МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сказала-зробила? чи Юлька-Інфляція.(I)

04/07/2008 | Taras-ods
У березні інфляція зросла до 3,8%

07/04/2008 09:52
У березні 2008 року споживчі ціни підвищилися на 3,8%. Про це йдеться в повідомленні Державного комітету статистики.

У січні-березні інфляція становила 9,7%.

Як повідомлялося, в лютому інфляція становила 2,7%, в січні-лютому - 5,7%.

У 2007 році інфляція становила16,6%, в 2006 році - 11,6%.



Тимошенко тільки пообіцяла 4 міліонам громадян виплатити у 2008 році по 1000 гривень, але вже на початок квітня тільки за офіційними данними інфляція з"їла вже 87 гривень ще не отриманних грошей.

Відповіді

  • 2008.04.07 | media

    Такого по моєму не було давно,

    щоб інфляція протягом місяця склала майже 4%! Якщо за "антинародного Януковича" була дійсно дуже висока інфляція у 2.8% (грудень), то чому ж вона потім не знизилась після трьох місяців "антиінфляційних заходів", а навпаки досягла історичного максимуму за невідомо скільки років?
    І як бути з урядовими обіцянками (які лунали ще півтора місяці тому!) що інфляція протягом усього 2008 року складе 9.6%, якщо вже за результатами трьох місяців 2008 р. вона склала 9.7%? Я так розумію, зараз має вже початися дефляція :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.07 | 123

      Це виглядає як жопа. 10% на квартал, 40% річних...

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.07 | media

        Ну, влітку такого галопування вже не буде

        з природніх причин - капуста і інші баклажани дешевшають :) ну і може буде врожай. Та й далі не буде куди зростати цій інфляції, я думаю. Однак дуже можливо, що рекорд 2000 року (25% інфляції на рік) буде побито.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.07 | 123

          Я побоююся що така швидка інфляція може спряти розкручуванню

          Тобто я маю на увазі, що хоча природніх причин для зростання цін вже й не буде, але ті зміни в економіці, до яких призведуть поточні показники інфляції (відкликання депозитів, наприклад, чи ще щось таке), а також ті кроки, які зараз уряд почне робити для приборкання інфляції (боротьба з гастрономами тощо), призводитимуть до подальшого погіршення ситуації.

          Втім, я не претендую на здатність фахово це аналізувати, тож сподіваюся що Ваш оптимістичний прогноз таки здійсниться і наступними місяцями зростання цін уповільниться...

          media пише:
          > з природніх причин - капуста і інші баклажани дешевшають :) ну і може буде врожай. Та й далі не буде куди зростати цій інфляції, я думаю. Однак дуже можливо, що рекорд 2000 року (25% інфляції на рік) буде побито.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.07 | Майдан

            Трохи пригальмувати можна рахунок ревальвації гривни

            Трохи пригальмувати можна рахунок ревальвації гривни. Однак зараз важко вже сказати який у неї "запас міцності" ще рік -півтора можна було спокійно ( і без катастрофічних наслідків для економіки) виходити на курс 4грн/дол, то зараз я в цьому не певен. Хіба що доллар протягом перших 100 днів Тимошенко також знецінився ... Але здається що навпаки - з грудня доллар перважно міцнішав.

            Ау - хто там Форексом зараз бавиться? Підкажіть будь ласка !
        • 2008.04.08 | троль ak1001

          буде. в нас почали трохи зарплати підтягати

      • 2008.04.07 | OlalaZhm

        Ще трошки таких успіхів Уряду і знову гавкатимуть на Юща, що він

        Юлю обідив - вигнав її нафіг.
  • 2008.04.07 | DADDY

    А до чого тут 1000 грн?

    Навіть президентська канцелярія визнала, що більша частина цих відсотків - це "експортована інфляція", тобто енергоносії, подорожчання харчів в Європах та інші чинники. Вже навіть рИггі-Анали не кажуть, що 1000 грн. є джерелом інефляції, а Ви прокинулись.
    Насправді, існує багато інших речей, за які слід критикувати Уряд.
    Наприклад, все більше повернення до адміністративних методів керівництва економікою - скоро будемо в чергах стояти за туалетним папіром, як за совкових часів
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.07 | media

