МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна закликає Росію відновини поставки газу

01/09/2009 | Майдан-ІНФОРМ
На цьому наголосив Президент України Віктор Ющенко у Києві на спільній прес-конференції з Прем'єр-міністром головуючої в ЄС Чехії Міреком Тополанеком. «Ми закликаємо Росію поновити поставки транзитного газу до споживачів Європейського Союзу і Європи в цілому», - сказав В. Ющенко.

Президент вкотре підтвердив готовність України і надалі в повному обсязі виконувати свої транзитні зобов'язання. «Україна гарантує - як це вона робила і раніше - постачання всіх об'ємів газу з Росії до споживачів Європи. Україна сумлінно виконає свою транзитну місію. Є тільки одна проблема - цей газ має бути постачений із Росії», - сказав Глава держави. Він ще раз наголосив: жодної вини України у ситуації, що виникла, немає: «Ми не зірвали жодного зобов'язання із виконання транзитної місії».

Президент України підкреслив, що ЄС не повинен бути заручником проблем, які існують у газових відносинах між Україною та Росією. Тому завданням номер один В.Ющенко назвав термінове відновлення поставок російського газу до Євросоюзу.

Він наголосив, що саме російська сторона перекрила газовий вентиль. «Кран має відкрити та сторона, яка його закрила», - сказав В.Ющенко, підкресливши, що Україна технічно не могла цього зробити, адже припинити постачання газу можна лише з території Росії.

В. Ющенко зауважив, що Україна готова зробити все, щоб транзит газу був прозорим механізмом. Зокрема, за його словами, Україна готова встановити на всіх шести своїх пропускних пунктах спеціальне обладнання, яке у режимі реального часу буде передавати європейським фахівцям інформацію щодо об'ємів газу, який надходить від РФ і транспортується територією України.

Відповідаючи на запитання, В. Ющенко також наголосив, що Україна виступає за те, щоб її газотранспортна система залишалася невід'ємною частиною європейського газового ринку.

Президент додав, що Україна підтримує всі ініціативи Європейського Союзу, які дозволять оптимізувати європейський газовий ринок.

У свою чергу, М.Тополанек зауважив, що ЄС жодним чином не хотів втручатись у двосторонні відносини між Україною та Росією. За його словами, в ЄС бачать, що дві країни хочуть виконати свої зобов'язання - і щодо поставок газу, і щодо транзиту - але, на жаль, Європа газ не отримує. Саме тому, сказав він, Євросоюз хоче допомогти двом країнам «подолати кризу довіри». М.Тополанек висловив сподівання, що тристороння угода про створення моніторингової групи щодо контролю за транзитом російського газу допоможе подолати цю кризу довіри. «ЄС, «Нафтогаз» і «Газпром» мають домовитись про місію експертів», - сказав Прем'єр-міністр Чехії.

поставив:sean


Пам'ятайте про газ. Не купуйте російських товарів!
http://maidanua.org/static/viol/1230840572.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua