МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ВРУ проголосувала проти земного тяжіння

01/26/2009 | cipt.kontakt
Верховна Рада, що зібралась на позачергове засідання за ініціативою БЮТ, практично мінімальною перевагою у 227 голосів, прийняла в черговий (третій) раз ні до чого не зобов'язуючу постанову про відставку В.Стельмаха та його заступника, а також постанову "Про відповідальність Президента України Ющенка В.А. за ситуацію, що склалася у фінансово-кредитній сфері України". Особливо цікавий останній документ.

Попри те, що викликає великі сумніви компетенції ВРУ щодо оцінки відповідальності чи невідповідальності Президента за ті чи інші дії, за винятком безпосередньо прописаних в Конституції випадків, ця постанова швидше схожа на логічне "умовиведення" школяра трійочника на іспиті, який власними фантазіями доповнює брак знань і дає незграбну відповідь на поставлене екзаменатором запитання, ніж на документ прийнятий вищим законодавчим органом країни.

"У зв'язку з тим, що Президент України двічі проігнорував вимоги Верховної Ради України про відсторонення від виконання повноважень за посадою Голови Національного банку України Стельмаха В.С. та першого заступника Голови Національного банку України Шаповалова А.В., Верховна Рада України постановляє: 1. Покласти на Президента України Ющенка Віктора Андрійовича особисту відповідальність за ситуацію, що склалася у фінансово-кредитній сфері України..."

З постанови випливає: голова НБУ В.Стельмах є настільки важливою особою в державі, що всупереч об'єктивним законам розвитку економіки, всупереч політиці уряду спрямованої на максимальне збільшення імпорту й обмеження можливостей власних виробників-експортерів, що призвело до "вимивання" доларової маси з країни, всупереч світовим економічним тенденціям, зміг би одним вольовим рішення зупинити наслідки діяльності уряду Тимошенко.

З таким самим успіхом ВРУ може прийняти постанову щодо відповідальності Президента Національно Академії Наук України, що він не зменшив сили тяжіння, що призводить до невиправданих "в умовах кризи" затрат енергії на пересування по поверхні землі.

Звичайно, що вища посадова особа в країні несе відповідальність за ситуацію в країні, проте передовсім В.Ющенка варто було б критикувати за те, що він так довго тримає і час від часу знаходить компроміси з цим вкрай безвідповідальним і авантюрним урядом, який мав би бути у відставці відразу ж після того, як проявились перші різко негативні результати його діяльності, не чекаючи повної дискредитації Прем'єр-міністра і руйнування економіки країни. На В.Стельмаха Президент мав би впливати не тоді, коли курс національної валюти приводився у відповідність до реального стану економіки хоча й з перебільшеннями і можливістю наживи окремих груп, скільки в час штучної і зовсім необгрунтованого зміцнення гривні, що супроводилось не лише спекулятивною наживою, але стало передумовою теперішньому різкому падінню гривні і значному збіднінню населення.

Прийняття з мінімальною перевагою, чисто декларативної постанови, що відповідає цілком декларативному стилю і результатам діяльності Ю.Тимошенко, зовсім не можна вважати перемогою БЮТу. Більше того, в голосуванні за цю постанову, проявилася майбутня більшість, яка може відправити у відставку теперішній уряд: крім того, що за постанову майже повністю не голосувала Партія регіонів, давши 4 голоси, з 37 НУНСівців, які підтримали коаліцію, за постанову голосувало лише 23, а Блок Литвина проголосував за цю постанову без свого лідера. А саме позиція Литвина у цій ситуації буде визначальною в позиції блоку його імені, коли треба буде приймати не порожні заяви, а серйозні рішення. Так що голосів Партії регіонів, більшої частини НУНСу і Блоку Литвина буде цілком достатньо і для того, щоб відправити у відставку цей уряд, і для того, щоб сформувати новий уряд. Проблема лише в тому, хто цей новий уряд очолить. Очевидно, що саме невирішеність цієї проблеми продовжує життя збанкрутілому безперспективному уряду Ю.Тимошенко

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України
Львів, вул. Джохара Дудаєва 15, к.32
тел./факс: +38 (032) 2611887

Відповіді

 • 2009.01.26 | Koala

  Я так розумію, ВР поклала відповідальність за ситуацію

  в кредитах і фінансах на Ющенка. Тобто зараз він, маючи таку відповідальність, має, у відповідності з постановою ВР, невідкладно:
  - звільнити міністра фінансів, призначивши в.о.
  - звільнити тих членів Ради НБУ, що його не задовільняють (тобто квоту ВР)
  - ввести в банках, які, на його думку, розхитали Фінанси і Кредити (sic!) тимчасову адміністрацію, почавши, звісно, зі згаданого банку.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.26 | Мартинюк

   У звязку з даною постановою розігнати Раду

   Оскільки вона цією постановою визнає що не здатна справитися з кризовими явищами в економіці та фінасах.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.27 | Koala

    Недостатній аргумент. Ви теж неспроможні розібратися з кризою

    але це - не причина вас розганяти. Але позбавити повноважень в тій сфері, де нема відповідальності - це вже питання нац. безпеки.
  • 2009.01.27 | Горицвіт

   прикольний варіант

   всіх розігнати, призначити "в.о." (за тимошенківською модою) і сказати, що це на основі постанови ВР. Незаконно, зато в дусі часу.
  • 2009.01.27 | Sean

   Re: Я так розумію, ВР поклала відповідальність за ситуацію

   Koala пише:
   > в кредитах і фінансах на Ющенка. Тобто зараз він, маючи таку відповідальність, має, у відповідності з постановою ВР, невідкладно:
   > - звільнити міністра фінансів, призначивши в.о.
   > - звільнити тих членів Ради НБУ, що його не задовільняють (тобто квоту ВР)
   > - ввести в банках, які, на його думку, розхитали Фінанси і Кредити (sic!) тимчасову адміністрацію, почавши, звісно, зі згаданого банку.

   так. і президентське правління :)
 • 2009.01.26 | Panzernik

  Не торопитесь, пропустите самое интересноеCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua