МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Що чекати від відкриття архів КДБ?

01/27/2009 | cipt.kontakt
В. о. Служби безпеки України Валентин Налевайченко заявив, що до кінця року буде повністю відкрито КДБ та інших каральних органів СРСР, при чому матеріали з цих архівів буде відкрито розміщено в Інтернеті. Завершення розсекречення матеріалів каральних органів одного з найжорсткіших репресивних режимів в історії є, безперечно, яскравим жестом, що демонструє твердий намір керівництва країни, передовсім президентської вертикалі, зробити черговий крок для забезпечення неможливості повернення до комуністичного минулого і наближення до норм західної демократії.

Проте, в теперішній ситуації, близькі наслідки таких дій можуть бути неоднозначними. Адже, розсекреченню підлягають і всі справи таємних агентів радянських спецслужб. Хоча, Служба безпеки України не є прямою правонаступницею КДБ, але значна частина кадрів та методів діяльності перейшла в СБУ незалежної України з відповідних радянських структур. Це було правильним і необхідним, оскільки лише професіонали можуть гарантувати безпеку держави. Тим більше, що ще в часи перед розвалом Радянського Союзу значна частина радянських спецслужб, передбачаючи неминучий крах комуністичної імперії, а також відчувши реальну ситуацію і рівень життя на Заході, спочатку не явно, а згодом – майже відрито, значною мірою підтримали ліквідацію СРСР і створення незалежної України. Без такої підтримки про мирний розпад тоталітарної імперії годі було й думати.

Отже, метод роботи з таємними агентами, як одних основних для радянських спецслужб не міг не використовуватися і в Службі безпеки України. Та й цей метод в тій чи іншій формі використовується практично у всіх спецслужбах світу. Тому, якщо тепер розсекретити таємну агентуру спецслужб старого режиму, то значно важче стане вербувати агентів для спецслужб, що мають захищати незалежну українську державу. Адже при різкій зміні політичної ситуації в Україні прецедент розсекречення агентури може знову повторитися. Звичайно, можна сподіватися, що керівництво СБУ враховує ці аспекти, проте не відомо чи політична кон'юнктура не переважає інтересів національної безпеки.

Другим проблемним аспектом розсекречення таємним агентів можуть бути соціальні наслідки цього, що ми зовсім недавно спостерігає в країнах колишнього соцтабору, зокрема в Польщі. Випадки, коли вимушена співпраця з каральними органами в критичні моменти мала наслідком порятунок багатьох людей, були непоодинокими. Тому, безперечне засудження таких осіб не було справедливим. Та найнебезпечнішою можна вважати третю пересторогу щодо розсекречення цих архівів – використання для боротьби проти політичних опонентів. Можна припустити, що серед активістів політичних сил, які знаходяться у жорсткій опозиції щодо Президента, передовсім БЮТ досить багато осіб, які були таємними агентами каральних органів. Використання процесу розсекречення агентів може стати масштабною кампанією політичного шантажу проти них, коли замість боротьби з некомпетентністю, корупцією, розвінчуванням брехні і безвідповідального популізму будуть використані старі особисті проблеми. Нехай особи будуть усунені, але ті методи, якими ці особи завдали найбільшої шкоди країни не буде ні розкрито, ні засуджено. Більше того, для певних верств населення ці особи сприйматимуться в образі мучеників. А непрофесійність, хабарництво, лицемірство, обман людей, як методи управління країною процвітатимуть й надалі. Крім того, в процесі розсекречення можуть фабрикуватися і фальшиві справи, які можуть використовуватися для зведення особистих стосунків. Тому, процес розсекречення архівів радянських спецслужб має відбуватися під дуже пильним громадським контролем. А для досягнення оптимальних соціально-політичних результатів цього процесу, він мав би супроводжуватися покаянням і помилуванням винних, як це було, наприклад, під час історичного примирення в Іспанії, проте українське суспільство поки що до цього навряд чи готове.

Звичайно, розсекречення таємних агентів є сильної зброєю у руках Президента у політичній боротьбі. Але з іншого боку це є громадським і патріотичним обов'язком Президента і, якщо політична боротьба поєднується з боротьбою за зміцнення незалежності і наведення порядку в країні, то коректне проведення цього процесу жодним чином не підлягає засудженню. Очищення мусить відбутися. Це очищення країни загалом і совісті кожної людини зокрема, передовсім тих, совість кого дуже заплямована. Таким чином, незважаючи на можливі значні загрози і негативні наслідки в теперішній час цей процес матиме дуже позитивні наслідки для побудови сильної незалежної української держави, яка діятиме законними методами в інтересах українського народу.

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України
Львів, вул. Джохара Дудаєва 15, к.32
тел./факс: +38 (032) 2611887

Відповіді

 • 2009.01.27 | Сергій Кабуд

  МУТНА стаття. Панове- ВОНИ БРЕШУТЬ

  в Польші проблеми саме через НЕ достатню люстрацію

  ВАС РАЗВОДИТЬ ЦЯ ЛАВКА!!!!!!!!!!

  лабораторія суспільно-політичного аналізу
  Центру з інформаційних проблем територій
  Національної Академії Наук України
  Львів, вул. Джохара Дудаєва 15, к.32
  тел./факс: +38 (032) 2611887
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.28 | rais

   Мутна стаття, або ще раз про захист від блискавки.

   Сергій Кабуд пише - мутна стаття. Тож навздогін. Недарма Юля повернула комуністів до керування держархівами. Вся ця комунобандитська наволочь, як і в 2004 буде поспіх знищувати папери компромату... Уламки СС(старої системи) ще будуть шкіритися з екранів симоненками, голубями, грачами, академіками різноманітних інститутів сторатегічного прогнозування, та радниками РНБО...

   А на захист цих граблів історії знову будуть лунати заклики залишити старі кадри, як же ми без них, не повторимо помилки комуністів, ні яких репресій, толерантність і всепробачення, амністію всім крадіям, зрадникам, злочинцям... Аби не було війни. І стара , прогнила система у вигляді успішної "еліти" безпокарано буде продовжує знущатися над Україною і знищувати українській нарід.

   Відома людина колись сказала що мир і спокій лише там, де різниця потенціалу між державами та прошарками суспільства мінімальна. Придуркам, пробачте, клептократичній "еліті" жируючій за рахунок 90 відсотків населення цього не зрозуміти. І не важливо де ця еліта квітне у Москві чі у Києві.

   Хто так впевнено веде Україну до прірви соціального вибуху?
   Агу, академіки?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.28 | Мартинюк

    Злякалися - БЮТ таки поназбирував собі того непотребу.

    Тепер бояться...
 • 2009.01.27 | Almodovar

  Re: Що чекати від відкриття архів КДБ?

  "Резать к чертовой матери, не дожидаясь перитонита!" (с).
  Страна должна знать своих стукачей!
  Если кто-то попрет кого-то из политики за стукачество-нам всем только станет легче дышать,когда этот гной выйдет.
  Слава Украине!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.27 | Сергій Кабуд

   Народ САМ знає за яке місце вішати катів!

   без дегенератів з проспекта гебешного генерала Дудаєва
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.28 | Михайло Свистович

    Re: Народ САМ знає за яке місце вішати катів!

    Сергій Кабуд пише:
    > без дегенератів з проспекта гебешного генерала Дудаєва

    Він не був гебешним генералом. Брехати негарно.
 • 2009.01.28 | Михайло Свистович

  Ой, щось лабораторію заковбасило. Чи не працюють там стукачі?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.28 | Ukrpatriot(patriot)

   Якщо оцінювати все за критерієм

   що у СРСР наука повністю працювала на оборонку, то в НАН всі стукачі :) Йдеться ж про "тих хто співпрацював", а як розділити стукачів і тих "хто співпрацваюв". Колись після Другої світової війни була також стаття за те, що перебував на окупованій території і співпрацював з німцями...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.28 | Историк

    Re: Якщо оцінювати все за критерієм

    Ukrpatriot(patriot) пише:
    > що у СРСР наука повністю працювала на оборонку, то в НАН всі стукачі :) Йдеться ж про "тих хто співпрацював", а як розділити стукачів і тих "хто співпрацваюв". Колись після Другої світової війни була також стаття за те, що перебував на окупованій території і співпрацював з німцями...

    Вы, батенька, если только читателей специально не развлекаете (а что - смешно), ну совсем не в теме...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

     він має рацію певну

     в совку кожного нагинали на лояльністє з дитинства , з Октябрят

     наука як і все решта була достатрньо 'на службі' в кгб-кпсс

     технічні спеціальності всі геть розробляли зброю а гуманітарні- ідеологічну зброю теж

     спротв якщо і був то дуже підпільний

     дисиденти опереважно всі працювали на режим навітє якщо не здогадувалися:

     слідкували за їх колом, це було зручно бо потенційні вороги хотіли спілкуватися з відомими дисидентами

     плюс для Заходу розігрувався спектакль 'зародження демократії'
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.28 | yes

      Re: Були ще математики, були геологи і не були всі стукачами

      Нормально при кожному відділі були стукачі і були офіційні, типу партійних.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

       математики і фізики розробляли зброю.

       поч з рівня зав відділом чи завкафе мали вступати в КПСС

       на власному досвіді: мабуть в колі друзів стукачів було не більше жменьки, але коли у 1986 гебе почало тягати всіх хто був в мене вдома-
       пішли 100% і ще й підписували все шо там наказували

       людей 20 а може й білєше 'сходили'
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.01.28 | Хвізик

        Re: математики і фізики розробляли зброю.

        Сергій Кабуд пише:
        > на власному досвіді: мабуть в колі друзів стукачів було не більше жменьки, але коли у 1986 гебе почало тягати всіх хто був в мене вдома-
        > пішли 100% і ще й підписували все шо там наказували
        >
        > людей 20 а може й білєше 'сходили'
        невже всі попідписували запропоновані бомаги?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

         всі

         пояснюючи це тим що "а там нічого такого не було. ну шо ти Свободу слухав і про це казав, шо публічно закликав до поваленя режиму і зі зброєю в руках"

         уйобкі совецкі

         сподіваюся здохли від пянства
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.01.28 | Хвізик

          не пощастило

          Сергій Кабуд пише:
          > пояснюючи це тим що "а там нічого такого не було. ну шо ти Свободу слухав і про це казав, шо публічно закликав до поваленя режиму і зі зброєю в руках"
          дійсно козли
          міг би хоч один сказати, що не хоче бути стукачом, а тому нічого не говоритиме. вони таку відповідь би прийняли.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

           їм це подавали тіпа так шо наче брехати не треба було

           і підписували готове
           потім мені казали що підписали

           багато людей було допитано

           а одного арештували в Москві куди дуже дивно якісє незнайомі хіппі його запросили з Криму де він відпочивав

           він поїхав а там в перший же денє в метро взяли і відвезли на Лубянку

           умова була така: стучиш чи 6 років

           він вибрав 6 років

           вийшов через 3.5, один рік виграв в карти в начальства

           а потім перевівся на хімію
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.01.28 | Хвізик

            я знаю, як гб діяло. знайомі ж виявилися козлами

            Сергій Кабуд пише:
            > і підписували готове
            > потім мені казали що підписали
            >
            > багато людей було допитано
            >
            > а одного арештували в Москві куди дуже дивно якісє незнайомі хіппі його запросили з Криму де він відпочивав
            >
            > він поїхав а там в перший же денє в метро взяли і відвезли на Лубянку
            >
            > умова була така: стучиш чи 6 років
            >
            > він вибрав 6 років
            >
            > вийшов через 3.5, один рік виграв в карти в начальства
            >
            > а потім перевівся на хімію
            Значить все-таки не всі були козлами. Був один порядний.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

             мені і зараз не ясно чому його для допиту тягнули в Москву

             точніше я маю версію

             в мене в той рік був контакт в москві
             а пізніше виявилося що до того контакту
             велике зацікавлення КРЕМЛЬ

             і стосувалося це зовнішньо-політичних оборудок

             думаю що тим хто розробляв це було важливо мати пряму лінію в нашому колі в Киіві

             минаючи украінске кгб
     • 2009.01.29 | Євген Захаров

      Re: він має рацію певну

      Сергій Кабуд пише:
      > спротв якщо і був то дуже підпільний
      > дисиденти опереважно всі працювали на режим навітє якщо не здогадувалися:
      > слідкували за їх колом, це було зручно бо потенційні вороги хотіли спілкуватися з відомими дисидентами

      Нащо, пане Сергію, дурниці плести про те, чого Ви явно зовсім не знаєте?
      Дисидентський період був принципово відкритим, а не підпільним. Підпільні організації на початку 60-х практично кінчилися. Усіх, хто відважувався на відкриті кроки - репресували. Як 3000 українських дисидентів, які зазнали репресій, працювали на режим - може, повідомите?
      Крім того, до Києва "потенційні вороги" не доїжджали, тим паче до інших українських міст. Українскі діаспоряни тут не рахуються.

      А що стосується відкриття архіву СБУ - то справи оперативного обліку давно знищені, а особисті справи стукачів навряд чи відкриють - не віриться, бо закон про державну таємницю ще ніхто не скасував. А СБУ у нас завжди підкреслювало, що діє виключно в межах закону. То пан Наливайченко просто не дуже розуміється у цих питаннях.

      Якщо справді будуть відкриті усі архівно-слідчі справи нереабілітованих, які сьогодні мають гриф "таємно", навіть 20-х років, то вже буде добре. Бо навіть там багато що відкриється. І можна буде ці справи переглянути.
   • 2009.01.28 | Михайло Свистович

    Re: Якщо оцінювати все за критерієм

    Ukrpatriot(patriot) пише:
    > що у СРСР наука повністю працювала на оборонку, то в НАН всі стукачі

    Оборона і стукачество - різні речі. Перестороги лабораторії притягнуті за вуха.

    > Йдеться ж про "тих хто співпрацював", а як розділити стукачів і тих "хто співпрацваюв"

    Дуже просто. В документах все видно. І що таке "співпрацював"?

    > Колись після Другої світової війни була також стаття за те, що перебував на окупованій території і співпрацював з німцями...

    Перебування і співпраця - різні речі
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.28 | Ukrpatriot(patriot)

     Що таке співпрацював.

     Банально виконував свою роботу, скажімо, як фізик. Це вже співпраця з органами.

     У мене просто складається враження, що просто українська свідомість не сприймає інших думок. Є тільки правильні і неправильні, свої і чужі. Хоча, як на мене, автори статті просто хотіли показати, що люстрація потрібна, але вона потрібна якісна, а не кількісна.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

      все тут чітко. наведіть приклад і я поясню як 'співпрацювали'

      серед знайомих всі хто працювали на війну мали допуск-
      оце і є СПІВПРАЦЮВАЛИ

      ну і решта категорій ще простіше

      вступ в КПСС - співпраця
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.28 | Хвізик

       Re: все тут чітко. наведіть приклад і я поясню як 'співпрацювали'

       Сергій Кабуд пише:
       > серед знайомих всі хто працювали на війну мали допуск-
       > оце і є СПІВПРАЦЮВАЛИ
       я мав допуск, ну і шо?
       >
       > ну і решта категорій ще простіше
       >
       > вступ в КПСС - співпраця
       нєєє. туди я і сам не хотів, і вони мене не запрошували
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

        а що там робили на допуску?

        ті про кого я казав розробляли конкретні речі для підводних човнів а може й для ядерної зброї

        для режиму який знищив кожного другого украінця

        з цєого кута все ІНАКШЕ виглядає

        я відмовився працювати в подібній установі категорично хоч і був розподілений з інституту
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.01.28 | Хвізик

         курсову роботу писав про мікрополоскову техніку

         Сергій Кабуд пише:
         > я відмовився працювати в подібній установі категорично хоч і був розподілений з інституту

         а від роботи в "установі" і я відмовився, хоча запрошували. сказав їм, що не хочу рабства секретності, свободи хочу. вони мене пойняли.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

          допуск вішали на все що могли

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.01.28 | Хвізик

           саме так. система була зроблена така, щоб затягувати людину пост

           поступово, малими кроками, непомітно
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

            це важливо все розуміти для очищення свідомості

            скажімо 90% чи більше молоді були в сукомолі

            чи можна з цєого вивести що вони всі були гади? ні. це було фактично примусово

            а от в КПСС вступали вже свідомо і без особливого примусу якщо не начальник

            теж не коже комуіст конкретно приклався до опосередкованої співпраці в ГУЛАГу чи подібному

            ну і так далі

            Є принцип:

            кожен офіцер КГБ і кожен номенклатурний чиновник вище 2го секретаря райкому- по замовчування має бути арештований
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.01.28 | Хвізик

             Re: це важливо все розуміти для очищення свідомості

             Сергій Кабуд пише:
             > скажімо 90% чи більше молоді були в сукомолі
             >
             > чи можна з цєого вивести що вони всі були гади? ні. це було фактично примусово
             >
             > а от в КПСС вступали вже свідомо і без особливого примусу якщо не начальник
             >
             > теж не коже комуіст конкретно приклався до опосередкованої співпраці в ГУЛАГу чи подібному
             >
             > ну і так далі
             >
             > Є принцип:
             >
             > кожен офіцер КГБ і кожен номенклатурний чиновник вище 2го секретаря райкому- по замовчування має бути арештований
             тут треба з розумом підходити, а іначе буде саме ж КГБ тою люстрацію займатися. Дуже великий ризик, що так і станеться.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

              екс офіцерів КГБ треба арештувати всіх

              інакше діла не буде
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.01.28 | Хвізик

               Re: екс офіцерів КГБ треба арештувати всіх

               Сергій Кабуд пише:
               > інакше діла не буде
               і це треба робити швидко - протягом однієї ночі
               а заре ще час сплив, наплодилося нових, до того ж замаскованих. як їх вичислити? а вони більш небезпечні, ніж ті, про яких відомо
            • 2009.01.29 | Михайло Свистович

             Re: це важливо все розуміти для очищення свідомості

             Сергій Кабуд пише:
             > кожен офіцер КГБ і кожен номенклатурний чиновник вище 2го секретаря райкому- по замовчування має бути арештований

             не має
      • 2009.01.29 | Михайло Свистович

       Re: все тут чітко. наведіть приклад і я поясню як 'співпрацювали'

       Сергій Кабуд пише:
       > серед знайомих всі хто працювали на війну мали допуск-
       > оце і є СПІВПРАЦЮВАЛИ

       Це не є співпрацювали, і таких не буде у тих документах

       >
       > вступ в КПСС - співпраця

       І це не є співпраця, і таких теж не буде у тих документах. Члени КПРС в іншому архіві.
     • 2009.01.29 | Михайло Свистович

      Re: Що таке співпрацював.

      Ukrpatriot(patriot) пише:
      > Банально виконував свою роботу, скажімо, як фізик. Це вже співпраця з органами.

      Ні, це - не співпраця з органами. І в тих документах таких фізиків не буде. Стукачі - це чітко визначена категорія.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.29 | Историк

       Sic!

       Михайло Свистович пише:
       >Стукачі - це чітко визначена категорія.
 • 2009.01.28 | Bohdan from Toronto

  Re: Що чекати від відкриття архів КДБ?

  А чому раптом ця "лабораторія" так захвилювалася? Вся агентура напевне перейшла по спадковості від одного органу до правонаступника, тому ніхто розголошувати агентів не буде. але багато іншої інформації буде відкрито, що є позитивним звичайно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.28 | Ukrpatriot(patriot)

   У статті написано власне про аспект агентури

   І взагалі, чому висловлення думки, вважається "хвилюваннями". Це думка, з якою можна погоджуватися, а можна не погоджуватися.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.28 | Историк

    Re: У статті написано власне про аспект агентури

    Ukrpatriot(patriot) пише:
    > І взагалі, чому висловлення думки, вважається "хвилюваннями". Це думка, з якою можна погоджуватися, а можна не погоджуватися.

    В Израиле мне рассказали анекдот: Евреи в синагоге выбирают главу общины, предлагают Абрама как человека образованного и достойного. Встает Мойше и говорит: "Абрам пьянствует, с женой не живет, закон не почитает, общинную кассу растратил...". Все ему: "Ты что!?...". Мойше: "Чего волнуетесь, евреи? Мое дело вопрос поставить, а ваше - обсудить...".
 • 2009.01.28 | ans-mo

  Чекати можна масованої інформаційної кампанії БЮТ та ПРУ

  проти СБУ та Президента. Приводом можуть бути як завжди криза, НБУ, "схеми" та інше.
 • 2009.01.28 | Историк

  Стеб? Или не стеб?

  cipt.kontakt пише:
  > Проте, в теперішній ситуації,
  Ситуация всегда "теперешняя".

  >близькі наслідки таких дій можуть бути неоднозначними.
  Однозначна только таблица умножения.
  За исключением того, разумеется, что "у русских и дважды два - четыре, да как-то бойчее выходит" (Иван Тургенев)

  >Хоча, Служба безпеки України не є прямою правонаступницею КДБ, але значна частина кадрів та методів діяльності перейшла в СБУ незалежної України з відповідних радянських структур.
  Бла-бла. Иходным пунктом, согласно обширной международной практике, должно являться признание нелегитимным всего советско-коммунистического режима и так.наз. УССР. У независимой Украины имеется другая "линия" легитимности и правопреемственности.

  >оскільки лише професіонали можуть гарантувати безпеку держави.
  Бла-бла-бла и подмена всех понятий. "Профессионалы" могут и разрушать безопасность, а равно обслуживать бандитов.

  >...значна частина радянських спецслужб, передбачаючи неминучий крах комуністичної імперії, а також відчувши реальну ситуацію і рівень життя на Заході, спочатку не явно, а згодом – майже відрито, значною мірою підтримали ліквідацію СРСР і створення незалежної України. Без такої підтримки про мирний розпад тоталітарної імперії годі було й думати.
  Чего-чего-чего!? Господа, а может это все - стеб!? Отчасти, может, и полезный для подначивания к дискуссии и выставления на показ аргументации окопавшихся аппаратчиков в утрированном (не чересчур ли?) виде.

  >Отже, метод роботи з таємними агентами, як одних основних для радянських спецслужб не міг не використовуватися і в Службі безпеки України. Та й цей метод в тій чи іншій формі використовується практично у всіх спецслужбах світу. Тому, якщо тепер розсекретити таємну агентуру спецслужб старого режиму, то значно важче стане вербувати агентів для спецслужб, що мають захищати незалежну українську державу.
  Точно - стеб... Хотя, судя по уровню, а точнее по паталогичности нынешнего мышления в Кремле и около...

  >Адже при різкій зміні політичної ситуації в Україні прецедент розсекречення агентури може знову повторитися.

  ..............???????


  Пойду, что ли, бутылки сдам...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.28 | Володимир I

   Re: Стеб? Или не стеб?

   Прокололися ребяткі. Випадок масового "отклєїванія усОв".
 • 2009.01.28 | Историк

  Я тут поспрашивал....

  у магазина... Ващето похоже на провокацию с целью затеять публичное перетирание этого сложного вопроса (всяк специалист по спецлужбам; плюс провокаторы будут постоянно подпускать дурь; потом политики и "журналисты" вольются с выпученными зенками и такими же фразами...). Только вот - с какого уровня это идет?
  Ващето провокация в отношении спецслужб тянет, ну, как бы это сказать, на нечто выходящее за рамки конституции и лояльности...
  И - как там Бжез обронил? - "Путин посмеивается?"...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

   Цю думку я чув лише від вас і в себе в голові

   Иходным пунктом, согласно обширной международной практике, должно являться признание нелегитимным всего советско-коммунистического режима и так.наз. УССР. У независимой Украины имеется другая "линия" легитимности и правопреемственности.
   --------   Ріспект.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.28 | Хвізик

    новодворська пропаґує цю точку зору

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

     саме так і має бути: все законодавство СССР відмінити Указом Юща

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.28 | Хвізик

      Re: саме так і має бути: все законодавство СССР відмінити Указом Юща

      я думаю, там від совка вже мало що осталося, всі закони вже нові, чи майже всі
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.28 | Torr

       Re: саме так і має бути: все законодавство СССР відмінити Указом Юща

       Хвізик пише:
       > я думаю, там від совка вже мало що осталося, всі закони вже нові, чи майже всі

       так, закони нові, але дух у цих законів старий...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.01.28 | Хвізик

        Re: саме так і має бути: все законодавство СССР відмінити Указом Юща

        Torr пише:
        > Хвізик пише:
        > > я думаю, там від совка вже мало що осталося, всі закони вже нові, чи майже всі
        >
        > так, закони нові, але дух у цих законів старий...
        то є таке.
        ідеально було би розробити новий пакет законів (списати у когось), а потім замінити старі закони на нові
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

         90% чи більше законів тих написані шоб красти в народу

         і написані так шоб завжди той хто знає , має владу і бабло міг взяти верхи
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.01.28 | Хвізик

          іменно. закони складено так, щоб економіка не працювала, а щоб х

          хабарі брати і красти державне майно
     • 2009.01.29 | Михайло Свистович

      Re: саме так і має бути: все законодавство СССР відмінити Указом Юща

      Ні щоб почитати те законодавство перед тим як писати таку маячню
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.29 | Историк

       Re: саме так і має бути: все законодавство СССР відмінити Указом Юща

       Михайло Свистович пише:
       > Ні щоб почитати те законодавство перед тим як писати таку маячню
       Сделать законодательство СССР (УССР) предметом объективного (как свергнутого нелегитимного режима) изучения под эгидой государства (как в Германии; важно встать на этот путь).
  • 2009.01.28 | Историк

   За попытку раскрыть внутреннюю агентуру КГБ

   и провести закон о люстрации, возможно, погибла Галина Старовойтова:

   maidan.org.ua/static/mai/1200577924.html
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.28 | Сергій Кабуд

    Буковського поважаю: арестовывали за организацию террористическо

    о Буковском, которого выдвигают кандидатом в президенты России?

    - Он диссидентом не был. Его арестовывали за организацию террористической группы, они даже стрельбы в лесу проводили. Но врачи признали его невменяемым. У нас бы он только два года отсидел, а в психлечебнице вышло гораздо больше. Но иначе было нельзя, так как все, кто обвинялся в государственных преступлениях, проходили медицинское освидетельствование. С медицинскими диагнозами мы ничего не могли поделать
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.28 | Историк

     Все кто против власти - психи, экстремисты, иностранные агенты.

     В СССР любая оппозиция исключалась даже как категория. Из интервью с генералами видно, что эта философия в РФ сохранилась и принята к исполнению спецслужбами.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua