МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ініціатива Ющенка - ось він результат хорошої конкуренції! (л)

01/28/2008 | Мінор

Не встигла Тимошенко в ефірі ICTV заявити про створення державної іпотечної установи, яка роздаватиме кредити під 4-6% річних без вступного внеску для придбання житла, як Секретаріат Президента оперативно відреагував. Причому, підкреслю, відреагував позитивом. Господи, завжди би так!

http://pravda.com.ua/news/2008/1/28/70553.htm

Держава надаватиме громадянам, які працюють, субсидію на будівництво житла, яка не повертатиметься.

Про це у понеділок на брифінгу в секретаріаті президента розповів перший заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, президент Української будівельної палати Володимир Поляченко.

За його словами, це є складовою ініціативи президента щодо формування доступного житла, згідно з якою держава оплачуватиме "робочій людині" 30% вартості житла.

"Людина, яка має середню регіональну зарплату, матиме права отримати субсидію держави, яка не повертається", - розповів Поляченко, додавши, що це передбачено Конституцією України.

За його словами, потім ці гарантовані субсидії, за ідеєю, збиратимуться в якомусь із банків (це будуть різні банки, ліцензовані "під суворим оком держави"), а потім казначейства обмінюватимуть їх на гроші, які йтимуть на будівництво житла.

"Це житло буде своєрідним таким. Воно не буде даватися людині, яка отримала цю субсидію, потім взяла кредит собі, поки вона не виплатить повністю цей кредит", - зазначив депутат, додавши що до повної сплати кредиту громадянин житиме в цьому приміщення як орендар, а отримає його у власність лише після сплати.

Він також наголосив, що програмою "Доступне житло" президент прагне не лише, щоб будувалося більше квартир та будинків, але щоб знизилася вартість житла.

"Президент підтримав, що треба бюджетами міст не грабувати і не нарощувати собі прибутки за рахунок людей, які на останні кошти купують собі квартири", -

Так, за його словами, у Києві, коли будується будинок, на нього нараховується 42% "так званих прочих накруток". "Ці накрутки повинні бути зняті" – наголосив Полченко, додавши, що це є завданням президента, а влада міст повинна вирішувати супутні питання не за рахунок громадян.

Він також повідомив, що уже є кілька губернаторів, які готові підтримати відповідну ініціативу президента. При цьому він жартома зазначив, що гасло "Кохаймося – й нас буде 52 мільйони" слід перефразувати у: "Будуймося – а потім кохаймося!"

Відповіді

  • 2008.01.28 | QuasiGiraffe

    Не впевнений, що ця конкуренція хороша.

    Мені, як матеріалісту, важко осягнути схему, за якою держава усім все надасть. Президент, звісно, розумніший від мене, чи тому, що в Бога вірує, вже осягнув за ... годин і навіть зробив якісніше.
    Про те, що ця ініціатива розроблялася двома командами разом, я, як знов таки матеріаліст, не вірю. Ну вже вибачте.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.01.28 | samopal

      Може пан Мінор мав на увазі іншу "конкуренцію"? (/)

      Перший заступник глави Секретаріату Президента України Олександр ШЛАПАК вважає маловірогідним зниження ставок за іпотечними кредитами до 4-6% при їх рефінансуванні Державною іпотечною установою.

      Як передає кореспондент УНІАН, про це О.ШЛАПАК заявив сьогодні на брифінгу.

      «Я не бачу, як ДІУ в сьогоднішніх умовах зможе взяти ресурс під 3-5%, щоб потім кредитувати під 4-6%», - сказав він.

      О.ШЛАПАК також зазначив, що уряд має повідомити, в яких обсягах і за допомогою яких ресурсів і механізмів слід впроваджувати цю програму.

      Водночас, за словами народного депутата Володимира ПОЛЯЧЕНКА, ідея іпотечного кредитування під 4-6% можлива в невеликих обсягах і у великих містах.

      За його оцінками, для реалізації такої програми необхідно 25 млрд. грн.

      Як повідомляв УНІАН, прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО заявила в ефірі телеканала ICTV, що найближчими днями уряд планує зайнятися створенням більш комфортних умов для малого і середнього бізнесу і наданням населенню дешевих кредитів на житло.

      «Кожна сім`я, яка працює і має дохід, матиме нагоду через державну іпотечну установу одержати кредит на 25-30 років для придбання житла, причому без першого внеску, і річні відсотки не перевищуватимуть 4-6%», – заявила прем`єр.

      Ю.ТИМОШЕНКО уточнила, що кредити під маленькі відсотки даватимуть не банки. «4-6% - це результат роботи державної іпотечної установи», - зазначила прем`єр-міністр.

      Державна іпотечна установа створена на виконання постанови Кабінету міністрів України від 8 жовтня 2004 р. №1330. Засновником ДІУ є держава в особі Кабінету міністрів. Статутний капітал ДІУ - 200 млн. грн.

      Основною метою діяльності ДІУ є рефінансування первинних іпотечних кредиторів шляхом придбання права вимоги за іпотечними кредитами, виданими відповідно до Стандартів надання, рефінансування і обслуговування іпотечних житлових кредитів ДІУ.


      http://unian.net/ukr/news/news-233141.html
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.01.28 | Мінор

        Ну і хто б сумнівався! І як прогнозовано реагують

        Маловірогідно було і борги Ощадбанку віддавати. Риги і ті, хто їм підспівував, мало голоси не зірвали під час виборів і після, що це неможливо :-)
        Аби тільки на користь країні - хай критикують.
      • 2008.01.28 | samopal

        То хто з них зараз більший "риг" - Шлапак, чи Поляченко?

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.01.28 | Мінор

          Обоє - наші глибокошановані союзники, до яких ми

          дослухаємось і кожному слову яких радіємо, бо вони не байдужі
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.01.28 | samopal

            А до слів їх "вождя" про недопустимість карманної приватизаці

            обленерго "c целью" отримати якісь додаткоаі голоси для чудової парляменської коаліції?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.01.28 | Мінор

              Пробачимо убогим їхню злобу та заздрість

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.01.28 | samopal

                Цікаво, чи вони так само пробачать "абрізаніє" РУЕ.

                Бо щойно "у тілівізорі" хтось сформулював: питання приватизації настільки впливають на безпеку нації, що ними повинно займатися РНБО! :D
  • 2008.01.28 | Sych

    Юлькина пропозиція базується на нормальних економічних підходах,

    a Ющенкова на чому? 30% оплати на шару? За чий кошт? Шо за маразм пропонує великий риночнік-ліберал Ющенко?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.01.28 | Iryna_

      аби ще не руйнували те що є було б зовсім нормально

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.01.28 | Iryna_

        Пропозиція

        Пане Мінор, а можна якось звернутись до Юлі щоб наш провулок записали в реконструкцію (мене сусіди поб'ють, бо ніхто нікуди реконструюватись не хоче, а хоче щоб їх залишили в спокої, але я просто не бачу виходу. Мене дістало мінімум три дні на тиждень стояти на вулиці щоб не пустити будівенльників.)

        але може це хоч дозволило б хоч на якийсь період послати нинішніх бандитів подали (там все одно все незаконне, рішення Київради сфальсифіковане, тобто послати їх не має бути юридично складно)
        і розробити якийсь нормальний варіант без викидання людей на вулицю

        зараз "реконструкція" планується така - нас на вулицю (з опцією судитись з забудовником з статутним фондом типу 10 тис. грн.), а потім реконструкція - будівництво на тому місці елітних будинків

        якщо хтось ще не в курсі http://www.klov.org.ua

        там вже є громада яка реально може співпрацювати, допомагати розробляти документи, захищати інтереси пенсіонерів і так далі

        документи і досвід можна ж потім використовувати
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.01.29 | Simpleton

          Re: Пропозиція

          Нe хочу видатися нeоригінальним, алe повторю своє зауважeння з іншої гілки:

          Якби мали своїх прeдставників у владі - тобто дeпутатів, що обираються у вашій окрузі, то на сьогодні мали б _мінімум_ дeсять дeпутатів і кандидатів в дeпутати (по одному від кожної з парламeнтських партій з національного і з місцeвого списків), які б наввипeрeдки билися за тe, щоб вам допомогти.

          Рeкомeндація: домагайтeся відміни мажоритарки.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.01.29 | Simpleton

            ...відновлeння мажоритарки... ( пeрeпрошую)

          • 2008.01.30 | Iryna_

            Re: Пропозиція

            глобальні політичні рішення нас не врятують просто тому що часу нема

            на скасування пропорційної та реалізацію мажоритарки треба років 5 мінімум - до цього часу ми навряд чи доживемо

            до цього часу противник встигне занести гроші в Господарський суд м. Києва який постановить, що ми маємо віддати на шару свої квартири бандитам і ніхто не має права заважати їм руйнувати наші будинки
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.01.30 | ОРИШКА

              Ирина, еще просто нет критической массы. Убейте свой пессимизм

              на корню :), снежный ком нарастает постепенно. Никто им квартиры не отдаст. Просто всему свое время - тут бесстрашие душили-душили - сколько страшных лет? веков? И пробуждение идет медленно - но идет.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.01.30 | Iryna_

                Re: Ирина, еще просто нет критической массы. Убейте свой пессимизм

                Пані Оришка,

                справа в часі

                може після того як у нас все завалиться (16 квартир на Жилянській та сотень аварійних будинків в Києві владі не вистачило щоб зрозуміти що так не можна)

                у нас ситуація дуже проста - якщо пустити забудовників забивати палі, будинки стануть аварійними максимум за пару тижнів (це строк який називають самі забудовники)
                палі за проектом передбачається бити у 25 см від стін існуючих будинків
                схил вже їде від іншого будівництва

                державні органи пишуть листи типу "будівництва нема - проблем нема, чого ви від нас хочете"
                "коли будинки будуть зруйновані, будете подавати в суд на забудовника і доводити що це він винен" (а де брати кожному сотні тисяч гривень на держмито і ще сотні тисяч гривень на експертизи ніхто не говорить, не кажучи вже про те що в забудовника тупо нема грошей ні на які компенсації)

                поради типу "виберіть іншого президента" вже дістали

                зараз ми відбиваємось тому що маємо юридичні підстави посилати забудовника подалі, хоча й доводиться міліції годинами все пояснювати
                картина виглядає так що в госпсуд м. Києва гроші вже занесли (представників мешканців третіми особами в справу не беруть, тобто наміри суду очевидні)

                там є ще моменти, але часу не буде їх використати - через півгодини після вигідного забудовнику рішення госпсуду на майданчику буде техніка і ми нічого не зробимо

                Київрада точно не прийме нічого на нашу користь - представник Київради прийшов до суду з папером написаним під диктовку забудовника (там фігня яку некуплений суд сприймати не має, але де ж той некуплений суд взяти...)

                звичайно що ми будемо намагатись не пускати забудовників незалежно від рішень судів - але тоді проти нас буде вже мабуть омон з водометами

                компенсація "потім" за рахунок держави нереальна - он зараз Ющенко з великим понтом обіцяє офігєнну суму 500 млн. грн. на всю програму доступного житла - а десь 400 млн. грн. - сума збитків у нашому випадку (не в найгіршому випадку коли валяться тільки 4 будинки, без врахування шкоди для будівель МВС і якщо немає жертв)

                вартість землі яку можна продати це не перекриває - там місця дуже мало, будинки стоять дуже тісно, будувати дуже складно - забудовники у яких є мозок туди просто не підуть

                25 млн. грн. для Жилянської знайти не змогли, скільки про це не кричали
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.01.30 | ОРИШКА

                  Ирина, "хата з краю" еще глубоко в мозгах, это есть.

                  Я просто не знаю, как помочь, от бессилия кулаки чешутся, я Вас очень понимаю. Я тут по дому листовками балуюсь, мы пытаемся отбиваться, по крайней мере, наш ЖКГ уже на цыпочки встает. Я, как баран, по-прежнему уверена, что нужно расклеивать прокламации. Я в общем на тему Киева набросала что-то, мне художник сейчас помогает - готовое тут покажу и буду просить помощи в распространении.
                  Ну я просто кроме как словом и стишками кусаться больше ничего не могу, но уверена - что "слово" - тоже "дело". Если нужно - с коктейлем МОлотова пойду, возьмите меня на заметку. Серьезно.
    • 2008.01.28 | Боровик

      Re: Юлькина пропозиція базується на нормальних економічних підхо

      Sych пише:
      > a Ющенкова на чому? 30% оплати на шару? За чий кошт? Шо за маразм пропонує великий риночнік-ліберал Ющенко?
      Ні Юлькіна ні Ющенкова пропозиція не базуються на нормальних підходах.
      Обидві пропозиції маразматичні. Маразматичні ще через реабілітації придатності до життя халяви як стержня совкізму.
      Панове, є цифри, є ввп, є потреби, є ціни. От і складайте все в рівняння з невідомим - скільком вистачить.
      Тобто вистачить тільки вибраним, якщо вистачить, а далі - або черги на 100 років або повна херня.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.01.28 | Мінор

        На чому заробляють українські комбанки? Знаєш чи ні?

        На перепродажі західних кредитів. У Європі ставка кредитування удвічі менша від української, вгадай звідки куди гроші біжать? Особливо добре змішаним банкам, типу Райффазен-Аваль.

        Чому державна іпотечна установа не може здешевити кредити наплювавши на прибутковість, почати їх роздавати з урахуванням набагато менших відсотків? Адже якщо український банк може взяти кредит у іншого банку в Європі, то й українська державна установа зможе також? Моя логіка є хибною?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.01.28 | Боровик

          Re: На чому заробляють українські комбанки? Знаєш чи ні?

          Мінор пише:
          > На перепродажі західних кредитів. У Європі ставка кредитування удвічі менша від української, вгадай звідки куди гроші біжать? Особливо добре змішаним банкам, типу Райффазен-Аваль.
          >
          > Чому державна іпотечна установа не може здешевити кредити наплювавши на прибутковість, почати їх роздавати з урахуванням набагато менших відсотків? Адже якщо український банк може взяти кредит у іншого банку в Європі, то й українська державна установа зможе також? Моя логіка є хибною?
          Логіка не є хибною, вона тільки не враховує деталей і дуже поверхнева.
          В Україні так само як і в Європі банки мають певну рентабельність. В умовах відкритого ринку, відсутності обмежень на перетік капіталу відсоток на ринку є наслідком рентабельності. На пальцях пояснюю, що Райфайзен має гроші в Україні та в Австрії. В Австрії кредитний відсоток на рівні 6%, в Україні - 12%. Райфайзен отримує приблизно одинаковий прибуток як в Україні так і в Австрії, тому що в Україні ризики недобросовісних клієнтів високий, адмініструванння - ємке, податківці - пришелепкуваті, господарський кодекс - звіріє. Це і є причиною, чому Райфайзен тримає такий відсоток і не дивлячись на такий відсоток не переводить в Україну мільярди кредитних грошей.
          Якщо ми переносим це на уряд, то отримуєму іншу картину, за якої уряд є менш ефективнішим, корумпованим, неповоротким і матеріально не зацікавленим. В такій ситуації недобросовісність клієнтів буде зашкалювати. Низький відсоток не покриє нічого. Якщо на цей пункт звертати більшу увагу, то витрати на нього зростуть сильно, або адміністрування буде надто ємким.
          ***
          Держава не вміє пекти пиріжки, мити підлогу, робити дитячі іграшки, шити взуття. Не знаю, звідки виникає ідея що держава вміє ефективно роздавати кредити населенню....
          Якщо Україні вдасться це зробити, то ми будемо перші в світі. Це буде сильнішеи ніж побудувати комунізм в СРСР.
        • 2008.01.28 | Iryna_

          Re: На чому заробляють українські комбанки? Знаєш чи ні?

          державна установа може взяти за кордоном під державні гарантії за ставкою ЛІБОР+2-3% тобто 6-7%

          відсотки теоретично можуть субсидуватись - я знаю навіть деякі банки які своїм співробітникам субсидують відсотки за кредитами

          у всьому цьому є дуже багато очевидних проблем які не ідентифіковані і шляхів вирішення не запропоновано, тому викликає недовіру

          хоча б те, що більшості людей навіть з такими % квартири не по кишені
          якщо мене таки викинуть з квартири я ж до пенсії навіть на найгіршу гостинку не зароблю навіть без відсотків і якщо нічого не їсти

          потім загальновідомо, що низькі%= високі ціни (див. Штати)
          як з цим боротись?
          будівельні фірми звикли до 100% прибутку
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.01.28 | Боровик

            Re: На чому заробляють українські комбанки? Знаєш чи ні?

            Iryna_ пише:
            > будівельні фірми звикли до 100% прибутку
            Тільки монополісти мають такий прибуток.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.01.28 | Iryna_

              Re: На чому заробляють українські комбанки? Знаєш чи ні?

              Боровик пише:
              > Iryna_ пише:
              > > будівельні фірми звикли до 100% прибутку
              > Тільки монополісти мають такий прибуток.
              та хоч би півслова у тих планах про ліквідацію монополізму...
  • 2008.01.28 | Боровик

    Така країна ще довго з сраки вилізатиме...

    І де він братиме 30% вартості. Не де, а в кого?
    Кому даватиме?
    Вони що, подуріли?
    Ющенко, що не знає, що це дурниці?
    Більше 2/3 населення потребують житла чи покращення житла (сільські глиняні хати з туалетом на городі не є житлом).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.01.28 | Iryna_

      Re: Така країна ще довго з сраки вилізатиме...

      Боровик пише:
      > І де він братиме 30% вартості. Не де, а в кого?
      > Кому даватиме?
      > Вони що, подуріли?
      > Ющенко, що не знає, що це дурниці?
      > Більше 2/3 населення потребують житла чи покращення житла (сільські глиняні хати з туалетом на городі не є житлом).

      схоже що не знає

      ті 30% - буде така ж халява для вибраних як і молодіжні кредити

      житлова проблема - дуже складна, а поки що демонструється повна відсутність її розуміння (всіма) і бажання робити прості очевидні речі які могли б допомогти (звичайно це не просто але простіше та реальніше ніж іпотека чи 30% для всіх)

      1. нормальний закон про оренду який би реально захищав обидві сторони
      це дуже зменшило б проблему даху над головою

      2. податок на нерухомість - хоча б на 2-3-10 квартиру/будинок

      3. заходи для зменшення потреби всім їхати в Київ
    • 2008.01.28 | Мінор

      Боровик, так він же не соціаліст. А той, як його, ліберал

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.01.28 | Боровик

        Re: Боровик, так він же не соціаліст. А той, як його, ліберал

        Я не знаю соціаліст він чи ліберал, але йому не личить таке казати, бо він дискредитує свою професію та посаду.
        Помилка його і Юлі в тому, що вони беруть як відсотки по кредитам так відстки для покриття зі стелі без жодного обгрунтування.
        Ну сказали б, що є про блема житла, що будемо шукати вихід в такий то спосіб, що дало б такий то результат. Так ні, вони називають цифри, які виглядають несерйозно.
        Щодо соціалізму, то прояви соціалізму в бідній країні виливають в зубожіння мас.
        Маю нещасний випадок. Хлопець розтрощив собі плече, і ключицю на будові.
        Через соціалізм він працював нелегально (податки на ЗП великі).
        Через соціалізм операцію відклали на кілька днів, бо черга.
        Через соціалізм всі витрати лягають на пацієнта. Уявляю, якщо йому ще доведеться оплачувати чиєсь житло...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.01.28 | Simpleton

          Re: Боровик, так він же не соціаліст. А той, як його, ліберал

          Пановe, вам нe здається, що ви обговорюєтe нe ту тeму?

          Ю & Ю нe такі дурні, щоб нe розуміти утопічність своїх пропозицій (принаймні, сподіваюсь на цe).

          Алe мова, насправді, йдe про тe, хто вийдe у другий тур (з Януковичeм) на виборах, котрі, за оцінками багатьох, можуть відбутися вжe у цьому році.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.01.28 | samopal

            Ви справді вважаєте. що там є якісь "варіанти"?

            Simpleton пише:
            мова, насправді, йдe про тe, хто вийдe у другий тур (з Януковичeм) на виборах, котрі, за оцінками багатьох, можуть відбутися вжe у цьому році.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.01.29 | Iryna_

              Re: Ви справді вважаєте. що там є якісь "варіанти"?

              ну якщо це паралельні ініціативи виключно заради виборів, тоді хай будуть

              як абстрактні ініціативи вони не дуже шкідливі, тобто шкода від слів врівноважується користю

              хай поговорять
            • 2008.01.29 | Simpleton

              А Ви вважаєтe, що Ющeнко вжe змирився з поразкою?

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.01.29 | троль ak1001

    время гречконосов и конкуренции с Черновецким

    однако к слову сказать гречка Черновецкого выходит государству дешевле чем молочные реки и кисельные берега за казенный счет премьера и президента

    а краю этому не будет. раз кияне за гречку а украинцы за вклады сбербанка продают свои голоса - то гречки на политрынке будет в избытке, будут ее есть украинцы от пуза


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".