МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

День народження мера Одеси пройшов дуже скромно

01/30/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Коли 20 січня після закінчення сесії Одеської міської ради Едуард Гурвіц традиційно спілкувався з журналістами, його спитали: як він збирається святкувати свій 61-й день народження? Міський голова відповів, що відзначає з розмахом тільки ювілейні дати, а оскільки 61 рік не ювілей, то й зустрічатиме він його скромно, в сімейному колі.

Першим з «сімейного кола», що привітав Едуарда Йосиповича, був його давній приятель – міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. О 9-й ранку він завітав до міськвиконкому, щоб презентувати імениннику скромний подарунок – вазу. «Мені дуже подобається Гурвіц як оригінальна людина» - поділився з кореспондентами міністр. – «Мені приємно, що я з ним знайомий, і приємно спілкуватися і в дні народження, і в будні».

Ближче до 12-ї двоє чорношкірих хлопців, що прибули на кур’єрському бусіку, занесли всередину численні тарелі зі стравами. Потім під’їхала фірмова машина магазину солодощів, і офіціанти в лівреях винесли величезний торт з гербом Одеси, прикрашений вітаннями «новонародженому».

В цей же час прибули і бажаючі особисто привітати Едуарда Йосиповича: губернатор Микола Сердюк, голова облради Микола Скорик, начальник Одеського порта Микола Павлюк, депутати міської ради, члени виконкому, впливові бізнесмени та інші VIP-персони. З усіх сторін до входу прибували працівники мерії з пакетами, коробками і букетами в руках. До «вузького сімейного кола» приєднався також заступник голови облради Фелікс Петросян-старший (батько сумнозвісного «мажора-вбивці»), що вразив оточуючих креативним дизайном свого «Мерседесу». Диски на колесах дорогого авто були прикрашені візерунками в стилі модерн.

Але родзинкою «скромного дня народження» став скандал між помічником мера Ігорем Хотіним і репортерами місцевого телеканалу «Град». Розповідає кореспондент «Града» Юрій Басюк:

- Ми проводили зйомку Думської площі та чорношкірих робітників. До нас підійшов працівник міліції і попросив відрекомендуватися, що ми й зробили. Після цього підійшов чоловік, дуже схожий на помічника міського голови І.Хотіна, попросив показати, що записано на касеті, і сказав, що касету він забирає. Ми, звичайно ж, попросили його надати якийсь документ чи іншу підставу для вилучення. Але він різко смикнув на себе камеру, від чого вона розламалася, і потягнув її за собою до міськвиконкому, де її жбурнули на стільці. Кілька разів хапали мене за руки, вимагаючи витягнути касету. Оскільки ручку від камери вони вже відламали, вийняти касету було неможливо. Тоді цей чоловік покликав якогось технічного працівника. Все це відбувалося на очах міліціонерів, яких я марно просив допомогти мені зупинити беззаконня. Також це бачив заступник мера Вахтангі Убірія, якому я перед тим назвався і показав документи. Камеру вони кудись понесли, і через п’ять хвилин повернули в розтрощеному стані і без касети, заявивши, що касети всередині не було. Така камера коштує близько 3 тисяч доларів.

Керівник телеканалу «Град», відомий журналіст і опозиційний депутат міської ради Анатолій Балінов звернувся до обласних управлінь МВС і СБУ з проханням провести ретельне розслідування і покарати винних. Редакція телекомпанії має намір також звернутися до керівників держави та в міжнародні організації з вимогою звернути увагу на стан свободи слова в Одесі в часи мерства Едуарда Гурвіца.

_________________________________
За матеріалами одеських інтернет-видань.
Фоторепортаж: «Думская. Net»


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua