МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Безкультур'я конфлікту

02/05/2008 | Олександр Северин
Нещодавно форум Українських митців та представників навколомистецького середовища оголосив Україну "зоною культурного лиха". І правильно зробив.

Проте поняття культурного лиха в сучасній Україні, як на мій погляд, не обмежується площиною вочевидь збочених стосунків між державою та митцями, питаннями підтримки чи не підтримки останніх чи навіть взагалі питаннями [свинського] ставлення влади до культури – дуже підозрюю, що не тільки Української, а й взагалі, окрім випадків процедурного надування щок на "відкриттях" та "презентаціях" та на позір глибокодумного милування культурними перлинами країн гвалтовно затюканого Шуфричем НАТО. Дякувати, якщо теє милування – не завше казенним коштом.

Адже культура – це не тільки література, театр, музика, образотворче мистецтво чи навіть не тільки "найважливіше з мистецтв", най вже вибачать мене Санін та Іллєнко. Не тільки Іван Марчук, Юрій Андрухович, Славко Вакарчук, Олег Скрипка та інші митці разом з їхньою творчістю, впливом творчости на суспільство і суспільним відгомином на їхню творчість, а й дещо загальніше і глобальніше – що уявляється мені в подобі Української зарубини на нескінченій (хочеться сподіватися) лінійці суспільного поступу людства.

Ця зарубина – вона щоденна, велика і колективна, складається з маленьких індивідуальних. Я мірою відведених природою можливостей ставлю свою. Той самий Іван Марчук підіймає її до рівня геніяльности і його підтримує Ліна Костенко...А потім починається сесія Верховної Ради і кілька десятків достойників-законотворців, ставши біля трибуни у набурмосену фалангу, грізно похиливши голови на моцні шиї та сопучи на кшталт стада буйволів при появі лев'ячого прайду, здійснюють, прости Господи, представницьку владу. Втілюють демократію. Оберігають Конституцію. Захищають інтереси знедоленого народу. Тощо. Кого цікавлять всі варіянти "офіційного тлумачення" – рекомендую послухати їхні інтерв'ю з кулуарів парламентського будинку на багатостраждальному телеканалі "Рада" та почитати (тільки, прошу, не проти ночи) стенограми.

І їх, монолітно єдиних у ставленні до Конституції і регламенту як до неприємних, але дрібних незручностей на кштал нерівности поверхні савани під переможними буйволячими ратицями, перепрошую, під модельними мештами, геть не цікавить ні буква закону, ні суспільна думка, ні імідж України, ні рівень тієї зарубини, що вони її викарябують на нашій лінійці. Як на мене, до десь біля плінтусу. І це – теж культура, себто навпаки – безкультур'я, один з численних прикладів повної відсутности уяви про цивілізовані методи вирішення конфліктів або ж прояв абсолютно нігілістичного ставлення до відповідного надбання тієї частини людства, що живе за демократичними правилами.

І я дуже сильно сумніваюся, що вони бодай підозрюють про існування часопису "Критика" - і навіть не тому, що зеленого поняття не мають про такі тонкі субстанції як критичний дискурс і користь від оного (багато з них, за свідченнями самовидців, і, перепрошую, руки не миють після певних процедур), а тому що мабуть читають небагато і то – переважно рахунки та чеки. І вже стовідсотково я впевнений, що жоден з них не підкреслив собі у жовтневому числі минулорічної "Критики" чотири слова у статті Романа Дубасевича "46 євро за майбутнє". Слова такі: "Демократія – це культура конфлікту".

І тому ініціаторам проголошення України зоною культурного лиха я пропоную зробити невеличку правку, локалізувавши епіцентр культурного лиха - на Грушевського, 5, де буйволи у макабричному "дикому танцю" від пасовиська до пасовиська витоптали майже всі пагони демократії.


Олександр Северин, к.ю.н.,
правовий радник ВГО Альянс "Майдан"

Відповіді

  • 2008.02.05 | натураліст ярослав

    Re: Безкультур'я конфлікту

    пане Олександре,
    гарно сказано.
    Мені трохи образливо за буйволів, бо то красиві і вільні тварини, які чисті в своїх діях (не знаю про помисли), на відміну від "достойників" з ВРУ, але, мабуть, то метафора.
    Якщо серйозно, маємо випрацювати суспільну процедуру, щоб таких "достойників" у ВРУ просто не було, а також створити атмосферу несприйняття не-культурності, і, головне, крок за кроком, зміцнювати цивілізованість українського суспільства. Ми це зможемо.
    А за Ваші зусилля все це робити - щира дяка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.05 | OlalaZhm

      Re: Гарно про наших елітних ідіотів

      буйволи не винні
  • 2008.02.06 | ziggy_freud

    Re: локалізувавши епіцентр культурного лиха

    Олександр Северин пише:
    > Проте поняття культурного лиха в сучасній Україні, як на мій погляд, не обмежується площиною вочевидь збочених стосунків між державою та митцями, питаннями підтримки чи не підтримки останніх чи навіть взагалі питаннями [свинського] ставлення влади до культури

    100%. Хто буде вирішувати, яких митців підтримувати, а яких - ні? Або - яка підтримка піде на користь мистецтву. Людина, яка це вирішує, має бути грамотним споживачем випущених в останні роки книг, музики, кіно, тощо. Бути грамотним покупцем антикваріату для того недостатньо ;-)

    > культура... що уявляється мені в подобі Української зарубини на нескінченій (хочеться сподіватися) лінійці суспільного поступу людства.

    дуже гарне порівняння.

    > І тому ініціаторам проголошення України зоною культурного лиха я пропоную зробити невеличку правку, локалізувавши епіцентр культурного лиха - на Грушевського, 5,

    як мінімум до того слід додати епіцентр на Хрещатику. Коли бились в Київраді, Кличко утримався. Хоча міг зробити свій серйозний внесок у безкультурне вирішення конфлікту, і навіть фізично зменшити кількість фракції Черновецького ;-)
  • 2008.02.06 | пан Roller

    Культурное лихо обмежується площиною зоны

    Олександр Северин пише:
    > Нещодавно форум Українських митців та представників навколомистецького середовища оголосив Україну "зоною культурного лиха". І правильно зробив.
    >
    > Проте поняття культурного лиха в сучасній Україні, як на мій погляд, не обмежується площиною

    Но, зона имеет площадь, и далее вы сами указываете на ее размеры.

    Авторы же не совсем разделяют ваше мнение, их зона украинского лиха много больше, она охватывает всю Украину, сучастную, как вы выражаетесь,но только часть целого, бывщего лагеря социализма.

    Возникает вопрос, чему культурное лихо поразило только зону Украины?
    Так ли это? А если так,или не так, то то кому это выгодна такая постановка вопроса? Кто ее автор?

    Далее ваша попытка перевести серьезный вопрос в направление слухов,блокирования или подглядывания в туалете,анонимных свидетельств йоховых о чистых руках, "бычков и телочек", выглядит просто тупо и не скромно, учитывая, что вы сами устанавливаете себя в ряд митцов.(легенда о вашей скромной зарубке)

    Перевод политических стрелок на региогальную узкоколейку не выдерживает критики,это все равно, что утверждать, что во всем виноват Янукович. Ни во всем.Не один. И не он.

    Взять хотя бы по делу Луценко, считай Йусченко, разве не культурный вопрос.И Янукович здесь не причем.Или отмытые руки Йусченко? Ну мыл он их, а что толку.Все равно воняет.

    Я думаю, те кому положено читают то, что читали вы, и больше вашего. Скажимо, Черновил.Раз пишут и говорят.

    Но, я почти уверен, что вы, к примеру, не читали того, что презентовано скажимо мною в разделе культуры и другими авторами.

    А я не читал вашу "критику" и не собираюсь этого делать, не имею такого желания, мне достаточно посмотреть по яндексу, чтобы понять что мне это не будет интересно.

    И что же, это как-то говорит о вашей культуре, или культуре вашего альянса, или отражает размеры нашего общего лиха?
    В общем-то да, частично.

    Для того что бы в этом убедиться не треба далеко ходить за примером в реал. Достаточно просто зайти в раздел "культура", здесь, и увидеть это самое лихо, "ваши зарубки" на древе культуры.

    Но, я провел собственное обследование в реале,и могу утверждать,и показать,что существет две совершенно противоположные картинки. Одна чернобелая " все плохо", другая цветная "все хорошо, и будет лучше".

    И какую их них выбирать дело вкуса.

    За себя могу сказать, что благодаря этой самой зоне украинского лиха, или вопреки ему, я значительно расширил область своих культурных интересов, вне ее.

    Пополнил свое предствление не только о работах сучастных украинских мастеров,вы даже и имен их не называете, но и далекого византийского прошлого.

    Так что, что для украинца хорошо...?

    Правильно, то, что для немца смерть.

    Главное, рукописи не горят, а, значит, ими можно пользоваться.

    И не испытывать вашего лиха зоны.

    Жаль только, что после мытых рук Йусченко,присягать будет уже не на чем. Микробы съели украинскую библию, востановлению не подлежит.И никто этого лиха даже не заметил.

    А так все ничего...новую напечатают.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.06 | OlalaZhm

      Re: Культурное лихо обмежується площиною зоны

      Роллер, Ви наче сліпий. Чому Ви вирішили, що це лихо охопило лише Україну??????? Шо за брєд? Росію тут просто не обговорюють.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.06 | пан Roller

        Сиди тихо, не кличь лихо.

        OlalaZhm пише:
        > Роллер, Ви наче сліпий. Чому Ви вирішили, що це лихо охопило лише Україну??????? Шо за брєд? Росію тут просто не обговорюють.

        Это решил не я.

        И где вы видите это культурное лихо? Или слышали про лихо в России?Я вообще не говорил про Россию, что бы не обговоривать в другом месте.Я говорил про лагерь социализма, а он по площади больше России.

        Я не слепой и вижу, что здесь йдеться про украинское лихо, и по этому поводу я высказался.Вы не согласны со мной? Лихо есть для тех, кому его хочется.

        Но, подумайте, кому такая версия выгодна, как не врагам Украины.ВЫ то не враг?
        Это еще не лихо.

        В Чернобылбской зоне, да это лихо, и я верю Лине Костенко.Но, она борется с ним в отличие от других.
    • 2008.02.06 | один_козак

      Одна буквочка, а як розвертає зміст!

      пан Roller пише:
      > Авторы же не совсем разделяют ваше мнение, их зона украинского лиха много больше, она охватывает всю Украину, сучастную, как вы выражаетесь,но только часть целого, бывщего лагеря социализма.

      Роллере! "Сучасна" - від "час". На відміну від Вашого "сучасТная", що є від "часТЬ". 8-)
  • 2008.02.06 | Сахаров

    Re: Безкультур'я конфлікту

    Пане Северин, Ви, вочевидь, надто високої думки про наших законодавців, деякі з котрих не те що писати, а й читати без помилок не вміють, включно з проффесорами - високопосадовцями. Лихо не тільки культури взагалі, а й, зокрема, інтелектуального рівня і навіть рівня звичайної грамотності. Ви бідкаєтеся тим що вони навряд чи читають "Критику" та ще й помітки там не роблять. Не читають вони "Критику", не для жлобського розуму те видання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.06 | пан Roller

      Не пишите своих книг, они источник вашего розуму.

      Сахаров пише:
      > Пане Северин, Ви, вочевидь, надто високої думки про наших законодавців, деякі з котрих не те що писати, а й читати без помилок не вміють, включно з проффесорами - високопосадовцями. Лихо не тільки культури взагалі, а й, зокрема, інтелектуального рівня і навіть рівня звичайної грамотності. Ви бідкаєтеся тим що вони навряд чи читають "Критику" та ще й помітки там не роблять. Не читають вони "Критику", не для жлобського розуму те видання.

      Ну зашел я на "Критику". Просмотрел. Так что, это еще треба читать? Ну, хорошо,прочитал одну работу. И какое отношение это вообще имеет к культуре? Сборище борзописцев.

      По моему читатель вправе сам выбирать что читать, что не читать.Либерализм. Это при советах всем треба было читать "Правду", либералам "Известия".

      А то получается так,что чтение "Критики" для вас культурная ознака.А в Украине лихо,тому що украинцы не читают "Критику".Так это проблема "Критики", а не украинцев.

      А для меня, например нет. Вы обеспокоены, что ее не читают? А я этому даже рад. Так что, это проблема всего лишь издания, а не Украины.На выборах это порядка 1-го процента.

      Там вообще просматривается нацюковская политизация, и я не собираюсь тратить на нее свое время и нервы.Я предпочитаю получать удовольствие, а не раздражение.

      Вы же не читает Ленина, преред сном? Или Франка. Или Шевченко. И ничего страшного с Вами не происходит.Вы и Библюю не читаете, и ничего.А может вы читаете "Критику"? Сомневаюсь, однако.

      Или мордобой в ВР между теми кто читает и не читает "Критку"? Те кто читает, блокируют туалеты,и ходят на досрачные выборы, а те кто не читает не моют руки, им ведь ходить некуда, разве что к удобствам во дворе.

      А вот, куда ходят те, кто моет руки? Это вопрос вопросов.И где они их моют? Вообще, это типично для командировочных в столице.

      Хорошо, что еще углы в ВР не обсыкают. Ну, а дамам каково, это же треба без трусов приседать, по старинке? До "Критики" ли им, когда на пузырь давит? Хорошо хоть руки не треба мыть.

      Не пишите своих 3.14-ых книг, они источник вашего розуму.
      В них нет ничего ни уму, ни сердцу.

      Не превращайте проблемы вашего розуму в проблему зоны, лиха Украины.

      Лихо существует только в отдельно взятой, вашей голове.

      Перепрошую.

      Brgds
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.06 | Сахаров

        Ви, пане, надто самовпевнений

        "Критика" є одним з українських високоінтелектуальних видань. І читати чи не читати - то таки дійсно Ваша особиста проблема. І читати необхідно не тільки "Критику" а ще багато чого. Але у тому числі щоб не бути однобічно інформованим, варто читати і "Критику". Не подобається - не їжте. Самообмеження це теж позиція.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.02.07 | пан Roller

          "Читайте книжки, в них джерела розуму"

          Сахаров пише:
          > "Критика" є одним з українських високоінтелектуальних видань. І читати чи не читати - то таки дійсно Ваша особиста проблема.

          Это не есть проблемой особистости.

          І читати необхідно не тільки "Критику" а ще багато чого. Але у тому числі щоб не бути однобічно інформованим, варто читати і "Критику". Не подобається - не їжте. Самообмеження це теж позиція.

          Кому варто? Кому нет.


          http://www2.maidan.org.ua/n/culture/1202066159
          Не конкретно, а взагалі треба пропагувати культуру. Замість "Україні потрібні космонавти", треба закликати "Читайте книжки, в них джерела розуму" тощо.
  • 2008.02.10 | пан Roller

    Культурного лиха ни стало, но и культурного прорыва тоже.

    Олександр Северин пише:
    > Нещодавно форум Українських митців та представників навколомистецького середовища оголосив Україну "зоною культурного лиха". І правильно зробив.
    >

    Нещодавно, в своем интеревью бывший коммуняка Яворивский, преседатель комитета ВР по культуре и духовности сообщил некоторые интересные подробности.

    В частности он сообщил, что в 2008 году, дословно,"культурного прорыва не будет".Прорыв вообще будет, но не в культуре, может там в трубе, или еще где. Виноват в этом злочинный бюждет Януковича, который принят насильно к исполнению Тимошенко.

    Яворивский отметил, что главной отличительной чертой, по ней отличают в мире украинцев, это не экономика, а духовность.

    На культуру выделено всего 1 млрд. Скока на духовность не сообшалось.И сейчас он занят, вместе с приставленым братом Йусченко, тоже как оказалось членом комитета, перераспределением этих средств.

    Привел пример, что из десяти вузов финансируемых бюджетом, половину отводится частному предприятию Поплавского. Это не правильно, не справедливо.

    Яворивский сообщил, что в курсе акции " зоны культурного лиха".Он имел встречу с братами Капроновыми, и другими и привлек их, "запряг" как он выразился, для реализации в законодательном поле, что бы не шумели. Вместо того, что бы бузить, теперь они будут творить свои пропозиции в законодательной сфере. Что у кого забрать, кого не пущать, а главно думать, как поддержать отечественного культуропроизводителя.

    Что касается духовности, то во первых ею занимается церква, во вторых, дух он не материален, и является главной визитной карточкой Украины, почему-то он вспомнил потилицу.

    Интересную схему по отмыванию, перекачке грошей в культуре открыл, предложил, главный редактор М.

    Он сообщил, что сегодня политики пишут книги, и эти книги централизовано поступают в библиотеки, которых 17000, не слабый тираж.Конечно, эти книги никто не читает, но разве авторы в этом виноваты?

    Он хотел бы таким же способом поднять украинский культурный простір поставив централизовано, по госзаказу, свой украинский многотомник Гарри Потера. Но, как только он обращается с этим к своим друзьям,покровителям, он их теряет почему-то и он не поймет почему.

    А ему за державу и Нато обидно, ведь он хочет поставить украинский продукт по, дословно, "дешевим ценам". А цены не бывают дешевыми, видимо он этого еще не знает. Такая не обизнанность не пристала носителю культурной мовы.Это азбука начальных классов.

    Цены не бывают дешевыми.
    Дешевой бывает рыбка, а не ее цена.

    В этой связи не случайным видится его сотрудничество с Катериной Йусченко, которая делает превод с украинского лучше самого редактора М.

    Заметим, что зловредный бюджет Януковича предусмотрел на всю культуру меньше, чем на содержания администрации ее мужа,"Балоган лимитед", примерно стока скока на науку.Это не считаю Дуси.

    Курочка по зерныцшку клюет, что с культуры, что с газа, а что просто так.

    Вспоминаются так же учебники, оптом в школы, но это уже другая тендорная песня.

    И все же Яворивский обещал что 2009 год, он назовет годом культурного прорыва.

    Как мы рады.


    Весна придет.
    -------------
    Расцвела в саду акация
    Рада вся моя семья.
    У меня сегодня м-я
    Значит не беременная я.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".