МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Геноцид 1932-33 років зтер з лиця землі дві Фінляндії

11/26/2007 | Майдан-ІНФОРМ
В офіційних церемоніях, присвячених вшануванню пам'яти жертв геноциду українців 1932-33 років, узяв участь представник посольства Фінляндії в Україні Лаурі Пулолла. На відміну від двох інших фіно-угорських країн - Естонії та Угорщини, Фінляндія поки що не визнала Голодомор, влаштований владою СССР, актом геноциду українців.


Надзвичайний та Повноважний посол Фінляндії в Україні Крістер Міккелсон не зміг взяти участь у жалобних церемоніях в Києві, оскільки виїхав у справах на батьківщину. Втім, він уже обізнаний із проблемою визнання геноциду українців на державному рівні. На початку вересня Президент України Ющенко, отримуючи вірчі грамоти від пана Міккелсона, наголосив: українці чекають від фінського парляменту рішення про трагедію 1932-33 років.

Можливо, ця справа просувалась би жвавіше, якби у самій Фінляндії була численна чи бодай згуртована українська діяспора. В Естонії та Угорщині саме громади українців добилися, що парляменти двох країн фіно-угорського табору визнали факт геноциду в СССР.

А ще є міжнародна кон'юнктура. Президент Тар'я Галонен вибудовує вигідні взаємини з Російською Федерацією. А багатий нафтогазовий режим Путіна вже давно визначився із ставленням до Голодомору-33: не геноцид, а драма минулого, що роздмухується національно-стурбованим Ющенком на догоду русофобам.

Але існує й просто народна дипломатія. Фінські громадяни уважно ставляться до аргументів інших націй, якщо вони висловлені переконливо. У разі поінформованості фінського суспільства про трагедію українців, вони самі доб'ються від свого уряду чесного рішення. І тоді ані Президент Тар'я Галонен, ані Матті Ванганен не будуть зважати на забобони Москви.

Джерело: Уґраїна

Відповіді

  • 2007.11.26 | Володимир

    Re: Геноцид 1932-33 років зтер з лиця землі дві Фінляндії

    Фінам - рішпект за те, щ дали по мармизі совкам у 1939-40 році. Ця думка мені гріє душу. Їй-бо.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua