МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

цікавий графік - прогноз вартості газу для Австрії (л)

01/06/2009 | observеr

Відповіді

  • 2009.01.06 | Адвокат ...

    УґУ(с), цікавий.

  • 2009.01.06 | Isoлято

    Ну зочєм Ви таґ? Зара шеф "Gas-tapo" папаша Мюллєр вдавицця...

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.06 | GreyWraith

      Не вдавиться - інший графік намалює

      "Эпоха дешевых енергоносителей закончилась" (с) В.В.Путін
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.06 | Адвокат ...

        Недо-хв`юрер Пукін,-- ще й не такий ґрахікік намалює

        Ґебєльсониш нідарєзаний. ;)
  • 2009.01.06 | BROTHER

    А от американський графік

    http://www.forecasts.org/images/leading-indicator/schilling.gif

    Поки ціна, запропонована Нафтогазом, мені бачиться реальнішою.

    1. Долар зміцнився - тому 180 долярів сьогодні, то вже більше, ніж 180 долярів рік тому. Тобто це фактичне підвищення ціни.

    2. Польща та Німеччина беруть за транзит 2.7, а не 1.6, як це робимо ми, і там на шляху ще є Білорусь. І всі разом вони транспортують значно менше, ніж одна Україна. Середня ставка на закачування, зберігання, відбір та підняття газу у підземних газосховищах тієї ж Німеччини - 24...25 за 1000кубів, а в Україні 2.25! В Україні унікальна система ПСГ, такої нема більше ніде у Європі чи в кацапів. Тобто пакет послуг, які Україна надає Росії з приводу транспортування газу значно дешевший, ніж аналогічний пакет послуг, наприклад, у Польщі чи в Німеччині, тому і ціна для України спеціальна. Україна своїми дешевими цінами на послуги робить російський Газпром конкурентно більш спроможнішим у Європі. То ж хай кацапи не бздять - транзит Україною їм экономічно вигідний, все інше - політика.

    3. Коливання ціни, яку нібито пропонує Газпром Україні, сягає приблизно 100% (250....500)- це ще одна ознака нереальності газпромівської ціни. Таких коливань за умов реального ціноутворення у продовж короткого часу (лічені дні) не буває, тим більше, що тенденція до зниження ціни в усьому світі.

    4. Росія, коли ціна на нафту зростала, наполягала на залежності ціни газу від ціни нафти, то ж має бути послідовною. Насправді, є дуже важкі і багаточисельні хвормули, за якими науковці з економіки пояснюють ту чи іншу ціну на газ. Але ринок газу дуже регіональний, то ж Європа сама мала б допомогти Україні з метою в решті решт отримати газ від Газпрому дешевше. Бо від української ціни залежитеме і середьоєвропейська ціна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.07 | Сергій Кабуд

      ситуація залежить не стільки від розрахунків

      скільки від реальності отримати газ в належних обсягах

      в Європі є дві біржі на це: в Англії і Голандії

      не певен які там обсяги, але Голандія стоїть на великому резервуарі газу так як і Великобританія

      система трубопроводів теж достатньо розвинена, отже теоретично газ можна брати з інших джерел

      ціна на газ на біржі в голандії де продають контракти на майбутнє на 2009 коливається від $250-$300

      http://www.endex.nl/

      детальніше
      http://community.livejournal.com/ukr_nationalism/1015044.html
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.07 | BROTHER

        То ж принципово наші праві

        А кацапня просто, знаючи, що є резерви, намагається їх виявити, так би мовити проявити ся. А там побачимо...

        Тримаймося разом! Я вже сказав своїм близьким, а це 3 родини ( десь 8 людей, а ще й на більше вистачить), що компенсую їм різницю, якщо ми закупимо газ деінде крім Росії. Най він буде дорожчий, я гарантую компенсацію різниці. Нажаль, це більше схоже на жарт, але... (((

        Щось маємо робити! Дістали вже ці вистави на Новий Рік! Поки пани ділять прибутки, країна потерпає від залежності до одного джерела. Ні тобі Нового Року, ні тобі Різдва!

        Все на світі коштує грошей, незалежність - теж річ недешева. Маємо диверсифікувати (урізноманітити) джерела енергопостачання будь що! LNG (скраплений газ), це те, що попри всі заяви лякає кацапню, бо веде до появи ринку газу, на кшталт ринку нафти і на відміну від ситуації, яка склалася зараз.

        Mапа терміналів скрапленого газу в Європі:
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.01.07 | Сергій Кабуд

          наші мають впровадити газіфікацію вугілля негайно

          це залучить до роботи міліони людей на Сході і за рік Україна здатне відмовитися ПОВНІСТТЮ від спалювання як газу так і нафти. Крім того що газіфікація дає якісну заміну російському газу вона даю і сінтез-газ сінтез-газ є сировиною для виробки спирту метанолу на якому працює двигун внутрішнього згорання. Автопарк України це 5 міліонів авт. в їх двигунах треба замінити деякі деталі з алюмінію і пластиків на корозостійкі для метанолу. Вартість такого пару сотен баксів. Бо наступним кремлівським наїздом буде нафтовий. Треба готуватися ЗАРАЗ =============================================================

          Газифікація вугілля (рос. газификация угля, англ. coal gasification, gasification of coal; нім. Kohlenvergasung f) — високотемпературний процес взаємодії вуглецю вугільного палива з окисниками, який здійснюється з метою одержання суміші горючих газів (Н2, СО, СН4).

          Як окисники (газифікуючі агенти) застосовують кисень, водяну пару та ін.

          Методи Г.в.п. класифікують за:

          1. видом дуття: повітряна, повітряно-киснева, паро-повітряна, паро-киснева;
          2. за тиском: при атмосферному тиску (0,1-0,3 МПа), середньому (до 2-3 МПа), високому (понад 3 МПа);
          3. за розміром вихідного палива: газифікація грудкового, дрібнодисперсного та пилоподібного вугілля;
          4. за конструктивними особливостями реакційної зони: у щільному шарі палива, в псевдозрідженому шарі, в пиловугільному факелі;
          5. за способами виділення смоли;
          6. за способами підводу тепла: автотермічна (за рахунок внутр. джерел), алотермічна;
          7. За теплотою згоряння одержуваного газу (в МДж/м3): низької (до 6-7); середньої (12-18) та високої (30-35) теплоти згоряння;
          8. За призначенням газів: для енергетичних і технологічних цілей (синтезу, виробництва водню, технічного вуглецю). 9. За температурою газифікації: низькотемпературна (до 800оС), середньотемпературна (800—1300оС), високотемпературна (1300оС).

          Г.в.п. була широко розвинена в першій половині ХХ ст. і до 1960 р. Напр., в 1958 р. в СРСР працювало понад 350 газогенераторних станцій, на яких в 2500 генераторах вироблялося 35 млрд м³ газу на рік.

          У зв'язку з бурхливим розвитком газодобувної галузі Г.в.п. різко скоротилася. Перспективними галузями застосування Г.в.п. є переробка високосірчистого і високозольного вугілля, переробка вугілля у районах віддалених від газопроводів, а також виробництво синтез-газу, газів-відновників та водню для потреб хімічної промисловості. ----------------------------------------------------- Підземна газифікація вугілля

          Підземна газифікація вугілля (рос.газификация угля подземная, англ. coal gasification in situ, underground gasification of coal; нім. unteridische Kohlenvergasung f, Flözvergasung f) – спосіб розробки вугільних родовищ, який базується на фіз.-хім. перетворенні вугілля в горючі гази в надрах за місцем залягання. 

          Підземна газифікація вугілля – фізико-хімічний геотехнічний процес. Включає буріннясвердловин для подачі повітряного або парокиснево-повітряного дуття та відводу газу, що утворюється, створення в пласті між свердловинами реакційних каналів, в яких вугілля взаємодіє з потоками газу. Ці канали виконуються шляхом збійки свердловин. Через бурові свердловини до пластів вугілля постійно подають повітря, рідше — його суміш з киснем: відбувається взаємодія оксидів вуглецю і водяної пари, що утворилися в зоні спалювання вугілля, з вуглецем стінок пласта. Одержані горючі гази використовують як паливо, іноді — як технологічну сировину. Переваги Г.в.г.: невеликий обсяг підземних робіт, малий вплив на довкілля, мала собівартість одержуваного палива. Недоліки: невелика теплота згоряння газу (3,3 МДж/м³ для бурого і до 5 МДж/м³ для кам’яного вугілля), труднощі контролю розповсюдження фронту газифікації. Перша в світі промислова станція підземної газифікації вугілля стала до ладу 1937 року в Горлівці (Донбас). В різні роки працювало до шести дослідно-промислових і промислових станцій Г.в.п. Сьогодні використовується дві з них – Південно-Абінська (Росія, Кузбас) та Ангренська (Сер. Азія). Дослідно-промислові установки є в США, ФРН, Великобританії, Канаді, Австралії. Наукові дослідження з підземної газифікації в Україні ведуться у Державній гірничій академії України, Інституті геології та геохімії горючих копалин НАН України, Донецькому науково-дослідному вугільному інституті.

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.01.07 | Isoлято

            Підземна газифікація - річ трошки ризикова...

            ...в тому сенсі, що ще не всі її еколоґічні наслідки адекватно оцінені.

            Але не варто забувати, що Україна - на 1-му місці в Європі за покладами бурого вугілля. Лежить у мене "Хімія-і-жізєнь" за 80-й рік (№5), де такі праєкти в цьому напрямку розписані, шо страшне. Ото б зараз це усе підняти...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.01.07 | Сергій Кабуд

              можна газіфікувати і дерево і сміття і біомасу

              приоритет зараз- покінчити з спалюванням газу і нафти

              бо на ці гроші які ми їм платимо- кремляді нам зроблять ядерний голодомор і вже після того українців в Україні не залишиться жодного

              все дуже серьозно панове.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.01.09 | BROTHER

                Треба бути гуманістами, дати їм час

                на те, щоб розробити схеми, як п*здити гроші при цьому. Або просто підказати нашім керівникам, де в такому разі буде їхня маржа.

                Інакше кацапи їм просто запропонують реальні гроші, і наші "гетьмани" продадуть Україну вкотре!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".