МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Наша хата не зкраю! Україна, підтримай Тибет!

03/28/2008 | yulii
У понеділок 31 березня люди по всьому світу вийдуть на площі своїх міст, щоб виступити на захист прав людини у Тибеті.

Ми в Україні не можемо стояти осторонь і спокійно спостерігати. Прийди на Михайлівську площу 31 березня о 17-00 щоб захистити права і свободи людини у Тибеті. Цей мітинг не є політичним. Ми виступаємо проти вбивств, неправомірних арештів і репресій у Тибеті.

Дотепер невідома кількість, імена і місцезнаходження заарештованих
під час березневих протестних демонстрацій у Лхасі та інших частинах Тибету. Їх кількість може доходити до декількох тисяч. Як заявили представники «Міжнародної Амністії», є велика ймовірність того, що ці люди піддаються тортурам. Не відомо, що відбувається в Тибеті, адже він закритий для іноземних журналістів і незалежних спостерігачів.

Наша участь може вплинути на рішення керівництва КНР, яким шляхом йому рухатись далі: шляхом посилення репресій чи шляхом діалогу, компромісу і миру. Політичні лідери і уряди багатьох країн засудили жорстокі заходи керівництва КНР щодо протестуючих, і закликали до пошуку мирних шляхів вирішення конфлікту.

Чому мовчить Україна?

Ми вимагаємо від українського керівництва реакції на події у Тибеті. Економічні та політичні інтереси не можуть бути важливіші за мораль та життя людей.
Кинь все - прийди на Грушевського, 32
31 березня о 17-30
і підтримай!!!

Увага! Змінилися місце і час акції у зв'язку з тим, що Михайлівська площа буде перекрита!

Як реагує світ:

Голова Європарламенту Ханс-Герт Поттерінг не виключає можливості бойкоту з боку Євросоюзу Олімпійських ігор у Пекіні у випадку, якщо влада КНР не врегулює напружену ситуацію, пов'язану з протестами у Тибеті. В середу 26 березня він запросив духовного лідера Тибету виступити перед депутатами Європарламенту і розповісти про останні події у Лхасі. Ханс-Герт Поттерінг заявив, що бойкот Олімпійських ігор у Пекіні міг би стати "вірним кроком" - якщо Китай відмовиться від переговорів з тибетським духовним лідером.

Франція закликає владу КНР забезпечити доступ журналістів до висвітлення подій в Тибеті і припинити насилля, заявив міністр закордонних справ Бернар Кушнер.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що успішне проведення Пекінської Олімпіади "нерозривно пов'язане з миром у Тибеті", де врегулювання ситуації можливе "лише шляхом діалогу". У п’ятницю 28 березня Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що ні він, ні канцлер ФРН Ангела Меркель не планують бути присутніми на відкритті пекінської Олімпіади.

Прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун закликав до припинення насильства у Тибеті і підтвердив, що має намір зустрітися з Далай-ламою під час візиту тибетського духовного лідера в Сполучене Королівство.

Держсекретар США Кондоліза Райс закликала Китай розпочати переговори з Далай-ламою. Вона
сказала, що Далай-лама не сепаратист, а людина, яка завдяки своєму моральному авторитету може принести стабільність у Тибет.

«Ми висловлюємо нашу стурбованість останніми подіями, - заявив глава зовнішньополітичного відомства Індії Пранаб Мукерджі. - Ми дійсно сподіваємося, що проблема зможе бути вирішена шляхом мирного діалогу між сторонами».

Міністр з європейських і міжнародних справ Австрії Урсула Пласснік висловила стурбованість эскалацією напруженості у Тибеті і у сусідніх китайських провінціях. "Китай має йти шляхом діалогу і демонструвати при цьому найбільшу відкритість і прозорість", - заявила вона у четвер на зустрічі з послом Китаю у Австрії, який був запрошений у австрійське МЗС. За її словами, необхідні "серйозні і прямі" переговори між керівництвом КНР і Далай-ламою.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що він не приїде на церемонію відкриття літньої Олімпіади 2008 року у Пекіні. Рішення Туска пов'язане з подіями у Тибеті.
Про бойкот церемонії відкриття Олімпійських ігор у зв'язку з придушенням недавніх народних протестів у Тибеті оголосив президент Чехії Вацлав Клаус.
Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес також вирішив не бути присутнім на церемонії відкриття літньої Олімпіади 2008 року у Пекіні.
Як зазначається у прес-релізі Сейму Латвії депутатська група на наступному тижні має намір направити вищим посадовим особам КНР і Латвії листа, в якому засуджує розправи з неозброєними демонстрантами у Тибеті.
Папа Римский Бенедикт XVI закликав до встановлення миру у Тибеті. "Коли застосовується насилля проблеми не вирішуються, - вони лише посилюються", - сказав понтіфік

Група із 26 нобелівських лауреатів на чолі з володарем Нобелівської премії миру письмеником Елі Візелем звернулася до китайського керівництва з петицією, закликавши зупинити придушення народних хвилювань у Тибеті і розпочати діалог з тими, хто протестує. "Ми засуджуємо дії китайського керівництва, яке використовує силу для подавлення протестів у Тибеті, - говориться у зверненні. - Ми закликаємо уряд Китаю до стриманості і до діалогу с неозброєними і мирними маніфестантами".

Олексій Лотман, син великого російського вченого Юрія Михайловича Лотмана на мітингу підтримки Тибету в Таллінні заявив: «Наша мета – привернути увагу нашого народу до подій у Тибеті і закликати владу КНР до діалогу з Тибетом і Далай-ламою.»

Директор Інституту буддизму (Естонія) Свен Грюнберг заявив: «У центрі уваги знаходяться не Олімпійські ігри, а критична ситуація у Тибеті і послідовне знищення Китайською Народною Республікою тибетского народу і абсолютно унікальної тамтешньої культури. Основна суть проблеми Тибету пов’язана не з Олімпійськими іграми, а швидше з тим, що відбудеться після них.»
У мітингу на підтримку Тибету 26 березня брав участь і відомий дослідник східних філософій Ліннарт Мялль.

---------------------------------------------------------------------

Дата: Понеділок 31.03.2008 о 17:30

Місце: Грушевського, 32 (посольство КНР)
Під час акції буде проведено збір підписів під листом, адресованим Президенту України, Голові Верховної Ради України, Міністру Закордонних Справ України з проханням відреагувати на ситуацію в ТАР КНР, закликати керівництво Китайської Народної Республіки не застосовувати неадекватної сили до протестуючих і шукати мирні шляхи вирішення конфлікту.

"Звернення до Голови КНР Ху Цзіньтао: Ми, громадяни світу, закликаємо Вас продемонструвати стриманість і пошану до прав людини в своїй реакції на протести у Тибеті і відповісти на сподівання всіх тибетців вступом до справжнього діалогу з Далай-ламою. Тільки діалог і реформи можуть принести надійну стабільність. Світле майбутнє Китаю і його добрі відносини з іншими країнами світу залежать від гармонійного розвитку, діалогу і взаємоповаги".

Як і в багатьох країнах світу, цього дня до посольства КНР в Україні буде здійснено символічну доставку петиції, яку підписали в режимі "он-лайн" понад 1 000 000 громадян світу:
"Звернення до Голови КНР Ху Цзіньтао: Ми, громадяни світу, закликаємо Вас продемонструвати стриманість і пошану до прав людини в своїй реакції на протести у Тибеті і відповісти на сподівання всіх тибетців вступом до справжнього діалогу з Далай-ламою. Тільки діалог і реформи можуть принести надійну стабільність. Світле майбутнє Китаю і його добрі відносини з іншими країнами світу залежать від гармонійного розвитку, діалогу і взаємоповаги".

Пропонуємо підготувати плакати:
Зупиніть насильство у Тибеті!
Наша хата не зкраю!
Скільки ще потрібно вбити тибетців, щоб відреагувала Україна?!!
Ні насиллю!
Діалог з Далай-ламою!
Україно, не мовчи!
Stop violence in Tibet!

О 18:30 буде запалено свічки на пам’ять про загиблих у Тибеті під час осттанніх подій. На бруківці учасники мітингу викладуть з свічок «ТИБЕТ»

Контакти: тел. 8 093 329 77 62, пошта: uatibet@gmail.com Юлія Туречек

Просимо повідомити про бажання брати участь у мітингу: uatibet@gmail.com

Просимо розіслати це повідомлення всім знайомим.

Відповіді

  • 2008.03.28 | Pavlo Z.

    Кину всі справи і прийду.

  • 2008.03.29 | Володимир

    Re: Наша хата не зкраю! Україна, підтримай Тибет!

    Підтримую пОдумки, бо нема часу змотатися в Київ.
    Хай живе Свобода! Геть феодалізм та гноблення!
  • 2008.03.29 | Нестор

    Прем'єр Польщі Туск - найморальніший керівник держави у світі

    Це він перший заявив про бойкот з його сторони відкриття олімпійських ігор в Китаї і закликавміжнародне співтовариство бойкотувати саму олімпіаду.

    Респект полякам. Вибрали замість клоунів Льолєка і Болєка дійсно достойну людину.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.29 | Pavlo Z.

      Я дещо іншої точки зору.

      Ті прем'єри та президенти з інших країн, що підтримали його - мають від мене не менше балів, а навіть більше. Бо переступили через те, через що українці переступають вкрай рідко - через власну жабу, яка говорить "Ти маєш бути тільки першим, а не другим. Не приєднуйся - хай до тебе приєднуються!"
      Тому й маємо трьох гетьманів на трьох козаків.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.29 | Нестор

        А де ви таких бачили?

        Pavlo Z. пише:
        > Ті прем'єри та президенти з інших країн, що підтримали його - мають від мене не менше балів, а навіть більше.

        А де вони? Я маю на увазі не сором'язливе висловлювання стурбованості, а прямий заклик до бойкоту та власну заяву про відмову їхати в Китай.

        Заяв рівних заяві Туска я не зустрічав.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.30 | Pavlo Z.

          Та в тексті повідомлення ж!

          "Про бойкот церемонії відкриття Олімпійських ігор у зв'язку з придушенням недавніх народних протестів у Тибеті оголосив президент Чехії Вацлав Клаус.
          Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес також вирішив не бути присутнім на церемонії відкриття літньої Олімпіади 2008 року у Пекіні".
          а також:
          "Тема бойкота церемонии открытия пекинской Олимпиады и отношения с Россией будут доминировать на открывающейся сегодня неформальной встрече глав МИД ЕС"
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.30 | Нестор

            Список прямо скажем недовгий

    • 2008.03.30 | Михайло Свистович

      Ні Ющенко, ні Тимошенко на таке не наважаться

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.30 | Нестор

        Угу. Нажаль

  • 2008.03.29 | andriko

    Це ж внутрішні справи Росії

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.30 | yulii

      Re: Це ж внутрішні справи Росії

      Вибачте, що саме "внутрішні справи Росії" в цій темі?

      Росія, Білорусь, Північна Корея, Судан (де з китайської зброї вже вбито 200 000 людей в Дарфурі!) уже оголосили про підтримку дій КНР у вирішенні "безладдя" у Тибеті
  • 2008.03.29 | Лозина-Лозинский

    Підтримую. Бойкот Ол. іграм. КПК - кати

  • 2008.03.31 | yulii

    Акція підтримки Тибету в Угорщині

    На Площади героев в Будапеште в воскресенье состоялась беспрецедентная акция в поддержку ненасильственной борьбы тибетского народа за соблюдение основополагающих прав человека. Сотни сторонников мирного и незамедлительного урегулирования тибетского вопроса образовали, с зажженными факелами в руках, огромный знак мира на центральной площади столицы Венгрии.

    REUTERS/Кароли Арвай


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".