МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Доньку "Газпрому" викрили на несанкціонованому відборі газу

01/05/2009 | Майдан-ІНФОРМ
НАК "Нафтогаз України" вимагає від ВАТ "Газпрому" і ВАТ "Молдовагаз" відновити попередню узгоджену схему відбору газу для Республіки Молдова, повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз".

Як мовиться у прес-релізі компанії, споживачі Республіки Молдова з незрозумілих причин і без узгодження із ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" починаючи із 1 січня 2009 р. розпочали споживання природного газу практично в повному обсязі із транзитного газопроводу "Ананіїв-Тираспіль-Ізмаїл", який частково проходить територією республіки Молдова.

Таким чином, сумарна подача природного газу в південному напрямку країнам Балканського регіону – Румунії, Болгарії, Туреччини, Греції та Македонії - була зменшена на відповідний обсяг – близько 10 млн куб. м на добу.

Зазначені спільні дії ВАТ "Газпром" та її дочірньої компанії ВАТ "Молдовагаз" вносять дестабілізацію із забезпечення країн Балканського регіону природним газом і призводять до необґрунтованих звинувачень до української сторони як транзитера російського газу.

НАК "Нафтогаз України" вимагає від ВАТ "Газпром" відповідної вказівки ВАТ "Молдовагаз" відновити попередню узгоджену схему відбору газу для Республіки Молдова із штатних напрямків.

У той же час, НАК "Нафтогаз України" нагадує, що у зв"язку з відсутністю у 2009 р. "Технічної угоди", яка регламентує транзит російського природного газу територією України, надійна робота газотранспортних систем може забезпечуватись в оперативному режимі при узгодженості дій диспетчерських підрозділів ВАТ "Газпром" та ДК "Укртрансгаз".

ДК "Укртрансгаз" готовий приймати природний газ на кордоні Російська Федерація – Україна по транзитним газопроводам при рівномірній їх завантаженості, у тому числі по газопроводу "Уренгой – Н.Псков" в обсязі не менше 65 млн куб. м на добу.

http://www.rbc.ua/ukr/newsline/2009/01/05/485663.shtml

Відповіді

 • 2009.01.05 | Мартинюк

  Ага - самі газ крадуть, а на нас тикають

  Негарно руссо-молдавани.
 • 2009.01.05 | Тарас Токар

  Нарешті, Україна почала відбиватися

 • 2009.01.05 | velotrek

  Re: Доньку "Газпрому" викрили на несанкціонованому відборі газу

  Існуюча проблема не зачіпає європейських споживачів завдяки наявним достатньо великим обсягам запасів газу. Єврокомісія відзначила, що нормальні обсяги постачань російського газу зберігаються і для промислових підприємств Євросоюзу. Так що у Москві дарма панікують.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua