МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Росія хоче заморозити Схід і Південь України

01/13/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Росія вибрала найгірший для України маршрут подачі газу, в результаті якого розпадається єдина система забезпечення газом населення та промисловості України

12 січня Росія нібито погодилася на відновлення транзиту газу, але зробила це таким чином аби завдати Україні максимальних технологічних проблем і відповідно виставити її у якомога більш невигідному для європейців світлі. Схема транспортування газу в південну Європу, яку забажала собі Росія наводиться нижче.

На схемі видно що для подачі газу на південну частину української газотранспортної системи (ГТС), Росія вибрала один із ..північних входів у систему, тобто вхід через станцію Суджа Курської області . Це при тому що на Півдні є аж 5 входів в українську ГТС.
Як видно із схеми такий маршрут фактично розбиває українську ГТС на дві частини –на умовно кажучи „помаранчеву” і „біло-синю” (за результатами виборів у 2004 році).
Питання полягає в тому що всі власні газові ресурси та газосховища України знаходяться так би мовити у „помаранчевій” частині.
Таке розчленування ГТС може створити проблеми для транспортування українського газу споживачам на Сході і Півдні, або ж затягнути початок подачі газу в бік Південної Європи. Виглядає що Росія розраховує якось використати можливе невдоволення жителів Сходу та Півдня можливим перебоями з газом, викликаними використанням саме такого маршруту.

Відповіді

 • 2009.01.13 | saha

  Не все так просто

  Оказівается там есть тонким маршрут из сум на Деканьку(пересечение с большой трубой) дальше на Одессу.
  Вот по нему Украина и начала транзит.
  Но росияне перекрыли газ через час после того как начали подавать(Сказали что Украина не успевает принимать.) и Украина в районе Деканьки перекрыла кран и перестала качать дальше.
  Желательно что бы это все писал Нефтегаз а не мы догадывались со слов что произошло.
  Что сложно пвесить схему объяснить что произошло ;(
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.13 | Майдан

   Дякуємо за інформацію - і прохання

   Чи не могли б Ви написати якийсь текст ( чи заготовку тексту) для нового повідомлення чи доповнення до попереднього, де ми би повісили цю Вашу нову схему?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.13 | saha

    Re: Дякуємо за інформацію - і прохання(l)

    http://www.epravda.com.ua/news/496c9b15350c7/
    Ось ключове там
    Але, за його словами, частину газу в Україну все-таки було закачано. Він дійшов до середини Полтавської обл., приблизно до Диканьки, де Україна "не відкрила заслонку".

    За словами керівника "Нафтогазу", Росія вимкнула мотори для перекачування газу об 11 ранку за київським часом.

    Карту фзяв тут же в якомусь з повідомлень.
    Також вона на ФУПі.
    Інше мої здогадки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.13 | Майдан

     Поставили новину.

  • 2009.01.13 | Стась

   Донецк и Луганск, по схеме,

   Запитаны из России. При нормальной соседе если Украина не берет из России никакого газа, кроме транзитного, вполне можно было бы догоаориться о том, что Россия снабжает газом восточные области, взамен Украина из резервов возмещает транзит. Коммерческие интересы Газпрома не страдают, потребители все получают 100%. Но в нашем случае - чем хуже, тем лучше, поэтому на восток газ не подается, ГТС работает в авральном режиме, предприятия останавливаются.
 • 2009.01.13 | Isoлято

  "Якось використати"? А ви не знаєте, як?

  http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1231725608&first=1231770433&last=1231748429
 • 2009.01.14 | alfy_new

  Re: Росія хоче заморозити Схід і Південь України

  А давайте, подумаємо, навіщо це Росії і кому вигідна уся ця заворушка. Газпрому-навряд чи, він дуже від цього втрачає. Закиди про дестабілізацію на Україні є нелогічними-для дестабілізації (і не лише Сходу та Півдня)зараз і так умови-просто супер. Лише іскру кинути та знайти політичну силу, яка б очолила. Якби Росія захотіла дестабілізувати-для цього зараз навіть коштів великих не потрібно-народ сам на грані. Тиснути на Європу-та навіщо? Адже газового ринку не існує, контракти і так підписуються з країнами тет-а-тет, на кого треба-натиснуть і так. Від газавату сам же Газпром постраждає більше всього-це ж очевидно. Чи вигідно це Україні-тут треба подумати, бо єдиних загальнонаціональних українських інтересів де-факто не існує. Є лише інтереси окремих потужних економічних кланів, простих українців які часто не збігаються. Але в такій ситуації навряд чи комусь і на Україні це вигідно , знову ж таки зважаючи на кризу. Тоді кому ж? Зрозуміло, що від цього конфлікту колосально виграють лише за океаном- адже досить мати контроль лише над одним президентом, щоб поставити на коліна всю Європу, виставити Росію ворогом, активізувати пронатівські настрої на Україні та досягти ще багато чого. Це практично безкоштовно та страшенно ефективно. Але це, схоже, факт. І тут нічого не вдієш. Перемога Ющенка-це був колосальний стратегічний програш,в першу чергу дурної Росії, та й усієї тупуватої Європи, яка понадіялась в даному випадку на Росію. А тепер нехай пожинають плоди. І це правильно-якщо американці провернули таку спецоперацію(помаранчева революція)-то вони молодці, що тут скажеш.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.14 | Miśku, lumpen z Kliparowa

   Re: Росія хоче заморозити Схід і Південь України

   alfy_new пише:
   > А давайте, подумаємо, навіщо це Росії і кому вигідна уся ця заворушка. Газпрому-навряд чи, він дуже від цього втрачає. Закиди про дестабілізацію на Україні є нелогічними-для дестабілізації (і не лише Сходу та Півдня)зараз і так умови-просто супер. Лише іскру кинути та знайти політичну силу, яка б очолила. Якби Росія захотіла дестабілізувати-для цього зараз навіть коштів великих не потрібно-народ сам на грані. Тиснути на Європу-та навіщо? Адже газового ринку не існує, контракти і так підписуються з країнами тет-а-тет, на кого треба-натиснуть і так. Від газавату сам же Газпром постраждає більше всього-це ж очевидно. Чи вигідно це Україні-тут треба подумати, бо єдиних загальнонаціональних українських інтересів де-факто не існує. Є лише інтереси окремих потужних економічних кланів, простих українців які часто не збігаються. Але в такій ситуації навряд чи комусь і на Україні це вигідно , знову ж таки зважаючи на кризу. Тоді кому ж? Зрозуміло, що від цього конфлікту колосально виграють лише за океаном- адже досить мати контроль лише над одним президентом, щоб поставити на коліна всю Європу, виставити Росію ворогом, активізувати пронатівські настрої на Україні та досягти ще багато чого. Це практично безкоштовно та страшенно ефективно. Але це, схоже, факт. І тут нічого не вдієш. Перемога Ющенка-це був колосальний стратегічний програш,в першу чергу дурної Росії, та й усієї тупуватої Європи, яка понадіялась в даному випадку на Росію. А тепер нехай пожинають плоди. І це правильно-якщо американці провернули таку спецоперацію(помаранчева революція)-то вони молодці, що тут скажеш.
   З цілого тексту одна розумна думка: американці молодці. І тут я з автором згідний :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua