МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На Андріївському узвозі згоріло кілька майстерень художників

11/30/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Минулого тижня на Андріївському узвозі згоріло кілька майстерень художників.

Вони розташовані в приміщенні Союзу художників України, в будівлі N34в, побудованій у середині XIX ст. Вогонь зруйнував 150 кв. м даху. Дерев'яними конструкціями полум'я перекинулося на майстерні художників. Митці, які перебували в будівлі, викликали рятувальників. Та, попри це, майстерні Анатолія Буртового, Миколи Євтушенка, Олександра Найдена та Людмили Щукіної, розміщені на верхніх поверхах, згоріли.

- Працювала допізна, тому заночувала в майстерні, - розповідає "ГПУ" художниця Ніна Велигоцька. - Прокинулася від тріску. У вікно побачила, як падають палаючі тріски. Кімната наповнювалася димом. Викликала пожежників. Коли стояла на дворі, бачила, що дах горить у двох місцях. Зрозуміло, хтось підпалив навмисне, - переконана Ніна Іванівна.

Нині майстерня художниці залита водою й багнюкою, а полотна вимазані сажею.

- Пожежа не могла сама по собі виникнути о четвертій ранку. Майстерня одного з художників, Олександра Найдена, згоріла повністю. Нещодавно в нього відкрилася виставка в Центрі сучасного мистецтва. Тепер художникові просто ніде працювати, як і його колегам. Влада має відновити приміщення для митців, - переконаний Євген Карась, 43 роки, директор галереї "Ательє Карась", керівник Асоціації діячів сучасного мистецтва.

Нині в будівлі - безлад. Опалення вимкнуте, тому й уцілілі у вогні роботи під загрозою псування.

У МНС Києва причину пожежі не коментують. Припускають, що це може бути навмисний підпал.

Олеся ПОП

Газета по-українськи

http://www.ukranews.com/ukr/article/83426.html

Відповіді

  • 2007.11.30 | Трiо бандуристок

    Цікаво, а хто накинув оком на ці приміщення?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua