МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Бандитських кришувальників у ДПА планують на підвищення

10/29/2008 | Максим Ісаєнко
На нараді в Державній податковій адміністрації України начальник Головного управління податкової міліції України Олександр Мухін навів у приклад роботу заступника Управління податкової міліції-начальника слідчого відділу Кіровоградської області Надії Джоган і запропонував призначити її начальником податкової міліції Кіровоградської області або заступником начальника Головного слідчого управління ДПА України.

Однак з ДПА та прокуратури Дніпропетровської області до нас надійшли зовсім інші дані про цю особу, яку характеризують як недостатньо кваліфіковану та заздрісну до справжніх фахівців цієї справи, чиї успіхи вона вдало привласнила собі, щоб заслужити похвалу далекого від «провінційних нюансів» О. Мухіна. Навряд чи він знає, що в середовищі податківців ходить такий жарт: «Що буде, якщо перевірити профпридатність Надії Петрівни, закривши її без мобілки у кабінеті та попросити винести постанову про порушення кримінальної справи за статтею 212 КК України? – Вона напише рапорт на звільнення». Однак нас цікавлять не риси характеру і навіть не професійність Надії Петрівни (хай за це болить голова у тих, хто планує призначити її на вищу посаду), а інші справи, які не мають нічого спільного з кваліфікацією, натомість свідчать про кришування з її боку тих, з ким податкова міліція має боротися.

Йдеться про так звані «податкові ями», тобто фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, створених з метою використання у схемах щодо уникнення від сплати податків та неправомірного отримання відшкодування з податку на додану вартість. Через ці «ями» повз бюджет проходить така кількість грошей, що Україна могла б пережити безболісно ще десять світових фінансових криз, відремонтувати тисячі кілометрів автошляхів, значно підвищити бюджетні зарплати, пенсії та соціальні виплати.

Головна роль податкових кришувальників у цій схемі – не помічати фіктивні фірми, а якщо це стає неможливим – зволікати з розслідуванням справи, щоб ті змогли або перереєструватись на якихось інших підставних осіб (як правило, фіктивні фірми реєструються на підставних осіб від початку), або закритися, або зникнути шляхом банкрутства. А разом з «ямами» зникають і документи, що робить неможливим покарання причетних до цих «ям» осіб.

16 березня 2007 року співробітниками дніпропетровської податкової міліції на підприємстві ТОВ «Металургійна транспортна компанія» було вилучено печатки, грошові кошти, документи та інші докази щодо протиправної діяльності Приватного підприємства «Каштан-торг». Оскільки обшук стався в рамках розслідування відкритої у Кіровограді кримінальної справи №11-1125, все це було направлено до цього обласного центру та потрапило до рук Надії Джоган, яка цим дуже «вдало» розпорядилась. В тому числі і відеозйомкою, на якій зафіксована вся процедура проведення обшуку, відзняті речові докази, за якими надалі потрібно було проводити слідчі дії. Керівники податкової міліції Дніпропетровської області неодноразово телефонували до слідчого відділу кіровоградських колег та цікавилися подальшим розвитком розслідування, але Надія Джоган наклала на будь-яку інформацію суворе табу. Навіть відеозйомка не була використана у кримінальній справі (за кримінально-процесуальним законодавством вона є речовим доказом у кримінальній справі, щодо неї мала бути призначена експертиза).

ПП «Каштан-торг» було зареєстроване за рік до того (21 березня 2006 року) в Кіровограді за юридичною адресою у центральному готелі міста «Турист» двома засновниками. Однією з цих осіб був близький знайомий (кажуть, що навіть родич) заступника начальника податкової міліції Кіровоградської області Костянтина Анатолійовича Новицького Володимир Олександрович Козаченко. І це є своєрідним винятком, адже, як зазначалося вище, податкові «ями», як правило, реєструються на підставних осіб, якими, у разі чого, не важко пожертвувати, і які мало що можуть розповісти слідству (для цього використовують осіб, які ведуть асоціальний спосіб життя або «простих» людей, які не розбираються у схемах відмивання коштів, далекі від економіки і взагалі від будь-чого, що виходить за рамки навчального курсу початкової школи і за малі відступні готові підписати будь-які папери, якщо їм правильно пояснити, що це все є формально законним). Другим засновником і директором була немісцева мешканка Юлія Понятовська. Через «Каштан-торг» було перераховано понад один мільярд гривень, але прибуток підприємство задекларувало у сумі лише 39 тис. грн. А у штаті підприємства було аж два працівника – директор та секретарка. Причому перша настільки рідко з’являлась у Кіровограді, що навіть для звільнення останньої оформила доручення на В. Козаченко, який у штаті не числився. До речі, ця колишня секретарка «Каштан-торгу» є рідною сестрою одного з начальників відділу Управління податкової міліції Кіровоградської області.

Про справу доповідали у Києві, було проведено багато обшуків, вилучень документів у банках та різних підприємствах, але на цьому все і закінчилося. Натомість заступник начальника податкової міліції Кіровоградської області К. Новицький отримує від дніпропетровських ділків тіньового бізнесу хабара – автомобіль моделі BMW-520I (державний номер 11АМ9682), оформивши його на свого брата. Це відбувається у той час, коли за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах по підприємству кіровоградська податкова міліція та прокуратура ведуть слідство за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України, й встановлюються особи засновників.

Однак за обіцяні К. Новицьким 70 тисяч доларів начальник Управління податкової міліції Кіровоградської області Н. Джоган зупиняє кримінальну справу «через невстановлення особи директора» (це є абсурдом, адже саме Ю. Понятовська є у всіх базах даних, відповідальна за податковий облік, врешті решт звітує за діяльність підприємства) та не лише не оголошує Ю. Понятовську у розшук, але й повертає вилучені дніпропетровськими податковими міліціонерами речові докази – в т.ч. печатки задіяних у схемах мінімізації податків підприємств, чорнові записи, схеми отримання коштів з банків в Києві та Дніпропетровську і 360 тис. грн., які нібито належали дружині одного із засновників підприємства, що брало участь у схемі. Причому повернула все це не власниці, а адвокату, який спеціально за цим приїхав до Кіровограда. Ці 360 тисяч і є тими 70 тисячами з лишком доларів, які Костянтин Новицький пообіцяв Надії Джоган за призупинення розслідування. Тобто, грошей реально адвокату не повертали. За змовою з «тіньовиками» оформили повернення на папері, а гроші перекочували до кишені Надії Джоган «за виконану роботу».

Формально рішення приймав начальник слідчого відділу Управління податкової міліції Кіровоградської області Л. Дєлістьянов, якого Н. Джоган примусила винести постанову про повернення грошей та речових доказів.

З того часу кримінальна справа більше не розслідувалося, слідчих дій не проводилося, а Надія Джоган навіть намагалася скасувати у суді постанову про порушення кримінальної справи щодо ПП «Каштан-торг». Але судді, побачивши, що мова йде про мільярд гривень, не пішли їй назустріч й залишили постанову в силі. Що не зупинило ділків тіньового бізнесу від подальших оборудок. Маючи домовленість, що справа по ПП «Каштан-торг» розслідуватись не буде, вони відкривають нове підприємство у Світловодську – ПП «Дефо-плюс». Дніпропетровські оперативники кажуть, що у схемах ПП «Каштан-торг» і ПП «Дефо-плюс» задіяні одні й ті ж самі підприємства з Києва та Дніпропетровська.

Натомість того, хто ретельно розкручував справу «Каштан-торгу» (начальника податкової міліції Дніпропетровської області Володимира Пасічника) на початку 2008-го року звільнили з посади. У вересні 2008-го така ж доля спіткала начальника податкової міліції Кіровоградської області Володимира Тесленка. А Надією Джоган планують (окрім двох вищезгаданих можливих варіантів) «посилити» дніпропетровську податкову міліцію. Приватне ж підприємство «Дефо-плюс» стало однією з найбільших «податкових ям» України, через яку пройшло 13 мільярдів гривень. Цю, виявлену кіровоградськими податківцями схему, прикрити ніяк неможливо, оскільки інформація про виявлення «ями» не тільки досягла Києва, а й стала загальновідомою і сьогодні є у всіх на устах. Так, у листі начальника Головного управління податкової міліції Олександра Мухіна начальникам обласних та Київської й Севастопольської УПМ ДПА «Про відпрацювання «податкових ям» «17718/26-34117 від 03.09.2008 згадуються три найбільші «податкові ями» - ПП «Весна» (Закарпатська обл.), ПП «Демол-Сервіс» (Хмельницька обл.) та ПП «Дефо-плюс» (Кіровоградська обл.). Робота кіровоградських оперативників наводиться у приклад, і Надія Джоган, не змигнувши оком, підносить це київському начальству як плід її тяжкої праці. При цьому мовчить, що, якби вони з Костянтином Новицьким не створили свого часу «кришу» для ПП «Каштан» в Кіровограді, то ніякого б «Дефо-плюс» сьогодні не було б. Адже саме їхнє кришування породило схему, яка розрослася вже з розмірів ями до розмірів прірви. А також мовчить, що розслідування справи по ПП «Дефо-плюс» на сьогодні також загальмоване, причетні до нього особи не виявлені, а сама руйнація схеми аж ніяк не зупинить «тіньовиків» від створення нової, аналогічної схеми, через що і надалі страждатиме бюджет України, а значить і всі ми, громадяни України – споживачі цього бюджету.

Днями деякі корективи в життя Надії Джоган внесли київські податківці. 21 жовтня столичні податкові міліціонери (під контролем Головного управління податкової міліції) встановили місцезнаходження та заарештували Юлію Понятовську, і тепер вона знаходиться в слідчому ізоляторі Кіровограда (за місцем скоєння злочину). А Надія Петрівна ламає голову, як її звідти звільнити. Якби ж відповідні доручення на розшук директора «податкової ями» були дані раніше, то її б вже давно розшукали дніпропетровські податківці. І може б не було сьогодні «Дефо-плюс» та інших «податкових прірв», які створюють ділки тіньового «бізнесу», користуючись «кришею» у податкових органах.

Відповіді

  • 2008.10.30 | гладких

    Re: Бандитських кришувальників у ДПА планують на підвищення

    Мухин Баканов и Бухарев сами бандиты и редкие контрацептивы
    Максим Ісаєнко пише:
    > На нараді в Державній податковій адміністрації України начальник Головного управління податкової міліції України Олександр Мухін навів у приклад роботу заступника Управління податкової міліції-начальника слідчого відділу Кіровоградської області Надії Джоган і запропонував призначити її начальником податкової міліції Кіровоградської області або заступником начальника Головного слідчого управління ДПА України.
    >
    > Однак з ДПА та прокуратури Дніпропетровської області до нас надійшли зовсім інші дані про цю особу, яку характеризують як недостатньо кваліфіковану та заздрісну до справжніх фахівців цієї справи, чиї успіхи вона вдало привласнила собі, щоб заслужити похвалу далекого від «провінційних нюансів» О. Мухіна. Навряд чи він знає, що в середовищі податківців ходить такий жарт: «Що буде, якщо перевірити профпридатність Надії Петрівни, закривши її без мобілки у кабінеті та попросити винести постанову про порушення кримінальної справи за статтею 212 КК України? – Вона напише рапорт на звільнення». Однак нас цікавлять не риси характеру і навіть не професійність Надії Петрівни (хай за це болить голова у тих, хто планує призначити її на вищу посаду), а інші справи, які не мають нічого спільного з кваліфікацією, натомість свідчать про кришування з її боку тих, з ким податкова міліція має боротися.
    >
    > Йдеться про так звані «податкові ями», тобто фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, створених з метою використання у схемах щодо уникнення від сплати податків та неправомірного отримання відшкодування з податку на додану вартість. Через ці «ями» повз бюджет проходить така кількість грошей, що Україна могла б пережити безболісно ще десять світових фінансових криз, відремонтувати тисячі кілометрів автошляхів, значно підвищити бюджетні зарплати, пенсії та соціальні виплати.
    >
    > Головна роль податкових кришувальників у цій схемі – не помічати фіктивні фірми, а якщо це стає неможливим – зволікати з розслідуванням справи, щоб ті змогли або перереєструватись на якихось інших підставних осіб (як правило, фіктивні фірми реєструються на підставних осіб від початку), або закритися, або зникнути шляхом банкрутства. А разом з «ямами» зникають і документи, що робить неможливим покарання причетних до цих «ям» осіб.
    >
    > 16 березня 2007 року співробітниками дніпропетровської податкової міліції на підприємстві ТОВ «Металургійна транспортна компанія» було вилучено печатки, грошові кошти, документи та інші докази щодо протиправної діяльності Приватного підприємства «Каштан-торг». Оскільки обшук стався в рамках розслідування відкритої у Кіровограді кримінальної справи №11-1125, все це було направлено до цього обласного центру та потрапило до рук Надії Джоган, яка цим дуже «вдало» розпорядилась. В тому числі і відеозйомкою, на якій зафіксована вся процедура проведення обшуку, відзняті речові докази, за якими надалі потрібно було проводити слідчі дії. Керівники податкової міліції Дніпропетровської області неодноразово телефонували до слідчого відділу кіровоградських колег та цікавилися подальшим розвитком розслідування, але Надія Джоган наклала на будь-яку інформацію суворе табу. Навіть відеозйомка не була використана у кримінальній справі (за кримінально-процесуальним законодавством вона є речовим доказом у кримінальній справі, щодо неї мала бути призначена експертиза).
    >
    > ПП «Каштан-торг» було зареєстроване за рік до того (21 березня 2006 року) в Кіровограді за юридичною адресою у центральному готелі міста «Турист» двома засновниками. Однією з цих осіб був близький знайомий (кажуть, що навіть родич) заступника начальника податкової міліції Кіровоградської області Костянтина Анатолійовича Новицького Володимир Олександрович Козаченко. І це є своєрідним винятком, адже, як зазначалося вище, податкові «ями», як правило, реєструються на підставних осіб, якими, у разі чого, не важко пожертвувати, і які мало що можуть розповісти слідству (для цього використовують осіб, які ведуть асоціальний спосіб життя або «простих» людей, які не розбираються у схемах відмивання коштів, далекі від економіки і взагалі від будь-чого, що виходить за рамки навчального курсу початкової школи і за малі відступні готові підписати будь-які папери, якщо їм правильно пояснити, що це все є формально законним). Другим засновником і директором була немісцева мешканка Юлія Понятовська. Через «Каштан-торг» було перераховано понад один мільярд гривень, але прибуток підприємство задекларувало у сумі лише 39 тис. грн. А у штаті підприємства було аж два працівника – директор та секретарка. Причому перша настільки рідко з’являлась у Кіровограді, що навіть для звільнення останньої оформила доручення на В. Козаченко, який у штаті не числився. До речі, ця колишня секретарка «Каштан-торгу» є рідною сестрою одного з начальників відділу Управління податкової міліції Кіровоградської області.
    >
    > Про справу доповідали у Києві, було проведено багато обшуків, вилучень документів у банках та різних підприємствах, але на цьому все і закінчилося. Натомість заступник начальника податкової міліції Кіровоградської області К. Новицький отримує від дніпропетровських ділків тіньового бізнесу хабара – автомобіль моделі BMW-520I (державний номер 11АМ9682), оформивши його на свого брата. Це відбувається у той час, коли за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах по підприємству кіровоградська податкова міліція та прокуратура ведуть слідство за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України, й встановлюються особи засновників.
    >
    > Однак за обіцяні К. Новицьким 70 тисяч доларів начальник Управління податкової міліції Кіровоградської області Н. Джоган зупиняє кримінальну справу «через невстановлення особи директора» (це є абсурдом, адже саме Ю. Понятовська є у всіх базах даних, відповідальна за податковий облік, врешті решт звітує за діяльність підприємства) та не лише не оголошує Ю. Понятовську у розшук, але й повертає вилучені дніпропетровськими податковими міліціонерами речові докази – в т.ч. печатки задіяних у схемах мінімізації податків підприємств, чорнові записи, схеми отримання коштів з банків в Києві та Дніпропетровську і 360 тис. грн., які нібито належали дружині одного із засновників підприємства, що брало участь у схемі. Причому повернула все це не власниці, а адвокату, який спеціально за цим приїхав до Кіровограда. Ці 360 тисяч і є тими 70 тисячами з лишком доларів, які Костянтин Новицький пообіцяв Надії Джоган за призупинення розслідування. Тобто, грошей реально адвокату не повертали. За змовою з «тіньовиками» оформили повернення на папері, а гроші перекочували до кишені Надії Джоган «за виконану роботу».
    >
    > Формально рішення приймав начальник слідчого відділу Управління податкової міліції Кіровоградської області Л. Дєлістьянов, якого Н. Джоган примусила винести постанову про повернення грошей та речових доказів.
    >
    > З того часу кримінальна справа більше не розслідувалося, слідчих дій не проводилося, а Надія Джоган навіть намагалася скасувати у суді постанову про порушення кримінальної справи щодо ПП «Каштан-торг». Але судді, побачивши, що мова йде про мільярд гривень, не пішли їй назустріч й залишили постанову в силі. Що не зупинило ділків тіньового бізнесу від подальших оборудок. Маючи домовленість, що справа по ПП «Каштан-торг» розслідуватись не буде, вони відкривають нове підприємство у Світловодську – ПП «Дефо-плюс». Дніпропетровські оперативники кажуть, що у схемах ПП «Каштан-торг» і ПП «Дефо-плюс» задіяні одні й ті ж самі підприємства з Києва та Дніпропетровська.
    >
    > Натомість того, хто ретельно розкручував справу «Каштан-торгу» (начальника податкової міліції Дніпропетровської області Володимира Пасічника) на початку 2008-го року звільнили з посади. У вересні 2008-го така ж доля спіткала начальника податкової міліції Кіровоградської області Володимира Тесленка. А Надією Джоган планують (окрім двох вищезгаданих можливих варіантів) «посилити» дніпропетровську податкову міліцію. Приватне ж підприємство «Дефо-плюс» стало однією з найбільших «податкових ям» України, через яку пройшло 13 мільярдів гривень. Цю, виявлену кіровоградськими податківцями схему, прикрити ніяк неможливо, оскільки інформація про виявлення «ями» не тільки досягла Києва, а й стала загальновідомою і сьогодні є у всіх на устах. Так, у листі начальника Головного управління податкової міліції Олександра Мухіна начальникам обласних та Київської й Севастопольської УПМ ДПА «Про відпрацювання «податкових ям» «17718/26-34117 від 03.09.2008 згадуються три найбільші «податкові ями» - ПП «Весна» (Закарпатська обл.), ПП «Демол-Сервіс» (Хмельницька обл.) та ПП «Дефо-плюс» (Кіровоградська обл.). Робота кіровоградських оперативників наводиться у приклад, і Надія Джоган, не змигнувши оком, підносить це київському начальству як плід її тяжкої праці. При цьому мовчить, що, якби вони з Костянтином Новицьким не створили свого часу «кришу» для ПП «Каштан» в Кіровограді, то ніякого б «Дефо-плюс» сьогодні не було б. Адже саме їхнє кришування породило схему, яка розрослася вже з розмірів ями до розмірів прірви. А також мовчить, що розслідування справи по ПП «Дефо-плюс» на сьогодні також загальмоване, причетні до нього особи не виявлені, а сама руйнація схеми аж ніяк не зупинить «тіньовиків» від створення нової, аналогічної схеми, через що і надалі страждатиме бюджет України, а значить і всі ми, громадяни України – споживачі цього бюджету.
    >
    > Днями деякі корективи в життя Надії Джоган внесли київські податківці. 21 жовтня столичні податкові міліціонери (під контролем Головного управління податкової міліції) встановили місцезнаходження та заарештували Юлію Понятовську, і тепер вона знаходиться в слідчому ізоляторі Кіровограда (за місцем скоєння злочину). А Надія Петрівна ламає голову, як її звідти звільнити. Якби ж відповідні доручення на розшук директора «податкової ями» були дані раніше, то її б вже давно розшукали дніпропетровські податківці. І може б не було сьогодні «Дефо-плюс» та інших «податкових прірв», які створюють ділки тіньового «бізнесу», користуючись «кришею» у податкових органах.

    Максим Ісаєнко пише:
    > На нараді в Державній податковій адміністрації України начальник Головного управління податкової міліції України Олександр Мухін навів у приклад роботу заступника Управління податкової міліції-начальника слідчого відділу Кіровоградської області Надії Джоган і запропонував призначити її начальником податкової міліції Кіровоградської області або заступником начальника Головного слідчого управління ДПА України.
    >
    > Однак з ДПА та прокуратури Дніпропетровської області до нас надійшли зовсім інші дані про цю особу, яку характеризують як недостатньо кваліфіковану та заздрісну до справжніх фахівців цієї справи, чиї успіхи вона вдало привласнила собі, щоб заслужити похвалу далекого від «провінційних нюансів» О. Мухіна. Навряд чи він знає, що в середовищі податківців ходить такий жарт: «Що буде, якщо перевірити профпридатність Надії Петрівни, закривши її без мобілки у кабінеті та попросити винести постанову про порушення кримінальної справи за статтею 212 КК України? – Вона напише рапорт на звільнення». Однак нас цікавлять не риси характеру і навіть не професійність Надії Петрівни (хай за це болить голова у тих, хто планує призначити її на вищу посаду), а інші справи, які не мають нічого спільного з кваліфікацією, натомість свідчать про кришування з її боку тих, з ким податкова міліція має боротися.
    >
    > Йдеться про так звані «податкові ями», тобто фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, створених з метою використання у схемах щодо уникнення від сплати податків та неправомірного отримання відшкодування з податку на додану вартість. Через ці «ями» повз бюджет проходить така кількість грошей, що Україна могла б пережити безболісно ще десять світових фінансових криз, відремонтувати тисячі кілометрів автошляхів, значно підвищити бюджетні зарплати, пенсії та соціальні виплати.
    >
    > Головна роль податкових кришувальників у цій схемі – не помічати фіктивні фірми, а якщо це стає неможливим – зволікати з розслідуванням справи, щоб ті змогли або перереєструватись на якихось інших підставних осіб (як правило, фіктивні фірми реєструються на підставних осіб від початку), або закритися, або зникнути шляхом банкрутства. А разом з «ямами» зникають і документи, що робить неможливим покарання причетних до цих «ям» осіб.
    >
    > 16 березня 2007 року співробітниками дніпропетровської податкової міліції на підприємстві ТОВ «Металургійна транспортна компанія» було вилучено печатки, грошові кошти, документи та інші докази щодо протиправної діяльності Приватного підприємства «Каштан-торг». Оскільки обшук стався в рамках розслідування відкритої у Кіровограді кримінальної справи №11-1125, все це було направлено до цього обласного центру та потрапило до рук Надії Джоган, яка цим дуже «вдало» розпорядилась. В тому числі і відеозйомкою, на якій зафіксована вся процедура проведення обшуку, відзняті речові докази, за якими надалі потрібно було проводити слідчі дії. Керівники податкової міліції Дніпропетровської області неодноразово телефонували до слідчого відділу кіровоградських колег та цікавилися подальшим розвитком розслідування, але Надія Джоган наклала на будь-яку інформацію суворе табу. Навіть відеозйомка не була використана у кримінальній справі (за кримінально-процесуальним законодавством вона є речовим доказом у кримінальній справі, щодо неї мала бути призначена експертиза).
    >
    > ПП «Каштан-торг» було зареєстроване за рік до того (21 березня 2006 року) в Кіровограді за юридичною адресою у центральному готелі міста «Турист» двома засновниками. Однією з цих осіб був близький знайомий (кажуть, що навіть родич) заступника начальника податкової міліції Кіровоградської області Костянтина Анатолійовича Новицького Володимир Олександрович Козаченко. І це є своєрідним винятком, адже, як зазначалося вище, податкові «ями», як правило, реєструються на підставних осіб, якими, у разі чого, не важко пожертвувати, і які мало що можуть розповісти слідству (для цього використовують осіб, які ведуть асоціальний спосіб життя або «простих» людей, які не розбираються у схемах відмивання коштів, далекі від економіки і взагалі від будь-чого, що виходить за рамки навчального курсу початкової школи і за малі відступні готові підписати будь-які папери, якщо їм правильно пояснити, що це все є формально законним). Другим засновником і директором була немісцева мешканка Юлія Понятовська. Через «Каштан-торг» було перераховано понад один мільярд гривень, але прибуток підприємство задекларувало у сумі лише 39 тис. грн. А у штаті підприємства було аж два працівника – директор та секретарка. Причому перша настільки рідко з’являлась у Кіровограді, що навіть для звільнення останньої оформила доручення на В. Козаченко, який у штаті не числився. До речі, ця колишня секретарка «Каштан-торгу» є рідною сестрою одного з начальників відділу Управління податкової міліції Кіровоградської області.
    >
    > Про справу доповідали у Києві, було проведено багато обшуків, вилучень документів у банках та різних підприємствах, але на цьому все і закінчилося. Натомість заступник начальника податкової міліції Кіровоградської області К. Новицький отримує від дніпропетровських ділків тіньового бізнесу хабара – автомобіль моделі BMW-520I (державний номер 11АМ9682), оформивши його на свого брата. Це відбувається у той час, коли за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах по підприємству кіровоградська податкова міліція та прокуратура ведуть слідство за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України, й встановлюються особи засновників.
    >
    > Однак за обіцяні К. Новицьким 70 тисяч доларів начальник Управління податкової міліції Кіровоградської області Н. Джоган зупиняє кримінальну справу «через невстановлення особи директора» (це є абсурдом, адже саме Ю. Понятовська є у всіх базах даних, відповідальна за податковий облік, врешті решт звітує за діяльність підприємства) та не лише не оголошує Ю. Понятовську у розшук, але й повертає вилучені дніпропетровськими податковими міліціонерами речові докази – в т.ч. печатки задіяних у схемах мінімізації податків підприємств, чорнові записи, схеми отримання коштів з банків в Києві та Дніпропетровську і 360 тис. грн., які нібито належали дружині одного із засновників підприємства, що брало участь у схемі. Причому повернула все це не власниці, а адвокату, який спеціально за цим приїхав до Кіровограда. Ці 360 тисяч і є тими 70 тисячами з лишком доларів, які Костянтин Новицький пообіцяв Надії Джоган за призупинення розслідування. Тобто, грошей реально адвокату не повертали. За змовою з «тіньовиками» оформили повернення на папері, а гроші перекочували до кишені Надії Джоган «за виконану роботу».
    >
    > Формально рішення приймав начальник слідчого відділу Управління податкової міліції Кіровоградської області Л. Дєлістьянов, якого Н. Джоган примусила винести постанову про повернення грошей та речових доказів.
    >
    > З того часу кримінальна справа більше не розслідувалося, слідчих дій не проводилося, а Надія Джоган навіть намагалася скасувати у суді постанову про порушення кримінальної справи щодо ПП «Каштан-торг». Але судді, побачивши, що мова йде про мільярд гривень, не пішли їй назустріч й залишили постанову в силі. Що не зупинило ділків тіньового бізнесу від подальших оборудок. Маючи домовленість, що справа по ПП «Каштан-торг» розслідуватись не буде, вони відкривають нове підприємство у Світловодську – ПП «Дефо-плюс». Дніпропетровські оперативники кажуть, що у схемах ПП «Каштан-торг» і ПП «Дефо-плюс» задіяні одні й ті ж самі підприємства з Києва та Дніпропетровська.
    >
    > Натомість того, хто ретельно розкручував справу «Каштан-торгу» (начальника податкової міліції Дніпропетровської області Володимира Пасічника) на початку 2008-го року звільнили з посади. У вересні 2008-го така ж доля спіткала начальника податкової міліції Кіровоградської області Володимира Тесленка. А Надією Джоган планують (окрім двох вищезгаданих можливих варіантів) «посилити» дніпропетровську податкову міліцію. Приватне ж підприємство «Дефо-плюс» стало однією з найбільших «податкових ям» України, через яку пройшло 13 мільярдів гривень. Цю, виявлену кіровоградськими податківцями схему, прикрити ніяк неможливо, оскільки інформація про виявлення «ями» не тільки досягла Києва, а й стала загальновідомою і сьогодні є у всіх на устах. Так, у листі начальника Головного управління податкової міліції Олександра Мухіна начальникам обласних та Київської й Севастопольської УПМ ДПА «Про відпрацювання «податкових ям» «17718/26-34117 від 03.09.2008 згадуються три найбільші «податкові ями» - ПП «Весна» (Закарпатська обл.), ПП «Демол-Сервіс» (Хмельницька обл.) та ПП «Дефо-плюс» (Кіровоградська обл.). Робота кіровоградських оперативників наводиться у приклад, і Надія Джоган, не змигнувши оком, підносить це київському начальству як плід її тяжкої праці. При цьому мовчить, що, якби вони з Костянтином Новицьким не створили свого часу «кришу» для ПП «Каштан» в Кіровограді, то ніякого б «Дефо-плюс» сьогодні не було б. Адже саме їхнє кришування породило схему, яка розрослася вже з розмірів ями до розмірів прірви. А також мовчить, що розслідування справи по ПП «Дефо-плюс» на сьогодні також загальмоване, причетні до нього особи не виявлені, а сама руйнація схеми аж ніяк не зупинить «тіньовиків» від створення нової, аналогічної схеми, через що і надалі страждатиме бюджет України, а значить і всі ми, громадяни України – споживачі цього бюджету.
    >
    > Днями деякі корективи в життя Надії Джоган внесли київські податківці. 21 жовтня столичні податкові міліціонери (під контролем Головного управління податкової міліції) встановили місцезнаходження та заарештували Юлію Понятовську, і тепер вона знаходиться в слідчому ізоляторі Кіровограда (за місцем скоєння злочину). А Надія Петрівна ламає голову, як її звідти звільнити. Якби ж відповідні доручення на розшук директора «податкової ями» були дані раніше, то її б вже давно розшукали дніпропетровські податківці. І може б не було сьогодні «Дефо-плюс» та інших «податкових прірв», які створюють ділки тіньового «бізнесу», користуючись «кришею» у податкових органах.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.04 | Михайло Свистович

      Re: Бандитських кришувальників у ДПА планують на підвищення

      гладких пише:
      > Мухин Баканов и Бухарев сами бандиты и редкие контрацептивы

      Можна з подробицями про Баканова? Моїй жінці довелось кілька разів спілкуватися з ним (познайомились під час приїзду Юлі до Ірпеня з його ініціативи), був ввічливим, але скільки не спілкувались потім щодо зловживань нашого податкового ректора - результату нема. Отож хочеться знати, чи варто мати з ним справу надалі.
  • 2008.10.31 | VLT

    Re: Бандитських кришувальників у ДПА планують на підвищення

    Очень плохо, что есть такие писатели как Максим Исаенко который пишет 100% заказные статьи и прочитав статью можна догадаться кто непосредсвенно прямой заказчик.
    Вот еще несколько изданий которые есть в Интернете:
    http://compromat.ua/ru/16/14829/index.html
    http://www.jforum.kiev.ua/index.php?showtopic=229
    http://kirovograd.rks.kr.ua/daily/kirovograd/2008/10/14/tax-administration/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.04 | Михайло Свистович

      Re: Бандитських кришувальників у ДПА планують на підвищення

      VLT пише:
      > Очень плохо, что есть такие писатели как Максим Исаенко который пишет 100% заказные статьи

      В нас немає замовник статей. Натомість сайт Компромат.ру саме для таких статей й існує

      > и прочитав статью можна догадаться кто непосредсвенно прямой заказчик

      То скажіть і нам, не приховуйте таку цінну інформацію :) Бо зі мною, наприклад, ніхто не поділився :) А я ж цей сайт засновував...

      > Вот еще несколько изданий которые есть в Интернете:
      > http://compromat.ua/ru/16/14829/index.html

      Про цей сайт див. вище, а як два наступних лінки стосуються теми статті - не можу вкурити

      > http://www.jforum.kiev.ua/index.php?showtopic=229
      > http://kirovograd.rks.kr.ua/daily/kirovograd/2008/10/14/tax-administration/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".