МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Екуменічна відповідальність за природу

01/23/2009 | volodymyr sheremeta
Сучасна екологічна криза становить вагомий виклик для майбутнього всього людства. Глобальній кризі довкілля сьогодні можна ефективно протиставитись тільки завдяки об’єднання зусиль всіх людей. Також християнські церкви мають важливу роль у цьому процесі.

«Неможливо заперечити, що в більшій мірі, саме люди є відповідальні за руйнування довкілля. Їх незагнуздана захланність кидає тінь смерті на все створіння» - говориться в молитовних рекомендаціях Папської ради міжрелігійного діалогу до четвертого дня всесвітнього Тижня молитов за єдність християн, який проходить з 18 по 25 січня 2009 року під гаслом: «Щоб вони в Твоїй руці були одне» (Єз 37, 17).

Папська рада міжрелігійного діалогу вказує на найбільш трагічні симптоми сучасної екологічної кризи: «Внаслідок понадмірних витрат енергії земля страждає від глобального потепління. За останні 40 років площа лісів на нашій планеті зменшилась на 50%, все швидше та швидше поширюються пустині … Кожного дня вимирають понад 100 біологічних видів …»
Перед лицем руйнування довкілля, що набрало глобальних масштабів, згідно Папської ради сприяння єдності між християнами, всі ми, як християни, зобов’язані об’єднати свої зусилля і «зробити все, що в наших силах, для того, щоб врятувати Боже створіння».

Всі християни покликані переосмислити свою поведінку і зробити її більш дружньою до природи. Почати таке екологічне навернення найкраще з молитви запропонованої у вищезгаданих рекомендаціях: «Боже, Ти наш Творець. Твоїм Словом був створений світ, і все було добре. Але сьогодні ми вносимо в наше довкілля смерть та руйнування. Визволи нас від нашої захланності і допоможи нам турботливо ставитись до всіх створінь... Амінь».

Інформаційна служба
Бюро УГКЦ із питань екології


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua