МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Політична міфологія: Семіраміда

11/28/2007 | Tatarchuk
Дівчинка Семіраміда (вавілонськ. Шаммурамат, вірменськ. Шамірам) була плодом таємної любові богині та смертного. Через те мала надзивчайну вроду, розум та невластивий людині "божествений" потяг до влади.
Ще юною її побачив царський міністр Оаннес та забрав її до себе - хотів взяти в жони, коли та стане дорослою. Але дзуськи - коли Семіраміда стала вже дівчиною, її побачив цар Нінос та позбавився свого міністра, забравши Семіраміду до себе.
Як твердять вірменські міфографи, Семіраміда весь час досаджала Ніносові - "дай мені відчути себе царицею хоч на мить". Той нарешті віддав їй корону рівно на три хвилини, наказавши своїм підлеглим виконувати цей короткий час всі накази цариці.
Цієї миті Семіраміді вистачило на те, щоб звеліти стратити Ніноса та оголосити себе царицею. Після цього вона заволоділа не тільки троном Асирії, але й двох вічно братніх та вічно воюючих сусідніх народів - Вавілонії та Урарту.
Вона вважалася великою завойовницею, а також чародійкою: саме Семіраміді приписують "сьоме чудо світу" - висячі сади у Вавілоні. Після тривалого правління її позбавив трону син (чи може пасинок), який ввійшов у змову із лідерами скоренних нею народів - вірменів, халдеїв, мідян. Вони хотіли її вбити, але Семіраміда обернулася на голубицю та улетіла собі геть.

ПС. Політична міфологія - це така собі сфера колективного безсвідомого :) Вона містить купу філій та фобій, часто іраціональних.

ПС1. Історична Шамурамат нормально правила 5 років, поки загинув цар ШамшіАдад, а його малолітній син АдадНірарі не міг керувати. Але вона і після того років 15 керувала Асирією.

ПС2. За давньогрецькою легендою, попереднік Семіраміди - Мемнон - був важко поранений, але не вмер, а перетворився у напів-людину, напів-пам\ятник. Статуя довго стояла посеред пустелі, вражаючи перехожих надзвичайно чудовими мелодіями, які утворювалися через проходження вітрів у отвіри, якими були рани Мемнона. Це тривало довго, поки місцевий правитель-тупиця не звелів законопатити оті отвіри, щоб статуя мала гарний вигляд. Мелодії після того скінчилися.

На малюнку - середньовічне зображення войовничої Семіраміди

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua