МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Трі но по пять або ре-експортна сага

01/20/2009 | Shooter
Ітаво.

1) В переговорах банкував Газпром. Насамперед, тому, що Газпром - це, фактично, власність Пуцєна та Ко, а в Україні кожен злодій старається на російському газі для себе заробити. А такі газові проФФесіонали як Тимошенко та Бакай - і поготів.

2) Вся суть газової війни була ЗА ПРАВО РЕ-ЕКСПОРТУ "Україною". Себто, за право "чєстна зарабативать" на російському (та власне й українському) газі. За рахунок Нафтогазу та українського бюджету, звісно.

3) На кінець 2008 було ДВА РЕАЛЬНИХ ВАРІАНТИ.

Перший - найкращий для України. Ціна 235 на цілий рік та ВІДСУТНІСТЬ реекспорту. При 17 млрд кубів в сховищі (за 180) та 20 млрд свого видобутку (за 60), ще й при падінні виробництва можна було сміливо купувати в Росії решту (таких 25 млрд кубів) за 235 - і на внутрішньому ринку спокійно встановити розумну ціну (однозначно нижчу ніж "фантастичне Юліне "досягнення" в 228 доларів). Газпром нічого не втрачав, більше того - він був зацікавлений продати побільше підчас першого півроку в Європу, поки ціна в Європі висока, - і мінімум споживання Україною в цей період його повністю задовільняла. Білше того, він навіть погоджувався на підвищення ставки до 1,9 в 2009.

Другий - 250 на цілий рік і "спільний" реекспорт. Де Україна (підкреслю - НАФТОГАЗ) разом з Газпромом би собі могла дещо компенсувати "низьку" ціну на внутрішньому ринку. Але от нєзадача-то какая: "єропейський контраґент" би був контрольований Газпромом - відповідно, певний "ізбіратєльний фонд" би було важко наповнювати. Газпром же і це задовільняло - те, що він втрачав на експорті в Європу, він компенсував вищою ціною для України.

Ан нєт, і такий варіант тов. Тимошенко не задовільняв (тут ще зауважу, що при такому підході в другій половині року реекспорт, власне, російського газу втрачав сенсу). Головна її мета, виглядає, був НЕКОНТРОЛЬОВНИЙ реекспорт (з радниками Бакаєм та Мудведчуком щось інакше було важко очікувати). Газпром тоді, цілком логічно захищаючи свої інтереси, і сказав: ОК, 360 (замість 235!) в першому кварталі, далі дамо тобі 20% дискаунта - "на поддєржку трусов", натомість компенсуєш нам ці 20% збереженням транзиту на рівні 1,7.

Висновок? Юля с тоффаріщі будуть заробляти у "історічєскій пєрєдвиборний год" все на тій же ж схемці, "придуманій" Бакаєм та "надьожно обкатаной" в свій час тов. Тимошенко...щуку кинулу у річку :(

*****************

Ще варто порівняти результати переговорів 2005 та 2009 року. Коли це чмо з косою верещало про "державну зраду", намагаючись втюхати Україні вищу ціну, брак відповідних об'ємів та Ітеру замість нижчої ціни, гарантованих об'ємів та РУЕ. Але зроблю це в окремому пості.

Відповіді

 • 2009.01.20 | Taras-ods

  як посадити газову доярку до тюрми?

  як що всі крадуть де можуть, путін майже по всьому світу, то Тимошенко вперто краде тількі в Україні.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.01.20 | Shadow

  Re: Трі но по пять або ре-експортна сага

  Shooter пише:
  > Головна її мета, виглядає, був НЕКОНТРОЛЬОВНИЙ реекспорт

  В посте чувствуется, как Вам обидно, что крадет теперь не Ющенко :lol:
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.20 | Shooter

   Re: Трі но по пять або ре-експортна сага

   Shadow пише:
   > Shooter пише:
   > > Головна її мета, виглядає, був НЕКОНТРОЛЬОВНИЙ реекспорт
   >
   > В посте чувствуется, как Вам обидно, что крадет теперь не Ющенко :lol:

   Якби Ющенко крав, то би 2006 ціна була не 95, а 160. Що, в принципі, більше "20% знижки" від 220, яких тоді вимагала Росія.

   В вашому ж пості відчувається, що Ви раді за Тимошенко ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.21 | Shadow

    Re: Трі но по пять або ре-експортна сага

    Shooter пише:
    > > > Головна її мета, виглядає, був НЕКОНТРОЛЬОВНИЙ реекспорт
    > >
    > > В посте чувствуется, как Вам обидно, что крадет теперь не Ющенко :lol:
    >
    > Якби Ющенко крав

    "Я не знаю хто засновники РУЕ" :lol: :lol: :lol: :lol:
 • 2009.01.20 | velotrek

  Re: Трі но по пять або ре-експортна сага

  Стали відомими перші, не побоюся цього слова, шокуючи подробиці газового контракту, який вчора у помпезній атмосфері був підписаний у Москві. Зокрема вражає цинізм розділу про формульне визначення ціни, у додатках, що не підлягають оприлюдненню.
 • 2009.01.20 | Сергій Кабуд

  Ви ціни магічно вираховуєте чи Тимошенко питаєте а вона на каві?

 • 2009.01.21 | BIO

  Дякую за лапки

  "історічєскій пєрєдвиборний год"

  Щось таке підказує - у перманентно переддефолтному
  стані навіть строкові виебори стануть зайвими бо буде
  що завгодно але не це вже безпорадне апріорі шоу...

  Але розмов про ЦЕ "едно законне волевиявлення" ще начуемося...

  Бо чує кіт чїє сало їв 17 років...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua