МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нафтогаз: Боргів не маємо, газ не забираємо

01/03/2009 | Майдан-ІНФОРМ
НАК «Нафтогаз України» заперечує наявність заборгованості перед “Газпромом” за спожитий у листопаді-грудні імпортований газ і називає останні заяви представників “Газпрому” неправдивими.

Про це йдеться у переданому УНІАН повідомленні “Нафтогазу”.

“Підтвердження (СВІФТ) перерахунку НАК «Нафтогаз України» та надходження коштів на рахунок компанії «РосУкрЕнерго АГ» НАК «Нафтогаз України» отримав 30 грудня 2008 року. Відповідний акт, за підписом голови правління Компанії Олега ДУБИНИ знаходиться в офісі ВАТ «Газпром», наголошується у повідомленні.

НАК «Нафтогаз України» також підкреслює, що не виходив в односторонньому порядку з переговорного процесу. “Переговори було завершено внаслідок відмови ВАТ «Газпром» від пропозиції Компанії, якою пропонувалась економічно обґрунтована ціна на газ для українських споживачів та відповідно скоригована до європейського рівня та економічно обґрунтована ставка на транзит російського газу українською територією”, наполягають в “Нафтогазі”.

Крім того, «Нафтогаз України» вважає, що будь-які заяви з боку офіційних представників ВАТ «Газпром» щодо несанкціонованого відбору Україною російського газу, який призначений споживачам Європи, є такими, що не відповідають дійсності та завдають шкоди репутації НАКу як надійного транзитера енергоресурсів до країн Європейського Союзу.

Також «Нафтогаз» заявляє, що, незважаючи на недоотримання з боку ВАТ «Газпром» необхідних обсягів газу для виконання своїх зобов’язань перед країнами ЄС щодо транзиту природного газу, протягом доби використав з власних резервів 17 млн. куб. метрів газу, з яких 10 млн. куб. метрів було протранспортовано до країн Європи та ще 7 млн. кубів було використано для роботи газотранспортної системи.

Як йдеться у повідомленні, «Нафтогаз» неодноразово звертав увагу «Газпрому», що відсутність щорічної угоди щодо транзиту російського газу територією України може призвести, зокрема, до розбалансування синхронної роботи газотранспортних систем Росії, України та ЄС. “НАК «Нафтогаз України» за відсутності означеного документу не може визначити країни та обсяги газу, які вони мають отримати. Це, в свою чергу, не дозволяє компанії визначити напрямки, за якими мають бути спрямовані більші обсяги природного газу”, - додали в “Нафтогазі”.

Саме тому «Нафтогазом» було прийнято рішення виходити з середньодобового обсягу транзиту російського газу, який передбачено офіційними заявками ВАТ «Газпром» та останніми домовленостями на переговорах у грудні минулого року, підкреслюється в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 2 січня, офіційний представник російського «Газпрому» Сергій КУПРІЯНОВ, зокрема, заявив, що Україна веде несанкціонований відбір російського газу, що йде українськими магістральними трубопроводами на експорт до Європи.

Також він стверджує, що “Газпром” досі не отримав від України 1,5 млрд. дол. за поставлений наприкінці 2008 року газ, а також те, що Україна ще залишається винною російській компанії 614 млн. дол. штрафу.

поставив:sean

Відповіді

 • 2009.01.03 | Историк

  Похоже на правду:

  http://www.kontrast.org.ua/news/495.html
 • 2009.01.03 | Адвокат ...

  "Ґазпром" -- "Нафтогазу": Борги мають бути!

  Як що їх нема, їх треби вигадати!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.01.03 | velotrek

  Re: Нафтогаз: Боргів не маємо, газ не забираємо

  "Неспроможність керівництва "Газпрому" вести переговори на партнерських засадах призвела до припинення газопостачання України та розбалансування механізму газового транзиту в Європу", - йдеться у заяві "Нафтогазу". Думаю що Москва діє неправильним шляхом ,вона робить гірше лише собі.
 • 2009.01.04 | velotrek

  Re: Нафтогаз: Боргів не маємо, газ не забираємо

  Україна молодець. Справді достойна відповідь московським хамам і авантюристам. Так тримати Україні. Позакривати транзитні труби. Московські жулікі прилетять дуже скоро в Київ і будуть стояти на колінах, перед українським народом. Газу в Росії дівати нема куди, не той час щоб нам диктувати умови. Ми їм маємо диктувати ціну на транзит, то наш козир.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.04 | GreyWraith

   Не кажіть "гоп", доки не перескочили

   Ми ще не перемогли. Та й судячи із встановлення ціни, хлопці явно із катушок позлітали. А щурі, загнані в куток, небезпечні своєю непередбачуваністю...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.04 | Адвокат ...

    Ну, блін! А що пасянам робить, як "вєршка" нема?

    Тепер крихіки Міллєр, Пукєн та 2-ва Мєдвєда "смєкают", як Україну "на щьотчік паставіть". Схоже, "смєкнулі": рахувать транжить по $1,7 а технолоьоґійний ґаз,-- по $450. Мо`, завтри "смєкнут" по $600...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.05 | GreyWraith

     Так можуть догратися... (л)

     Адвокат ... пише:
     >Схоже, "смєкнулі": рахувать транжить по $1,7 а технолоьоґійний ґаз,-- >по $450. Мо`, завтри "смєкнут" по $600...
     Наші, судячи із http://www.maidan.org.ua/static/news/2009/1231151193.html, вирішили вдарити цьому "$1.7" під дих. Я думаю, що міну із "неповноважним підписом" було закладено нашими ще в 2006 році навмисно. Але чому підірвано саме зараз? Плюс ще це: http://www.maidan.org.ua/static/news/2009/1231149925.html. Останні речі пахнуть хорошими судовими позовами до "Газпрому" за зрив контрактів. У комбінації із першим лінком це все схоже на дуже серйозну атаку, і то ще найголовніші сили з боку Заходу поки не вступили у бій...

     Є якісь думки на рахунок того, яким чином Росія викручуватиметься? Оголосить Заходу газову блокаду?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.05 | Адвокат ...

      Рушка почне бомбардувать Еуропу скрапленими ґазовими бонбами!

      Через "портал" у 450-й вимір. ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua