МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мирославу Свистович і журналістів не пустили до міськради

11/26/2007 | Майдан-ІНФОРМ
23 листопада поновлена Київським адміністративним апеляційним судом на посаді Ірпінського міського голови Мирослава Свистович завітала до Ірпінської міської ради з рішенням суду та письмовою пропозицією до Олега Бондаря виконати рішення суду і добровільно і без втручання судово-виконавчої служби звільнити робочий кабінет та віддати печатку й інші атрибути міського голови.

Біля виконкому зібралося біля чотирьох десятків ірпінчан, які з різних джерел дізналися про наміри М.Свистович відвідати виконком і прийшли висловити їй свою підтримку. Але там вони несподівано побачили кілька машин міліції та приватної служби охорони, а також депутатів Ірпінської міської ради. Сам Олег Бондар втік з виконкому за півгодини до того.

Висвітлювати перебіг подій прибули кореспонденти кількох телеканалів (УТ-1, 5 канал та ін.). Однак зайти на другий поверх виконкому, де містяться кабінет міського голови, загальний відділ та відділ кадрів, представники ЗМІ не змогли – шлях їм перегородили радник Олега Бондаря, підприємець з Боярки Микола Чернявський, депутат Київської обласної ради Олег Чернецький та група депутатів Ірпінської міської ради, які заздалегідь сховали від камер кількох охоронців брутального вигляду, що останнім часом постійно охороняють від відвідувачів кабінет міського голови та виконком взагалі. Депутат-соціаліст Віктор Небога, відомий у Приірпінні та Києво-Святошинському районі лобіст земельних спекуляцій, став на дверях, підпертий товаришами, які перегородили собою сходи на другий поверх, зчиняючи галас й не дозволяючи пройти журналістам.

Не маючи можливості пройти у загальний відділ, щоб зареєструвати листа до Олега Бондаря, Мирослава Свистович вимушена була віддати його для реєстрації просто в коридорі, куди вийшли завідуюча загальним відділом.

Небажання Ірпінської міської ради та команди Олега Бондаря виконувати рішення суду цілком зрозуміле – вже після того, як рішення суду про поновлення міського голови стало відоме, депутати двічі збиралися на сесії для вирішення численних земельних питань. Причому на сесію 16 листопада бритоголові хлопці з бейджиками охорони не допустили депутата Київської обласної ради Михайла Свистовича, чим грубо порушили Закон України про статус депутата місцевих рад.

За останній тиждень депутатами було роздано близько 20 га землі, cеред якої є лісові ділянки, внесені радою попереднього скликання до списку земель рекреаційного призначення. Крім того, 19 листопада рада скасувала власне рішення щодо розірвання угоди про оренду 18 га лісу з Київським науково-клінічним медичним центром для будівництва так званого „онкоцентру”, проект якого лобіюється нинішнім віце-прем’єром Дмитром Табачником. Угоду було розірвано, коли Мирослава Свистович за допомогою журналістського розслідування кореспондентів сайту „Майдан” дізналася про те, що основний іноземний інвестор проекту онкоцентру є двічі засудженим шахраєм і банкрутом. Однак 19 листопада міськрада знову віддала землю під цей сумнівний проект.

Фотографії подій можна подивитися тут: http://maidan.org.ua/n/foto/1196066932

Відповіді

 • 2007.11.26 | Бурлака

  Уличенный в разбазаривании земель экс-мэр Ирпеня исчез (/)

  23 ноября ряд депутатов Ирпеньского горсовета не дали начать работу мэру Ирпеня Мирославе Свистович, восстановленной Киевским административным апелляционным судом на должности городского головы.

  Свистович посетила Ирпеньский горисполком, имея на руках решение суда о восстановлении в должности городского головы Ирпеня, а также принесла в исполком письмо, адресованное Олегу Бондарю с предложением выполнить решение суда и добровольно, без вмешательства судебно-исполнительной службы, освободить рабочий кабинет и отдать печать и другие атрибуты городского головы.

  Около сорока ирпеньчан, которые пришли поддержать легитимного мэра, был заблокированы сотрудниками милиции и частной службой охраны, а также некоторыми депутатами Ирпеньского горсовета. При этом сам Бондарь за полчаса до появления Свистович покинул горисполком.

  Свистович удалось зайти в горисполком, однако проход на второй этаж, где расположены общий и кадровый отдел горисполкома, ей заблокировали советник Бондаря Николай Чернявский, депутат областного совета Олег Чернецкий, депутаты Ирпеньского горсовета В. Небога, В. Марченко, О. Сотников, А. Гачков, И. Грачов, В. Ващенко, Ю. Прилипко и другие. Из-за этого письмо Бондарю пришлось передавать для регистрации прямо в коридоре, куда вышли заведующие общим и юридическим отделами.

  Как утверждают местные обозреватели, главной причиной блокирование работы Свистович является ее несогласие на договор аренды 18 га леса с Киевским научно-клиническим медицинским центром для строительства так называемого «Онкоцентра», проект которого лоббируется вице-премьер-министром Дмитрием Табачником. В ходе журналистского расследования выяснилось, что основной иностранный инвестор данного проекта - дважды судим и является банкротом.

  После решения суда о восстановлении Свистович депутаты в экстренном порядке дважды собирались на сессии по вопросам выделения земли. Причем решения принимались с процедурными нарушениями (не объявляются названия повестки дня, а голосуются только номера вопросов). Кроме того, горсоветом за последнюю неделю было выделено около 20 га земли, в том числе лесных участков, имеющих рекреационное назначение.


  Источник: www.versii.com

  http://news.24.ua/news/society/20850/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua