МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чим вища ціна на газ тим вища вартість транзиту

01/09/2009 | Майдан-ІНФОРМ
В разі підвищення ціни на газ для України вартість транзиту також буде підвищена.

Про це заявив заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Володимир Тріколіч, повідомляє УНІАН.

"60% вартості транзиту - це паливний газ, і чим вища ціна газу, тим вища ставка транзиту", - сказав він.

Як відомо, на думку російського прем`єра Володимира Путіна, ринковою транзитною ставкою сьогодні є 3-4 долари, а ринковою ціною за газ є 470 дол. у першому кварталі 2009 року.

За такою середньою ціною, заявив він, одержують газ у першому кварталі цього року країни, що межують з Україною.

Трико лич також запевнив, що українська сторона надасть експертам Європейської Комісії всю документацію щодо часу припинення транзиту газу з Російської Федерації в Європу.

За його словами, українська сторона має доказові матеріали, які свідчать про те, що саме Росія припинила поставки газу:

"У нас є електронні записи всіх комп'ютерів і приладів. Я заявляв, що російська сторона в 7:45 ранку 6 числа припинила повністю подачу газу на територію України", - відзначив Тріколіч, повідомляє прес-служба НАК.

Заступник голови правління НАК підкреслив, що міжнародні експерти зможуть проаналізувати ці дані і вирішити, як діяти в подальшому.

ін вважає, що після цього представники "Нафтогазу" разом з експертами запропонують російській стороні вивчити ситуацію на газоперекачувальних станціях, розташованих на території Російської Федерації.

"Зараз питання зводиться до того, чи допустять нас і представників ЄК на газоперекачувальні станції Росії, чи покажуть документацію?", - відзначив Тріколі


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua