МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна підписала протокол.(л)

01/11/2009 | terrykoo
Новина звідси:
http://www.rbc.ua/rus/newsline/2009/01/11/486819.shtml

Тут текст протоколу, який привіз з Москви Тополанек:
http://www.gazprom.ru/news/2009/01/102215_33534.shtml

Деякі деталі переговорів:

...Как передает корреспондент агентства "Интерфакс-Украина", начало переговоров между премьерами двух стран задержалось на 2 часа, поскольку Ю.Тимошенко проводила совещание со своими советниками и членами правительства. "Мы провели все необходимые консультации и готовы начать переговоры в широком кругу", - сказала она в начале встречи.

Она предоставила слово вице-премьеру Григорию Немыре для того, чтобы он рассказал "о деталях наших определенных предложений к этому протоколу".

После этого прессу попросили оставить зал для переговоров.
http://www.interfax.com.ua/rus/main/4666/

Відповіді

 • 2009.01.11 | terrykoo

  Термін дії комісії по контролю за транзитом 1 місяць(Тимошенко)

  Срок действия международной комиссии по контролю за поставками и транспортировкой газа из России в Украину составляет один месяц. Об этом сообщила сегодня на пресс-конференции премьер-министр Юлия Тимошенко, передает корреспондент РБК-Украина...

  По словам Ю.Тимошенко, в протоколе содержится договоренность о допуске международных экспертов как на территорию Украины, так и на территорию РФ для контроля за транзитом газа. В протоколе также отмечены 5 пунктов, которые, по словам Ю.Тимошенко, "являются важными для Украины". "Пункт первый - Украина была и остается надежным транзитером газа и не останавливала поставки газа в Европу. Второй - Украина с 1 января 2009 г. не брала несанкционированный газ, весь газ был доставлен в Европу. Третий - Украина не должник и до копейки рассчиталась за 2008 г. Четвертый - Украина была инициатором приглашения международных экспертов для контроля за украинской ГТС. Около 20 экспертов уже работают, Украине нечего прятать. Пункт пятый - мы были и остаемся конструктивной стороной в переговорах с РФ до подписания соглашения на 2009 г. или стратегического соглашения на базе меморандума, подписанного в октябре 2008 г.", - сказала Ю.Тимошенко.
  http://www.rbc.ua/rus/newsline/2009/01/11/486823.shtml

  Як на мене, все йде добре - наші нічого не здали і одночасно розблокували транзит. Якщо росіяни почнуть трактувати протокол в невигідному Україні ключі, через місяць комісію можна буде розпустити :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.11 | Альберт

   Я не певен, що те що вона говорить...

   ...є в документах.. Це Юля. Її слухати - краще довірити транзит Міллєру одразу.. 8((
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.11 | terrykoo

    Спокійно. Коли європейці опублікують документ, ми все побачимо.

   • 2009.01.11 | omlet

    Re: Я не певен, що те що вона говорить...

    Альберт пише:
    > ...є в документах.. Це Юля. Її слухати - краще довірити транзит Міллєру одразу.. 8((

    Навіщо було здіймати увесь цей скандал та ще й звинувачувати в усьому Президента та РосУкрЕнерго?
  • 2009.01.11 | Kulish

   Re: Термін дії комісії по контролю за транзитом 1 місяць(Тимошенко)

   У протоколі, опублікованому на сайті Газпрому, нічого такого нема. Але є: "monitoring of the technical state of the gas transport system, including underground gas storage located in Ukraine, where relevant to the transit of gas to the European Union", що означає ніщо інше, як загальний контроль за ГТС (включаючи й газосховища), а не тільки за входом-виходом газу? Оскільки, при бажанні, всі головні газові мережі країни можна віднести (relevant) до системи подачі газу в Європу. Так що "Газпром" отримав те, що хотів.
   Може, ЮВТ там щось і дописала "від руки". Але фраза, що Україна нічого не крала і за все заплатила, більше підходить для міліцейских протоколів, а не для міжнародних...
 • 2009.01.11 | Alex_1

  Re: Україна підписала протокол.(л)

  Попри все, що було підписано чи ні - це є поразка для України. Підписання-це потсупки, то є слабкість, а слабаків завжди гноблять у світі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.11 | Koala

   Правильно! Справжні пацани ніколи нічого не підписують

   особливо - заяву про вступ до ВУЗу. Тому і рівень мислення у них, як у 9-класників.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua