МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Суд щодо реквізиції квартиру в центрі міста - дерибан триває

01/21/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Завтра, 22 січня 2009 року за о 9.30 в Апеляційному суді (пл. Солом'янська, 2-а) відбудеться засідання щодо реквізиції квартири Ірини Заложенкової у будинку за адресою вул. Велика Васильківська, 37. Восени минулого року у судовому порядку було прийнято рішення про реквізицію квартири у зв'язку з аварійним станом будинку. Ірина з сім'єю були останніми мешканцями будинку ХІХ століття, який було вирішено знести для будівництва там 5-зіркового готелю. Мешканців переселили до тимчасового житла без жодних компенсацій.

Історія з будівництвом за цією адресою почалась ще у 2003 році. Тоді у будинку випала частина стояка, проте причини цього досі не з'ясовані. Незадовго до того у будинку проводився капітальний ремонт під наглядом ЖЕКу та комунальних служб. Проте вони знімають з себе відповідальність за недбалість у нагляді за ремонтними роботами.

У 2006 році було створено компанію «Київ-Житло-Інвест-Менеджмент», котра на другий день після створення отримала дозвіл від Печерської РДА на перепланування цілого кварталу в історичному центрі міста. У рамках перепланування заплановано знесення трьох будинків, котрі на той момент ще були повністю заселені. Квартири звільнялись у різний спосіб. Мешканцям, котрі активно протестували проти виселення, неодноразово погрожували, таким чином намагаючись змусити їх відмовитись від власного житла.

Ще у 1996 році будинок було визнано пам'яткою архітектури. У 2006 році його було внесено до державного реєстру нерухомих пам'яток України. Після цього Печерська РДА подала позов до суду проти Міністерства культури з вимогою скасувати рішення про внесення будинку до реєстру. В останній момент усі державні інстанції, що захищали внесення будинку до реєстру, відмовились від своєї позиції. Підставою стала обіцянка використати елементи фасаду у новому будинку (!!!). Пізніше мешканці будинку Ірині Заложенковій вдалось відстояти охоронний статус будинку у судовому порядку. Проте ані Печерська РДА, ані забудовник «Київ-Житло-Інвест-Менеджмент» не зважають на це рішення.

20 січня надійшли відомості про початок руйнування сусіднього будинку – за адресою вул.Велика Васильківська, 35. Будинок було обнесено будівельним парканом, робітники протягом цілого дня збивали оздоблення на фасаді дому. Відомо, що є дозвіл на знесення дому, підписаний мером Л.Черновецьким. Головним управлінням з питань благоустрою підтверджено, що даний будинок має архітектурну цінність, проте не може бути внесений до реєстру нерухомих пам'яток, оскільки є рішення про його знесення.

Ця історія є чи не найганебнішим свідченням цинічності і міської влади, і забудовників щодо міста та його мешканців. Від завтрашнього рішення суду великою мірою залежить, чи отримають забудовники і надалі право виганяти людей з їх квартир та зносити пам'ятки культури, чи зрештою громадяни можуть сподіватися хоча б на якийсь захист від власної держави.

Детальнішу інформацію Ви можете знайти на інтернет-сторінці громадської ініціативи "Збережи старий Київ" за адресою http://community.livejournal.com/saveoldkyiv/, або за номером 8-067-502-57-27 (Інна).

Відповіді

 • 2009.01.24 | Олександр Дядюк

  Суд щодо реквізиції квартиру в центрі міста

  Ніхто не підскаже яке рішення ухвалив апеляційний суд?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.24 | OlenaSt

   Засідання перенесли на 19 лютогоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua