МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Внаслідок заворушень в Тібеті загинуло більше 80 людей

03/16/2008 | Майдан-ІНФОРМ
Тібетський уряд у вигнанні каже, що у заворушеннях тибетців проти китайського правління загинули принаймні 80 людей.
Базовані в Індії представники кажуть, що таку цифру підтверджують кілька джерел, але Китай офіційно твердить, що загиблих лише 10.

Далай Лама закликав провести міжнародне розслідування дій Китаю, назвавши придушення заворушень свідченням «правління терору» і «культурного геноциду».

У неділю вулиці головного міста Тибету – Лхаси заповнені військовими. Кабельне телебачення у Гонконгу повідомило, що до міста в’їхали приблизно 200 військових автомашин, у кожній з яких від 40 до 60 озброєних солдатів.

З гучномовці лунають заклики на зразок ось цього: "Розрізняйте ворогів і друзів, утримуйте порядок."

Китай суворо обмежує доступ західних журналістів до Тибету і підтвердити інформацію звідти часто дуже важко.

Бі-Бі-Сі отримало інформацію, що військових у сусідній провінції Ченґду відкликали з відпусток і привели до готовності.

23-річний канадський студент, який перебуває у Лхасі сказав агенції Ассошіейтед Пресс: "Місто фактично повністю паралізоване."

Китайська влада вдалася до дій після заворушень у п’ятницю, які спалахнули після тижня переважно мирних протестів.

Китайська офіційна служба новин Сіньхуа каже, що у понеділок там загинули 10 людей, включно з підприємцями яких, як сказано, "спалили живцем".

Але згодом тибетський уряд у вигнанні оголосив, що загалом було налічено 80 тіл, включно з 26 людьми яких убили в суботу біля в’язниці Дратчі у Лхасі.

Чільний помічник Далай Лами Тензін Такла також сказав, що трупи бачили біля буддистського храму Рамоче.

"Це розповіді родичів, наших людей у місті і наших джерел в службі безпеки. Усі ці дані підтверджені неодноразово," сказав він.

Урядові підрозділи загнали у стару частину міста тих демонстрантів, які у п’ятницю підпалювали крамниці китайців і кидали каміння в поліцію.

Влада у Тибеті закликала демонстрантів здатися до опівночі у понеділок, обіцяючи їм поблажливе поводження.

Тим часом повідомляють про протести тибетців в інших регіонах Китаю.
Агенція Рейтар передає, що приблизно 200 людей кидали запалювані бомби і спалили дільницю поліції в провінції Сичуань.

В інтерв’ю Бі-Бі-Сі духовний лідер тибетців Далай Лама сказав, що він побоюється, що можуть бути нові жертви, якщо Пекін не змінить свою політику у Тибеті, яким китайці правлять після вторгнення 1950 року.

"Напруження дуже, дуже зросло. Як і колись тибетська сторона налаштована рішуче. Китайська сторона також не поступається. Тому результат – загибель і страждання людей," сказав він.

"Зрештою Китай не дивиться на справжній стан справ. Вони вважають, що, маючи зброю, вони можуть контролювати. Але вони не можуть контролювати душі людей," застеріг він.

Заворушення спалахнули за два тижні до початку святкувань з нагоди олімпіади в Китаї. Олімпійський вогонь проноситимуть і через Тибет.

Але Далай Лама наголосив, що він і далі підтримує проведення олімпіади цього літа в Пекіні, кажучи, що це буде можливість для китайців виявити їхню підтримку правам і свободам людини.

Міжнародний олімпійський комітет виступив з закликом мирного вирішення проблем у Тибеті, але голова комітету Жак Роґґ відкинув заклики до бойкоту, сказавши, що це «нічим не допоможе».

Держсекретар США Кондоліза Райс закликала Китай до стриманості.
Тим часом про тибетські демонстрації відбулися в Непалі, Нью-Йорку, Австралії та кількох європейських містах.

за матеріалами Бі-Бі-Сі

Відповіді

  • 2008.03.17 | igorg

    Вельми цікава й показова реакція захисників прав і свобод

    Від держав до громадських організацій. Коли гинуть одиниці то це трагедія, а сотні то це вже статистика?
    От що значить надати дешеву робочу силу й вигідні умови для корпорацій: "заклик проявляти стриманість", це як?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.17 | Володимир

      Re: Вельми цікава й показова реакція захисників прав і свобод

      Реакція Заходу - педерастична. А від феодального китаю нічого іншого чекати не доводиться. Суки. Заграбастали шматок чужої землі - і як так і треба. Сидять і перетравлюють її, як удав. А Захід з такою політикою в стилі Чемберлена дочекається, що і його скоро перетравлять. Якщо не Штати, то принаймні Європу. І процес уже пішов.
  • 2008.03.17 | Юлія

    Re: Внаслідок заворушень в Тібеті загинуло більше 80 людей

    «ПРИПИНІТЬ НАСИЛЬСТВО У ТИБЕТІ !»

    Всі небайдужі, прийдіть у вівторок 18.03.2008 на 12-00 до посольства КНР в Києві і висловіть свій протест насильству у Тибеті! «Зупиніть насильство у Тибеті!»

    Трагічна схожість доль наших народів дає можливість українцям відчути солідарність з тибетцями.

    Останні події в Тибеті демонструють глибоку незгоду, яку почувають тибетці до політики Китаю. Сорок дев'ять років тибетці чекають повернення свого духовного лідера Його Святості Далай-лами XIV на батьківщину. Пекін не хоче прислухатися до голосу тибетського народу і світової спільноти. Лідери багатьох країн неодноразово закликали китайське керівництво до мирного рішення " тибетського питання " шляхом переговорів з представниками Його Святості Далай-лами XIV.

    Натомість Китай останні два роки вводив нові обмеження на свободу віросповідання, підсилював пропаганду, направлену проти Далай-лами, збільшував число етнічних китайських переселенців в ТАР (Тибетський Автономний район). Все це привело до хвилі протестів усередині і поза Тибетом.

    Зараз надходять повідомлення про грубі придушення мирних демонстрацій в різних частинах Тибету, про сотні заарештованих і десятки вбитих. Повідомляється про розстріл протестуючих ченців і студентів. Ми не можемо стояти осторонь, коли гинуть люди. Закликаємо всіх учасників конфліктів до ненасильства:

    1. Китай повинен негайно зупинити свій наступ на демократію, відвести війська і сили безпеки, відпустити затриманих і дозволити мирний протест. Ми звертаємося до нашого уряду підтримати ці вимоги.

    2. Уряд повинен підтримати звернення Далай-лами до ООН відправити незалежних спостерігачів до Тибету щонайшвидше.

    3. Китай повинен негайно дозволити в'їзд іноземних журналістів у всі області Тибету (ТАР і історичні тибетські області Гансу, Цинхай і Сичуань).

    ПРИПИНІТЬ НАСИЛЬСТВО У ТИБЕТІ!

    Дата: 18.03.2008 (вівторок)
    Час: 12:00 – 14:00
    Місце: м. Київ, вул. Грушевського, 32 біля посольства КНР
    Контакти: тел. 8 /093/ 3297760 savetibet@ukr.net Олег Ткаченко
    www.savetibet.org.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".