МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Беремо курс на 6.0!

01/28/2009 | atanoissapa
Сьогодні, 27 січня 2009 року громадська організація ГРАД розпочинає антикризову громадянську кампанію «Курс на 6.0». Її метою є мобілізація і консолідація громадськості Дніпропетровщини та інших регіонів України довкола економічних вимог до вищих органів державної влади, які відбивають інтереси більшості громадян і бізнесу та сприятимуть стабілізації фінансової системи країни.

В умовах економічної кризи українська влада відверто діє в інтересах крупного олігархічного капіталу і підконтрольних йому експортних сировинних галузей, а також в інтересах зовнішніх кредиторів. При цьому весь тягар негативних кризових явищ перекладається на широкі верстви суспільства, передусім середній клас, малий і середній бізнес, обрані владою на роль «дійної корови для всіх».

Основним інструментом економічного визиску суспільства та перерозподілу ресурсів став свідомо обвалений курс гривні по відношенню до долару. Влада, яка допустила надмірну доларизацію національної економіки і масову видачу кредитів в іноземній валюті, тепер спокійно спостерігає над тим, як розоряються тисячі підприємств та мільйони громадян, сплачуючи непомірний «податок на курс». Останній, по суті, є податком для олігархів, які, після штучного послаблення гривні, продовжують отримувати надприбутки від експорту навіть в умовах кризи.

Занижений курс гривні загрожує не тільки зубожінням більшості населення, але й повним колапсом банківської системи, яка в цих умовах протримається не більше півроку і для якої, так само, як і для громадян України, найбільш оптимальним є курс гривні до долару 6.0 до 1.

Завищеним доларом знищується не просто фінансово-економічна система країни та добробут населення, знищується економічна база демократії і громадянського суспільства в Україні, готується ґрунт для доморощеного авторитарного режиму з подальшим згортанням політичних та економічних свобод.

ГРАД, який діє на території Дніпропетровської області і від початку свого заснування опікувався виключно місцевою комунальною, містобудівною та екологічною проблематикою, в умовах безпрецедентної економічної кризи, яка зачіпає всі регіони України, прийняв рішення вийти за рамки своєї вузько регіональної активності. Спираючись на компетентну думку фахівців та експертів із Всеукраїнської асоціації банків та Ради асоціацій національних товаровиробників України, ГРАД розробив прості та ясні вимоги до вищих органів державної влади, метою яких є стабілізація національної фінансової системи, захист прав позичальників та пожвавлення української економіки. Зокрема такі:

1. Стабілізувати курс гривні до долару - 6,0 : 1 (використовуючи золотовалютні резерви та кредит МВФ, зобов'язати експортерів продавати половину валютної виручки).

2. Захистити права позичальника на:

*
переведення доларових кредитів у гривню (компенсуючи банкам кошти із державного бюджету);
*
заборону односторонньої зміни умов кредитування;
*
реструктуризацію боргів позичальників перед банками (з відстрочкою платежів по тілу кредиту терміном на 1 рік).

3. Забезпечити пожвавлення національної економіки, зокрема:

*
забезпечити доступні гривневі кредити для малого та середнього бізнесу (через погашення банкам частини платежів по відсотках кредиту коштами державного бюджету);
*
кардинальне зниження податків для населення та бізнесу (зменшення ПДВ до 5%, зменшення податку на прибуток - до 5%, запровадження єдиного соціального податку з ФЗП - 20%);
*
збільшення податків «на олігархів» (збільшення податку на надра - до 7%, запровадження податку на надлишкову невиробничу нерухомість - до 1% вартості).

Нам байдуже, хто із київських владоможців виконає ці вимоги. Байдуже, хто кого з'їсть в українському політичному звіринці і тим паче байдуже, хто з велемудрих державних діячів повісить собі на груди черговий орден оборонця народу та переможця світової кризи. Головне, ми знаємо, що ці вимоги справедливі, абсолютно реалістичні і є в інтересах більшості народу України. Є багато варіантів залучення і використання внутрішніх і зовнішніх ресурсів для реалізації цих вимог без істерик у високих владних кабінетах і без запуску інфляційного друкарського верстату.

Виконання цих вимог можливе лише за умов щирого об'єднання зусиль всіх небайдужих громадян та організацій громадянського суспільства. Саме тому ГРАД звертається до однодумців з усіх куточків України із закликом об'єднатися довкола ключової програмної вимоги стабілізації фінансової системи - «Курс на 6.0», перетворивши її на спільне гасло, справжню квінтесенцію маніфесту середнього класу в умовах економічної кризи, основне антикризове соціальне замовлення громадськості до влади.

ГРАД взяв свій курс на 6.0 і 13 лютого цього року проведе акцію протесту біля органів державної влади у Києві, щоби донести до неї ці вимоги. І закликає всіх небайдужих громадян України долучитися до цієї акції чи влаштувати інші заходи, які змусять владу або керуватися інтересами громадян України або, зрештою, піти з політичної сцени.

Відповіді

  • 2009.01.28 | Арій.

    Чому на 6, а не на 5.05?

  • 2009.01.28 | Мартинюк

    А чого так слабо - давайте зразу 2 грн за доллар

    Як революційно, то революційно - воля більшовиків здатна вершити неймовірні чуда. Особливо коли вони втілють ідеї великої і пухнастої Тюлі.
    І взагалі це ганьба що гривна до сих пір дешевша від доллара. Повинно бути навпаки.

    Гадаю колективні медитаційні молебни перед портретом Тимошенко обовязково допоможуть досягнути такої мети.

    Іще - бабло на тусняк і піар дали вже чи ви тільки робите заявку?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.28 | OlalaZhm

      ...и на коммунизм во всьом мире!!!

  • 2009.01.28 | Pavlo

    Навпаки, тільки дешева гривна врятує економіку.

    Суцільна дурня. Дорога гривня стимулює імпорт, а платіжний баланс у нас і так дуже хреновий. Гривню треба опускати доти, доки баланс не вирівняється, доки всі, хто п"є чеське пиво не перейдуть на українське.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.28 | Михайло Свистович

      економіку врятує не дорога чи дешева гривня, а виробництво

      товарів та послуг, їх конкурентоздатність за межами України. Курс гривні до долара при цьому має бути просто адекватним, а не великим чи малим. Ринок його встановить, а НБУ не повинен допускати різких маятникових коливань.
  • 2009.01.28 | Михайло Свистович

    Перетворимо утопію в реальність! Дайош комунізм вже!

    atanoissapa пише:
    > Сьогодні, 27 січня 2009 року громадська організація ГРАД розпочинає антикризову громадянську кампанію «Курс на 6.0». Її метою є мобілізація і консолідація громадськості Дніпропетровщини та інших регіонів України довкола економічних вимог до вищих органів державної влади, які відбивають інтереси більшості громадян і бізнесу та сприятимуть стабілізації фінансової системи країни.

    ГРАД розпочинає виробництво продукції на експорт?

    >
    > Основним інструментом економічного визиску суспільства та перерозподілу ресурсів став свідомо обвалений курс гривні по відношенню до долару

    Брехати негарно. Гарно вчити економіку.

    >
    > Занижений курс гривні загрожує не тільки зубожінням більшості населення

    Зубожіння не від долару, розруха не в клозетах

    > але й повним колапсом банківської системи, яка в цих умовах протримається не більше півроку і для якої, так само, як і для громадян України, найбільш оптимальним є курс гривні до долару 6.0 до 1.

    Цікаво, як визначали оптимум? Юля сказала?

    >
    > 1. Стабілізувати курс гривні до долару - 6,0 : 1 (використовуючи золотовалютні резерви та кредит МВФ, зобов'язати експортерів продавати половину валютної виручки).

    Це все до лампочки, якщо у країні не вистачатиме долара. А його не вистачатиме при такому торговому балансі, який є в нас, і при тих рейтингах банків, які мочить уряд.

    >
    > переведення доларових кредитів у гривню (компенсуючи банкам кошти із державного бюджету);

    А де бюджет візьме такі гроші?

    > *
    > заборону односторонньої зміни умов кредитування;

    Ну хоч щось нормальне

    > *
    > реструктуризацію боргів позичальників перед банками (з відстрочкою платежів по тілу кредиту терміном на 1 рік)

    Це мають вирішувати самі банки, індивідуально підходячи до кожного кредиту

    >
    > забезпечити доступні гривневі кредити для малого та середнього бізнесу (через погашення банкам частини платежів по відсотках кредиту коштами державного бюджету);

    А де бюджет візьме на це гроші?

    > *
    > кардинальне зниження податків для населення та бізнесу (зменшення ПДВ до 5%, зменшення податку на прибуток - до 5%, запровадження єдиного соціального податку з ФЗП - 20%);

    О, ще щось нормальне

    > *
    > збільшення податків «на олігархів» (збільшення податку на надра - до 7%, запровадження податку на надлишкову невиробничу нерухомість - до 1% вартості)

    Дискусійно, але не так жахливо, як більшість інших пропозицій

    >
    > Нам байдуже, хто із київських владоможців виконає ці вимоги

    Бо ніхто їх не виконає :) Бо їх неможливо виконати.

    > Головне, ми знаємо, що ці вимоги справедливі

    А вимоги комунізму які були справедливі :)

    А сон Вєри Павлавни :)

    > абсолютно реалістичні

    для фантастичного роману


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".