      Так воно все в комплексі

      DADDY пише:
      > Навіть президентська канцелярія визнала, що більша частина цих відсотків - це "експортована інфляція", тобто енергоносії, подорожчання харчів в Європах та інші чинники. Вже навіть рИггі-Анали не кажуть, що 1000 грн. є джерелом інефляції, а Ви прокинулись.
      Звісно, сама "тисяча" не може бути єдиним джерелом інфляції, але лепту в інфляційні очікування вона не може не внести.
      > Насправді, існує багато інших речей, за які слід критикувати Уряд.
      > Наприклад, все більше повернення до адміністративних методів керівництва економікою - скоро будемо в чергах стояти за туалетним папіром, як за совкових часів
      Звісно, і адміністративні методи, і, головне, монополізація економіки, і зростання соціальних виплат (до речі Ющенко зараз вимагає чергового підвищення прожиткового мінімуму, що в нинішніх умовах ще далі розкрутить спіраль інфляції).
    • 2008.04.07 | Боровик

      Re: А до чого тут 1000 грн?

      DADDY пише:
      > Наприклад, все більше повернення до адміністративних методів керівництва економікою - скоро будемо в чергах стояти за туалетним папіром, як за совкових часів
      А це не викликає інфляцію, коли є вибір купити в черзі чи без черги за більшу ціну?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.07 | 123

        Це взагалі несправедливо, і з цим треба боротися

        Боровик пише:
        > А це не викликає інфляцію, коли є вибір купити в черзі чи без черги за більшу ціну?
      • 2008.04.07 | DADDY

        Re: А до чого тут 1000 грн?

        Як на мене, то краще без черги, хоч і за більшу ціну. Інфляційні "страсті" з більшого носять емоційних характер (НМХР): ну, яка різниця скіко коштує цукор 3-70 чи 5-80 чи 7-00? Я що його їм ложками? А соняшникова олія? Я опитав знайомих - частина з них купує цей продукт раз на два тижні - то яка різниця 10-5- чи 15-00? Потрібно захистити соціально незахищених? То викупайте за рахунок бюджету у виробника по ціні виробника і хоч роздавайте її пенсіонерам та багатодітним.А не друкуйте гроші у кількості, що знов будемо ходити на ринок не з гаманцями, а з пакетами
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.07 | OlalaZhm

          Дедді, я за Вас рада...

          що Вам все одно - 5 грн чи 15. А тим, у кого пенсія 500 грн чи з/п 1000 + двоє дітей, це трохи важить.
        • 2008.04.07 | media

          Дивує Ваше розуміння інфляції.

          > Як на мене, то краще без черги, хоч і за більшу ціну.
          Ну з цим погодитися можна, тим більше що "черги" призводять до зростання реальної інфляції (вмикаються механізми "економіки дефіциту").
          > Інфляційні "страсті" з більшого носять емоційних характер (НМХР): ну, яка різниця скіко коштує цукор 3-70 чи 5-80 чи 7-00? Я що його їм ложками? А соняшникова олія? Я опитав знайомих - частина з них купує цей продукт раз на два тижні - то яка різниця 10-5- чи 15-00?
          От це дивує. Припустимо, на Вашому гаманцеві вартість олії особливо не позначиться. Але інфляція - показник макроекономічний і вимірює "середню температуру по палаті". Для тих же пенсіонерів, які живуть за 1000 грн. на місяць, ціна м"яса, цукру і олії може якраз бути дуже відчутною.
          А що далі? Економіка реагує саме на ці загреговані показники. Зростають і інші ціни, які вже майже всіх людей (може, ще не Вас) стосуються: наприклад, вартість оренди та продажу житла. Далі - реагує процентна ставка, дорожчають кредити, зменшуються обсяги інвестицій (при дорожчих грошах деякі інвестиції перестають окупатися, в Україні і так з цим проблема). Виникає загроза фінансовій стабілізації - депозити в банках перестають бути прибутковими або хоча б покривати втрати. Далі пояснювати?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.07 | DADDY

            Далі не пояснювати, але

            Ви і шановна пані OlaZhm вираваєте з контексту. Після міркувань про несистемну впливовість ціни на олію на загальну інфляційну картину я запропонував простий і неінфляційний механізм захисту незахищених верств за рахунок цільових дотацій з бюджету, але не самим "жертвам" інфляції, а опосередковано через виробників - таким чином і бідні отримують підтримку і простимулюються виробники.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.07 | OlalaZhm

              Дедді, Ви знав за халявщиків

              А більшість з тих, кого я знаю особисто і хто отримує пенсію 500-600 грн або з\п 1000-1200 грн + 2 дітей ніколи в житті не підуть у соцзах жалітися, що їм їсти нічого. Вони будуть економити - і в 40-50 років вмиратимуть.

              Може, нічого в тому страшного: якщо не нові діти підростуть, то китайців навезуть. Але плювати я хотіла на таку державу і на таких презиків з прем"єриками, які хочуть лише скакати на конику на майдані перед народом, а хазяйнувати не вміють.

              Про коміків і янеків навіть не згадую - з тими все ясно. Але й Ющ з Юлею виявилися шпаною
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.04.07 | Боровик

                Re: Дедді, Ви знав за халявщиків

                OlalaZhm пише:
                > А більшість з тих, кого я знаю особисто і хто отримує пенсію 500-600 грн або з\п 1000-1200 грн + 2 дітей ніколи в житті не підуть у соцзах жалітися, що їм їсти нічого.
                На щастя, таких людей багато. Бідні, але з гідністю викликають повагу.
              • 2008.04.07 | DADDY

                Re: Дедді, Ви знав за халявщиків

                OlalaZhm пише:
                > А більшість з тих, кого я знаю особисто і хто отримує пенсію 500-600 грн або з\п 1000-1200 грн + 2 дітей ніколи в житті не підуть у соцзах жалітися, що їм їсти нічого. Вони будуть економити - і в 40-50 років вмиратимуть.
                >

                у мене теж 2 дітей, а ще батьки-пенсіонери. Не жалітися потрібно, а система соцзахисту має працювати автоматично

                > Може, нічого в тому страшного: якщо не нові діти підростуть, то китайців навезуть. Але плювати я хотіла на таку державу і на таких презиків з прем"єриками, які хочуть лише скакати на конику на майдані перед народом, а хазяйнувати не вміють.
                >
                > Про коміків і янеків навіть не згадую - з тими все ясно. Але й Ющ з Юлею виявилися шпаною
            • 2008.04.07 | media

              Re: Далі не пояснювати, але

              DADDY пише:
              > Після міркувань про несистемну впливовість ціни на олію на загальну інфляційну картину
              "Впливовість" тут якраз системна. Вища ціна продуктів харчування - вища інфляція "в цілому".
              > я запропонував простий і неінфляційний механізм захисту незахищених верств за рахунок цільових дотацій з бюджету, але не самим "жертвам" інфляції, а опосередковано через виробників - таким чином і бідні отримують підтримку і простимулюються виробники.
              І як працюватиме цей механізм? Припустмо, я виробник. Можу продати олію на ринку за 7 гривень за літр, можу - державним структурам за 4. Звісно, я оберу перший варіант.
              Цільові ж дотації з бюджету ("доплата до літра олії") мало що дадуть, окрім додаткових витрат, які з кишені платників податків перейдуть до виробників. Як реально було боротися з інфляцією після "прориву" восени минулого року? По перше, діяти на попит - "тисяча" була цілком зайва, хоч би там що не казали. По друге, діяти на пропозицію - максимально, в міру можливості, відкрити ринки для імпортної продукції і проводити ефективні антимонопольні розслідування. Цього не треба боятися - у США і Західній Європі антимонопольні розслідування відбуваються регулярно, накладаються багатомільйонні штрафи, і ніхто не кричить про "утиски бізнесу".
        • 2008.04.07 | Боровик

          Re: А до чого тут 1000 грн?

          DADDY пише:
          > Як на мене, то краще без черги, хоч і за більшу ціну. Інфляційні "страсті" з більшого носять емоційних характер (НМХР): ну, яка різниця скіко коштує цукор 3-70 чи 5-80 чи 7-00? Я що його їм ложками? А соняшникова олія? Я опитав знайомих - частина з них купує цей продукт раз на два тижні - то яка різниця 10-5- чи 15-00?
          Зараз договоримось.
          Ви ідетев магазин те раз на місяць за 1 кг цукром. Ви купуєте хліб, борошно, бакалію, напівфабрикати, рибу і на касі бачите, що треба платити не 190 гривень як місяць тому, а 210... І так 6 разів на місяць.
          Ви переплатили 120 гривень тільки на супермаркеті, а ще кілька разів на місяць забігаєте за дрібничками.
          Потім ви вирішуєте купити мікрохвильовку, а вона вже не 950 гривень, а 1150... Теж купуєте її раз на 3 роки, але людина чи не щомісяця купує щось на три роки.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.07 | DADDY

            Re: А до чого тут 1000 грн?

            Боровик пише:
            > DADDY пише:
            > > Як на мене, то краще без черги, хоч і за більшу ціну. Інфляційні "страсті" з більшого носять емоційних характер (НМХР): ну, яка різниця скіко коштує цукор 3-70 чи 5-80 чи 7-00? Я що його їм ложками? А соняшникова олія? Я опитав знайомих - частина з них купує цей продукт раз на два тижні - то яка різниця 10-5- чи 15-00?
            > Зараз договоримось.
            > Ви ідетев магазин те раз на місяць за 1 кг цукром. Ви купуєте хліб, борошно, бакалію, напівфабрикати, рибу і на касі бачите, що треба платити не 190 гривень як місяць тому, а 210... І так 6 разів на місяць.
            > Ви переплатили 120 гривень тільки на супермаркеті, а ще кілька разів на місяць забігаєте за дрібничками.
            Ви вважаєте,що 120 грн. на місяць змусять мене терпіти черги за дешевими продуктами? Ні в якому разі.
            > Потім ви вирішуєте купити мікрохвильовку, а вона вже не 950 гривень, а 1150... Теж купуєте її раз на 3 роки, але людина чи не щомісяця купує щось на три роки.
            200 грн. раз на 3 роки? Ну, і? А що у нас мікрохвильові печи виробляють в Україні? Чи їх ціна суттєво впливає на споживчий кошик?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.07 | media

              ВИ звісно черг за 120 грн. терпіти не будете,

              але крім ВАС в Україні може теж хтось живе, ні?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.04.07 | DADDY

                Re: ВИ звісно черг за 120 грн. терпіти не будете,

                media пише:
                > але крім ВАС в Україні може теж хтось живе, ні?
                Чим це я Вас так роздратував? Я не є нардепом, політиком, олігархом, зараз навіть вже не займаюся бізнесом, але черг терпіти не збираюсь
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.04.07 | media

                  Дивно те, що ви "міряєте всіх по собі" (С)

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.04.07 | OlalaZhm

                    Деді, я за Вас знову рада...

                    ..і здивована трохи. Ви трошки розумієте, що Вам пишуть? І про що Ви говорите? Трошки дорожче але без черги (з більшим комфортом / з кондиціонером / з модельками при вході) було, є і буде (в совку - в партскладах, в США і зап. Европі - у дорогих крамницях, в нинішній Україні - також є магазини для крутих). Ми тут про основну масу людей, яким на життя не вистачає. А автоматично бігати в собєс і докладувати про свої заробітки ці люди не будуть. Вони вмирають зараз задовго до пенсії і будуть так вмирати завжди. Поки Ваші приятелі - політики і депутати ВР, а по простому - суки кончені, - не злізуть з трону, яким керувати не вміють.

                    ...Але бось, ніякі превибори не допоможуть. Тільки розстріл. Лише тоді там є шанс з"явитися новим обличчям
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.04.07 | DADDY

                      OlalaZhm, Ви мене точно здивували

                      OlalaZhm пише:
                      > ..і здивована трохи. Ви трошки розумієте, що Вам пишуть? І про що Ви говорите? Трошки дорожче але без черги (з більшим комфортом / з кондиціонером / з модельками при вході) було, є і буде (в совку - в партскладах, в США і зап. Европі - у дорогих крамницях, в нинішній Україні - також є магазини для крутих). Ми тут про основну масу людей, яким на життя не вистачає. А автоматично бігати в собєс і докладувати про свої заробітки ці люди не будуть. Вони вмирають зараз задовго до пенсії і будуть так вмирати завжди. Поки Ваші приятелі - політики і депутати ВР, а по простому - суки кончені, - не злізуть з трону, яким керувати не вміють.
                      >
                      У мене не має приятелів "політиків і депутатів".
                      > ...Але бось, ніякі превибори не допоможуть. Тільки розстріл. Лише тоді там є шанс з"явитися новим обличчям
                      А ось це вже точно було, я маю на увазі розстріли за соціальною ознакою.
                      "усьо відібрати і поділити"? Так? То Вам до коммі - там Вам розкриють обійма і розкажуть як боротися з капіталом.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.04.07 | OlalaZhm

                        Re: OlalaZhm, Ви мене точно здивували

                        Нє, ну якщо вони добровільно згодяться пустити до ВР нових людей - можна і не розстрілювати. Але в це не вірю. Бо вони хворі. А тому розстрілювати не за соціальною ознакою, а за медицинською, з гуманності - як загнанних дошадєй :)
                  • 2008.04.07 | DADDY

                    А по кому мені міряти?Я провів опитування своїх співробітників

                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.04.07 | OlalaZhm

                      Re: А по кому мені міряти?Я провів опитування своїх співробітників

                      Вийдіть з офісу. Станьте на тротуарі. Оглядіться навкруги. Попитайте тут
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.04.07 | DADDY

                        Re: А по кому мені міряти?Я провів опитування своїх співробітник

                        OlalaZhm пише:
                        > Вийдіть з офісу. Станьте на тротуарі. Оглядіться навкруги. Попитайте тут
                        А я тут, в офісі, працюю. І цим заробляю собі на хліб, олію, пожертву на храм, паливо для своєї імпортної автівки, квиток на літак "КЛМ", американські цигарки, віскі і голандське пиво "Амстел" - рекомендую.А якщо я стану на тротуарі, то оглядатися буду в пошуках склотари, яку можна здати.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2008.04.07 | 123

                          Як Ви описуєте, Ви б мали перейматися такою функцією грошей як

                          накопичення.

                          За умов такої інфляції це стає неможливим - інфляція за півроку буде як ставка по депозитах за рік...

                          DADDY пише:
                          > OlalaZhm пише:
                          > > Вийдіть з офісу. Станьте на тротуарі. Оглядіться навкруги. Попитайте тут
                          > А я тут, в офісі, працюю. І цим заробляю собі на хліб, олію, пожертву на храм, паливо для своєї імпортної автівки, квиток на літак "КЛМ", американські цигарки, віскі і голандське пиво "Амстел" - рекомендую.А якщо я стану на тротуарі, то оглядатися буду в пошуках склотари, яку можна здати.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2008.04.07 | DADDY

                            Re: Як Ви описуєте, Ви б мали перейматися такою функцією грошей

                            123 пише:
                            > накопичення.
                            >
                            > За умов такої інфляції це стає неможливим - інфляція за півроку буде як ставка по депозитах за рік...
                            >
                            Я, на жаль, не є фаховим економістом або фінансистом, то чи є сенс розмірковувати непрофесійно про такі складні речі як функції грошей.
                        • 2008.04.07 | OlalaZhm

                          Re: А по кому мені міряти?Я провів опитування своїх співробітник

                          Якби Ви розмірковували лише про перспективу розвитку Вашої компанії - я б зрозуміла. Але ж Ви намагаєтесь пояснити, як на всьому народі відбиваються наслідки діяльності наших керівників... Тому вибачайте, якщо я Вас не зрозуміла :)
                    • 2008.04.07 | media

                      Ну, то це просто підхід "звичайного обиватєля"

                      тоді нема чого дивуватися, що пенсіонери радіють гречці і "Юліній тисячі" - вони ж "міряють по собі", а "опитування" проводять серед сусідів на лавочках у під"їзді.
        • 2008.04.07 | Мартинюк

          Дедді - я радий що твоє життя піднялося на якісно вищий рівень

          Це мені трохи нагадує одну з невісток британської королеви, з прізвищем Фергюссон, яку британці ласкаво звуть не то Фергі не то Форгі . Так ось ця Форгі за прикладом принцеси Діани також вирішила піти у "развод", незважаючи на втрату всяких привілеїв і дотацій з королівської скарбниці. Коли в неї спитали "а як же ти на хліб зароблятимеш?" Форгі простодушно відповіла " А я ж хліба взагалі не їм!"

          А тепер без жартів - в суспільстві багатство є лише відзеркалення бідності. Наявність людей які можуть задовільнитися малим є благом для будь якої економіки. Як тільки зростає ціна на "пальне" яким "заправляються" ці люди ( на ту ж олію наприклад )- а вони є фундаментом продуктивних сил країни, тобто робочою силою, моментально зростає вартість цієї робочої сили , а відповідно погіршуються умови для ведення бізнесу.
          Найгірше що ця вартість може зрости до рівня після якої працедавці втратять бажання платити зарплати - ми таке бачили в першій половині 90 років. Результати всім відомі...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.07 | DADDY

            Я не думаю,що ВФ-місце для обговорення рівня мого життя

            А на початку і в середені 90-х співробітникам своєї фірми я зарплатню платив і враховував інфляцію. Навіть ту шалену, якою вони була.
    • 2008.04.07 | Taras-ods

      А Ви читати вмієте?

      DADDY пише:
      > Навіть президентська канцелярія визнала, що більша частина цих відсотків - це "експортована інфляція", тобто енергоносії, подорожчання харчів в Європах та інші чинники. Вже навіть рИггі-Анали не кажуть, що 1000 грн. є джерелом інефляції, а Ви прокинулись.
      > Насправді, існує багато інших речей, за які слід критикувати Уряд.
      > Наприклад, все більше повернення до адміністративних методів керівництва економікою - скоро будемо в чергах стояти за туалетним папіром, як за совкових часів


      Спецом для Вас особисто повторюю:

      Тимошенко тільки пообіцяла 4 міліонам громадян виплатити у 2008 році по 1000 гривень, але вже на початок квітня тільки за офіційними данними інфляція з"їла вже 87 гривень ще не отриманних грошей.


      і де я тут написав що единим джерелом інфляції є виплати по 1000 гривень?
  • 2008.04.07 | MaryKorin

    Re: Сказала-зробила? чи Юлька-Інфляція.(I)

    Ага а деньги пообещала Тимошенко вернуть за счет средств, полученных от приватизации гос собственности! Вы такое где-нить еще видели?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.07 | verone

      Re: Сказала-зробила? чи Юлька-Інфляція.(I)

      Ось і почнуться знову приватизації-реприватизації, більшу частку грошей - собі в карман, трохи - на виплати-подачки, до того ж інвестори всі розбіжуться з такою політикої в економічній сфері :(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.07 | Михайло Свистович

        Порушу правила, але все ж таки запитаю

        Чи не легше Вам з Марією поговорити у природній спосіб, а не за допомогою клавіатури та монітора? ;)
  • 2008.04.07 | Mossad

    мдя, Юльці -.опа. А шкода...

  • 2008.04.07 | Shooter

    Ось і настав новий 2009 рік

  • 2008.04.07 | verone

    Re: Сказала-зробила? чи Юлька-Інфляція.(I)

    "У січні-березні інфляція становила 9,7%." а ви пам'ятаєте, як ще досить нещодавно уряд обіцяв нам 9,6% річної інфляції. Просто перевиконали план достроково :))))
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.07 | media

      Ще в середині лютого обіцяли:


      >13 лютого прем'єр-міністр Юлія Тимошенко підтвердила прогноз інфляції на 2008 рік у межах 9, 6-9,8%.
      http://www.uatoday.net/rus/news/economy/225501

      І дійсно, дурний той Світовий Банк. Куди там йому до геніального українського уряду:
      > Прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО не довіряє прогнозу Світового банку (СБ), який збільшив очікуваний рівень інфляції в Україні в 2008 році майже до 14 відсотків, і вважає, що розмір інфляції буде на рівні 9 відсотків.
      > Про це вона заявила в інтерв`ю телеканалу «1+1» у неділю.
      > Коментуючи прогноз СБ, Ю.ТІМОШЕНКО сказала: «Світовий банк за день до світової кризи на фондових біржах сказав, що ніяких передумов для кризи немає, все спокійно і красиво – наступного дня сталася криза».
      > При цьому Ю.ТИМОШЕНКО зазначила, що прогнози, які дає СБ, «дуже часто не виправдовуються».
      http://www.unian.net/ukr/news/news-234219.html

      Ага, а при цьому її прогнози - ну так прямо всі як один виправдовуються.
      Винні у всьому, звісно, будуть врагі.
  • 2008.04.07 | Нестор

    Угу. Сказала-зробила?

    http://www.pravda.com.ua/news/2008/4/7/74275.htm

    У січні-лютому 2008 року в порівнянні з відповідним періодом 2007 року номінальні доходи населення зросли на 47,3% і склали 110 млрд. 275 млн.грн.

    Про це повідомляє Державний комітет статистики України.

    Згідно з даними Держкомстату, наявний доход, що може бути використаний населенням на придбання товарів і послуг, збільшився на 47,3%, а реальний наявний, визначений з урахуванням цінового фактора, - на 22,1%.

    У лютому в порівнянні із січнем поточного року номінальні доходи населення збільшилися на 10,1%, а наявні і реальний наявні доходи - відповідно на 6,3% і 3,4%.

    Наявний доход у розрахунку на одну людину за лютий 2008 року складав 927,8 грн. проти 870,3 грн. за січень.

    У свою чергу, витрати населення в січні-лютому 2008 року в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року збільшилися на 41,4%. Приріст заощаджень склав 7256 млн.грн.

    Так що дійсно зробила. Схоже той факт, що шоколадно-металургійні королі втрачають бабло дуже не дає декому спати. Щось мені підказує, що вони за цей рік своїх статків не подвоять. От і наймають всіляких тарасиків, щоб кричали.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.07 | media

      Чекайте. Лютий до лютого - це ж і з урахуванням

      всіх зростань, які були і в 2007 р., тобто "підвищень пенсій ще від антинародної влади".
      Зростання на 3% у лютому порівняно з січнем (а співвідношення лютий-грудень певне ще краще) - це звісно плюс. Але питання в тому, як довго при таких темпах інфляції цей плюс залишатиметься плюсом.
      Зрештою, ви проігнорували іншу інформацію, яка була в цій же новині на інформагенціях - а саме, що втрати тих, хто тримає вклади на депозитах, від інфляції, за цей період становлять не багато не мало 10 млд. гривень. Я не сперечаюся - від соціальних виплат хтось виграв (програвати почне через кілька місяців, коли виплати припиняться, а інфляція далі триватиме і виникатимуть інші загрози). А от ті хто мав вклади в банках, т.зв. "квазісередній клас", а не "металургійні барони" - ті програли. Ну що ж, але зато "дали тисячу".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.07 | Taras-ods

        У березні інфляція зросла до 3,8% а підвищення на 3%

        media пише:
        > всіх зростань, які були і в 2007 р., тобто "підвищень пенсій ще від антинародної влади".
        > Зростання на 3% у лютому порівняно з січнем (а співвідношення лютий-грудень певне ще краще) - це звісно плюс. Але питання в тому, як довго при таких темпах інфляції цей плюс залишатиметься плюсом.
        > Зрештою, ви проігнорували іншу інформацію, яка була в цій же новині на інформагенціях - а саме, що втрати тих, хто тримає вклади на депозитах, від інфляції, за цей період становлять не багато не мало 10 млд. гривень. Я не сперечаюся - від соціальних виплат хтось виграв (програвати почне через кілька місяців, коли виплати припиняться, а інфляція далі триватиме і виникатимуть інші загрози). А от ті хто мав вклади в банках, т.зв. "квазісередній клас", а не "металургійні барони" - ті програли. Ну що ж, але зато "дали тисячу".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.07 | Нестор

        Re: Чекайте. Лютий до лютого - це ж і з урахуванням

        media пише:
        > всіх зростань, які були і в 2007 р., тобто "підвищень пенсій ще від антинародної влади".

        Угу. Але там і по місяцях є. Так що все Ок.

        > Зростання на 3% у лютому порівняно з січнем (а співвідношення лютий-грудень певне ще краще) - це звісно плюс. Але питання в тому, як довго при таких темпах інфляції цей плюс залишатиметься плюсом.

        Ну як не залишатиметься, то тоді поговоримо. А поки що маємо ріст реальних доходів населення. Я не кажу, що він феєричний, але для подібних істерик є підстави хіба що в балогану.

        > Зрештою, ви проігнорували іншу інформацію, яка була в цій же новині на інформагенціях - а саме, що втрати тих, хто тримає вклади на депозитах, від інфляції, за цей період становлять не багато не мало 10 млд. гривень.

        Це контора Юща проігнорувала здоровий глузд. Бо не будучи економістом можна зрозуміти, що тупе множення гривневих депозитів на індекс інфляції є звичайним пересмикуванням. Завжди хтось тратить. хтось заробляє. В цьому суть фінансової системи. Я наприклад не втратив, а заробив, бо депозитів в гривні не тримаю. Чомусь есдепеушні друзі Юща моїх прибутків не порахували :)

        > Я не сперечаюся - від соціальних виплат хтось виграв (програвати почне через кілька місяців, коли виплати припиняться, а інфляція далі триватиме і виникатимуть інші загрози).

        Ну тоді і поговоримо. Чого зараз репетувати? (Я не про вас, а про автора гілки)

        > А от ті хто мав вклади в банках, т.зв. "квазісередній клас", а не "металургійні барони" - ті програли. Ну що ж, але зато "дали тисячу".

        Я не отримав ніякої тисячі, але виграв. Моїй мамі пенсію підняли майже вдвічі, а мені компенсували зарплату десь на рівні інфляції.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.08 | media

          Re: Чекайте. Лютий до лютого - це ж і з урахуванням


          > Угу. Але там і по місяцях є. Так що все Ок.
          Щось я не побачив по місяцях 2007 р. Може надішлете, бо я не зауважив.

          > Ну як не залишатиметься, то тоді поговоримо.
          А в січні ви і ваші однодумці казали - ну подивимося, 2.8% було в цьому місяці, а що буде далі? А далі квітень, Великдень, ціни на м"ясо ну і так далі.
          >А поки що маємо ріст реальних доходів населення. Я не кажу, що він феєричний, але для подібних істерик є підстави хіба що в балогану.
          Та не лише в нього. Інфляція 10% за три місяці, найвищий за 5 років рівень - таки привід, щоб задуматися.
          >
          > Це контора Юща проігнорувала здоровий глузд. Бо не будучи економістом можна зрозуміти, що тупе множення гривневих депозитів на індекс інфляції є звичайним пересмикуванням. Завжди хтось тратить. хтось заробляє. В цьому суть фінансової системи. Я наприклад не втратив, а заробив, бо депозитів в гривні не тримаю.
          Навіть якщо Ви тримаєте їх в євро, і навіть з урахуванням усіх різниць курсів - якщо Ви поклали щось у вересні 2007 р., то за рік, в т.ч. і завдяки зусиллям ЮВТ (я не кажу, що лише її) ви зазнаєте лише втрат.

          > Я не отримав ніякої тисячі, але виграв. Моїй мамі пенсію підняли майже вдвічі, а мені компенсували зарплату десь на рівні інфляції.
          Ну добре, що ваш роботодавець дотримується принаймні такого принципу. Але як бути тим, кому "не компенсували"? Як бути з інвестиціями, які в найближчому майбутньому просто перестануть приносити прибуток при такій високій інфляції? Як бути з кредитами - споживчими, іпотечними, на розвиток бізнесу?
          Інфляція сама по собі злом не є, погано, коли вона виходить з-під контролю. Коли Уряд потрапляє "пальцем в небо", а інфляція за три місяці перевищує прогнозований річний (!) рівень - то це вже привід для занепокоєння.
        • 2008.04.08 | 123

          Інфляція у 30% річних - це якісна проблема, а не кількісна

          Її неможна компенсувати підвищенням платні і пенсії на 60%, на відміну від інфляції в 3% чи 7%.

          Коли інфляція сягає 30% річних - економіка починає валитися: гроші втікають з банків - починається банківська криза; рентабельні бізнеси стають нерентабельними і закриваються або банкрутують. Тобто деструктивні зміни стають системними - а не просто товари дорожчають і доходи зростають.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.08 | Taras-ods

            Як би це розуміли в уряді, чи вміли протидіяти.

            123 пише:
            > Її неможна компенсувати підвищенням платні і пенсії на 60%, на відміну від інфляції в 3% чи 7%.
            >
            > Коли інфляція сягає 30% річних - економіка починає валитися: гроші втікають з банків - починається банківська криза; рентабельні бізнеси стають нерентабельними і закриваються або банкрутують. Тобто деструктивні зміни стають системними - а не просто товари дорожчають і доходи зростають.
  • 2008.04.08 | study23

    А їй-то що?

    Вона ж по магазинах не ходить, скільки коштує хліб, не знає. Дуже сумніваюся, що при такому пофігічному ставленні до української економіки інфляція припинеться восени. Бо ніщо ж не робиться! Антиінфляційні засоби, розроблені непрофесійним Кабміном, досі не затверждені. При такій політичній кризі Юля навіть не думає про те, хто віддасть за неї свої голоси. Передвиборча гонка захопила її повністю
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.08 | verone

      Re: А їй-то що?

      Ну що ж ви таке кажете? Оприлюднено ж декларацію Юлечки, бідненька живе на одну зарплатню ;) працює, не покладаючи рук, не користь країні :))) ніколи їй думати про такі складні речі , як антиінфляційні заходи, легше всім сказати, що в нас все добре, обов'язково знайдуться ті, хто повірить
  • 2008.04.08 | двійка

    "Юлька-Інфляція". Сила.



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".