МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українські реферати – інтернет-ресурс якісних матеріалів

01/22/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Започатковано Інтернет-ресурс українських рефератів http://referaty.wordpress.com/ для учнів та студентів, котрі шукають матеріали з різних суспільствознавчих дисциплін (історія України та всесвітньої, культурологія, політологія, українознавство, народознавство, етнографія та фольклористика, релігієзнавство, а також література – українська та зарубіжна). Відкриття присвячено сьогоднішній визначній даті в історії україни – 90-річчю проголошення Соборності українських земель.

Цей відчайдушний ;) вчинок - результат періодичного пошуку окремо взятими :) науковцями матеріалів для власних дітей (яких не хочеться пускати в сумнівний Інтернет-простір). Про свободу вибору :), і про наповнення цього вибору, а також й інші міркування про актуальність створення альтернативного Інтернет-ресурсу рефератів, написано у зверненні до колег-науковців, дослідників, які можуть, якщо захочуть, долучитися до розбудови ресурсу:

«Шановні колеги, науковці, ревні дослідники різних суспільствознавчих сфер !

Кандидати й доктори, герої найважливіших в житті “захистів” :) права й задоволення виховувати підростаюче покоління дітей та учнів! Кандидати, в яких такий найвідповідальніший “захист” в перспективі!

Ми пишемо багато праць - академічних, енциклопедичних та, не злякаймося такого слова - експертних. Нас читають наші ж колеги, ті вибрані студенти профільних спеціальностей, яким з нами пощастило, декого читають навіть, на своє щастя, державні владці або чиновники. А тих з нас, кому пощастило найбільше - читають наші власні діти.

Своїм дітям ми часом щось підшукуємо почитати для шкільних, а може, і студентських рефератів. А як же самостійна робота та свобода слова й вибору? А ось як - самостійну роботу (якій теж ще треба навчити) краще вести з вмєняємимі :) джерелами, а щодо свободи: спробуйте вільно виростити на шматку землиці культурні рослини та будяки, що вийде? Отож ;)

Отже, дорогі колеги, ті з Вас, хто має дітей-школярів та студентів, напевно, бачив, щО вони часом стягають з інтернету для рефератів. Якщо хтось не бачив - загляньте на типові сайти рефератів (тільки перевірте, чи оновлений Ваш потужний антивірус). Коли пройде перший шок від “відвертої” реклами, на яку незрідка можна напоротися на тих сайтах для дітей, готуйтеся до наступного - тексти рефератів часто є спрощеними перекладами совкових зразків. Звісно, трапляються і якісні тексти, але нечасто. Зрештою, добре, що хтось взагалі робить освітні сайти, добре, що є великий вибір сайтів рефератів (й шана тим колегам, які передають туди якісні тексти) - адже він може спонукати до критичної порівняльної їх оцінки. Може, але як часто це відбувається - хто зна. Все ж діти - не дорослі, вони лише вчаться відрізняти зерна від плевел. Важливо, щоб зерен в їх доступі було більше…

Навряд чи знайдеться багато таких божевільних :), які будуть витрачати свій вільний від роботи час, щоб на дурняк писати реферати для учнів (між іншим, нова шкільна програма така, що реально встигнути писати їх самим, як ми колись, по книжкам - можна лише по одному-двом профільним предметам), але -

Може, хтось захоче поділитися (тут в коментах) лінками, звідки можна перенести сюди якісь пристойні тексти (звичайно, так, щоб це не порушило чиїхось авторських прав). Адже, якщо ми будемо допомагати лише власним дітям (хоч це, природно, в першу чергу), а інші - не наш клопіт, то хто ж буде навколо наших дітей зараз і коли вони виростуть? Кожна дитина варта того, щоб черпати знання з добрих джерел. Давайте разом класти посильні просвітницькі цеглинки, давайте розширювати інтелектуальний вітчизняний простір! Дивись, з часом він помітніше впливатиме й на всю Україну.»

Аналогічна пропозиція спрямовується і до всіх українських патріотів, які фахово можуть долучитися до цієї справи. Плекаймо наше майбутнє!

http://narodna.pravda.com.ua/culture/4977a97258c05/

Відповіді

 • 2009.01.22 | Киянка

  Велике прохання до форумців, які мають матеріали

  що згодяться як основа для рефератів із суспільствознавчих дисциплін - поділіться, хай діти користуються якісними текстами!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.22 | сябр

   подібні сайти - профанація

   Так само, як і вимога питсати реферат для школяра (якщо він не старшокласник). Подібні матеріали тупо скачуються. роздруковуються і здаються вчителю. діти їх навіть не читають. Краще було б поговорити з вчителями, які заставляють навіть молодших школярів писати реферати.
  • 2009.01.22 | Мистер Кольт

   Re: Велике прохання до форумців, які мають матеріали

   Ага... толко не забудьте отметит, что нужно "пользоваться" материалом а не драть из нета! Чаще всего им так и "пользуются".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.22 | Киянка

    Якщо Ви зайдете за лінком і почитаєте,

    то побачите, що там є та що рекомендується :)

    А що народ такий скромний? Не соромтеся, викладайте Ваші шедеври :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua