МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Нові вибори нічого не змінять" - це міф

06/25/2008 | shu
Згідно з останніми соц. опитуваннями картина не дуже зміниться у ВР, якщо провести нові позачергові вибори.
Зараз ця теза дуже модна. Але чи це так? Насправді ті хто дивиться на усі ці соц. опитування - дивлятся лише на абсолютні цифри лідерів, але не враховують загальний стан суспільства і навіть не зважають на кількість тих хто не визначився і не збирається приходити на вибори.
Це вже зіграло поганий жарт з ПР на останніх виборах у ВР. Вони не "побачили", що більшість тих що не визначились насправді майже повністю помаранчевий електорат.

Отже, що зараз відбувається? По-перше, тотальне розчарування так званих помаранчевих виборців у своїх вчорашніх кумірах НУ та БЮТ. Навіть на обох останніх виборах багато виборців голосували за них не тому, що вірили та бажали їх, а тому що не бачили когось кращє.
По-друге, почали з*являтися нові сили, які вже не знаходяться в координатах помаранчевих vs біло-голубі, або по лінії схід-захід.
Такі сили грають на інших напрямках.
Наприклад останні вибори в Київраду виявили потужнтий потенціал ідеї Черновецького. Побудований на мережевому маркетингу, заснований на популізмі підтверженому якімись реальними діями, і зорієнованом на численний електорат пенсіонерів та бідних він здатний дуже потужно в перспективі віддягнути і навіть взагалі забрати великий кусок і у БЮТ і у ПР.
Інший приклад це ЄЦ, який робить ставку на олігархічно-чиновницькі сили і поступово створює собі плацздарм до будь-якої виборочої боротьби. ЄЦ вже не є помаранчевим і тим більше західним. Він повністю орієнтується на так звані "українські еліти"
Ну і на решті, щоб там не казали серед політиків ще є нормльні люди (або яких можно такими називати принаймні умовно), це такі як Гріценко, Тарасюк, Заєць, Хмара, Кириленко і інші, які не вписуються ані до Черновецького, ані тим більше до ЄЦ і до БЮТ вони не підуть, кудись вони повинні подітися, а отже цілком імовірна одина чи більше нових сил, які об*єднають таких політиків і знайдуть підтримку у того розгубленого електорату, що вже так втомився голосувати за БЮТ чи НУ від відсутності достойної альтернативи, чи принаймні нової надії. Також можно побачити гарну динаміку у ВО "Свобода". В не дуже націоналістичному Києві вони вже отримали 2%. Отже дуже схоже на те, що у Олега Тягнибока і Ко є усі шанси потрапити у Раду.

Отже нові вибори, насправді, можуть принести такі ж несподівані результати, якими, напевно були для Тимошенко результати виборів у Києві.

Відповіді

  • 2008.06.25 | Tatarchuk

    це міф не просто, а міф за визначенням

    Дозволю собі не погодитися з багатьма висновками (починаючи від оксюморону "ідеї Чорновецького" і закінчуючи Кириленком, який підбирає ... розчарованих в НУ).

    Але щодо самої тези - повністю вірно. Двічі в одну річку зайти можна, але з різним результатом. Крім того багато що значить сам факт - або перевибори стають звичним явищем або вехою в історії. Прецедент або "беспрецедент" :)
  • 2008.06.25 | шкіпер

    Что страшно?

    Кресло то шатается.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.26 | shu

      Це Ви про що? Кому страшно і яке крісло?

  • 2008.06.25 | media

    "Ідея Черновецького" - це круто

    на гербі цієї ідеї - пачка гречки. Хоча поза тим, дійсно є перспективи. На дострокових виборах за рахунок лише Києва, Київщини і може якихось районів Житомирської області (де народ буде за 100 гривень голосувати за кого завгодно) можна набрати 3-5% в масштабі країни. Плюс ЄЦ може, якщо постарається, проскочити бар"єр, та й в НУ список "почистять". Особливо ці сили мають перспективу, якщо явка буде достатньо низькою.
    Тобто, підгрунтя для коаліції ПР-ЄЦ-Черновецький-Литвин (можливо) - цілком читається. На місці Ющенка я вже так би й робив - пішов би ва-банк на дострокові вибори, з тим щоб у новій ВР домовлятися з "дорогими друзьями" Ахметовим, Черновецьким і Литвином про зміну Конституції, спікерством Литвина і прем"єрством, біс уже з ним, Януковича з контрольним пакетом Ахметова ("технократів") в уряді і "поміркованими своїми" на МЗС. Ну і звісно власним переобранням в парламенті, побудовою "Мистецького Арсеналу" і реставрацією Батурина до 2015 року.
    Захід цього не вибачить, але що уже той Захід, і так в НАТО ніхто Україну не візьме найближчі роки. А народ - він уже за політиків нізащо не піде "на Майдан", зрештою на кожен Майдан вже буде свій контрмайдан за 50 грн.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.25 | ОРИШКА

      Классный вывод - украинцы всего один раз вспомнили, что можна и

      не продаваться.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.25 | media

        Думаю, згадають іще не раз

        але буде це не скоро. Нинішні політики в кого завгодно викликають бажання продатися. Це звісно їх не виправдовує, але...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.25 | Адвокат ...

          Дас-с! Блядство наших політиканів,-- "вєшчЬ заразная"...

    • 2008.06.25 | Адвокат ...

      На гербі тего уйобка,-- "янь та інь" ( кокаїнь ).

      В тім сенсі, що: "усе, що ми вам учора роздали у вигляді громадянського хабара, сьогодні ми повернемо собі, принаймні, збільшене вдесятеро!"
  • 2008.06.25 | Дядя Вова

    За что мне нравится Черновецкий.

    shu пише:
    > Наприклад останні вибори в Київраду виявили потужнтий потенціал ідеї Черновецького.

    Что ж, не могу сказать, что Леонид Черновецкий - это мой идеал политика, но НМД он НА ПОРЯДОК ближе к нашему (ВФ) идеалу, чем трое из дворца (Ю-Ю-Я) «одинаковых с лица».


    ПЕРВОЕ. Представьте себе действия любого из троицы «Ю-Ю-Я» на месте Черновецкого в момент назначения перевыборов!

    Нас ожидали бы: судебные тяжбы, подкупы чиновников, переназначения генеральных прокуроров, блокирования парламента, палатки, флаги.

    А Черновецкому это было не интересно. Он умудрился хотя бы сделать вид (?), что власть для него не главное в этой жизни. Просто сказал «Что ж, иду на вы(боры)».


    ВТОРОЕ, ПРОДОЛЖЕНИЕ ПЕРВОГО. Ах, какой пиар сделали бы из драки с Луценко ДРУГИЕ «политики»! А этот сказал «я его прощаю» и пошёл заниматься делом.

    Сразу вспоминается последний «мудрый» ход БЮТ: «Ах, ПР не хочет голосовать? Давайте подставим им закон о пенсиях шахтёрам, а потом раструбим об этом на всю страну!».

    Даже мой сын-дошкольник мудрее. И уже в своём возрасте - я уверен - чувствует, что это ПОДЛОСТЬ, а не хитрость.

    А у нас подлость стала политической нормой, и Коробовы ей аплодируют.


    ТРЕТЬЕ. Он трудоголик, знает чего хочет, ради достижения своих целей не остановится перед любыми непопулярными мерами (отказ от финансирования ФК «Арсенал», новостройки и т.д.).

    Вы скажете «дерибан»… Хорошо, тогда предлагаю мысленный эксперимент. Представьте на месте мэра Киева Юлию Тимошенко. Ведь и врагу такого не пожелаешь. Все закономерности капитализма, все болезни роста молодой столицы моментально будут свалены на её голову. Битва там идёт за каждый квадратный метр земли, и битва между такими монстрами, что ни Черновецкому, ни Юле с их влиянием не совладать. Да и совсем не нужно «совладать», нужно уметь объяснить народу, либо компенсировать материально.


    ЧЕТВЁРТОЕ. Это психология победителя. Почему солдаты переходили на сторону Наполеона? За что мы помним Македонского?


    Повторяю: ЕСТЬ у Черновецкого минусы, но ведь выбирать приходится из имеющегося в наличии, а не из идеала, который вдруг должен выплыть из небытия, но никогда ещё не был проверен в серьёзных боях (Гриценко, Яценюк, Литвин…) или всеядных Луценок и их покровителей.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.25 | ОРИШКА

      Дядя Вова, Вы - талантливый сочинитель. Честно!

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.25 | Адвокат ...

        Да-с, сочінитєль. Чес`слово!

    • 2008.06.26 | shu

      Справа не в тому, що він вам подобається

      Справа в тому, що він є. На попередніх виборах до ВР не було, а зараз є.
      А Ви не поодинокі в своїх судженнях. Дуже багатьом Черновецький сподобався і, головне, що він багато докладає для цього зусиль.
      Отже можна сміливо стверджувати, що на наступних виборах багато з тих хто голосував за БЮТ і ПР проголосують за блок Черновецького.

      Доречі, щодо президентської компанії, то гадаю Чернвецький буде головною надією Ющенка на виход до другого тура. Як ми бачили у Черновецького дуже вправно получається вібирати лохторат у БЮТ.
    • 2008.06.26 | cartes

      Дядя, Вова, иногда у Вас проскакиет нечто здравое ..

      .. но сейчас я не увидел ни одного адекватного тезиса!
      Вы хоть сами хоть иногда обнаруживаете, какая пурга носится в Вашей голове?

      Дядя Вова пише:
      > ПЕРВОЕ. Представьте себе действия любого из троицы «Ю-Ю-Я» на месте Черновецкого в момент назначения перевыборов!
      > Нас ожидали бы: судебные тяжбы, подкупы чиновников, переназначения генеральных прокуроров, блокирования парламента, палатки, флаги.
      > А Черновецкому это было не интересно. Он умудрился хотя бы сделать вид (?), что власть для него не главное в этой жизни. Просто сказал «Что ж, иду на вы(боры)».

      Что бы сделали другие, мы не знаем. И говорить об этом нечего.
      А вот Леня сначала попытался оспаривать. Но ему, видимо, сказали "Иди и устрой Юльке сталинград, зря ли мы, што ли, всю власть мочили полгода?" и предложили план сталинграда, который исходил из явно слабой активности пробютовских избирателей и явной готовности плебса продать свой голос. Вот Леня и согласился.

      > ВТОРОЕ, ПРОДОЛЖЕНИЕ ПЕРВОГО. Ах, какой пиар сделали бы из драки с Луценко ДРУГИЕ «политики»! А этот сказал «я его прощаю» и пошёл заниматься делом.

      Правильно, потому что евойный лекдурат хавает как раз битых, подряпаных гадких утят.

      > ТРЕТЬЕ. Он трудоголик, знает чего хочет, ради достижения своих целей не остановится перед любыми непопулярными мерами (отказ от финансирования ФК «Арсенал», новостройки и т.д.).

      Этот голик вообще на работу не ходит. Что, кстати, характеризует его неплохо - подобрал дееспособную команду и не связывает их инициативу. При этом осуществляет контроль по результатам. И довольно жестко, поскольку сам по натуре есть беспредельщик, готов на что угодно, и окружающие подчиненные об этом знают. А что до "непопулярных мер", то Вам бы, Вова, не помешало бы быть в теме. Похоже, Вы, дядя, фантазируете, как девочка из средней группы.

      > ЧЕТВЁРТОЕ. Это психология победителя. Почему солдаты переходили на сторону Наполеона? За что мы помним Македонского?

      Да, человек, которому ничего нахер не надо, кроме верхней власти, умеет адекватно оценивать свои перспективы. Вся психология состоит в том, что он знал действительный расклад сил в Киеве и знал, сколько будет стоить его усугубить в свою пользу.

      Черновецкий - это очередной мухомор, который полез на нашей полянке.
  • 2008.06.25 | media

    Ось Попов вішує нові вибори на осінь (/)

    http://pravda.com.ua/news/2008/6/24/77971.htm
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.25 | Tatarchuk

      а чого це він президентські вибори датує "після 2010"?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.25 | Адвокат ...

        Тому що! "Наука знаєт мноґо ґітік"....

        (с) Лєв Касіль. "Кондуіт і Швамбранія".
      • 2008.06.25 | media

        Він згадує про можливість виборів Президента в парламенті

        а в 2010 можуть відбутися дострокові вибори до місцевих рад (що не позбавлено логіки, особливо якщо Балога і ПР змінять виборчу систему). Вибори за списками вигідні БЮТ (поки-що), але на місцевому рівні - це нонсенс. Якщо залишити списки на 50% до обласних рад, а до міських і районних повернути одномандатні округи - БЮТ мало що світить навіть у "в доску своїх" регіонах. Особливо, якщо ЮВ буде на маргінесі.
      • 2008.06.26 | shu

        Тому що за новою Конс-ю наступні вибори Преза в січні 2010

        За новою Конституцією строк Президента 5 років з дня інавгурації.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.26 | Tatarchuk

          ні, в грудні 5 року президентства

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.06.26 | shu

            Читаеєм уважно нову Конституцію с.103

            Чергові вибори Президента України проводяться в останню
            неділю останнього місяця п'ятого року повноважень Президента України.


            Повноваження - це те що Президент набуває не автоматично зразу після того, як його обрали(в даному разі 26 грудня 2004), а після церемонії вступу на посаду.
            Так згідно ст.108
            Стаття 108. Президент України виконує свої повноваження до
            вступу на пост новообраного Президента України.


            23 січня 2005 року голова Конституційного Суду М.Ф. Селівон оголосив, що з цього моменту припиняються повноваження Леоніда Даниловича Кучми, а Віктор Андрійович Ющенко вступив на посаду Президента України.

            Отже повноваження Президента Ющенка обраховуються з 23 січня коли він вступив на посаду.

            Таким чином вибори будуть в останню неділю січня 2010.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.06.26 | Tatarchuk

              прочитали. Подайом в КС запит

              shu пише:
              > Чергові вибори Президента України проводяться в останню
              > неділю останнього місяця п'ятого року повноважень Президента України.


              Що таке останній місяць останього року - це грудень 2010 (!) або січень 2010, тобто що таке РОК :)
              Таке вже в Казахстані робили
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.06.27 | shu

                Взагалі яка різниця? Місяць туди місяць сюди?

                Навіть якщо по Вашому - це остання неділя грудня 27 грудня. Це перший тур. А потім 90% другий, це вже січень 2010.

                P.S. Найвеселіші вибори будуть.
                Діди морози підраховують голоси, снігуроньки організовуть каруселі :-))
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.06.27 | 2

                  Потом месяц считать голоса. Два месяца суды. +

                  А может, и намного дольше. Ведь оказалось, что срок рассмотрения дела отсчитывается не с момента подачи искового заявления, а с момента, произвольно указываемого судом. Где-то поближе к Пасхе можно будет назначать инаугурацию нового президента. Однако, если за неделю до инаугурации где-нибудь случится какая-нибудь авария, можно будет на день инаугурации объявить траур и поэтому ее перенести. Одним словом, полгода можно выгадать почти законно. Да считайте, уже выгадали. А если не совсем законно, в фирменном стиле, то можно тянуть, как говорят северо-восточные братья по разуму, хоть до морковкина заговения.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.06.27 | shu

                    Во во. А потом ведь может еще доброй традицией стать 3 тур

                • 2008.06.27 | Tatarchuk

                  читайте уважніше! рік туди, рік сюди

                  Ющенко став президентом у календарному 2005, перший рік його президентства минає у 2006, п/ятий рік у 2010, отже згідно з конституцією + КС :) вибори призначаються на ГРУДЕНЬ 2010 (останній місяць 5-го року президентства)

                  А ще класно всіх наї6ав Назарбаєв: півроку протягував отаку псевдологіку, опозиція вже націлілася його знімати саме за фокус з розтягуванням строку ... аж він раптом погодився і миттєво провів вибори (на яких і виграв)
    • 2008.06.25 | Николай Чернигов

      Эка Ванга, made in Банкова (/)

      http://www.cvu.org.ua/doc.php?lang=ukr&mid=aboutcvu

      Всеукраїнська громадська організація "Комітет Виборців України" (КВУ) – незалежна :lol: громадська організація, нейтральна :lol: до політичних партій та виборчих блоків.

      Наглядова рада КВУ:
      Анатолій Ткачук - Заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України;
      Марина Ставнійчук - Заступник Глави Адміністрації Президента України, Представник Президента в Конституційному Суді; :lol:
      Олексій Кошель - Заступник Голови партії "Єдиний Центр" з питань аналітики;... :lol:
  • 2008.06.26 | Микола Гудкович

    Поверніться до дійсності


    «Змінять» — про що йдеться? Про ситуацію в Верховній Раді? Про розклад сил в ній?
    Мені, як і більшості українців, чхати на Верховну Раду, ситуацію та розклад сил.

    Нові вибори за існуючими правилами нічого не змінять реально, хоча можуть з'явитися нові прізвища, назви та ін..

    Замість одного крадія прийде інший, одного лицеміра замінить наступний — це зміна, але навіщо нам такі зміни?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.26 | shu

      А Ви тверезо подивіться на ситуацію

      Микола Гудкович пише:
      > Нові вибори за існуючими правилами нічого не змінять реально, хоча можуть з'явитися нові прізвища, назви та ін..
      >
      > Замість одного крадія прийде інший, одного лицеміра замінить наступний — це зміна, але навіщо нам такі зміни?

      За будь-якими новими правилами "нічого не змінятеться реально". Щоб змінити те про, що Ви кажете - треба не виборчу систему міняти, а увесь народ.

      Я ж кажу лише про політичний розклад сил. Але це все ж має велике значення, бо народ не зміниться в одну нічь, але від того розкладу в ВР дуже багато в чому залежить вектор куди буде розвиватися суспільство, яким воно стане через 10 років.
      Важливий, як ми бачимо, навіть один голос депутата.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.06.26 | Анаэробик

        Re: А Ви тверезо подивіться на ситуацію

        Как хорошо два последних поста
        Проиллюстрировали старый как мир спор между
        Так есть и будет всегда, а мы можем только приспособиться
        и
        Это плохо, так быть не должно, мы должны это менять.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.27 | shu

          Быть или не быть, вот в чем вопрос

          Анаэробик пише:
          > Как хорошо два последних поста
          > Проиллюстрировали старый как мир спор между
          > Так есть и будет всегда, а мы можем только приспособиться
          > и
          > Это плохо, так быть не должно, мы должны это менять.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.27 | Микола Гудкович

          Сподіваюся, що ви не мене до категорії пристосуванців віднесли?


          Бо я ніколи не дотримувався думки, що все як було так і буде, і ми можемо тільки пристосуватися.

          Але й зміни в стилі останніх політичних подій, коли насправді за позірно бурхливого, аж вируючого політичного життя — нічого не змінюється, мене не влаштовує.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".