ні на що не впливало, навколо цього питання не ламалися б списи. Ну, чому б братній Росії не зробити приємне братній Україні і не визнати Голодомор геноцидом? Це ж дрібничка, яка не має жодного значення!.. Проте в хід іде важка артилерія, МЗС Росії вказує, що треба, а що не треба визнавати, подібні повчальні заяви дозволяють собі і Президент РФ, і Посол РФ в Україні. Я вже не кажу про свору дугіних-павловських-гельманів-мігранянів-проханових. Якщо це питання таке неважливе, звідки стільки шуму?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.25 | Сергей ГРУЗДОВ

        Re: А беруфсфербот, або заборона на професію?

        Да, согласен, что в "клиническом" случае ту учительницу следует отвести от педагогической работы. Но это не уголовная ответственность.

        О соседней России разговор должен быть особый. Точнее, о политике Украина-Россия. Признание/не признание Голодомора геноцидом влечет за собой серьезный внешнеполитический эффект. Я бы не хотел тут втягиваться в дискуссию по внешнеполитической теме.
  • 2007.11.25 | rais

   Re: Кримінальна відповідальність за заперечення факту Голодомору

   "Несчастье, блин" - це Крючкови, Пристайкі, Марчуки та інші представники старої номенклатури, які займали місця у каральних органах комуністичного бандитського режиму. "Несчастье" - це молоді сопливі нащадки, які тягнучі проплачені "либи" глумляться над пам'ятью та історією держави яку відверто зневажають.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.25 | Сергей ГРУЗДОВ

    100%

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.25 | OlalaZhm

     Груздов, а чо не посперечатись, чи можна вбивти дітей

     Гарна тема для дискусії. Як сприйматимете того, хто доводитиме, що маленьких дітей вбивати можна?
     А тоді по аналогії
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.25 | Адвокат ...

      Ги! То ж Дєті, а то укрАінци.

     • 2007.11.25 | Сергей ГРУЗДОВ

      Сприйматиму як урода. По аналогії сприйматиму і того, хто питає

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.25 | OlalaZhm

       Груздов, поважаю Вас хоча б за самокритичність :))

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.25 | Сергей ГРУЗДОВ

        Втішайтесь.

      • 2007.11.25 | сябр

       Пошук істини тут ні до чого

       Як Ви розумієте, кримінальна відповідальність за заперечення Голокосту була введена тому, що цю тезу чомусь (за дивним збігом обставин) обстоювали не кабінетні науковці а звичайні неофашисти.
       так само заперечення з приводу Голодомору-геноциду найгучніше лунають з боку російських шовіністів. комуняк та іншої наволочі. рухають ними , звичайно ж, не прагнення пошуку істини, а щире несприйняття всього українського. Тому питання Голодомору - то такий маркер, за допомогою якого дуже дорбре виявляються вороги української нації. А виявлених ворогів треба - що? Правильно, знищувати. Чому б не знищити п. Лєвчінку чи п. Сіманєнку, чи п. Грача? Закон про карну відповідальність за заперечення Голокосту допомагає боротися з нацистською пропагандою, а аналогічний закон про голодомор допоможе закрити хавало антиукраїнським пропагандистам.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.25 | Сергей ГРУЗДОВ

        Тези про пошук ворогів та їх знищення не коментую.

 • 2007.11.25 | anre

  Re: Кримінальна відповідальність за заперечення факту Голодомору

  Всі ці урочисті заходи та офіційні промови, що вшановують пам'ять мільйонів невідомих українців, які померли мученицькою смертю під час голодомору – дійсно вражають… Але не всі українці такі заможні і красномовні і не всі жертви голодомору такі невідомі, як у офіційних промовах…

  Наприклад, у мого знайомого, на городі, поховано, в трунах, але без могил та хрестів, п’ятеро родичів, що померли від голоду в ті страшні часи…Ще й тітка похована у погребі…
  Людина ця дуже бідна, безробітна…І вона не має змоги перепоховати своїх родичів по православному, по людські, скільки б Ющенко не ходив ходою по Хрещатику…

  Ось чому усі ці політичні проекти, дуже дорогі по вартості , та дешева, офіційна начебто скорбота – не мають ніякого відношення до реального життя і народної пам'яті …

  Ганьба!!!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.25 | OlalaZhm

   Re: Кримінальна відповідальність за заперечення факту Голодомору

   То Ви б написали адресу цієї людини, я готова скинутись якійсь громадскій організації, щоб вони профінансували перепоховання.
   Ви праві в тому, що це питання потрібно піднімати - перепоховання. Як вчора у Савіка той комуніст єхидно питав: а чому не шукають захоронення? Йому знайдуть - він ще не радий буде, що це спровокував.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.25 | anre

    Re: Кримінальна відповідальність за заперечення факту Голодомору

    Я, звичайно, можу вказати і прізвище й адресу цієї людини, але дивно виходить – як пустопорожні балачки урядовців і політиків, заходи й ходи – то це хутко фінансується з державного бюджету, а як до діла, коли треба перепоховати реальні жертви голодомору – так треба скидатись комусь якійсь громадський благодійній організації…

    Турбувати мертвих – справа дуже делікатна…Є церква, є живі люди, які повинні сповідатися і замовити поминальну молитву за своїми загиблими родичами… а святі отці повинні мати, в разі дійсної потреби, допомогу від влади на перепоховання по людські…

    Можливо я й не правий…Але я переконаний в тому, що пам'ять – це могили, а пам’ятники – це знущання на пам'яттю…Якщо хтось дума по іншому – будь ласка – в нас свобода і демократія…
  • 2007.11.25 | Сергей ГРУЗДОВ

   +1. Простий та наочний сенс у виголошеному..

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.25 | сябр

    У нас досі не поховано по-людськи мільйони солдатів

    ще з часів другої світової. Пропоную до їх остаточного перепоховання знести всі памятники радянським солдатам. Як вам така логіка? Потрібно і те, і те. А якщо так вже турбує доля непохованих належним чином 5 чоловік, то дійсно-дайте якісь координати. Я теж готовий допомогти фінансово. А якщо не хочете-то чим Ви кращі від того, у чому звинувачуєте Ющенка?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.25 | anre

     Re: У нас досі не поховано по-людськи мільйони солдатів

     Безумовно, кожне загальне поховання, так звана братська могила повинні мати викарбуваний напис, що ми, живі, просимо прощення у цих людей, військових чи цивільних , за те що вони поховані в загальній могилі, а не так, як потребує наша віра і звичаї…Таким чином у нашій свідомості відбулося б дуже важливе зміщення акцентів…

     І в цьому разі, бесперечно – такі огидні пам’ятники, як велетенська київська баба з мечем – дійсно треба позносити…
     Але, але…
     Зараз, нажаль, час розкидати каміння і закладати перші камені під дурнуваті проекти…

     Бо і досі, в нашому суспільстві ще не відновилося природне відношення до свого минулого, а ті хвацьки, , хто з неосовецьким запалом облаштовують біля сумних загальних могил площадки для салютів, думають лише про свої монументальні постаті на загальному фоні маленьких українців…

     Так робиться тому, що ми нічого не зрозуміли і нічому не навчились…
 • 2007.11.25 | Безробітний

  Ющєнка - один з соавторів геноциду 90-х...

  Внаслідок геноциду 90-х в Україні більш ніж вдвічі виросла смертність і населення України скоротилось на 6 млн людей. Зауважу, що за період з 1927 по 1937 роки населення України скоротилось на 550 тис людей. Отож геноцид Ющєнка та його батька Кучми є в 10 раз ефективніший за голодомор 1933 року.

  От тільки одна цікава деталь - вилучений у селян хліб у 1933 році перетворився на Дніпрогес та Кріворіжсталь, а вилучені Ющєнком матеріальні цінності перетворились на БМВ М6 Андрійка...

  А тепер Ющєнко волає про кримінальну відповідальність, бо знову чогось з любими друзями сперти хоче...

  А тепер цікавий "tip" для любителів інтегруватись в Європу - після прийняття кримінальної відповідальності за заперечення можете сміливо виходити на Майдан з рупором та виголошувати, що Ющєнко брехав щодо 10 млн загиблих від голоду українців в 1933 році. Потім можете здаватися мєнтам - і після цього просити політичний притулок в будь-якій західноєвропейській країні ЄС...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.25 | сябр

   А Ви у Мексиці притулку попросили завчасно?...

   Оце сила передбачення....
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.26 | Безробітний

    Не журіться, незабаром Ви точно попрохаєте притулку...

    Коли Вас притягнуть до кримінальної відповідальності за невизнання німецького шуцмана пана Шухевича гєроєм України...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.26 | Адвокат ...

     Вам тре ґрунтовно поміркувати, як отримати статус

     політ-біженця у марсиян. Або у психіятрів з найближчої до Вас "дурки".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.26 | Безробітний

      Змістовний допис...як завжди, Адвокате...

      Лише пари-тройки матюгів невистачає...

      Ви, мабуть, також "з села" як Ющєнко? Нічого особистого, лише для статистики...
    • 2007.11.26 | сябр

     не притягнуть, я таки вважаю Шухевича героєм

     за знищення комуняк і кацапів. хоча, звичайно, служба у вермахті не є найсвітлішою сторінкою його біографії.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.26 | Безробітний

      Да уж...

      сябр пише:
      > за знищення комуняк і кацапів. хоча, звичайно, служба у вермахті не є найсвітлішою сторінкою його біографії.

      У вермахті він займався тим же - знищенням, як ви пишете, "комуняк і кацапів"...То в чому справа? Гітлер також цим займався...

      Щоправда, білорусам та українцям також від Шухевича з Гітлером перепало, але ліс рубають - тріски літять...
     • 2007.11.26 | Mercury

      Пам*ятаєте анекдот?

