МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як сприяє (?) розвитку громадянського суспільства ВАК

01/23/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Громадянське суспільство вивчає, як влада сприяє його розвитку. Сьогодні "звітує" Вища атестаційна комісія України, відповідаючи (?) на відповідний запит ГІМЦ "Всесвіт", котрий за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та за інформаційного сприяння "Майдану" здійснює моніторинг реалізації Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства та відповідного Плану заходів на 2008 рік.

З листа №02-81-08/170 від 22.01.09 за підписом першого заступника голови ВАК п.В.Бондаренка:

"У ВАК України розглянуто Ваш лист від 20.01.09 за №9/20 про надання інформації щодо реалізації Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.11.07 №1035-р". З Вашого листа зрозуміло, що ця інформація потрібна не для Вас особисто, як пересічного громадянина України, а для громадської організації, радником якої Ви є та яка буде брати участь у підготовці Громадської доповіді, що буде оприлюднена у ЗМІ, серед різних організацій та органів влади, а також доведена до відома Уряду.

З огляду на це такий запит повинен надходити від юридичної особи із зазначенням покладених на неї повноважень та її адреси, а не Вашої домашньої, оскільки, відповідно до Концепції фізичні особи не можуть належати до інститутів громадянського суспільства.

Як Ви зазначаєте у своєму листі, про проведення громадського моніторингу було поінформовано Кабінет Міністрів України. У такому випадку з його боку надійшло б розпорядження сприяти Вашій громадській організації у проведенні досліджень реалізації Концепції, чого, на жаль, не відбулося.

У разі надходження до ВАК України офіційного запиту ми готові надати необхідну інформацію у межах своїх повноважень у визначені законом строки"/Замість P.S. кілька слів від пересічного громадянина.

По-перше, жоден запит нічого нікому не "повинен", адже не є суб'єктом права.

По-друге, жоден закон не забороняє громадянину України шукати інформацію в інтересах громадської організації і жоден закон не дає державному органу права "крутити носом" від запита з таких чи подібних підстав.

По-третє, ВАК вже отримав "офіційний запит" (той, про котрий йдеться, бо не існує за законом запитів ні офіційних ні неофіційних, є запити) і вже на нього інформацію не надав.

По-четверте, Кабінету Міністрів, сподіваємося, буде цікаво дізнатися думку ВАК про те, що КМУ мав зробити, але не зробив, отримавши від нас повідомлення про проведення моніторингу.

По-п'яте, Кабмін ми, власне, одразу і інформуємо.

По-шосте, безперечно, ВАК вже вписав себе до Громадської доповіді. Чи золотими літерами чи чимось іще – судити суспільству.

По-сьоме, а може все насправді простіше? Просто нема чого сказати?

sean

Відповіді

 • 2009.01.23 | Skapirus

  Це класика для них. А чого ти хотів від тоталітарної установи?

  ВАК та НАНУ - це уламки існуючого до сьогодні "комуністичного раю", створеного для обраних з метою селекції "потрібних людей". Зайвий розголос їм не потрібен. Я абсолютно не дивуюся подібній відповіді.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.23 | Sean

   так, дійсно тоталітарна установа і чогось сподіватися нема сенсу

   показали себе - і то добре.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua