МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як із українця зробити жлоба? (щодо українофобії в "Ізвєстіях")

11/29/2007 | Автентичний медвед

Як із українця зробити жлоба?

Короткий посібник для російської преси.

http://intv-inter.net/news/article/?id=57713989

Якщо в російських інтелектуалів лібералізм закінчується там, де починається українське питання, то в російській пресі там же закінчується і здоровий глузд. Читаючи центральні російські ЗМІ, можна взнати про Україну стільки нового, що в голову, не розширену нанотехнологіями та величним розмахом Плану Путіна, просто не влазить.

Свіжий опус московської газети "Ізвєстія" під назвою "Почему украинцы такие завистливые" настільки лубочно написано, що закрадаються справедливі підозри: його стягнуто з ЖЖ-ком‘юніті "Фофудья", де пародіюється українофобська риторика. Однак амбре "Газпрому", що лине від однієї з наймасовіших газет СРСР, а потім і Росії, знімає будь-які сумніви. Зараз у Росії українців дозволено сприймати і змальовувати лише так.

У статті на підставі цифр соціологічного дослідження Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна "Моральность украинского общества" росіянам переконливо доводять, що хахли – меркантильні, зрадливі, тупі, заздрісні злодії, які шукають, чого б украсти та як спекатись клятої державної "нєзалєжності". Для путінської журналістики є нормальною практикою, коли з контексту вириваються цифри, додаються відповідні коментарі - і виходить типовий пропагандистський пасквіль. Але тут випадок значно більш клінічний: достатньо порівняти справжні дані дослідження і викладення автора.

"Украинцы завистливы не только в народных поговорках, определили социологи. Согласно результатам нового исследования, более трети граждан Украины уверены: россияне живут лучше и зарабатывают больше них. Свое мнение они аргументируют тем, что многие их соотечественники ездят на заработки в Москву и Санкт-Петербург. Как выяснилось, 65 процентов украинцев завидуют жителям Евросоюза, 57 — Америке, 34 — России".

Жодного подібного дослідження від КІПУ знайти так і не вдалося – тим паче, що в соцопитуванні навряд чи було б уточнення про Москву й Санкт-Петербург. Немає цих цифр і в дослідженні, на яке спирається автор (йому, до речі, вже два тижні – з оперативністю в "Ізвєстій" явно не склалося). Є хіба що дані про те, що дві третини українців вважають рівень європейських моральних стандартів вищим за свій, моральність американців такою оцінюють більше половини співвітчизників, а от росіян більшість громадян України вважає або менш моральними, або такими самими. Судячи з публікації, є за що.

"Половина украинцев считает, что, нарушая закон, поступает правильно. Обнаружив плохо лежащей чужую вещь, они обязательно присвоят ее".

Ну як, вражає? Будь я росіянином, після такої перестороги побоявся б узагалі носа до України пхати. Як не заріжуть, то обікрадуть, хохли репані, їм же закон не писаний! Насправді ж у дослідженні наголошується, що 88,4% українців засуджують крадіжку товарів у супермаркеті, трохи менше 87% – керування авто в нетверезому стані, 73,3% - викидання сміття на вулиці, 63,4% – брутальність та нецензурну лайку. А от привласнення ЗНАЙДЕНИХ речей чи грошей, як і ухиляння від сплати податків, ЗАСУДЖУЮТЬ трохи менше половини. На думку автора, "не засуджує" – це автоматично означає "обов‘язково зробить". Причому КІПУ зазначає, що ці погляди українців на правопорушення практично не відрізняються від європейських. Цікаво, а які результати опитування були б у Росії? Особливо щодо нецензурної лайки чи п‘яних авторалі?

"Соблюдают украинцы и давнюю поговорку "Плохая та кума, что с кумом не была". Треть опрошенных считает супружескую измену положительным явлением. Говорят, она уходит корнями в казацкие времена, когда одна жена была для дома, а пара-тройка других для похода". Ще один лубок "Зарісовкі із жизні Малоросії". Нізащо не повірите, звідки такі глибокодумні висновки. Третина українців, за даними КІПУ, "припускає подружню зраду". В "позитивне явище" вона трансформується вже в запалених мізках російської журналістики.

"Самыми незначительными для украинцев ценностями оказались образование, а также интеллектуальное развитие. На первое место вышла материальная обеспеченность. 42 процента считают, что они и ближние могут обманывать друг друга ради собственной выгоды".

Коротше, вся нація – примітивні тварини, яких окрім грошей нічого не цікавить. Насправді "значні" чи "незначні" життєві цінності – це табличка питань, найважливіших для опитуваного на цей момент. Немає нічого дивного, що пізнання та інтелектуальний розвиток є визначальною цінністю для 13,6% українців, у той час як матеріальні проблеми є важливими для 68,1% (навіть у таких простих речах "Ізвєстія" примудряються збрехати – перше місце з результатом 75,9 посідає "Здоров‘я"), а щасливе сімейне життя – для 57,1%. Більше того, це досить високий інтелектуальний показник для будь-якого суспільства. Фішка в тому, як сформулювати ці дані на папері для тих, хто не має доступу до оригіналу.
А от дані про 42% підлих брехунів узагалі невідомо звідки взято – в дослідженні й цього немає.

"Таким же недалеким и корыстным украинцы видят постреволюционное общество. По мнению 70 процентов опрошенных, оно остановилось в своем развитии. 50 процентов считают общество аморальным и равнодушным к чужим бедам".

Якщо 70% відсотків українців вважають, що суспільство зараз "не розвивається", чи означає це, що "постреволюційне суспільство зупинилося в розвитку"? Формально так, адже суспільство наше, як не крути, таки "постреволюційне". Але ж як міняється зміст від одного слова! Прийшла революція – кінець моралі. Шикарно!

Ну, і на закуску – просто геніальний шедевр:
"Однако самым неожиданным результатом для социологов оказалось то, что спустя 16 лет существования независимого государства Украины большинство ее граждан сочли "незалежность" последним из своих приоритетов".

Спробуйте вгадати, що було в оригіналі. Не вдасться! Бо насправді 12, 5% українців заявили, що серед їхніх особистих життєвих цінностей одне з провідних місць посідає "незалежність у вчинках та діях", тобто звичайна громадянська свобода. Спитаєте, а до чого ж тут "більшість громадян", "незалежність держави Україна"? А ні до чого! Слово "нєзалєжность" є – а далі піпл схаває.

Ось на такому прикладі можна легко побачити, як формується уява наших сусідів-росіян про Україну та українців. Безсумнівно, у сучасній Росії є неабиякий суспільний запит на подібного роду "журналістику". Виважений матеріал про дані дослідження нікого б не зацікавив – оскільки нормальна подача, та ще і з порівнянням із відповідними російськими дослідженнями (якщо такі є) показала би незначну відмінність між нашими народами, і багато в чому ця відмінність була б на нашу користь. Хто б це став читати? Краще отримати інформацію про екзотичних диких недолюдків на південь від хутора Михайлівського, які то тихо заздрять "старшим братам", то варять борщ із крові російськомовних немовлят. Автор наведеної статті, власкор "Ізвєстій" у Києві Яніна Соколовська, до речі, якраз і прославилася публікаціями про те, як в Івано-Франківську вчителі "из-за русскоязычности лишились работы, как в ближайшем кафе их обливали кипятком, как беременную преподавательницу ударили в живот, "чтоб москали на Украине не рождались". Врешті, і згадана "Фофудья" немало свого стьобового пафосу запозичила з публікацій Соколовської.

Складається враження, що Яніна, як і багато її колег, чомусь вважають, що Україна і Росія чи то перебувають на різних планетах, чи то злі бандерівці давно вилізли зі схронів та обрізали Інтернет. А відтак – можна писати будь-які небилиці, аби було цікаво й відповідало лінії партії. Із Києва до московської редакції йде така відверта єресь, що будь-який пильний редактор засумнівався б в адекватності психічного стану кореспондента і спробував перевірити отриману інформацію. Проте московським редакторам, певно, ніколи – треба гроші "Газпрому" відпрацьовувати, лякати читачів наслідками революцій. Але чому та ж Соколовська гадає, що київські колеги не читають "Ізвєстія" і не схоплять за руку? Тим паче що досвід є – її кілька років тому вже вловили на спробах надрукувати в українських ЗМІ пресі під виглядом "ексклюзиву" матеріали, які раніше вже виходили в "Ізвєстіях"…

Коментар Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна:

Інститут Горшеніна вдячний редакції сайту INTV за зацікавленість щодо результатів всеукраїнського дослідження "Моральність українського суспільства".

Свої дослідження Інститут Горшеніна проводить в рамках річної програми досліджень "Ментальні основи вибору" та ставить за мету з’ясувати ті ментальні основи, які формують свідомість людини, та допомагають усвідомлювати результати своїх вчинків, що впливають на життя людини. Інститут Горшеніна не ставить за мету висвітлити одні особливості української ментальності чи приховати інші. Всі результати досліджень Інституту є незаангажованими та достовірними.

Інститут Горшеніна також нагадує, що результати досліджень – це цифри, які відображають ті чи інші тенденції. Незважаючи на те, що після кожного дослідження Інститут Горшеніна робить та оприлюднює свої висновки щодо отриманих результатів, кожен автор чи будь-яка людина може трактувати ці результати по-своєму. Тому Інститут Горшеніна звертається до всіх журналістів бути коректними та дотримуватися норм журналістської етики при висвітленні результатів соціологічних досліджень.

Юрко Космина, INTV


Питання дня: що робити з такими соколовськими? Із законних методів на думку насамперед спадає повне бойкотування журналістською тусовкою. В кого кращі пропозиції?

Відповіді

 • 2007.11.29 | OlalaZhm

  А є якісь агентурні дані?

  Про цю Соколовську? Може її хтось невдало... чи шо... І з українськими хлопцями така халепа буває. Бо нічим іншим я уже не можу пояснити все більш катастрофічне умаразмлення цієї пані. Можна бути дурою, можна - сукою. Але вона справляє враження хворої.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.29 | Автентичний медвед

   Дідько її знає

   Вона постійно вляпується в якісь професійні скандали. Якщо поритися в інеті, можна надибати. Валентин Крижанівський (екс-сбушник, який Дріжчаного звинувачував у контрабанді) скаржився, що в вона в "Ізвєстіях" надрукувала неіснуюче інтерву з ним, те ж саме ще 2001 року писав Аскольд Крушельницький: http://www.pravda.com.ua/news/2001/5/9/16811.htm

   Дійсно схоже на те, що якась хвора. Так нахабно брехати людина з нормальною психікою не може.

   До речі, згадана наприкінці статті історія про самоплагіат відбувалася 2005 року на сайті "Інтернет-РЕПОРТЕР". Тьотка неодноразово намагалася втюхати редактору "ексклюзив", уже надрукований в "Ізвєстіях". Змінювала лише заголовок і міняла абзаци місцями. Або "екслюзивні інтерв"ю", записані НА ПРЕСУХАХ! Це щодо її фаховості і моральних принципів...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.30 | Михайло Свистович

    Re: Дідько її знає

    Автентичний медвед пише:
    > Валентин Крижанівський (екс-сбушник, який Дріжчаного звинувачував у контрабанді) скаржився, що в вона в "Ізвєстіях" надрукувала неіснуюче інтерву з ним, те ж саме ще 2001 року писав Аскольд Крушельницький: http://www.pravda.com.ua/news/2001/5/9/16811.htm

    Так і зі мною теж :)

    >
    > Дійсно схоже на те, що якась хвора. Так нахабно брехати людина з нормальною психікою не може.

    В неї нормальна психіка, вона не бреше, а прикалується.

    >
    > До речі, згадана наприкінці статті історія про самоплагіат відбувалася 2005 року на сайті "Інтернет-РЕПОРТЕР". Тьотка неодноразово намагалася втюхати редактору "ексклюзив", уже надрукований в "Ізвєстіях". Змінювала лише заголовок і міняла абзаци місцями. Або "екслюзивні інтерв"ю", записані НА ПРЕСУХАХ! Це щодо її фаховості і моральних принципів...

    Вона достатньо фахова, а от ставлення до щодо такоє хорошо і шо такоє плоха в неї досить легковажне.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.30 | Автентичний медвед

     Ну ні фіга собі приколи!

     Коли в соцопитуванні стоїть питання про "моральні стандарти інших країн у порівнянні з Україною", а чувіха наводить цифри з цього питання як показник "заздрощів", та ще й матеріального плану (мовляв, бо в Пітері та Москві більше заробляють), то це не приколи, а ВІДВЕРТА БРЕХНЯ. І за таке Б"ЮТЬ МОРДУ (її щастя, що вона жінка).

     Загалом, Інститут Горшеніна мав би на неї в суд подавати. Бо більшість читачів згаданої замітки (що видно по всіх її обговореннях) звинувачують у пересмикуванні саме інститут і Костя Бондаренка. Хоча саме соцдослідження абсолютно нормальне - можете переконатися за сайтом КІПУ: http://www.kipu.com.ua/Sotsyolog/Files/pres_conf_reliz_13.11.2007_ukr.doc
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.30 | Михайло Свистович

      Це з її точки зору приколи. Не з моєї.

      Автентичний медвед пише:
      > Коли в соцопитуванні стоїть питання про "моральні стандарти інших країн у порівнянні з Україною", а чувіха наводить цифри з цього питання як показник "заздрощів", та ще й матеріального плану (мовляв, бо в Пітері та Москві більше заробляють), то це не приколи, а ВІДВЕРТА БРЕХНЯ.

      А я хіба казав, що її приколи правдиві? Вона пише ахінею і тащиться від неї. Отака хвантазьорка з великими очима, якими з такою безпосередністю на Вас дивиться :)

      >
      > Загалом, Інститут Горшеніна мав би на неї в суд подавати. Бо більшість читачів згаданої замітки (що видно по всіх її обговореннях) звинувачують у пересмикуванні саме інститут і Костя Бондаренка. Хоча саме соцдослідження абсолютно нормальне - можете переконатися за сайтом КІПУ: http://www.kipu.com.ua/Sotsyolog/Files/pres_conf_reliz_13.11.2007_ukr.doc

      Не хочу. Я добре знаю Яну та її стиль. Тому і так Вам повірю.
  • 2007.11.29 | один_козак

   Така одіозність змушує думати, що її в Ізвєстія

   заслали свідомі нацюки. Щоб довести українофобську пропаганду до повного абсурду.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.29 | Автентичний медвед

    Фофуддя на марші!

    Я б хотів подивитися на її московських редакторів. Судячи з усього, вони її заохочують брехати та ще й самі під час редагування щось додають. Казкарики, блін...
  • 2007.11.30 | Адвокат ...

   Тая чювіха,-- па пріколу,-- вимінює рецикловані електрони

   з "Хво-хву-дьї" на правдиві мацькальські нафто-ґазо-рубелі. Схоже, що ї хазяї з "ІзФФєздій" самі у повному захваті від такого ґендлю Янки.
 • 2007.11.30 | ziggy_freud

  Ізвєстія - офіційний орган державної дупи Росії

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.30 | Юрій Шеляженко

   нє, це неофіційний орган фалічного символу з санкт-Лєнінбурга

 • 2007.11.30 | blueandwhite

  треба бути самокритичними

  щось таки є у тому, що замість їхати грабувати, як італійці, та колонізувати, як іспанці, українці мільйонами їздять пахати і...все. Ну, а :( чому наших найбільше закордоном? Чому?! Не молдаванок, не росіянок. Це важко приховати. Значить, українські чоловіки, м'яко кажучи, специфічні, на порівняння із сусідами.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.11.30 | Автентичний медвед

   Ну, якщо Ви про себе такої думки...