      -- "Ненавиджу євреїв та велосипедистів!
      -- А Велосипедістів за що?"


      сябр пише:
      > за знищення комуняк і кацапів. хоча, звичайно, служба у вермахті не є найсвітлішою сторінкою його біографії.

      -- Ви зробили погану послугу Шухевичу. Не за те його нагородив президент.
      А так, як сказали Ви - то діскредітація і президента і української ідеї. Коротше, мудак ви, пане Сябр...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.26 | Безробітний

       Чи не могли б Ви поводити себе ну хоч трохи коректніше?

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.11.26 | Mercury

        Із ксенофобами - ні!

        З тими, хто виправдовує вбивство людей за ознакою етнічного походження я не можу поводитися коректно. Це - потвори. І вони мають про це знати. Окрім цього, ця потвора діскредітує те, що дорого мільйонам людей. Тому що - мудак. :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.11.26 | Безробітний

         Людина може щось не так зрозуміла, а Ви так зразу...

         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2007.11.26 | Mercury

          Ви це серьозно? Чи так, задля флуду?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.11.26 | Безробітний

           Який там флуд????

           Такі погляди напряму декларуються радикальними нацдемами, включаючи оточення президента...

           "На зєркало нєча пєнять колі рожа кріва"

           Самі таке виховуєте, а потім носа затикаєте чи матюги гнете...нетерплячі...
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2007.11.26 | Mercury

            Я намагаюсь виховувати протилежне.

            президент також в ксенофобії не помічений. Він тут ні до чого.

            А мудак - не не матюк, а, на жаль, стан свідомості у деяких людей. Не хвилюйтесь, це можна вилікувати. Але поперше тре оголосити діагноз.


            Безробітний пише:
            > Такі погляди напряму декларуються радикальними нацдемами, включаючи оточення президента...

            -- Немає в його оточені радикальних нацдемов, нащастя.
            >
            > "На зєркало нєча пєнять колі рожа кріва"
            >
            > Самі таке виховуєте, а потім носа затикаєте чи матюги гнете...нетерплячі...
            -- Це вірно. До гидоти нацизма - нетерплячі!
      • 2007.11.26 | stefan

       нмд, Mercury має рацію

       Mercury пише:
       > -- "Ненавиджу євреїв та велосипедистів!
       > -- А Велосипедістів за що?"
       >
       >
       > сябр пише:
       > > за знищення комуняк і кацапів. хоча, звичайно, служба у вермахті не є найсвітлішою сторінкою його біографії.
       >
       > -- Ви зробили погану послугу Шухевичу. Не за те його нагородив президент.
       > А так, як сказали Ви - то діскредітація і президента і української ідеї. Коротше, мудак ви, пане Сябр...
       ================
       А "мудак" то не образа.
       Розшифровується "мудрий академік". :)
 • 2007.11.26 | Мірко

  Поставили воза поперед коня

  Перше треба довести судом кримінальну відповідальність за сам Голодомор. Поки не засуджено, не повішено і не розстрілено нікого за сам вчинок, - то за якою лоґікою будемо судити бідного селепка з Луганська, кому бабця ніщо не повідала, якраз за то що не повірив що таке звірство було б колись можливе - і лишилося без жодного покарання.
  Треба на сам перед Нюрнберґ2, навіть пісьлясмертний суд. Коли буде засуджено когось за сам вчинок, аж тоді можемо наважитися карати за його заперечення.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.26 | stefan

   Якщо буде Закон про геноцид, то його треба буде виконувати

   Мірко пише:
   > Перше треба довести судом кримінальну відповідальність за сам Голодомор. Поки не засуджено, не повішено і не розстрілено нікого за сам вчинок, - то за якою лоґікою будемо судити бідного селепка з Луганська, кому бабця ніщо не повідала, якраз за то що не повірив що таке звірство було б колись можливе - і лишилося без жодного покарання.
   > Треба на сам перед Нюрнберґ2, навіть пісьлясмертний суд. Коли буде засуджено когось за сам вчинок, аж тоді можемо наважитися карати за його заперечення.
   ===============
   Логіка є у Мірка.
   1.Але, як вирішиться питання про "Нюрнберг-2", то ми знаємо, що має бути засуджена перш за все Комуністична партія СССР.Всі інші НКВД,МГБ,ВЧК,ОГПУ були виконавці рішень партії і її вождів.
   ...
   2.Якщо буде Закон, прийнятий ВР, про геноцид, тобто його заперечення, то його треба буде виконувати, незалежно від того, чи був "Нюрнберг-2", чи не був.
 • 2007.11.26 | Хвізик

  Re: Кримінальна відповідальність за заперечення факту Голодомору

  S@nya пише:
  > яку наполегливо пропонує ввести Президент - це часом необмеження Свободи слова?
  Ні.
  кримінальна відповідальність за заперечення голодомору - це насамперед обмеження безвідповдального базікання


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua