МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Несправжні мерці і справжні постраждалі: правда з перших вуст(/)

03/17/2008 | Left Initiative
НЕСПРАВЖНІ МЕРЦІ І СПРАВЖНІ ПОСТРАЖДАЛІ: ХРОНІКИ ПРОТИСТОЯННЯ БІЛЯ ОЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ ЛІКАРНІ

http://livasprava.in.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=774&Itemid=1

Автор: Ромашка

Сьогодні, 16 березня, поблизу Олександрівської лікарні і парку ім. Богомольця відбулася акція протесту проти забудови хмарочосу на схилі між парком та корпусом лікарні, де знаходяться поховання. Акція була організована спільно мешканцями прилеглих будинків, Інститутом фізіології ім. О.Богомольця, співробітниками Жовтневої (тепер – „Олександрівської") лікарні та ініціативною групою „Збережи старий Київ".

В парку ім. Богомольця, на вході якого видніється саркастичний надпис «під охороною держави», з 12 години велися приготування. О 13:00 театралізована процесія вирушила від парку ім. Богомольця вниз по вулиці, до місця, де машина забудовників перегороджувала в’їзд на будівництво (ремарка – машина знаходиться під знаком заборони паркування вже близько 2-ох тижнів, в той час як машини місцевих жителів були забрані евакуатором за годину після встановлення цього знаку). Кілька десятків людей у протигазах, білих костюмах (на кшталт тих, що використовувалися при похованні інфекційних хворих), розмальовані під зомбі та з носилками, на яких лежали муляжі трупів, спустилися до в’їзду на забудову. В цей час академік Березовський роз’яснював у мегафон, що будівництво, окрім того, що суперечить всім нормам будування, також проводиться на місці поховання інфекційних хворих, в тому числі тих, що загинули від чуми та сибірської виразки.
preparation

Опинившись навпроти воріт, де вже зібрався натовп людей і журналістів, учасники процесії поклали носилки на землю і перегородили проїжджу частину. Міліція зреагувала моментально – кілька міліціонерів намагалися відтягнути активістів, а зрозумівши, що це марна справа, викликали по рації підмогу. Підмога прибула буквально за хвилину – з низу вулиці піднімався ланцюг в синіх кашкетах.

І тут власне і почалося місиво. Міліція спробувала відтіснити активістів з проїжджої частини, але очевидно не очікувала на такий опір. Врешті-решт блокувальників розтягнули в різні сторони, і п’ятьох з них спробували затиснути в міліцейську машину, розраховану на двох людей. І тут обурення протестувальників дійшло своєї межі: затримані впиралися ногами в двері і сидіння машини, інші учасники акції намагалися витягнути їх з «міцних обіймів закону». Жінки тягнули міліціянтів за куртки і кричали «Що ж ви робите! Відпустіть їх!», академік Березовський (якому вже більше 70-и) ліг на капот міліцейської машини, ще кілька активістів перегородили їй дорогу. Декілька «правоохоронців» вели себе відверто агресивно: на моїх очах одну дівчину штовхнули так, що вона ледь не впала на бруківку. Одного із затриманих активістів (журналіста, між іншим) так сильно штовхали в салон машини, що він вдарився попереком в перекладину, і в результаті довелося викликати швидку.

fightТакий поворот подій мабуть сильно вразив міліцію, і скориставшись сум’яттям в рядах «правоохоронців» затримані, за палкої допомоги інших людей, почали вириватися з машини. Якийсь чоловік буквально витягнув молоду дівчину з салону і відштовхнув її в сторону, зі словами «Туди, кругом! Біжи звідси!». За кілька хвилин в машині залишився лише один активіст, а обурені люди буквально видирали з рук «правоохоронців» тих, кого знову намагалися затримати.

Згодом на місце події під’їхав «народний» депутат, який фактично заправляє структурою МВС. Після коротких перемовин з протестувальниками, міліції було віддано наказ залишити місце події, попередньо відпустивши всіх затриманих. Дружнім строєм сині кашкети вирушили вже вниз вулиці, де їх чекав автобус.

Однак на цьому дійство не завершилося – активісти твердо вирішили довести до кінця усе заплановане. Вони дочекалися приїзду швидкої, яка забрала потерпілого, і вирушили в парк ім. Богомолця. Там, розбившись на невеличкі групи, вони буквально за 5 хвилин, знесли верхню частину огорожі будівництва (ремарка – огорожа була прив’язана сталевими дротами до паркану парку ім. Богомолця, і вечором перед акцією, на прохання і з дозволу співробітників лікарні, активісти перерізали більшу частину кріплень). Кажуть знизу це падіння каскадом виглядало напрочуд гарно.

shvydkaP.S. Хотілося б сказати, що на цьому протистояння завершилася перемогою протестуючих. Але боюся, що про це казати ще рано. За активістом, якого забрала швидка, буквально в лікарню було вислано наряд міліції. Лише дякуючи допомозі лікарів (які вчасно попередили його і навіть вказали яким шляхом краще покинути лікарню) та товаришів його вдалося витягнути. За непровіреними даними можливо одне затримання таки мало місце. Це поки уточнюється.

Вся ця історія була б смішною, якби не була такою сумною. Виходить, що у нашій країні закони діють в односторонньому порядку (та ж історія з знаком про заборону паркування). І на жаль, направлені вони проти людей, але не спрацьовують проти тих, хто має гроші. Дійсно – навіщо? Закони можна купити, владу можна заставити працювати на себе. Цікавою є також тактика «правоохоронних» органів. Вони не нападають на велику кількість людей, боячись отримати серйозний опір, і відступають, якщо цей опір отримують. Зате потім так легко виловити окремих активістів і затримати їх. Треба ж хоч когось затримати – як же перед начальством звітувати?

Але є тут і хороші моменти. Я ще ніколи не бачила простих людей, які б були настільки готові битися за свої права (в тому числі «битися» буквально). Видно місцеві мешканці таки в чомусь доведені до відчаю – кілька томів безрезультатної переписки з різними владними інстанціями і відверта байдужість всіх цих інстанцій врешті-решт приводить до готовності діяти.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".