   То тексти Соколовської - якраз для Вас!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.30 | Адвокат ...

    А мо` инше? Він ї надихнув "і словом і бездіяльністю"?

    Тіпо "БлюФФать",-- да, а так,-- нєт!
  • 2007.11.30 | ziggy_freud

   соціальна реклама проституції. Різного характеру ;-|

   при чому не тільки у підмосковних ЗМІ, але і у цілком вітчизняних телесеріалах, починаючи з "Роксолани". Якщо дєвучькам ще в дитячому садку впарюють таку, як би то сказати без матюків, гендерну культуру, з них часто виходить оте, про що ви натякаєте. Або взагалі Яніна Соколовська.

   blueandwhite пише:
   > щось таки є у тому, що замість їхати грабувати, як італійці, та колонізувати, як іспанці, українці мільйонами їздять пахати і...все. Ну, а :( чому наших найбільше закордоном?

   більше чи нє, це є очевидною проблемою. Грабувати "наші" теж їздили, але тоді проходили як "руская мафія", як вас це трохи втішить.

   Та й іспанці через свої колоніальні афери отримали купу проблем, які досі розгрібають.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.11.30 | blueandwhite

    їздили козакувати:)

    Такими я пишаюсь. Правда, не завжди, звичайно:)

    Хоча. Пішохідна вулиця Ваці у Будапешті. Зарулює 600-тий з франківськими номерами. Євровегетація порскає у різні боки.
    Красота. Аррргх.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.11.30 | Автентичний медвед

     Ага, ну просто мрія всього життя! :-)

    • 2007.11.30 | ziggy_freud

     через тих казачькофф у чесних хлопців досі

     проблеми з візами. Бо 100 заробічан, чи 10 студентів такої конкретної пам*яті про себе не лишають, як один бандюган-бєспрєдєльщік.

     за криміналітет укр. походження хвилюватись не треба. Дурних давно постріляли, туди їм і дорога, а розумні зайнялись тим, за шо зайві дірки в голові не роблять.

     blueandwhite пише:
     > Хоча. Пішохідна вулиця Ваці у Будапешті. Зарулює 600-тий з франківськими номерами. Євровегетація порскає у різні боки.
     > Красота. Аррргх.

     цілком у дусі "народу хунну", диких предків сучасних угорців. Дехто може й ностальгійну сльозу зронив, про занепад нації замислився ;-)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.11.30 | Раціо

      Просто блювайту не залежить, щоб бандюки були якихось кольорів

      Будь-який бандит викликає в блювайта щире захоплення. Якби я щось розумів у психоаналізі, то припустив би, про що хвантазує плюгавенький блювайтик безсонними ночами.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.11.30 | ziggy_freud

       Ніцше теж мріяв про сильну особистість

       от і вимріяв німцям Алоїзовича в своєму своєрідно красивому "Заратустрі". Аффтар був типовим носієм адлерівського інтровертного неврозу а.к.а. воля до влади. Але ж писати вмів, собацюра. Чого і Блувайту... варто побажати.

       Раціо пише:
       > Будь-який бандит викликає в блювайта щире захоплення.

       думаю, що не всякий. Він же пише, що є винятки ;-)

       > Якби я щось розумів у психоаналізі, то припустив би,

       це багато хто припустив раніше. Якщо Х чогось хоче, але боїться, його героєм стає той, хто хоче і робить...
 • 2007.12.03 | Svitlana

  Сьогодні стало зрозуміло навіщо

  Сьогодні ввечорі в ефірі пятого каналу Марков, якого вважають російським політологом, видав приблизно таке: не раджу нікому дивитись на українських каналах і читати в українських ЗМІ про Росію, так само він не радить росіянами читати і дивитись російські повідомлення про Україну - дурня повна. Щоправда це він сказав в ефірі українського телеканалу, і навряд чи подібні речі він проголошує на російських каналах. Це пояснює навіщо потрібні російській центральній пресі такі автори і такі статті. Загалом - мені сподобалось. :) Фінт досить прозорий, і, відповідно - дієвий.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua