МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

в.о. прем'єра

11/27/2007 | Tatarchuk
Сьогодні це Янукович. Завтра може бути будь-яка людина яку затвердить Президент.
Наприклад (ймовірно вповні) Балога.

Адже всі "прописані кров'ю" майже дикаторські повноваження Кабміну, включно із "правом останього підпису" на укази Президента, фрондою етц., стосуються вповноваженного уряду, а не його в.о.

Відповіді

 • 2007.11.27 | 123

  В якому законі це написано?

  Tatarchuk пише:
  > Сьогодні це Янукович. Завтра може бути будь-яка людина яку затвердить Президент.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.27 | Предсказамус

   Отож.

   Формально, если не будет создана коалиция и/или ею не предложен новый премьер, таковым остается Янукович с приставкой и.о. Каких-либо механизмов его замены, помимо прописанной в Конституции процедуры, не существует.

   Но я бы не стал раньше времени исключать такое развитие событий только потому, что его нет в законах.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.27 | Tatarchuk

    Re: Отож.

    Предсказамус пише:
    > Формально, если не будет создана коалиция и/или ею не предложен новый премьер, таковым остается Янукович с приставкой и.о. Каких-либо механизмов его замены, помимо прописанной в Конституции процедуры, не существует.
    >
    > Но я бы не стал раньше времени исключать такое развитие событий только потому, что его нет в законах.

    Саме "отож". В законах йдеться про Кабмін, а не про його в.о., а звідти - передбачувана із паморочою впевненісттю шалена фантазія "останніх модернистів" в законо-тлумачній сфері.
  • 2007.11.27 | Tatarchuk

   Re: В якому законі це написано?

   Ніби на захисту непризначення когось іншого стоїть Закон про Кабмін:

   Стаття 18. Продовження виконання повноважень Кабінетом Міністрів України та окремими членами Кабінету Міністрів України
   1. Кабінет Міністрів України, який склав повноваження перед новообраною Верховною Радою України або достроково припинив повноваження з підстав, передбачених статтею 13 цього Закону, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів України.
   2. У разі відставки Прем'єр-міністра України у зв'язку з неможливістю виконання повноважень за станом здоров'я або смертю Прем'єр-міністра України на період до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів України повноваження Прем'єр-міністра України виконує Перший віце-прем'єр-міністр України.
   3. У разі обрання члена Кабінету Міністрів України народним депутатом України він набуває повноважень народного депутата України у порядку, визначеному законом, без подання документа про його звільнення з посади і продовжує здійснювати повноваження члена Кабінету Міністрів України до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів України.


   Але: є норма (поправте якщо не так) що виконувати обовязки можна лише протягом 3 місяців.
   Впевнений що існують і інші лазейки для "юридичних волюнтаристів".
 • 2007.11.27 | BIO

  Рахуєчка

  Скіки одночасно витримає крісел (не навпаки!) двічи несудима дупа ?

  Дупутатське все ж рахується чи то понарошку ?

  Чи меж взагалі немає коли остаточно срати на Закони ?
 • 2007.11.27 | media

  Зараз навіть міністрів складно змістити

  з посад "в.о". За відсутності коаліції і повноважного уряду це можна зробити лише у декілька комбінацій. По перше, можна вхопитися за норму Конституції, згідно з якою до повноважень ВР віднесено "призначення за поданням Прем"єр-міністра... членів Уряду та звільнення зазначених осіб з посад" (виклад п. 12 ст. 85 Конституції).
  Можна потрактувати це так, що для звільнення з посади подання Прем"єра не потрібне, і внести відповідні зміни до Закону про Кабмін (це можуть зробити проста парламентська більшість на чолі з Плющем за підписом Президента). Можна і записати, що прем"єр у статус в.о. може робити будь-які кадрові подання. Едакий "малий стабілізаційний пакт" після багатотижневої коаліціади.
  Далі звільнити, наприклад, Азарова, Шуфрича і Рудьковського, а на посади перших заступників із правом в.о. міністра постановами Кабміну - відповідно - Єханурова, Кріля і когось із Довгих :)Може це будуть якісь тимчасові "дерібанщики", якщо Єхануров буде вважати, що статус в.о. - це для нього трохи замало. Помаранчеві цьому будуть тільки "аплодувати" (аякже, самого Пахла змістили :) Президент теж не залишиться "в накладі" - в разі чого "я рятував країну". Розпускати парламент зараз не вигідно - НУ точно в розгар коаліційного скандалу не набере більше, ніж мала. Дехто з "Нашої України" теж відчує "смак останнього дєрібану".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.27 | Tatarchuk

   правові прогалини маються

   І люди вже з ними зтикалися.

   Ось приклад:
   ... Він також звертався до міського управління охорони здоров'я iз запитанням: протягом якого строку фахівець може бути виконуючим обов'язки? Там підняли всі нормативні документи й кажуть, що в законі чітко не окреслено, скільки працівник може бути «в. о.» — рік, два чи всі п'ять. Це в радянському законодавстві було прописано, що через чотири місяці виконуючий обов'язки автоматично починає очолювати ту чи іншу структуру.
   «Тобто виконувати обов'язки головного лікаря Василь Габро може хоч 100 років. Складається враження, що це місце для когось тримають. А на мою думку, оте «в.о.» просто підвісило людину», — переконаний Василь Вороний.
   http://www.umoloda.kiev.ua/regions/63/162/0/6679/


   04.04.2007 13:01
   Доброго дня!
   Скажіть будь-ласка, чи встановлено законодавством строки для тимчасово виконуючого обов'язки певної посади? Чи тимчасово виконуючий обов'язки може призначатися на невизначений строк?
   Завчасно вдячна.
   Регіон: київ


   Автор питання: тетяна Додати відповідь


   Відповіді


   04.04.2007 15:03 Шановна Тетяна!
   В законодавстві відсутні терміни які обмежують термін перебування особи в статусі ВИКОНУЮЧИЙ ОБОВ"ЯЗКИ. В залежності від органу та організації такі терміни визначаються внутрішніми положеннями установи та організації.

   З Повагою Погорілий Олег
   Автор відповіді: Погорілий Олег Володимирович

   04.04.2007 14:02 Читких термінів КЗпП не встановлено тому слід виходити з ситуації. Вносіть зміни до статуту підприємства і встановлюйте строки. По аналогії можи привести приклад - в Положенні про проходження військової служби........ ТВО - 6 місяців, Тимчасово виконуючий посаду - 4 місяці.
   З повагою,
   Павло Сергійович!
   Автор відповіді: Черних Павло Сергійович

   http://www.ia.org.ua/questions/view/4918

   Інакше кажучи є простір для прийняття як Ви кажете "Стабілізаційних актів" - закон, який прописує те, про що дотепер була мовчанка.
 • 2007.11.27 | Николай Чернігів

  Эту реХВорму придумывали не дураки...

  В отличии от тех, кто за нее голосовал.
  Разницу между терминами "обов'язками" и "повноваженнями" ощущаете? Я, если честно, в данной конкретной ситуации, нет. Но у Кивалова иное мнение. А так как он юрист опытный (грамота от избиркома тому подтверждение)- то Янукович не и.о., а полноценный премьер-министр.

  http://ostro.org/shownews_ks.php?id=43393&lang=ru

  Кто это подвердит? Мудак с деревянным глазом... пардон, неработающий КС! :))
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.28 | Николай Чернигов

   Вот еще один видный юрист подключился

   Он же видный математик и б.у.руховец, и.о. министра юстиции Александр Лавринович:"Министры и премьер-министр сейчас не являются исполняющими обязанности."

   http://obkom.net.ua/news/2007-11-28/1231.shtml
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.28 | Svitlana

    Re: Вот еще один видный юрист подключился

    Воно то так, от тільки суміщати детупатске крісло з іншою державною службою у нас, здається, не можна? Товарісч Янукович депутатське посвідчення отримали? Здається, так? Два місяці на "розброд і шатання" в головах, а потім таки все ж щось одне з двох.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.28 | Николай Чернигов

     Оно то так...

     Но понаблюдав и.о. им.Еханурова, совмещения им.Кивалова-Черновецкого, забег с креслом им.Мороза и трепыхания им.Ющенко при КС им.Н-ной квартиры Станик на фоне конституции им.Медведчука я, лично, ничему не удивлюсь.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua