МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Президент Польщі Лех Качинський про російський вплив в ЄС (/)

01/11/2009 | omela
Президент Польщі Лех Качинський, який днями закликав до активнішої участі Євросоюзу для вирішення газового конфлікту України з Росією, розкритикував міністра закордонних справ Радослава Сікорського за його "м’яку" позицію в газовій суперечці.

"Якщо глава МЗС говорить про нейтральність в газовій суперечці між Україною та Росією, то можу це пояснити його особистою неприязню до президента або мушу задуматись над тим, про що тут йде мова", - сказав президент в інтерв’ю виданню Gazeta Wyborcza, опублікованому в суботу, 10 січня, повідомляє УНІАН.

Качинський, який часто та гостро критикує Росію, сказав, що полякам не варто боятись звинувачень в "антиросійськості", і закликав протистояти проросійському лобі в Європейському Союзі, який нині об’єднує 27 країн.

"Не потрібно боятись, що нас звинуватять у русофобії в ЄС, бо нас і так звинуватять. При величезному впливу проросійських настроїв, традицій, інтересів, антиамериканізму, а часом, може, і корупції (в ЄС), якщо цьому не протиставиться певна група країн, то критичну масу не подолати", - сказав він.

Польський президент, однак, визнав, що Польщі з іншими країнами буде важко протистояти "потужному" проросійському лобі.

"Але можемо загальмувати певні тенденції", - додав він.

Качинський також пояснив початкову обережну позиції Чехії, яка з 1 січня 2009 року головує в Євросоюзі, результатом тиску прихильників РФ в ЄС.

"Сила впливу нашого російського партнера в ЄС є величезною", - сказав польський президент.

Як відомо, 6 січня Качинський закликав Євросоюз, представники якого з 1 січня заявляли про необхідність двостороннього вирішення газової суперечки України з РФ, втрутитись в газовий конфлікт.

На думку польського президента, поляки повинні стати на сторону українців в газовому конфлікті.

У свою чергу Сікорський заявляв, що поляки повинні зайняти обережну позицію, яка б не привела до загострення конфлікту.

http://pravda.com.ua/news/2009/1/10/87438.htm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua