МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Правозахисницю нагороджують за присутності ката (/)

11/29/2007 | Кузьма
Сьогодні відбулася церемонія нагородження переможців Національного конкурсу на кращі опубліковані журналістські розслідування та авторські публікації з протидії корупції в Україні по Полтавському регіону. Як відомо, конкурс для полтавських журналістів було оголошено цієї осені. Журі, в складі якого були представники ЗМІ, громадських організацій та УМВС, відібрало найкращі роботи. Публікації полтавських майстрів пера розглядали члени журі Дніпропетровщини, в свою чергу, полтавське журі оцінювало роботи журналістів з Івано-Франківщини. Інтригу в оголошенні переможців затягли аж під кінець заходу.

Полтавських переможців приїхала поздоровити президент Міжнародної благодійної організації "Український освітній Центр реформ" Ірина Мовчан. Отже, перше місце присудили Ларисі Артеменко (Кременчуцький ТелеграфЪ) та подарували цифровий фотоапарат, друге місце отримав Олександр Брусенський ("Полтавський вісник") - в подарунок - диктофон, за третє місце нагородили Людмилу Кучеренко ("Полтавська думка").

Зокрема, Мовчан зазначила, що всього надійшло 481 робота щодо опублікованих журналістських розслідувань. Від Полтавщини на цей конкурс подано 15 робіт. Відтепер подібні конкурси будуть проводитися щороку.

У засіданні прес-клубу взяли участь начальник Територіально управління Державної судової адміністрації в Полтавській області Іван Клочко, начальник УБОЗ УМВС України в Полтавській області Олександр Плужник, начальник ЦЗГ УМВС України в Полтавській області Юрій Сулаєв, правоохоронці, представники громадських організацій. В складі журі були: голова Полтавського прес-клубу, заслужений журналіст України Василь Неїжмак, редактор Всеукраїнської громадсько-політичної газети "Зоря Полтавщини", голова обласної організації НСЖУ, заслужений журналіст України Григорій ГРИНЬ, заступник генерального директора ОДТРК "Лтава", заслужений журналіст України Наталія ІВАНЧЕНКО, начальник ЦЗГ УМВС України, член Спілки журналістів, підполковник міліцїі Юрій СУЛАЄВ, керівник громадської організації "Родинний дім" Лідія СОФРОНОВА

Цього ж дня в Івано-Франківську відбулось нагородження переможців конкурсу на краще журналістське розслідування по протидії корупції. Переможців конкурсу було двоє. Друге місце отримав Руслан Угринчук, перший заступник головного редактора газети «Західний кур’єр». Перше місце отримала Марія Гаврилюк з газети «Репортер». Вручав дипломи та нагороди переможцям керівник проекту «Гідна Україна» Юхані Гросман, який також розповів про порядок проведення конкурсу. Проект «Гідна Україна» був ініціатором проведення такого конкурсу.

До складу журі, яке оцінювало роботи журналістів-конкурсантів, входили журналісти іншої області, якої саме – трималось в таємниці. Лише після нагородження переможців повідомили, що івано-франківців оцінювали полтавські журналісти.

Переможці регіональних конкурсів змагатимуться на національному етапі, який проходитиме 25 грудня в Києві. «Конкурс проводився для того, щоб показати важливість поінформованості населення про стан та конкретні випадки корупції, для того, щоб показати, наскільки важливими є журналістські дослідження в боротьбі з корупцією» - сказав він.
Безпосередню організацію та проведення конкурсу взяв на себе український освітній центр реформ.

ІА "Новини Полтавщини".

Від Кузьми: Пару років тому назад Л.Кучеренко займалася тим, що вимагала від керівництва МВС звільнення О.Плужника за організацію ДОВЕДЕНИХ катувань в Полтавському УБОЗі (Одна з них "справа Цисельського" - хлопця закатували насмерть під час допитів). Плужника двічі звільняли, але через самий гуманний суд від поновлювався на роботі. Зараз Л.Кучеренко є співголовою Громадської колегії при УМВС в Полтавській області. Але розпочату декілька років назад боротьбу, маючи таку посаду, вона не продовжує. І що ми бачимо: Кучеренко і Плужник мирно за одним столом. Мєнти за присутності головного убозівця області нагороджують відому правозахисницю. Як на мене, то це публічна дискредитація правозахисного руху в Україні.

Відповіді

 • 2007.11.29 | Pavlo Z.

  Кучеренко не варто було отримувати премію.

  Треба було піднятися, зробити коротку заяву на тему "Я з цим... на одному гектарі...." і вийти геть.
  Я так думаю.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.29 | Крот

   Re: Кучеренко не варто було отримувати премію.

   Pavlo Z. пише:
   > Треба було піднятися, зробити коротку заяву на тему "Я з цим... на одному гектарі...." і вийти геть.
   > Я так думаю.
   Хто знає Кучеренко, той знає, що вона любить отримувати нагороди з рук будь-якої особи. Саме тому вона не відмовилася і не вийшла з приміщення.
  • 2007.11.29 | шаман

   Re: Кучеренко не варто було отримувати премію.

   Так, Людмила Кучеренко любить не лише отримувати премії з інших рук, а й з своїх.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.30 | padluka

    Re: Кучеренко не варто було отримувати премію.

    шаман пише:
    > Так, Людмила Кучеренко любить не лише отримувати премії з інших рук, а й з своїх.
    Чув і я таке. Особливо коли "ділиться" грантами. :hot:
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.30 | боцман

     Re: Кучеренко не варто було отримувати премію.

     З ким? Невже з Плужником?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.30 | padluka

      Re: Кучеренко не варто було отримувати премію.

      боцман пише:
      > З ким? Невже з Плужником?
      Та ні. З такими, як вона "правозахисниками".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua