МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Туркменський газ стає дефіцитом та об'єктом махінацій

01/05/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Туркменістан в протягом 30 років щорічно обіцяє експортувати в Китай до 40 мільярдів кубометрів природного газу з правобережжя Амудар'ї. Про це йшлося на спеціальній нараді 3 січня 2009 року, яка відбулася за дорученням Президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова, передає Державне інформаційне агентство Туркменістану (TDH).

Разом з тим, в туркменського керівництва щось не зходиться з цифрами. Зокрема, суми обіцяних на експорт обсягів газу власного видобутку сильно перевищують сам той видобуток.

У 2008 році Туркменістан експортував понад 47 мільярдів кубічних метрів природного газу з здобутих 70 з половиною мільярдів кубометрів, що менше наміченого. Як передає Туркменское телебачення, про це було сказано на нараді, присвяченій розвитку ПЕК Туркменістану, яке відбулося в Ашхабаді за дорученням президента Гурбангули Бердимухамедова.

У повідомленні телебачення йдеться про те, що скорочення експорту туркменського природного газу в минулому році було "викликано зниженням попиту у зарубіжних споживачів".

В 2009 році в Туркменії намічено добути більше 75 мільярдів кубічних метрів газу, з яких на експорт планується направити більше 51 мільярда кубометрів.
Про те, які держави, в яких обсягах, і за якими цінами буде закуповувати в 2009 році туркменський газ, не повідомляється. Але в числі головних покупців туркменського природного газу зазвичай називалися російський «Газпром» та Іран, які закуповували відповідно 50 мільярдів і 8 мільярдів кубометрів газу.

Місцеві оглядачи вже третій рік поспіль звертають увагу на те, що з обсягами туркменського газу, який експортує країна, відбуваються дивні махінації. Враховуючи, що жодна сторона не заявляла про недоотримання газу, можна припускати що хтось з них задіяний у схемах приписок або тіньових оборудок.

Відповіді

  • 2009.01.06 | Koala

    Власне, на цьому РУЕ вже колись зіграло

    2006-го Туркменістан пообіцяв 40млн. кубів Росії і 40 - Україні (точно не пам'ятаю). А в результаті ці 40 пішли РУЕ - ніби обом одразу...
  • 2009.01.06 | Koala

    Чи не є це справжньою причиною нинішньої істеріки Кремля?

    Туркменбаші Другий газ Росії не продав, тому вони припинили його постачання (дійсно, як можна постачати те, чого не маєш?), тиск впав, а когось же треба звинуватити... Але з такими фокусами Росія точно дограється, і Госдеп з Єврокомісією точно зроблять певні висновки стосовно доцільності перебування нинішнього керівництва Росії при владі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua