МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ніна Матвієнко: Пора витягати кулемети з-під стріхи

11/30/2007 | Vasja.
Якщо таке говорить жінка - це значить, що в суспільстві щось не так. А якщо ця жінка – українська Берегиня, то значить, дійсно «дістали».

28 листопада в УНІАН пройшла прес-конференція, присвячена Надзвичайним Зборам «Україна - зона культурного лиха», що відбудуться 30 листопада.

У прес-конференції взяли участь:
Брати Капранови – письменники, публіцисти, книговидавці
Олег Скрипка – музикант, лідер гурту “ВВ”, організатор етнічного фестивалю “Країна Мрій”;
Ніна Матвієнко – співачка, Народна артистка України;
Петро Гончар – директор музею імені О. Гончара;
Євген Карась – галерист, голова Комітету "Культура проти вандалізму", президент Асоціації діячів сучасного мистецтва.
Олександр Щецинський – композитор, лауреат міжнародних конкурсів;
Тамара Лі – арт-критик, мистецтвознавець, куратор художніх проектів;

Митці розказали журналістам про цілеспрямований наступ бидлоеліти на українську культуру. Про те, як взламують та підпалюють майстерні художників, як за допомогою «юридичного крючкотворства» знищують книгарні, як системно не допускають до етеру українську музику.

То в нормальних країнах політична еліта, богема, «вершки суспільства» вдягають смокінги і ходять на симфонічні концерти. Там це вважається престижним. В Україні «еліта» ходить на Табачника та Кобзона. А проти справжніх митців науськують банди рейдерів, погромщиків, гопників.

Ясна річ, що боротись з «гіреголовими» молодиками зі скляними очима за допомогою самих кулаків – це марна справа. Митці повинні боротись лише тим, що вони можуть робити краще за інших – силою мистецтва, моралі, культури.

Саме тому 30 листопада скликаються Надзвичайні Збори. Це не буде розписане за планом пленарне засідання з голосуванням за заздалегідь написану постанову. Ні, це буде щось на зразок «мозкового штурму» українського творчого класу, завдання котрого – пошук шляхів протидії «обидлочуванню» країни.

Серед іншого, на сайті www.cultura.net.ua створюється «чорний список ворогів української культури з досьє на кожного кандидата – які саме дії він вчинив проти культури.

Про те, що митців дійсно «дістали» свідчить такий промовистий факт. Українська Берегиня, втілення жіночої доброти Ніна Матвієнко сказала просто-таки вбивчу фразу: «Чоловіки, схоже пора вам витягати кулемети з-під стріхи. Поки вони не згоріли разом зі стріхою».

Відповіді

 • 2007.12.02 | Микола Дмитренко

  Re: Ніна Матвієнко: Пора витягати кулемети з-під стріхи


  Кулемети вже були в 19-23-му роках , коли українці під керівництвом лукавих безпощадно винищували самі себе в складі 6-ти основних угрупувань під час так званої громадянської війни.
  Для об'єктивного і повного висвітлення проблеми та з метою поділитись досвідом пропоную ознайомитись з інформацією за адресою:

  http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1196593481&first=&last=

  Микола Дмитренко
 • 2007.12.02 | igorg

  А таки так! 2004 не навчив. Переляк пройшов

  однак це була лише перша точка. Точка розмерзання. Але ж можна дійти й до кіпіння. Не раз таке було в Україні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua