МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хоча прогноз результатів виборів не радує

10/09/2008 | Горицвіт
Якщо не станеться чуда, то колишні помаранчеві наберуть менше половини. Тобто регіони, комуністи і литвин будуть формувати уряд, Табачник стає гуманітарним віце-прем'єром, прем'єром стає ще більш проросійська людина, ніж Тимошенко (бо ця мусила трохи приховувати, боячись реакції проукраїнських виборців).

Є, звичайно, шанс, що коаліцію зроблять НУ+ПР (тоді табачник трохи розбавиться) або БЮТ+ПР+комуністи (тут Табачник посилиться комуністами).

Відповіді

  • 2008.10.09 | ak1001

    нам необходимо заканчивать строить оранжевую Украину

    (с) Томенко

    зы
    клянусь мандатом! (с) Томенко
  • 2008.10.09 | Onnelikku Uut Aastat

    Re: Хоча прогноз результатів виборів не радує

    Щось у Вас ще гірші прогнози, ніж навіть у Глоби бувають? Звідки у Вас такий гороскоп, на якому небі такі зірки світять? :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.09 | Хвізик

      Re: Хоча прогноз результатів виборів не радує

      Onnelikku Uut Aastat пише:
      > Щось у Вас ще гірші прогнози, ніж навіть у Глоби бувають? Звідки у Вас такий гороскоп, на якому небі такі зірки світять? :)
      A-voi-voi!
      Глобі прогнози Луб‘янка спускає
    • 2008.10.09 | Горицвіт

      чисто від здорового глузду

      уряд не зробив нічого позитивного, крім роздачі "тисячі", яка вже забулася і потужно перебилася ростом цін; ціни стрімко ростуть, гривня падає; Тимошенко киває на Ющенка, Ющенко на Тимошенко, замість працювати;

      - це те, що просто на поверхні. На тих виборах вони мали мінімальну перевагу. Як при цих негативних факторах повторити результат? Це треба щось нетривіальне зробити. Очевидно, відхід від помаранчевої парадигми буде частиною цього нетривіального. Але все рівно цього мало, бо прізвища і їх діяння лишаються.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.09 | Хвізик

        Re: чисто від здорового глузду

        Горицвіт пише:
        > прізвища і їх діяння лишаються.
        хай міняють і прізвища, і діяння.
        нових людей хочу!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.09 | ніклак

          Re: чисто від здорового глузду

          як на мій роздум то на вибори прийде менша половина населення України. а прогнози ще зарано робити.
      • 2008.10.09 | Onnelikku Uut Aastat

        Re: чисто від здорового глузду

        Горицвіт пише:
        > уряд не зробив нічого позитивного, крім роздачі "тисячі", яка вже забулася
        Отут Ви помиляєтесь - "тисяча" ще не забулася, бо (принаймні в "нашій ощадкасі") донині висить списочок зареєстрованих ще 22 лютого, кому ту тисячу дали. А зареєстровані 23 лютого і пізніше дідусі й бабці регулярно запитують, беручи свою пенсію,- чи нема нам Юлиних грошей? Ні, нема - чують відповідь з-за віконця... Цікаво, кому їхні голоси підуть на перевиборах. Тільки не кажіть, що П-Рам, бо не повірю ;)
      • 2008.10.09 | Сергій Вакуленко

        Згадуючи Дядю Вову...

        ... який питався тут колись, чому (пост)помаранчевий електорат значно безкомпромісніше налаштований, ніж біло-блакитний, спробую зреаґувати на оце:

        Горицвіт пише:

        > - це те, що просто на поверхні. На тих виборах вони мали мінімальну перевагу. Як при цих негативних факторах повторити результат? Це треба щось нетривіальне зробити. Очевидно, відхід від помаранчевої парадигми буде частиною цього нетривіального. Але все рівно цього мало, бо прізвища і їх діяння лишаються.

        Як мені здається, між прихильниками біло-блакитних і помаранчевих головна різниця полягає в тому, що перші голосують із позитивною настановою (за щось "правильне" в їхньому розумінні), тоді як другі — переважно з неґативною (за "найменше зло"), тобто не так за помаранчевих, як проти біло-синіх. Звичайно, за винятком палко закоханих у Тимошенко (палко закоханих у НУНС мені не траплялося нагоди бачити), але то не дуже велика частка.

        Чи зменшиться на нових виборах кількість люду, що принципово не сприймає біло-блакитних, комуністів і под.? Сумніваюся. Розчаровані в помаранчевих можуть а) не прийти зовсім або б) перекинутися до Литвина. До варіянту б), на мою думку, схилиться мало хто — надто вже з того Литвина совковий тип. Варіянт а) ймовірніший, однак багато що залежатиме від появи чи непояви привабливого (чи бодай прийнятного) для помаранчевого електорату нового політичного проєкту. Якщо це станеться, тоді й Литвин у найкращому випадку залишиться при своїх, і проблема явки відпаде.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.09 | GreyWraith

          Re: Згадуючи Дядю Вову...

          Сергій Вакуленко пише:
          > ... який питався тут колись, чому (пост)помаранчевий електорат >значно безкомпромісніше налаштований, ніж біло-блакитний, спробую >зреаґувати на оце:
          Дядя Вова в цьому правий. Саме тому, що помаранчеві виборці безкомпромсніші, Україна ще досі прозахідна і незалежна. :) Що є, до речі, корисним і для біло-синіх, але вони не хочуть собі в цьому признаватися. ;)

          >Як мені здається, між прихильниками біло-блакитних і помаранчевих >головна різниця полягає в тому, що перші голосують із позитивною >настановою (за щось "правильне" в їхньому розумінні), тоді як другі >— переважно з неґативною (за "найменше зло"), тобто не так за >помаранчевих, як проти біло-синіх.
          Зворотнє теж є: при режимі Ющенка-Тимошенко добробут моєї родини зріс суттєво, і я бачу, що це не кінець, плюс вони обоє просувають мої цінності. Звісно, є проблеми і нерозуміння, але загальний курс правильний. (я вже пишу як правовірний совок ;) ) А от багато хто із біло-синіх, з якими я спілкувався, охоче погоджувався із тезою, що Янукович - це кака, але вони скаржилися, що вибору просто нема, бо за, як вони кажуть "западенцев", їм голосувати страшно. :)

          >Чи зменшиться на нових виборах кількість люду, що принципово не >сприймає біло-блакитних, комуністів і под.? Сумніваюся.
          Хотілося б, щоб Ви були праві. Але якісь є обгрунтування цієї тези?

          >До варіянту б), на мою думку, схилиться мало хто — надто вже з того >Литвина совковий тип.
          Зауважу, що цей тип інтелігентного, але хитрого "умеренного и аккуратного" (с) провінційного комуністичного апаратника (ще два характерні екземпляри - Кравчук і Мороз. :) Симоненко і, припустимо, Ткаченко - схоже, але не зовсім те. Через занадто "простєцкій" імідж. :) ) процвітає серед різних застоїв. Але зараз не ті часи, а починаються ще менш ті. Тому, наприклад, Литвин у ВР-6 по суті провалився: він зі своїм постійним хитруванням, набиванням ціни, невизначеністю і базіканням ні про що виявився зайвим...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.10.09 | Сергій Вакуленко

            Я, звісна річ, соціологічних опитів не робив

            Тож обґрунтовання оцієї тези
            > >Чи зменшиться на нових виборах кількість люду, що принципово не >сприймає біло-блакитних, комуністів і под.? Сумніваюся.

            GreyWraith пише:

            > Хотілося б, щоб Ви були праві. Але якісь є обгрунтування цієї тези?


            можу запропонувати тільки інтуїтивно-умоглядне. Інтуїтивне — на підставі побутового харківського досвіду спілкування зі співгромадянами: як не більшість, то багато хто з них відчуває в Януковичі "свого" (поділяють його спосіб розумування та поняттєвий набір, як-от "козли", "западенці", "заважають жити" та под.; головне — можуть уявити себе на його місці). Це переноситься відтак на всю партію реґіонів (хоча в ній насправді є різний люд). Із другого боку, ті, що проти Януковача з реґіоналами та проти комуністів, не переносять їх на екзистенційному рівні. Отож (хоча це висновок умоглядний) вони навряд чи коли змінять своє ставлення до них. Ще одна категорія — це палкі й беззастережні (емоційні) прихильники Тимошенко. Вони голосуватимуть за неї завжди. Звідси можна припустити: головна небезпека не в тому, що реґіонали вкупі з комуністами візьмуть більше голосів, а в тому, що реґіонали злигаються з тимошенківцями й разом спробують унедійснити Ющенків "націоналістично-прозахідний" курс. Одна надія на те, що Тимошенко з Януковичем ніколи не поділять влади... А втім, ми вже бачили приклад "принципового й полум'яного" антикучміста Мороза, який спокійнісінько поділив владу з кучмістами...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.10.09 | GreyWraith

              Re: Я, звісна річ, соціологічних опитів не робив

              Сергій Вакуленко пише:
              > на підставі побутового харківського досвіду спілкування зі
              >співгромадянами: як не більшість, то багато хто з них відчуває в
              >Януковичі "свого"
              Так, це, певно, основна, хоч і примітивна причина популярності.

              >Із другого боку, ті, що проти Януковача з реґіоналами та проти >комуністів, не переносять їх на екзистенційному рівні.
              Є таке.

              >Звідси можна припустити: головна небезпека не в тому, що реґіонали
              >вкупі з комуністами візьмуть більше голосів, а в тому, що реґіонали
              >злигаються з тимошенківцями й разом спробують унедійснити Ющенків
              >"націоналістично-прозахідний" курс.
              Я вважаю, що БЮТ не буде цей курс змінювати. Не бачу мотивів, окрім конспірологічних. :)

              >Одна надія на те, що Тимошенко з Януковичем ніколи не поділять >влади...
              Я думаю, на це можна розраховувати твердо. Власне, саме непоступливість ПРУ з приводу прем'єрства Януковича і зірвала коаліцію між ними. Хоча позиції у ПРУ слабші, бо вони не при владі, і їм слід самим іти на поступки заради хоч якихось табуреток, але саме згаданий Вами імідж "свого мужика" і заважає знайти цей компроміс...

              >А втім, ми вже бачили приклад "принципового й полум'яного"
              >антикучміста Мороза, який спокійнісінько поділив владу з
              >кучмістами...
              Мороз тому і став антикучмістом, що його від табуретки відтерли. ;) Інших причин фрондерства нема і бути не може, бо у світоглядному плані він куди мерзенніший совок, ніж сам Кучма. До табуретки дорвався - і зразу все стало добре. Знову виперли - знову кувіче...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.10.09 | Сергій Вакуленко

                Re: Я, звісна річ, соціологічних опитів не робив

                GreyWraith пише:

                > >"націоналістично-прозахідний" курс.
                > Я вважаю, що БЮТ не буде цей курс змінювати. Не бачу мотивів, окрім конспірологічних. :)

                А я думаю, що БЮТ під цим оглядом — сила амбівалентна. Їм і так добре, й так не гірше. Єдине, що їх стримує від вільного маневрування — настрої західяків (які можуть "не зрозуміти", а відтак і змінити симпатії). Питання — чи не буде спокуса засильною: мовляв, покеруємо (бодай почасти) країною п'ять років до наступних виборів, а там придумаємо якісь відмазки.
        • 2008.10.09 | Горицвіт

          Re: Згадуючи Дядю Вову...

          Сергій Вакуленко пише:
          > Розчаровані в помаранчевих можуть а) не прийти зовсім або б) перекинутися до Литвина.


          Частина тих, які голосували за помаранчевих, не мають принципового несприйняття регіоналів. Голосували, бо, наприклад, вважали Ющенка чи Ляпіну толковими економістами, кращими за Азарова і Януковича. Або вважали, що Тимошенко наведе порядок в країні. Оскільки ці надії великою мірою не справдились, ці виборців будуть дивитися заново.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.10.09 | Сергій Вакуленко

            Re: Згадуючи Дядю Вову...

            Горицвіт пише:

            > Частина тих, які голосували за помаранчевих, не мають принципового несприйняття регіоналів.

            То, мабуть, залежить від того, звідки саме є ті виборці. У Харкові я такої частини не бачу.

            Із другого боку, за рік трохи змінився склад виборців: частина з тих, що мали радянський світогляд (з усіма супровідними вподобаннями), відійшли в ліпший світ; натомість 18 років виповнилося тим, хто совка вже не зазнав, — а то зовсім инша публіка.
  • 2008.10.09 | 123

    Ющ ветуватиме все що захоче. Ніякої катастрофи не буде енівей.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.09 | SAMOPAL

      Тобто ПР не долатиме вета?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.09 | 123

        Коаліція ПР+КПУ+БЛ не матиме 300 голосів

        А разом з БЮТ вони і зараз мали, і потім матимуть - так що тут нічого не зміниться на гірше.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.09 | SAMOPAL

          Та ж кажу,що їм он і 228 вистачає.

        • 2008.10.09 | Shooter

          Питання швидше чи ПРУ+БЮТ матимуть 300 голосів

          Як не будуть - от це і буде головне досягнення наступних виборів.
    • 2008.10.09 | Горицвіт

      міністрів не ветуватиме

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.09 | 123

        Постанови уряду - легко. А пики в усіх міністрів гидотні

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.09 | Горицвіт

          деякі кроки уряду важко ветувати

          бо вони не оформляються як постанова, а робляться рутинно. Міністерство освіти, наприклад, може проводити русифікацію, і ніхто і ветувати не буде, бо це ж не розподіл повноважень і не розподіл заводів.
    • 2008.10.09 | ilia25

      Ні, просто буде суцільний бардак та корупція

      Буде як і раніше -- паралізована виконавча влада, та 124 місце за рівнем корупції.

      Зате Ющенко ще рік буде в центрі політики.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.09 | 123

        Теж варіант

      • 2008.10.09 | Горицвіт

        тобто залишиться як є - це не найгірший варіант порівняно з

        порівняно з "стабільністю", на грань якої Україна вже була присунулась.
  • 2008.10.09 | SAMOPAL

    А хто тепер буде "помаранчевим" - НУ?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".