МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

держава вирішила виходити з кризи за рахунок студентів

01/23/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Студенти б'ють на сполох. В державних ВУЗах за найменшу провину студентам знімають стипендії. В деканатах ходять чутки, що від Кабміну прийшло "усне" розпорядження скоротити виплати студентам на 80% (!)
В міністерстві освіти говорять про "природню чистку" вищих навчальних закладів. Але хіба таку чистку можна назвати "природньою", адже деяким стдунтам знімають стипендії за пропуск однієї пари, а кільком навіть просто за запізення.

Відповіді

  • 2009.01.23 | mala

    Re: держава вирішила виходити з кризи за рахунок студентів

    Я просто в шоку!
    Цікаво, хоч якісь юридичні зачіпки цьому бєспрідєлу вони познаходили... :(
  • 2009.01.23 | Адвокат ...

    Соррьки! Держава, чи Ур`яд?

    Тре чіткіше ставить наголоси. А то у негараздах студентів будуть винуваті жовніри, чи поліцаї.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.23 | Sean

      так

      Адвокат ... пише:
      > Тре чіткіше ставить наголоси. А то у негараздах студентів будуть винуваті жовніри, чи поліцаї.

      чи пожежники
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.24 | AxeHarry

        Re: так

        Sean пише:
        > чи пожежники

        Боюсь шо будуть винуваті саме пожежники - Пан Ф. колись же працював у пожежниках? Всьо, завтра обявлять шо винуваті пожежники у особі пана Ф ....
  • 2009.01.23 | Михайло Свистович

    Зміню назву новини на "Уряд" і поставлю знак питання

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.24 | Михайло Свистович

      Ой, хтось вже змінив. Довелося лише знак питання поставити.

  • 2009.01.24 | Taras-ods

    Держава чи уряд Тимошенко?

  • 2009.01.24 | Ігор

    Re: держава вирішила виходити з кризи за рахунок студентів

    Не буду називати державний заклад в якому працюю, але проблеми із стипендією у студентів не з вини уряду чи викладачів, а виключно з вини студентів. Ректор офіційно озвучив таку позицію: "Ставити те, що заробили". Так от, якби саме так і зробили, то із приблизно 100 студентів відмінно отримало б 3 людини, добре - 15, задовільно - 17, а інші були б двійки. Тому не треба ля-ля про нібито утиски студентів, а треба вчитися як належить.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.24 | Михайло Свистович

      Re: держава вирішила виходити з кризи за рахунок студентів

      Ігор пише:
      > Не буду називати державний заклад в якому працюю, але проблеми із стипендією у студентів не з вини уряду чи викладачів, а виключно з вини студентів. Ректор офіційно озвучив таку позицію: "Ставити те, що заробили". Так от, якби саме так і зробили, то із приблизно 100 студентів відмінно отримало б 3 людини, добре - 15, задовільно - 17, а інші були б двійки. Тому не треба ля-ля про нібито утиски студентів, а треба вчитися як належить.

      Ну от навіщо Ви ля-ля? Там же написано, що студентам знімають стипендії не за оцінки, а за те, що, образно кажучи, ереступили поріг вузу лівою, а не правою ногою. Я особисто чув про масове зняття стипендій від студетів багатьох різних вузів. Наприклад, за запізнення на пару (один раз!) вже після того, як вони здали сесію (тобто стипендію вони вже заробили), чи за 1-2 пропуски. До того ж стипендію знімають на місяць (!), хоча такого ніколи раніше не було. Якщо студента позбавляли стипендії, то на семестр. До того ж Ви самі пишете, що у Вашому вузі так, як казав ректор, не зробили. То в чому провина студентів у позбавленні їх стипендій? Ректорат постфактум вирішив, що 5=4, 4=3, 3=2?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.05 | nick2

        Re: держава вирішила виходити з кризи за рахунок студентів

        Михайло Свистович пише:

        > Ну от навіщо Ви ля-ля? Там же написано, що студентам знімають стипендії не за оцінки, а за те, що, образно кажучи, ереступили поріг вузу лівою, а не правою ногою. Я особисто чув про масове зняття стипендій від студетів багатьох різних вузів. Наприклад, за запізнення на пару (один раз!) вже після того, як вони здали сесію (тобто стипендію вони вже заробили), чи за 1-2 пропуски. До того ж стипендію знімають на місяць (!), хоча такого ніколи раніше не було. Якщо студента позбавляли стипендії, то на семестр. До того ж Ви самі пишете, що у Вашому вузі так, як казав ректор, не зробили. То в чому провина студентів у позбавленні їх стипендій? Ректорат постфактум вирішив, що 5=4, 4=3, 3=2?

        Что касается успеваемости нынешних студентов - то не знаю про все вузы, но ситуация в КПИ вполне соответствует тому, о чем говорил предыдущий оратор. Да и на мехмате Универа им. Шевченко полный кирдык.

        Что касается ситуации со степендиями, то, во-первых, УСТНЫЕ указания какого угодно начальства лично мне всегда были, есть и будут "до фени". Хочешь приказать - пиши приказ. А я еще посмотрю, насколько он юридически обоснован. А во-вторых, интересно было бы узнать, на каком ЮРИДИЧЕСКОМ основании снимают стипендии. И если это самое основание "высосано из пальца", то студент должен попросту подать в суд на свою "алма-матер". А если боится - то так ему и надо. Я лично в "достопамятные" времена ни в колхозы во время каникул не ездил, ни в "отработках" непонятно в честь какой радости участия не принимал, ни в хоре не пел и т.д. Да, замдекана обещал меня отчислить раз 30 за 5 с половиной лет, но отчислили только по окончании обучения с вручением диплома с отличием.

        Наконец, какую же багатую фантазию надо иметь, чтобы и сюда привлечь Тимошенко. Это уже диагноз.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.02.05 | Михайло Свистович

          Re: держава вирішила виходити з кризи за рахунок студентів

          nick2 пише:
          >
          > Наконец, какую же багатую фантазию надо иметь, чтобы и сюда привлечь Тимошенко. Это уже диагноз.

          Ваш. Зветься юлефанство. Бо стипендії не виплачують не від хорошого життя, а тому, що "ехвективний" уряд не надав коштів.
    • 2009.02.04 | yes

      Re: Степендія не може бути елементом покарання студента

      Мінімальна степендія видається незалежно від оцінок, рівно на прожиття.

      Доплата до стипендії чи друга степендія - це вже стимулювання успішності чи заохоченння добре навчатися.

      Покарання студента є його виключення з вузу чи залишення на другий рік навчання, але вже без стипендії.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.05 | Михайло Свистович

        Re: Степендія не може бути елементом покарання студента

        yes пише:
        > Мінімальна степендія видається незалежно від оцінок, рівно на прожиття

        Звідки Ви таке взяли? Як і те, що навіть не на мнімальну стипендію можна прожити?

        >
        > Доплата до стипендії чи друга степендія - це вже стимулювання успішності чи заохоченння добре навчатися

        Вперше чую про доплату до стипендії чи другу стипендію.
  • 2009.02.04 | Станіслав

    Re: держава вирішила виходити з кризи за рахунок студентів

    В Запоріжжі всі студенти отримають на 30-40% менші стипендії
  • 2009.02.04 | Panzernik

    Голодные студенты - пехота пикетов - Юлечка, писец все ближе

  • 2009.02.08 | Сергій Вакуленко

    Бюджет «відвернувся» від студента (+л)

    Економічна криза не обійшла і навчальні заклади України. Начальник головного управління освіти облдержадміністрації Віктор Гаркавець повідомив журналістам, що цього року держзамовлення на освічених скорочується по всій державі, оскільки коштів у бюджеті виділено на п’яту частину менше, ніж раніше.

    Отже, студентам доведеться затягувати ремінець. Тим паче, у 2009/10 рік студентів, котрі вчитимуться за державні гроші, у Харківській області поменшає на три тисячі чоловік. Та чиновники говорять, що ніякої трагедії з цього робити не варто: нинішні абітурієнти – діти 90-х років минулого століття, коли народжуваність помітно впала. Тому і зменшення кількості безкоштовних місць у вузах не буде особливо відчутним, так стверджує Віктор Гаркавець у газеті «Сегодня».

    Він також говорить: «Крім цього, як і раніше, навчатися за рахунок держави зможуть найобдарованіші діти, соціально незахищені, а також усі, хто за результатами незалежного оцінювання зможе претендувати на вступ до вузу – тобто одержав омріяні 124 бали».

    Усе це так, але три тисячі бюджетних місць для харківських студентів усе-таки фінансова криза «відріже»...

    http://slk.kh.ua/view_post.php?id=1352
  • 2009.02.08 | Semen

    Re: держава вирішила виходити з кризи за рахунок студентів

    А хіба Юлькі когось жалко, вона зараз буде економити не лише на студентах, але і на найбідніших верствах населення.
  • 2009.02.14 | Сергій Вакуленко

    Студентам вузів доведеться позмагатися за гроші (+л)

    Зросли вимоги для стипендіатів. Студентам вузів доведеться позмагатися за гроші

    Від сесії до сесії - вимоги вузів зростають. В одних університетах щоб отримати стипендію, тепер потрібно вчитися лише на чотири - п'ять. В інших середній бал успішності, який дає право на виплату грошей, суттєво зріс.

    У педагогічному університеті імені Сковороди після зимової сесії на студентів чекала неприємна несподіванка: ректорат зробив жорсткішими вимоги до стипендіатів. Отримав на іспиті хоча б одну трійку, або шістку за дванадцятибальною системою - цього семестру про стипендію забудь. Без 520-ти гривень щомісяця, говорять студенти, залишилося чимало їх товаришів.

    Юлія Котляр, студентка педагогічного університету ім. Сковороди: “Ну, в мене знайома, ну не з нашого, а з економічного факультету отримала шість. Ну, ще не знала, що шістка не перекриється там припустимо десятьма балами. І тому не отримує в цьому році вже стипендію, в цьому семестрі”

    Сергій Луньов, студент педагогічного університету ім. Сковороди: “Так як нам на останніх старостах казали, то середній бал повинен бути 4 чи 7 на стипендію. Але ще нічого не ясно. Дуже багато різних протиріч є в даній ситуації”.

    Керівництво університету пояснює: уряд значно скоротив фінансування навчальних закладів. Грошей на всіх не вистачає, каже проректор вузу Анатолій Губа, тому перш за все, виплатили стипендії незабезпеченим студентам та найкращим у навчанні.

    Анатолій Губа, проректор Харківського педагогічного університету ім. Сковороди: “Якщо раніше ми по відношенню до тої кількості, яка фінансувалась, припустимо, на 1 вересня 2008 року, це взяти 100 процентів. То зараз прийшло 70% коштів. І ці 70% потрібно було розподілити між студентами. Нам потрібно було 21 мільйон стипендій. Прийшло 16. Ось тепер шукайте різницю. Як ми повинні були вчинити?”.

    У Харківському університеті радіоелектроніки рейтинг успішності, що дозволяє отримувати стипендію, зріс одразу після сесії. Зараз, щоб отримувати 530 гривень щомісяця, студент повинен мати загалом не менше 80-ти балів.

    Юлія Гордієнко, студентка Національного університету радіоелектроніки: “В групі постраждало багато людей. П’ять, так п’ять. З 28-ми в нас тепер отримують стипендію чотири”.

    Євген Лобазов, студент Національного університету радіоелектроніки: “Студентів ображати не можна. Нас багато. Ми молоді і безбашенні. Це буде або революція: ми будемо мітингувати. Або отупіння нації, аби в нас не було стимулу вчитися”.

    Та керівництво області у браку грошей для студентів бачить і позитив.

    Людмила Бєлова, заст. голови облдержадміністрації: “Відкрились нові можливості для тих, хто вчиться на бюджетній формі навчання. Аби вони більш сумлінно відносились до цієї можливості. Бо сьогодні такого легкого відношення до того, що я можу втратити, нема. Сьогодні за право навчатися на бюджетній формі студенти борються”.

    Із сьогоднішнього дня у Міністерстві фінансів України починає працювати "гаряча лінія" для студентів з питань виплати стипендій: 8 (044) 253-83-54.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.17 | Сергій Вакуленко

      МОН обнародувало інформацію про фінансування ВНЗ (+л)

      МОН обнародувало інформацію про фінансування українських ВНЗ

      Міністерство освіти і науки України надає Генпрокуратурі всі дані для проведення перевірок ВНЗ, на які скаржаться в МОН з приводу невиплат стипендій, а також з приводу змін прохідного балу на здобуття стипендії. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Петро Куліков.

      «Керівники ВНЗ, які допустили порушення фінансової дисципліни щодо несвоєчасної виплати заробітних плат і стипендій, а також невиконання положень Постанови КМУ стосовно підстав для виплати стипендій, будуть притягнуті до суворої відповідальності», - запевнив Куліков.

      Міносвіти обнародувало інформацію про фінансування ВНЗ, які підпорядклвуються МОН, в січні-лютому 2009 року, щоб не допустити поширення неправдивої інформації.

      «Міністерство освіти і науки в повному обсязі профінансувало видатки на виплату стипендій та заробітної плати за січень і лютий поточного року відповідно кошторисів навчальних закладів. Усі студенти отримають стипендію – це питання на особистому контролі міністра», - ще раз наголосив Петро Куліков

      Згідно з обнародуваними даними, Харківський педуніверситет ім. Сковороди отримав в січні-лютому по 4 201 300 гривень. Раніше перший заступник керівника Секретаріату Українського молодіжного форуму Андрій Черних заявив, що він отримує дзвінки від студентів різних ВНЗ про невиплату стипендій, а також про піднімання прохідного балу на стипендію. Серед ВНЗ, зокрема, згадувався Харківський педагогічний університет ім. Сковороди. У педуніверситеті «МедіаПорту» повідомили, що уряд скоротив фінансування навчальних закладів, тому насамперед виплатили стипендії незабезпеченим студентам і кращим у навчанні. Анатолій Губа, проректор Харківського педагогічного університету ім. Сковороди, заявив, що з необхідних 21 мільйона Кабмін виділив лише 16.

      Що стосується інших харківських ВНЗ, що підпорядковані Міносвіти, то Харківська національна академія міського господарства отримала в січні-лютому по 3 млн. 404 тис. гривень, Харківський національний економічний університет – по 3 008 800 гривень, ХНУ ім. Каразіна – по 9 379 300 грн. Харківська державна академія дизайну і мистецтва – по 974 700 гривень. Харківський автодорожній університет – по 3 012 500 гривень, Національний аерокосмічний університет – по 6 343 900 гривень, 6 343 900, НТУ «ХПІ» - по 13 366 400 грн., Харківський державний університет харчування і торгівлі – по 1 959 800 грн., ХНУРЕ – по 5 346 200 гривень, Харківський технічний університет будівництва і архітектури – по 2 335 200 грн., Харківський торговельно-економічний інститут – по 527 200 гривень, Українській інженерно-педагогічна академія – по 2 561 800 гривень.
      16.02.2009 17:11

      http://ukr.mediaport.ua/ukraine/15535


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".